Kääbushamster turtsub

Hool ja mure hamsude tervise pärast.

Moderaatorid: E4-, Saara

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kääbushamster turtsub

PostitusPostitas Krissikass (Teema autor) » 06. märts 2015, 16:55

Sain eile tuttava käest kääbushamstri (sugu ei tea). Hoian tuttava hamstrit 2 nädalat. Kuna hamster on hirmul ja pidi kuri olema transportisin teda puuris ning võib-olla sai ta külmetuse. Tundub küll nagu hamster sööks ja liigub ringi puuris, aga vahepeal ta turtsub/piiksub ja rapub enamus aja siiski piiksub, see algas eile. Ise loodan, et ta lihtsalt vajab harjumist uue keskkonnaga. Palun aidake!!! :umm:
Krissikass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kääbushamster turtsub

PostitusPostitas Krissikass (Teema autor) » 06. märts 2015, 16:57

Lisan seda, et kui ma ta juures olen ja vaatan teda läbi puuri, siis turtsub, aga kui tulen vaikselt teisest toast, siis ei piiksu.
Krissikass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kääbushamster turtsub

PostitusPostitas Saara » 08. märts 2015, 19:38

Selle järgi, et hamster turtsub ainult siis, kui Sinuga samas toas on, võib eeldada, et tegemist ei ole terviseprobleemiga, vaid loomake tunneb Sinu ees lihtsalt võõristust ning häälitseb hirmust/hirmutamiseks.
Hamstri endaga harjutamise kohta on palju soovitusi siin teemas: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?
Edu! :)
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron