Kilpkonna pissi sees valged tükid .. :(

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Kilpkonna pissi sees valged tükid .. :(

PostitusPostitas Kilbily (Teema autor) » 05. november 2012, 20:06

Olen mures , et kilpkonnade pissis sees onvalged tükid .. olenluggenud , et see on vedeliku puudusest ,et asi pole väga hull . Aga täna neid vannitades nägin kuidas üks kilpkonn päris vaevaliselt seda valget tükki koos pissiga väljalasi ja see oli jube suur tavaliselt on väike . Aga see kord oli tõsiselt suur ja ehmusin väga . Kas oskate soovitada mida tegema peaks ? Ja teine mure veel . Kas oskate soovitada mida kõrbe kilpkonnadele talvel süüa anda ? Annan õuna aga kui iga päev õuna süüa on ju tüütu . Kui ma peaksin iga päev kartulit sööma viskaks mul ka kopa ette . Palun soovitage midagi mida süüa anda . Elan maal niiet oleks võimalik ka veel enne lund õuest miidagi tuua . Palun aidake . Ette tänades Mammu ja kaks kilpsut :)
Kilbily
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kilpkonna pissi sees valged tükid .. :(

PostitusPostitas Mercar » 05. november 2012, 22:54

Maismaa kilpkonna põhitoit peaks talvel (ja ka muul aastaajal) olema tumerohelised lehed.
http://hot.ee/k/kilpkonnaleh kirjutas:Õige kilpkonna menüü koosneb 3/4 tumerohelistest rohttaimedest, 1/8 puu- ja köögiviljadest, 1/8 taimede õitest.

Õuest praeguste vihmaste ilmadega- võilillelehed, teelehed, ristikulehed. Poest brokoli, seller, spinat. Kui toataimi ei väeta siis toataimedest julgeks pakkuda viigikaktust, jõulu- ja lihavõttekaktust, aaloe verat. Vaata hoolega oma looma toitumine üle- nt siin teemas nimekiri taimedest mida anda ja mitte anda. Tasub vaadata ka siia.
Kui peale menüü korrigeerimist probleem püsib siis tasuks arstile pöörduda.

Kindlasti vaata üle, kas soojalambi all soojust õige, mõtle millal viimati UV lampi vahetasid (vähemalt kord aastas tuleks pirni vahetada). Ehk siis lisaks menüü ülevaatamisel,e vaata üle ka muud elutingimused ja vajadusel paranda neid.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kilpkonna pissi sees valged tükid .. :(

PostitusPostitas Kilbily (Teema autor) » 06. november 2012, 15:34

Aitähh , sulle . Viga võib ka olla selles , et antsin üle päeva õuna ja see võis ka midagi mõjutada . Tänasest siis hakkan nende menüüd muutma . Kui ei muutu kas oskate öelda ka pärnu lähedalt mõna arsti kes oleks kilpkonnadega ka kursis !? Sest ma ei tahaks oma konnasi iga suvalise ennast loomaarstiks nimetava inimese juurde ka minna . :)
Kilbily
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kilpkonna pissi sees valged tükid .. :(

PostitusPostitas Sirtsu56 » 06. november 2012, 16:53

Kilpkonna uriin ongi nagu suur valge ollus.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kilpkonna pissi sees valged tükid .. :(

PostitusPostitas kelluke » 21. november 2012, 12:23

Mina käin oma Kikoga Terveksis. Kui tihti su kilbik(ud) vannis käib(vad) ? Äkki peaksid tihedmini. Minu omal tulevad selline valge ollus siis kui ei ole kaua vannitanud (üle nädala). Siis kui nädalas paarkorda vannitan , sellis muret ei ole. Ning mida tihedamini vannitad seda puhtam on ka terra !
Kasutaja avatar
kelluke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kilpkonna pissi sees valged tükid .. :(

PostitusPostitas Kilbily (Teema autor) » 24. november 2012, 10:52

Vannitan nii korra nädalas. Eile vannitasin ja siis kuna olen harjunud, et mõlemad jooad ja siis pissivad . Aga ei pissinud kumpki . Üks jõi ja teine tõmbas kohe pea vette. Tahaksin nendega ka looma arsti poole minna aga ei tea Pärnus ühtegi looma arsti ega kliinikut .. soovitage !?
Kilbily
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Ahrefs [Bot] ja 1 külaline

cron