Hamstri suremise põhjus...

Hool ja mure hamsude tervise pärast.

Moderaatorid: E4-, Saara

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Hamstri suremise põhjus...

PostitusPostitas Lumpsu (Teema autor) » 05. märts 2015, 18:28

Tere kuigi mul on hamster juba põhimõtteliselt 2a surnud ja nüüd uus, aga ikkagi hakkasin mõtlema, et mis põhjusel mu eelmine hamster ära suri. Lumpsu suri nimelt 1,5 aastaselt. Järsku hakkas Lumpsu kõvasti turtsuma ja kui ta pesast välja tuli tudises (värises) ta rängalt nii, et ei püsinud püstigi põhimõtteliselt kui ta puuris kõndis, siis terve puur värises tema kõikumisest. Veel olid ta silmad haiglaselt pool kissis ning ta nägi väga imelik välja. Ta nagu püüdis isegi jooksu rattas joosta, aga tudisemise pärast ta seda ei suutnud. Ta oli mu esimene loom (krabid olid ka aga nad olid siis kui ma väike olin ja veel pere koer kes suri vanadusse umbes 16aastaselt) seega ei tulnud mul kohe pähe, et arsti juurde minna ning arvasin et läheb üle kuigi rängalt kartsin. Hommikul lamas ta oma söögikausi kõrval krampis(suu lahti) surnult maas ning kui me pärast ta pessa vaatasime oli seal ka nats verd nagu. Ma olin (olen siiamaani) rängalt kurb ja nutsin terve nädal aega (isegi koolis) teda järgi. :sad: . Oskaks siis keegi midagi öelda selle kohta ise arvasin, et vanadus.

sorry kui mõned kirjavead on (tahvelarvuti klaviatuur muudab mul sõnu mõnikord)
Lumpsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamstri suremise põhjus...

PostitusPostitas Saara » 08. märts 2015, 19:48

Vanadus iseenesest ei ole surma põhjus, vaid üle vikerkaaresilla viivad eakusega kaasnev organismi ülesütlemine või haigused.
Kirjelduse järgi tundub, et Sinu loomake võis läbi elada infarkti.
Tsitaat teemast Hamstrite terviseprobleemid:
sindrinahk kirjutas:Infarkt
Ka hamstrid võivad saada infarkti. Tavaliselt juhtub see öösel kui hamster on kõige aktiivsem. Sümptomid: hamstril võivad esineda tasakaaluhäired koos osalise halvatusega ühel poole keha, väljendudes pea viltu olemisega ja hamster pole võimeline käima otse. Samuti võib hamster koguaeg ümber kukkuda ja ta ei suuda seista püsti. Paljud hamstrid paranevad infarktist hästi, kuid on oluline, et paari päeva jooksul peale infarkti hamster ikka sööks ja jooks korralikult. Kui hamster pole iseseisvalt võimeline sööma tuleb teda ise toita ja joota. Samuti on soovituslik asetada toidukauss ja joogipudel pesale võimalikult lähedale. Tavaliselt hakkab hamster paranemise märke näitama mõni päev peale infarkti ja paraneb mõne nädala jooksul taastades oma liikumise ja tasakaalu, kuigi pea võib jääda natuke viltu. Samuti võib viltune pea ja tasakaaluhäired olla märk sellest, et hamstril võib olla hoopis kõrvapõletik. Kui hamstri seisund ei näita paranemise märke tuleb konsulteerida veterinaariga.

Kasutajate kogemustest selliste juhtumitega võid lugeda sellest teemast: Insult/infarkt.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamstri suremise põhjus...

PostitusPostitas Lumpsu (Teema autor) » 11. märts 2015, 14:05

aitäh, vastuse eest sain kah targemaks :-)
Lumpsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline