Tuhkur õues

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkur õues

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 28. veebruar 2005, 11:11

Penelope kirjutas:Aga kuidas tuhkur õues hakkama saab? Kas temaga talvel ka õues jalutamas käiakse? Toaloom ju ikkagi, ega ta ei külmeta? Ja kas teda eramaja ümbruses ilma rihmata jooksma võib lasta, või paneb ta plehku?
Mitu poega tuhkrutel tavaliselt pesakonnas on? Kui sul, Heleri, tuhkur pojad saab, siis kas nad on kõik juba ette broneeritud, või oleks sinu käest võimalik neid osta?


Õues saab tuhkur väga hästi hakkama, sest seal tema jaoks palju uusi ja huvitavaid lõhnu, mida uurida ja avastada. Talvel võib ka temaga õues käia, kuid väga suure pakasega ei ole eriti kasulik käia, sest ta ikka jah toasoojaga harjunud ja võib külmetada. Ma ise pole üle 10 kraadise külamag enam tuhkrut õue viinud. Kõik on harjumuse küsimus. Mõned elavad kogu talve õues, kuid toaloomad ikkagi väga suurt külma ei kannata.
Oma maja juures ilma rihmata ka eriti ei soovita lahti last, kui ise ei jälgi teda, sest ta võib edukalt aia alt välja kraapida ja plehku panna. Mina olen Tikriga küll ilma rihmata õues käinud, kuid ainult väga lageda koha peal, kus tal ei ole kuskile peitu minna. Kõnnib ilusti järel ja minema ei jookse, kuid iga põõsa või puu olemasolul paneb ikka sinna poole plagama, sest lagea taeva eest tahab ikka varju pugeda.
Minule on siiamaani kolm kindlat tuhkrutahtjat endast märku andud.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur õues

PostitusPostitas Kassu- » 13. mai 2009, 17:10

Minu tuhkur ei saa üldse ilma väljaskäimata elada. iga õhtu käin paar tundi välas temaga. Põllupeal või lageadal alal lasen teda lahti ka. Siis hakkab mega mängima ja hüplema. :D
Kasutaja avatar
Kassu-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 6
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur õues

PostitusPostitas Selena » 12. mai 2010, 15:42

Tunnen huvi : Miks varesed ja ka kajakad minu ja Ruki ümber tiirlevad kui ma õues olen.
Kajakad näevad ära, et pole vist mõtet ja jätava rahule, kuigi nad on päris suured. Varese käest oleksin (täna) tiivaga vastu nägu peaaegu saanud. Mul on üks hea koht, kus tuhkruga jalutaga, aga lihtsalt varesed ahistavad meid. Kõige hullem on see kui nad kraaksudes omale sõpru juurde kutsuvad. Vares ei saa ju ometi nii tumba olla, et tuhkrut ära vedama hakkaks. Isegi siis paarutavad, kui loom mul süles on. Täitsa hirmus hakkas.
Äkki keegi oskab vastata miks see nii on :shock:
Kasutaja avatar
Selena
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 3
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur õues

PostitusPostitas Marilin » 12. mai 2010, 15:49

Meil sama lugu. Ja vahel olen tõesti ise ka kartma hakanud, et saan nokaga pähe või siis saab kas Maasikas või Delisa seda. Ei kujuta ettegi, miks nad nii teevad. Äkki tõesti arvavad, et suudavad minema viia tuhkrut.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur õues

PostitusPostitas väike kuradike » 12. mai 2010, 16:20

Ega emane tuhkur ju ei olegi rotist nii palju mõõtudelt suurem. Kaalu on võibolla veidike rohkem, aga ma usun et kaugelt suudab varese ära petta küll.

Kuigi ka suuremate tuhkrute kohal lennatakse, ju siis arvatakse, et äkkrünnakut tehes suudetakse ka suurem tuhkur neutraliseerida.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur õues

PostitusPostitas Selena » 12. mai 2010, 16:57

Ma kaldusin arvama, et võibolla nad niisama uudistavad või tahavad kiusata. Veel variant, et kuskil seal varese läheduses on tema pesa ja pojad ning see kiusamine on lihtsalt kiskja ära ajamiseks. Linnud on ju ometi päris targad tegelikult. Nad peaksid aru saama, et inimene liigub loomaga koos ja ikkagi ründavad. Kõht nii tühi ? :wacko: Emane tuhkur on jah väike ja kerge, aga isegi, kui ta kätte saaks, siis mis ta edasi teeb... viskab kõrgelt alla ja viib pessa? Või viib otse pessa, aga siis see oleks ju enesetapp.
Muidu nagu ei teeks numbrit, aga ma tõesti ehmatasin. Tahaks teada mida nende puhul karta ?
Kasutaja avatar
Selena
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 3
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur õues

PostitusPostitas Misty1 » 12. mai 2010, 20:39

Meil sama olukord olnud mitmeid kordi. Ükskord isegi napilt saime Misty rihmast sülle tõmmata. Arvan vares tark loom, teab juba et vabas looduses ta kiskja ja ohtlik talle. Parem siis juba semud kohale kraaksuda ja esimesena rünnata:)
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur õues

PostitusPostitas triinabelle » 13. mai 2010, 10:23

Vares ei hooli sellest, kui suur tema vaenlane on. Olen jalutanud kahe suure - 40 ja 65 kg - koeraga ja varesed ründasid ka meid. Ometigi oleks pidanud ka kõige viletsamalt suurust hindava varese mõistus ütlema, et jõuvahekorrad räägivad nene kahjuks. Ma loodan, et neil polnud plaanis kopsakamat lõunat pojakestele. Ja kui siis sõbra dobermann lennult ühe varese maha võttis, tulid kokku vist küll kogu Mustamäe varesed ja me pidimegi põgenema. Metsas jalutades piisab, et üks vares tuhkrut näeb ja ta kraaksub kokku kõik liigikaaslased ma ei tea kui kaugelt. Ja siis see parv jälitab kuni koduni või kuni miski muu nende tähelepanu köidab. Hiljuti oleks Sillamäel üks vares meile peaaegu autosse järgi lennanud kui me tuhkruid peale pissipeatust puuri toppisime. Igatahes järgnes ta meile ning seisis mehe kanna taga ja too oleks talle äärepealt peale astunud.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline