Küüntelõikus

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Küüntelõikus

PostitusPostitas Kart (Teema autor) » 18. september 2004, 18:16

Selline küsimus, et kas kilpkonnadel lõigatakse küüsi :?: Looduses kuluvad nad ise ja kui vaatan näiteks google´ist pilte, siis seal on kõikidel pikemad küüned :o , kuid mind häirib, et tal nii pikad küüned on. Kui teda vahepeal lahti lasta, siis ta kraabib nahkdiivani ära :x ja tõmbas mul nahkkoti katki :cry: ja nüüd tõmbas ta mul käe kah katki :oops: . Ta on samasugune nagu kass kui ma ära ei lõika(ok, mitte just mina, aga loomaarst ikka). :evil:
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüntelõikus

PostitusPostitas Andreas » 20. september 2004, 08:05

Minu teada veekilpkonnadel küüsi ei lõigata. isaste loonmade küüned kasvavadki pikaks ja teravad on nad niikuinii, olenemata sellest kas tegemist isase või emase loomaga. Ja käte ja nahkdiivani kraapimise vastu aitab see, kui sa konna ilusti akvaariumis hoiad :wink:
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kart (Teema autor) » 21. september 2004, 18:56

Ma olen selline inimene, et ei salli loomade kinnihoidmist niisama. Korter on niigi juba kinnine ja sealt ta välja ei päääse. Mõned inimesed lõikavad kipal küüsi. Aga ma ei tea head loomaarsti selleks ja ei tea, kus arsti juures on selleks sobivad küünetangid olemas(jap, neid lõigatakse tangide sarnaste asjadega) See selleks, et liiga pikad küüned hakkavad mõnikord kilpkonna ennast kah häirima.
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 21. september 2004, 19:18

No kui tange ei leia, on alati variant viilida. Ühe ekstreemse tehnikahuvilise sõnul on väga mugav variant [roti] küünte viilimiseks võtta peenikese teraga liivapaber ketas, mis kinnitatakse drelli otsa ning mida siis hästi aeglasel rezhiimil käivitatakse. Mina sellise asjaga ei riskiks ja pigem ühineks nendega, kes tavalist küüneviili kasutavad, aga eksole, variante on teisigi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kart (Teema autor) » 21. september 2004, 19:30

No, eks ma vaatan/uurin. Kui head lproffi ei leia, siis lasen isal. Ta mul kah on loomadega seotud töös väga palju...
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 21. september 2004, 20:21

Jah, kuule, tuli veel meelde klassikaline soovitus teha tellistest või karedatest plaatidest pind, millel kõndides ta ise küüsi kulutab. :) Seda saavad endale lubada muidugi pigem oma majaga inimesed, korteris vast ainult siis kui kuskil kareda pinnaga plaadid juba maas.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küüntelõikus

PostitusPostitas Andreas » 23. september 2004, 07:39

Nii, kui kilpkonnade küüntelõikus huvi pakub, siis siin on üks link kah: http://www.turtlecare.net/beak.htm tekst paraku inglisekeelne ja hetkel ei viitsi eriti tõlkima ka hakata, aga kui midagi segaseks jääb siis võib küsida ikka :wink:
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 23. september 2004, 07:49

maismaakilpkonnadel küll tavaliselt küüsi ei lõigata. mina olen lugenud/näinud pilte, et "nokka" ja küüsi lõigatakse ainult nö. "väärkoheldud" kilpkonnadel, kellel need moondunud on. normaalsel ja tervel kilpkonnal peaks õige aluspanu peal küüned ise õige pikkusega püsima.
sellepärast ei tasugi maismaakilpkonna põrandal pidada, et seal ei kulu küüned piisavalt. liiv on kõige parem. kui küüned on juba natuke liiga pikad, siis võib pessa pana rohkem kive, see kulutab küüsi kiiremini.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kart (Teema autor) » 02. oktoober 2004, 17:14

Aga mul on veekas, mitte maakas ja ei tea selle liiva suhtes. Halb on panna. Praegu on tal akvaariumis sellisesed 2 suurt kivi, mis ei liigu ja on meil maalt toodud ja konn mahub sinna lahedalt igatpidi peale. Ja see karedatest plaatidest pind on mul täiesti võijmalik teha ning kah sellest interneti leheküljest oli palju abi. Tänan kõiki lahkeid abistajaid ja nõuandjaid.
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helery » 07. oktoober 2004, 16:49

minul on maakilpkonn ja kuna ta on meil toas lahtiselt sis tegin talle just ükspäev pediküüri. tal küll mingeid pretensioone ei olnud!
tal endal ju ka nii parem..
Viimati muutis Endised kasutajad 27. oktoober 2004, 16:14, kokku muudetud 1 kord.
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüntelõikus

PostitusPostitas surjukas » 08. oktoober 2004, 22:46

Ma küll oma looma sellega piinama ei hakka. Pole vaja panna teda sinna, kus ta midagi ära kriibib. Mul tatsab ta põrandal ja pole ka hullu midagi, ainult karvu korjab toa pealt kokku, kuid need saab maha pesta.
surjukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helery » 11. oktoober 2004, 20:54

ega mul ka midagi sellest ei ole et ta midagi ära kriibib, ega tal ei olegi midagi sellist kuskil mida saab ära kriipida aga lihtsalt ta küüned oli juba nii pikad ta lihtsalt ei saanud neid kuskil ära kulutada.. tema seda küll eriti piinamisena ei võtnud :P
Viimati muutis Endised kasutajad 27. oktoober 2004, 16:13, kokku muudetud 1 kord.
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kart (Teema autor) » 23. oktoober 2004, 20:56

Kuna meil on praegu majaehitus pooleli, siis ema-isa lasevad panna need plaadid praegu. Ootame-vaatame, kuidas pärast seda läheb. Kui a neid natuke kulutab, siis äkki pole vajagi lõigata.
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas pisike_arbuus » 25. juuni 2005, 11:06

mul sama probleem, aga see karedate plaatide idee näib hea olevat:P
Meie lasksime oma Pipat natake asfaldile, kui parajasti autosid ei sõitnud. Aga tüütab ära see ootamine:P
pisike_arbuus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küüntelõikus

PostitusPostitas spuuki » 06. jaanuar 2012, 20:51

meie Kipsil on ka pikad küüned aga me ei ole tal neid lõiganud.. :)
♥tuhkrud♥
Kasutaja avatar
spuuki
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 551
Teemad: 7
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küüntelõikus

PostitusPostitas kelluke » 20. juuli 2012, 22:28

Minu konnal lõikas loomaarst tangidega ära kuna tema suurusekohta olid need kuidagi liiga pikad. Peale lõikust nägid ta jalad välja kui pisikesel mammutil :)
Kasutaja avatar
kelluke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron