kui palju kulub teil kuus raha

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Angoora (Teema autor) » 12. juuni 2010, 18:55

kui palju kulub teil kuus raha ja mitmele tuhkrule
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Kellykaazz » 12. juuni 2010, 19:08

Igaüks ostab erinevaid tooteid,erinevate hindadega.
Mina isegi ei oska arvestada kuu kulu, sest ostame suuremaid koguseid. Krõbuskeid 2kg kottides, aluspanu saime nüüd Mariselt ilmatuma koguse. Vutimune ostame 30tk kaupa. Toortoitu karpidega ja kodus jaotan portsjoniteks ja viskan sügavkülma.
Ja ma ei jälgi palju kuus kulub.Ütleme nii,et algul kulub palju raha, aga siis on mõneks ajaks rahu majas ka.
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas maris2 » 12. juuni 2010, 21:35

Meil umbes sama. Üldiselt nende peale ikka kulub, aga kõik oleneb millest loom toitub. Ja ka krõbuskeid on igas hinnaklassis. Ja vutinune ostan poest. Aegajalt saab neile ikka uusi lelusid ka osta. Kokku pole kunagi arvutanud palju kuus läheb, oleks päris huvitav ka endal teada. Kuid kui vaja ka loomaarstil käija, siis tuleb ikka päris kopsakas summa. Minul loomi 2.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas triinabelle » 13. juuni 2010, 12:03

Sõltub ka sellest, kui tihti lemmikloomapoodi satud :wink: Ja nagu alati - looma soetamisel kulutused alles algavad. St et kui oled looma eest mingi summa välja käinud ja ta sul kodus olemas on, siis hakkavad kulutused alles tekkima.
Viimati muutis triinabelle 13. juuni 2010, 14:06, kokku muudetud 1 kord.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Misty1 » 13. juuni 2010, 12:49

Sama siin. Korraga laadung ja portsionite kaupa sügav külma. Ei oskagi öelda ehk 2-3 karpi südameid kuus. Kahe kilosest krõbina kotist jagub peaaegu aastaks meil. Nutrit ja lõheõli ka jagub kauaks. Vutimune iga päev ei anna. Nädalas u 1 pasteet. Kassiliivast jagub ka pikaks ajaks. Algus on suurem väljaminek-liivakastid, traksid, pesad (kassi karvases torupesas magab meil edukalt), mänguasjad.Nagunii unustasin ka midagi. :wink: Kallimaks läheb hoopis kunstnahast diivani lappimine :-D
Ja tõesti-loomaarsti külastustega tuleb ka arvestada. Pluss steriliseerimine, kastreerimine,vaksiinid. Ehk ei hirmutanud ära. :-)
Viimati muutis Misty1 13. juuni 2010, 12:55, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas bblondie » 13. juuni 2010, 12:54

Noo, kui on kõik puurid/mänguasjad/jalutusrihmad jne ostetud siis on nii, et kuivtoitu jätkub pikemaks ajaks, ütleme umbes 2 kuuks või pooleteiseks, see maksab meil umbes 170.- ehk siis kui arvestada see ühe kuu peale siis on see 85.- Siis osteme meie veel külmutatud broileri kaelu ja südameid. Broileri kaelad on praegu mingi eriti soodukaga selveris 9.- ja jätkub vähemalt 2 nädalaks. ( neid ostame kuus 2 korda ) Südametega on samamoodi aga need maksavad ligikaudu 30.- Aluspanu maksab umbes 75.- ja seda jätkub ka umbes 2 kuuks ehk siis kui arvestada see 1 kuu peale siis on see 37.50.-

Mis tähendab, et kuus läheb meil ligikaudu 85+9*2+30+37.50= 170.50.- Muidugi lisanduvad sinna vajadusel arsti külastus, nutri geel ja muud maiused. Ning ligikaudu iga aasta tagant shampoon mis maksab 90.-


Eks muidugi, igaüks ostab erinevas hinnaklassis toite, mänguasju, aluspanu ja kõike muud. Niiet keskmist kulu on muidugi raske leida. Tean omast käest, et mõni kuu on kulutused väga väiksed.. pean silmas välja arvutatud summat ( 170.-) samas kui mõni teine kuu tulevad vahvad ideed puuri täienduseks, või lihtsalt loomapoest mööda minnes näed vaateaknal midagi toredat ja soetad selle. See kõik on väga sõltuv. Meie oleme arvestanud tavaliselt iga kuu jaoks umbes 300.- tuhkrute jaoks. Mõni kuu läheb rohkem, teine kuu jälle vähem. Sest kuivtoidu ja aluspanu ostame tavaliselt siiski korraga mis tähendab, et ühe kuu sisse läheb juba 250kr aga järgmine kuu ei pea ju kuivtoitu, aluspanu ostma mis tähendab, et kulutused on 250 kr väiksemad.

Eks muidugi siis kui alles tuhkru võtnud oled on kulutused paljupalju suuremad. Näiteks meil läks esimese kuuga ikka väga palju raha. Puur maksis ligikaudu 2000.- siis sinna sisse joogi kausid/pudelid/võrkkiiged ka umbes 200.- siis veel shampoon, aluspanu,söök umbes 300.- siis mänguasjad ligikaudu 200.- siis kamm/rihm ja arsti külastused ( vaktsiinid, kiipimine ja vajadusel muud kulud ) 800.- see teeb siis umbes 3500.- Samas ka see on väga sõltuv. Mõned inimesed ei soeta ntks üldse puuri kuna tuhkrud on alati vabalt majas.

Ja meie kodus pesitseb 2 tuhkrut :-)
All of the animals except for man know that the principle business of life is to enjoy it.
Kasutaja avatar
bblondie
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 579
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Angoora (Teema autor) » 13. juuni 2010, 18:32

see oli väga huvitav jutt puur on juba olemas ammusest ajast aga kuidas ta teiste loomadega klapib meil on chinchillad ja linnud küll teises toas aga tuhkur sinna vist ei klappi.
aga kas te muidu tuhkrut ültse soovitate . :-)
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Marilin » 13. juuni 2010, 18:35

Loe natuke foorumis ringi, siis leiad oma küsimustele ka vastused, et kuidas tuhkur teiste loomadega klapib.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Misty1 » 13. juuni 2010, 18:47

Nohh mina leian, et tuhkur pole puuriloom. Tunnen süümekaid kui olen pidanud ta vahest harva mõne külalise puhul veidikeseks sinna panema. Nii elav ja omaette isiksus:). Ja vajab ka aega, et temaga mängitakse, sügatakse:), õues käiakse. Kui sa seda kõike jõuad veel teiste loomade kõrvalt. Ja muidugi tuhkruturvaline kodu (uksed, aknad kindlustatud) et plehku ei anna panna.Kassi ja koera kombel ta koju tagasi ei tule.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas bblondie » 13. juuni 2010, 21:14

Nõustun eelneva postitajaga. Meil on ka puur ainult selleks, et kui meid ennast kodus ei ole siis paneme nad kinni. Ja ka sellel puhul peab puur olema piisavalt suur selleks, et nad ikka liikuda saaksid. Nad on väga aktiivsed loomad ja puuri loomana neid küll pidada ei tohi. See on nende jaoks piin! Mina olen ise suht kodune inimene niiet seda juhtub harva kui meie omad kinni on. Meie puur on muidugi minuga sama pikkune niiet see on neile omaette lossiks :-D
All of the animals except for man know that the principle business of life is to enjoy it.
Kasutaja avatar
bblondie
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 579
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas väike kuradike » 13. juuni 2010, 22:08

Päris täpselt ei oska kulutusi kirja panna, sest liha saavad nad tihti sellest satsist, mis ma endale toiduks teen. Aga minu kahe tuhkru peale võiks umbkaudne kulu olla selline:
toit - Royal Canin 2kg kott on 260 EEK, sellest jätkub umbes 1-1,5 kuuks
Nutri plus maiuseks - enamasti jätkub ühest tuubist 2 kuuks, see maksab vist kuskil 130-150 eek, ma täpselt ei mäleta
Pissipotti liiv - tavaliselt ostan kaks kotti korraga, siis jätkub kauemaks, see vist mingi 100 eek kokku
liha - looma ja kanaliha saavad nad paar korda nädalas, olenevalt sellest mida ma endale parasjagu süüa teen. Aga kulu võib olla ilmselt mingi 50-100 eek kuus, palju nad ikka liha jõuavad süüa. Mul nende jaoks turult toodud liha ka sügavkülmas hoiul, et vastavalt vajadusele võtta.

Noh, ja siis vahetevahel saab ostetud ka mänguasju, trakse, uusi potte jne, aga need ei ole igakuised kulud niiet ei saa sisse arvestada.
Ja loomaarstist üldse ei räägigi, see on tuhkru ja muude loomade puhul ka kõige kallim osa tavaliselt. Aga peale kastreerimise on vaja tuhkrutele teha ka korra aastas vaktsiinid, ja vastavalt vajadusele ka parasiiditõrjet mis kahe tuhkru peale on umbes 250 eek. Enamasti piisab kui paar korda aastas teha tõrjet.

Ehk siis, kui võtta nö aastakulutustest keskmine, siis ma kujutan ette, et kuus võiks tuhkrutele minna umbes 300-350 eek (2 tuhkrut siis), ja loomaarstikulud veel eraldi juurde.

Kokkuvõtteks ütleksin mina, et tuhkrut koduloomana ei ole kallis pidada. Küll aga peab iga potentsiaalne tuhkruomanik enda jaoks välja mõtlema, kas ta suudab vastata tuhkrute tähelepanuvajadusele ja pakkuda neile piisavalt oma aega et nende eest hoolitseda, nendega mängida ja neid armastada. Ka hoolimata sellest, et jooksuajal on neil tugev lõhn juures, et nad kipuvad pahandusi tegema ja tahavad oma peremehe/naise tähelepanu vähemalt paar tundi päevas.
Ehk siis, kõige kallim asi mis tuhkrutele vaja on, on teie aeg :happy:

Ja mina olen ka seda tüüpi omanik, kelle majas tuhkrute puuri jaoks ruumi ei ole. Puur mis kunagi soetatud sai ja mida kasutati tervenisti 2 kuud ( :lol: ) sai eelmisel aastal antud peresse kus seda vaja oli. Peaaegu kolm aastat on minu pättidel olnud mu korterites vaba voli :happy:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas triinabelle » 14. juuni 2010, 10:40

Kui majapidamises on linnud ja tsintsud, siis tuhkru sinna lisamine täiendaks toitumisahelat. Isegi kui loomad/linnud on eraldi tubades, teavad nad üksteise olemasolust ja on pidevas stressis - ühed sellest, et saaki kätte ei saa, teised sellest, et ei tea, kas/millal saagiks langevad.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Kuldhai » 14. juuni 2010, 12:09

Esialgu on kindlasti stress, aga äkki aja jooksul harjuvad? Mul oli kunagi kaks koera, kes teineteist vihkasid, kui nägid, läksid pööraseks. Samas olid nad üksteise lõhna ja olemasoluga vägagi harjunud, magasid näiteks teine teiselpool kinnist ust. Mõnest teemast siin võib lugeda, et kass on harjunud rotiga. Postituvi plaanib võtta tuhkru deegudele lisaks. Hea tahtmise juures on vast võimalik, kuigi pingeid lisab kõvasti, loomadele ja omanikule.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas väike kuradike » 14. juuni 2010, 14:07

Mina ütleks, et teineteist vihkavad koerad ei ole päris sama mis tuhkur ja linnud või väiksemad närilised. Seda sellepärast, et tuhkrutele on linnud ja närilised toiduks. Ja kuidas sa teed loomale selgeks, et ta ei tohi oma toitu süüa. Ma arvan küll, et kui majapidamises on väiksemad loomad/linnud, siis sinna tuhkur ei sobi. Sest kunagi ei tea, millal koju tuled ja avastad, et linnust on ainult sabasuled järgi, teadupärast on tuhkrud väga leidlikud saamaks oma tahtmist :shock:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Kuldhai » 14. juuni 2010, 14:51

Jaa, muidugi ei ole see sama, sellepärast kirjutasingi teisi näiteid ka. Ma ise pean praegu lahus hoidma oma koeri ja kasse ja olen suht tüdinud, et uksed peavad kogu aeg kinni olema, aga midagi pole teha. Kassid ja rotid on meil ka lahus. Kunagi sõi meie suur koer ära juhuslikult kööki lennanud viiruka. Kõik need läbielud kulutavad üsnagi närve ja omal on rahulikum, kui peetakse koos neid loomi, kes tõesti klapivad. Ma ei soovitagi soojalt võtta kiskjat ja saaklooma :razz: , aga, vabandust, see on juba totaalne OT.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Angoora (Teema autor) » 17. juuni 2010, 18:58

suured tänud kõigile .
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Anete12 » 17. veebruar 2011, 17:34

Misty1 kirjutas:Kahe kilosest krõbina kotist jagub peaaegu aastaks meil.


Tõesti niikaua peab 2 kiloga vastu? :roll:
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Sipsuka » 17. veebruar 2011, 19:11

Kui tuhkur saab ka toortoitu ja väga krõbuskeid ei söö, siis võib küll saada aga iseenesest kas see toit lahtisena nii kaua seisab ka.. :roll:
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Sissu » 25. veebruar 2011, 21:11

Toidutünnid on ju olemas, ka pisikesed. Mul on koerale 15kg ja tuhkrutoidule 3kg tünn näiteks. Mõlemad saavad lisaks krõbuskitele ka muud, Suhkur siis toortoitu ja koer nii seda kui ka pudruvärki. Toit seisab ikka mitu kuud ja ei ole midagi häda, tünnid on ju korralikult suletavad ja just loomatoidu säilitamiseks mõeldud
"On võimatu olla masenduses, kui sul on õhupall!" (Karupoeg Puhh).
Kasutaja avatar
Sissu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 503
Teemad: 3
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Johhike » 21. september 2012, 11:11

Mul tekkis mõni aeg tagasi selline mõte, et võiks huvi pärast välja arvutada, kui palju reaalselt kulub tuhkrutele kuus raha.
Mul on kaks isast tugrikut:
Eddie, kes on pisem (1,5kg) ja ei mugi nii palju
Ferrero, kes on veel kasvueas, kuid juba paras elevant (2,6kg) ja tema sööb ikka kohe PALJU :D
Kuivtoit on poistel pidevalt ees, toorest kraami saavad korra päevas.

Arvesse võtsin kolm põhilist kuluallikat: saepurugraanulid (15kg pakk, k-rauta), toores kraam (põhiliselt maximast ostetud: terve kana, kaelad, pugud, südamed, maks, küülik, kalkuni kintsuliha) ja kuivtoit Nutram kitten 2kg pakk.
Kulu viis kindlasti üles küülik, mis on üpriski kallis. Küülikut ma muidugi kogu aeg ei anna neile, juhtus lihtsalt, et sel perioodil oli ta kappi juba ostetud. Kuluarvestust pidasin teatud arvul päevadel (saepurugraanulid ja toores kraam 15 päeva ja kuivtoit 12 päeva), hiljem arvutasin kogused 30 päeva kohta.

Kulud jagunesid järgmiselt:
Toores kraam: 24,80 eur
Kuivtoit 14,70 eur
Vetsugraanulid: 2,80 eur

Kokku kahe tuhkru peale 30 päeva jooksul: 42,30 eur
Keskmiselt järelikult kulub ühe tuhkru peale kuus: 21,15 eur.

Kui hakata mõtlema, siis see on ikka päris meeletu kogus raha. Ma ei taha hakata mõtlemagi sellele, et ostan ju tugrikutele lisaks veel nänni, nutri geeli, vutimune, vahel ka mõne mänguasja või pesade õmblemiseks materjali :shock:

Viimasel ajal olen vaadanud, et ikka suhteliselt kallis on poest toorest kraami osta ja olen otsustanud, et edaspidi peaks ikka kogu kraami turult ostma. Turu boonuseks on ka see, et seal on lihakraami valik suurem. Kui kunagi uuesti viitsimine peale tuleb, siis on plaanis välja arvutada, kui palju odavamalt turu kraamiga hakkama saab.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas krokudill » 21. september 2012, 12:45

Kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis mul ei kulugi oma suslikule õieti midagi,
Vetsus kasutame saepuru mida isa firmas ikka tekib - seega see tasuta.
3-kilone krõbinakott kestab juba juuni lõpust ja vast pooleks kuuks jagub veel. Tookord oli soodukas ja kilo u 6 euri, ehk siis ligi nelja kuu peale krõbinad alla 20 euro.
Lisaks saab ta vahel nutrit, vutimunasid ning erinevaid kana osasid aga ta eriti ei hooli neist, seega nendele kuluv summa pole mainimist väärt.
Kangavarud, millest pesasid õmblen on kodus juba iidsetest aegadest olemas.
Mänguasju ekstra polegi talle ostnud, ta varastab väikevennalt neid :D
Riisikasti tegin talle hiljuti(noh ta ise tegi) kuid riis oli saadud tasuta ning seda pole vaja ka arvestada.
Lisaks arstikulud vahel.
Et siis ilmselt aasta jooksul kuu keskmised kulutused on kuskil 7-8 euri.
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Heleri » 28. september 2012, 15:00

Minu arust need arstikulud ongi kõige suuremad kulud....
Minu 7 looma kulutused (kui kutsikaid ei ole!!!) jäävad umbes 60-70 euro kanti ma usun, siin sees on siis ainult toit ja graanulid liivakasti. Graanulid umbes 10-15 euri kuus ja toit läheb umbes 40-55 euro ringis, oleneb kas söövad kuiva, toorest ja kuiva või ainult toorest.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju kulub teil kuus raha

PostitusPostitas Ailen » 07. oktoober 2012, 12:49

Mina käin toorest ostmas üle nädala, korraga ostan ca 5kg toorest, kokku läheb ca 15€. Vahest jäävad mõned siseelundid alles kauemakski. Mainin siinkohal ka ära, et mina annan oma loomadele 1 kord päevas süüa. Hetkel seisab mul 5,5kg kuiva kodus, mis on saadud näitustelt, minu haruharva kasutamiseks jagub seda aastaks, kui mitte rohkem.
Graanuleid saan mina tasuta läbi vanaisa ehitusfirma, seega graanulite peale ei kulu mul üldse.
Aegajalt siis näitusel käimine, sõltub kuhu minek. Välismaal näitusel käies üldiselt üle 100€ ei kulu. Lisaks kiiged(ca 10€ per kiik).
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Ahrefs [Bot] ja 3 külalist