Tuhkruga reisimine

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas thea » 05. juuli 2009, 21:11

Mul tekkis ka paar küsimust reisimise kohta. Autoga sõites on pätike meil juba paar korda kaasas olnud, bussiga veel mitte. Nüüd ongi ees pooleteise tunnine bussireis. Lendamise ja rahvusvaheliste liinide kõrval pole see vist mainimist väärtki. Aga võõraste inimeste keskel väikseses bussikeses tuhkrujunni või veel hullem pussu hais oleks ikka ebameeldiv. Pussu pole ta veel lasknud ja loodan, et ta ei hakka seda bussis harjutama ka :) Aga küsimus siis transpordi puuri sisus, kuidas seda nii vooderdada/sisustada, et sellised ebameeldivad lõhnad kohe pahvakuna bussi ei tuleks. Või on see mõttetu üritus ja tuleb lihtsalt leppida, et loomakesel on omad vajadused. No ta ei pruugi seal asjale hakata, kui kodus ilusti ära käib ja kõhtu täis ei pugi...aga kas peaks panema kiige alla neid saepuru kraanuleid ? Või ma mõtlen lihtsalt liiga üle? Ei taha lihtsalt olla ebameeldiv kaasreisija :)
Kasutaja avatar
thea
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Marilin » 05. juuli 2009, 21:31

Pussu vastu ei aita vist miski :-D Aga arvan, et ta keerab magama niikuinii seal. Ja kui tal häda tuleb, siis pane transpordi puuri kolmnurkne liivakast (kui mahub muidugi) ja sinna graanulid siis sisse.. Ja õnneks see tuhkrujunn ei haise ka nii hullusti, et bussi pealt maha peaks tõstma.
Mina olen Maasikaga väga palju reisinud ikka. Rongiga on kõige mugavam muidugi. Ruumi ning ka õhku. Pole ta seal kunagi õnneks haisu lasknud ega midagi. Ning tavaliselt keerab ta alati magama ka kohe.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas helen125 » 06. juuli 2009, 07:13

Minu arust need saepurugraanulid viskavad kohe sellise lebra üles, parem panna maisigraanuleid.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas väike kuradike » 06. juuli 2009, 10:34

Kui ta siiamaani pole pussu lasknud, siis ehk ei lase ka edaspidi. Meie peres on küll nii, et iga autosõidu ajal peab ikka paar korda aknaid lahti tegema :lol:

Vooderdada transpordipuuri ei ole mõtet, varem või hiljem tuleb pussuhais ikka läbi. Kui tuhkur enne häda ära teeb, siis paar tundi peaks ta vastu pidama küll, enamasti keeravad nad magama ja maigutavad peatuste ajal ainult suud natuke. Aga igaks juhuks võib jah panna kolmnurkse poti taha nurka. Teine variant on ka meisterdada transpordipuur kahekorruseliseks - kinnitada võrkkiik kaane alla, ning kiige alla panna natuke suurem pott. Samuti võib panna puuri ukse külge väikese kausikese krõbinatega ja pudeli veega.

Ja nagu Marilin ütles, siis tuhkrujunn ei haise nii hirmsasti. kui ta sul pussu ei lase, ei tohiks bussisõiduga probleemi olla :happy:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas maris2 » 06. juuli 2009, 10:55

Mina soovitan ka panna kiige puuri, seal on hea põõnata. Meil on selline asi välja kujunenud, et kui Bull hakkab hirmsasti puuri ust kraapima, siis on pissihäda. Kuid bussis sellest muidugi kasu ei ole. Aga mina ilmselt bussiga temaga reisida ei julgeks, sest olen kindel et ta laseb siis pussu ja oi kui piinlik siis. Tavaliselt kui palju võõraid ümber siis tuleb ikka pussu ka. Minul trantspordipuuri ise tehtud kiige. Tavalisest fliisriides, otsadesse sälgud sisse ja siis sidusin võrede vahelt kinni. Kõige lihtsam ja minu pisike magab seal ka toas olles.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas thea » 06. juuli 2009, 12:19

Tore lugeda teie reisumuljeid. Eriti meeldis mulle see koht, kus Väike Kuradike ütles: "Kui ta siiamaani pole pussu lasknud, siis ehk ei lase ka edaspidi." :D Oleks see vast vahva.
Kiik on meil puuris juba olemas, aga peaks mingi uue meisterdama, sest see praegune on liiga vastu maad ja vetsu panek ei tuleks kõne allagi, sest ruumi pole. Õnneks sõit alles neljapäeval, jõuan siin meisterdada ja pabistada veel küll. :-D
Kasutaja avatar
thea
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas maris2 » 06. juuli 2009, 12:25

Kui liiga vastu maad siis kasuta Väikse Kuradi soovitust ja tee trantspordi puur lahti ja pane kiige või mingi riie kaane vahele see on tugevam ja ei vaju alla. Olen ise ka seda kasutanud, kuid minu pätt arvas siis et see ongi talle kakamiseks pandud :-D . Kuid kui ta enne sõitu ära pissib ja kakab siis arvan et pole hullu midagi.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas väike kuradike » 06. juuli 2009, 12:46

Thea, see "ehk" on suhteliselt subjektiivne. On tuhkruid, kes ei lase terve oma elu pussu. Ja siis on selliseid, kes mingist hetkest hakkavad laskma. Liial ei olnud tuhkrud enne lasknud, kui ta omale kaks juurde võttis :lol:

Aga ehk on abiks teadmine, et pussu võidakse lasta võõraste inimeste, olukordade jne peale. Seega, kui bussis inimesed väga huvi üles näitavad, sõrmi puuriaukudest sisse tahavad toppida jne, siis võib pahvak ära tulla küll. Mul näiteks lastakse autos siis, kui ma nad tagapingile paigutan, kust nad mind ei näe. kui panen ette pingile, enda kõrvale näoga minu poole, noh, siis lastakse kaa, aga vähem :lol:

Potil käimisest niipalju, et eelmisel aastal sõitsin maalt(Loksa kandist) tuhkrute suvepäevadele, usun et kõvasti üle kahe tunni, ja ei olnud meil ühtegi pissipeatust vaja. Ma küll pakkusin neile, aga maigutati suud, et mis sa meid segad, nii mõnus uinak oli :lol:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas thea » 06. juuli 2009, 13:11

Ega ma arvagi, et ta kunagi ei pussuta:) Eks peab vaatama, et ta ennem reisi asjal ära käib ja ongi hästi. Üldiselt kui ta puuri panna, siis vb natuke kolistab ja siis keerab tuttu:)
Kasutaja avatar
thea
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Marvellous » 15. september 2009, 16:18

Lugesin Tallinki ja Viking Line'i kodulehelt, et lemmiklooma transport on tasuline ning ta peab reisimise ajal olema laeva puuris... Küsimus nüüd neile, kes on tuhkruga reisinud: Kas asjad ongi nii? Ostan oma tuhkrule pileti ja annan ta sõidu ajaks kuhugi ära? Tahaks teda ikka transpordipuuris enda juures hoida. :sad: Plaan siis laevaga Helsingisse minna. Palun, kellel kogemusi, rääkige. :-)
Väike tuhkrupätike Missy :)
Kasutaja avatar
Marvellous
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 2
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas helen125 » 15. september 2009, 20:39

Mis asi on laeva puur? äkki on mõeldud ikka laevas puuris.
Kõige lihtsam on helistada, eelminekord viking line raha ei küsinud looma eest, isegi kui dekil kaasas olid.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Sandra » 15. september 2009, 20:57

Laeva puuri all mõeldakse ilmselt nö kennelit ehk siis ruumi, kus on koerte puurid ja kuhu koerad reisi ajaks pannakse, ju nad siis arvavad, et ka tuhkrud peaks sõidu ajal seal olema... Üldiselt olen mina sõitnud Soome siis kui tuhkrud autos on ja ka siis kui tuhkrud transportpuuriga dekil kaasas on. Piletit pole meilt kordagi küsitud ja laeva personaliga pole ka probleeme olnud, pigem on naeratava näoga uuritud, et mis loom seal puuris on.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas helen125 » 15. september 2009, 21:51

Ma arvan, et kui tahetakse kusagile laeva puuri panna, siis lihtsalt pöörduda mõne teise teenindaja poole.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Marvellous » 17. september 2009, 19:43

Olen siis hetkel Tallinki laeval Staris ning lugu selline, et tuligi loomakesele pilet osta (203kr) ja seda kontrolliti ka enne laeva sisenemist, ilma ei olekski sisse lastud. Samuti oli käsk et loom tuleb panna kennelisse, aga sinna mina teda üksi ei jätaks. Istusin maha kohta, kus rahulikum ja vähem inimesi. Igatahes olen väga üllatunud ja pettunud sellises teeninduses. :nono:
Väike tuhkrupätike Missy :)
Kasutaja avatar
Marvellous
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 2
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas helen125 » 17. september 2009, 20:03

Tallinkiga on mõtlekas looma hoida autos juhul kui autoga reisida. Aga üldiselt soovitan reisida mõne loomasõbralikuma laevaba nagu viking line.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Marvellous » 17. september 2009, 21:12

Kahjuks ei ole jah autoga reisija. :sad: Tagasitulles otsustan kindlasti Viking Line'i kasuks. Kuid kas ka seal tuleb talle pilet osta?
Väike tuhkrupätike Missy :)
Kasutaja avatar
Marvellous
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 2
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas helen125 » 17. september 2009, 21:26

No meie pole küll pidanud ostma aga alati tasub helistada infosse ja küsida kas tuhkrule on vaja kui ta pisikeses puuris on ja omaette kedagi ei sega.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Liisa » 19. september 2009, 15:54

Koertele peab küll ka Viking Line'iga sõites pileti ostma - üldine lemmikloomapilet. Seejärel võib temaga aga pea igal pool laevas viibida.

Autoga minnes on tõenäoliselt lihtsam jätta tuhkur puuriga autosse. Ma arvan, et tal on seal rahulikum kui laevasaginas. Paljud jätavad sel põhjusel ka koera autosse, et teavad, et ta magab seal rahulikult - oma ja turvaline koht. Teised ei jäta kunagi, sest autodekil võib ka päris mürarikas olla.

Igasugused laevafirma poolsed vastused, et mis on lubatud või mitte, oleks hea muretseda kirjalikult - näiteks välja trükitud meil.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas mey2 » 19. september 2009, 20:42

Ma ei julgeks küll looma autosse jätta, seal lihtsalt ei ole õhku mida hngata. Tulemuseks võib olla surnud loom. Pilet ei ole nii kalllis et peaks looma eluga riskima.
mey2
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas helen125 » 21. september 2009, 21:56

4 tunniga ei saa autost küll õhk otsa laevaga sõites, ega tuhkur elevant pole, et hingab kohe tühjaks (kui just jah tegemist pole nt smardiga, siis on küll vähe õhku vist). Aga pärast on küll auto mõnusat aroomi täis :-D
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Oliivia » 12. juuli 2010, 01:12

Tere, mul on nüüd ka selline probleem, et vaja reisida Soome.
Pass ja kiip on olemas, aga vaktsiini ei ole(ta pole üle 3 kuu vana)

Kas mul on veel vaja millegagi tõestada neile, et kõik ok ? või mida veel on selleks vaja ?
Oliivia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Kellykaazz » 12. juuli 2010, 05:42

Selleks, et tuhkruga Soome minna, peab tal olema europass, milles on kehtiv marutaudi vaktsiin (tuhkur peab olema vaktsineeritud marutaudi vastu vähemalt 30 päeva enne reisi) ja loom peab olema kiibistatud. Midagi muud ei olegi vaja. Tuhkur peab olema transpordipuuris. Ja olenevalt laevafirmast võivad nad nõuda,et sa looma nende loomapuuri paneks reisi ajaks.
Sinu loomal marutaudi vaktsiini vist veel pole?!
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Gerda » 12. juuli 2010, 14:10

Hmm, siin eelmisel lehel keegi linkis, et kui loom on üle 3 kuu vana, peab olema marutaudi vaktsiin tehtud. Sellest ma järeldaks, et kui on alla 3 kuu, ei pea.
Tuhkrupreili Daisy
Kasutaja avatar
Gerda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Kellykaazz » 12. juuli 2010, 14:15

kaks vaktsiini peab olema tehtud vist ikka.
Ehk,et üks tehakse enne uuele omanikule üle andmist ja teine kuu peale esimest sutsakat. Pluss 30 päeva peale teist sutsakat karantiin.
Sul on see teine sutsakas tegemata?
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Marilin » 12. juuli 2010, 14:30

Alla 3-kuusel vist ei pea marutaud siis tehtud olema, vähemalt saan mina nii aru, leidsin siukse asja: http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=58 aga kahjuks siin kirjas ainult, et mis nõuded peavad olema täidetud, kui loom kuskilt Eestisse tuua, mitte vastupidi.


Edit. Leidsin veel siukse asja: http://www.vet.ee/index.php?option=com_ ... &Itemid=26 Siin on jällegi juttu vaid koertest-kassidest, aga ma arvan millegi pärast, et tuhkrud kuuluvad ka sinna hulka?
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Gerda » 12. juuli 2010, 14:35

Daisy on üks kord vaktsineeritud. Teine kord tuleb augustis, aga siis on ka juba 3-kuune ka. Marutaudi saab teha 4-kuuselt ja peale seda siis veel 30 päeva... Keeruline lugu.
Tuhkrupreili Daisy
Kasutaja avatar
Gerda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Marilin » 12. juuli 2010, 14:43

Marutaud tehakse siis kui ta 3-kuune on. 2-kuuselt (enne koju tulekut) sai ta esimese kaitsesüsti ja nüüd 3-kuusena saab teise kaitsesüsti pluss marutaudi.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas postituvi » 12. juuli 2010, 17:48

Ja kui selle marutaudi süstiga kiire on, saab seda teha isegi suts enne, kui kolmas kuu täitub ( et tõhk on 2 kuud ja 3 nädalat vana) Mina näiteks Deeliga lähen juba juuli lõpus sutsule, siis ta ongi 2 kuud ja 3 nädalat noor.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas Oliivia » 12. juuli 2010, 22:42

appi, kõigil oma arvamus :D
Igatahes reisin ma Lindalinega. Ja nagu ütlesin siis tehtud on kiip ja see esimene vaktsiin mis aretaja talle teinud on... ning pass.

helistasin ka lindalinesse ja uurisin mida vaja on.. et nemad põhimõtteliselt midagi ise ei küsi peale puuri ja pileti. et kui tuleb tolli kontroll, et alles siis nemad uurivad ja puurivad sind lähedamalt :D

ja veel oli mul mureks puur.. mida ma ka neilt küsisin. et ma ei tahtnud osta seda plastikust ebamugavat puuri :D vaid soovisin seda koti sarnast trantsportkotti ja nad täitsa lubasid :) ÕNNEKS :D

kutsa on mul mai alguses südninud.. et selle 3 kuuni on veel aega ka.. ja nagu siis aru sain.. siis seda marutaudi süsti pole veel vaja reisimiseks !

Ise pole ma muidu talle veel ühtegi sutsakat teinud.. Mina nagu olen aru saanud, et esimene kohustuslik sutsakas ongi see marutaudi oma ju ?
Oliivia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga reisime

PostitusPostitas väike kuradike » 13. juuli 2010, 13:22

Oliivia, väga palju oleneb sellest, kelle käest sa oma tuhkru ostsid.
Kui sa ostsid mõne kasvataja käest kes siin Pisis ka figureerib, siis on kindlasti esimene süst tehtud, ning pead hiljem tegema ainult ühe süsti.

Kui aga ostsid kuskilt mujalt, siis kontrolli üle, kas on tehtud kaitsesüst või mitte. Kui süste üldse tehtud ei ole, siis on vaja teha võimalikult ruttu esimene kaitsesüst, sest kutsikas on nüüd veidi üle kahe kuu vana, ja kuu aja pärast ka teine.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline