Sulgimine ja sulgimisperiood

Kuidas suleliste eest hoolitseda - puhastamisest vaba ajani.

Moderaator: Annie

Sulgimine ja sulgimisperiood

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 12. veebruar 2004, 21:17

Engli kirjutas:tere!
kysimus järgmine:
Minu viirpapagoil 3 kuusel, on viimase 2 pääva jooksul meeletult palju sulgi ära tulnud, igakord kui liigutab kukub mõni sulg ära...millest see tuleneda võiks? iga pääv on puuri põhjas u20 sulge...kas seda nata palju pole? varem pole tal kyll eriti ära tulnud sulgi... :roll: :?


sulgimis periood.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoi + suled

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. veebruar 2004, 03:27

Arvatavasti on jah see sulgimisperiood nagu kalakene eelnevalt ütles.
Vaata aga hoolikalt, et ta neid sulgi endasti ise välja ei tiri. Tihtipeale teevad seda linnud, kes on stressis.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoi + suled

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. veebruar 2004, 20:52

See on jah sulgimisest. Eks nad ikka vahel vaheta oma sulgi. Mu tibudel on sulgimist kõige parem näha saba järgi. Kui need ära tulevad, siis lind nagu oleks alasti. Väiksemad suled tulevad nii märkamatult, et korraga ainult näed, et jälle on puuriümbrus sulgi täis. :D Kui neil aga hea on, siis minugi poolest!!! Stressis nad ka õnneks ei ole.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoi + suled

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. märts 2004, 15:25

Meil sai enne ´korra neid sulgi toa põrandalt peotäite kaupa ja need on ju nagu udusuled ja neid ei saa kätte kah siis kui ukse lahti teed lendlevad seal põrandal. Hea oleks need tolmuimejaga ära tõmmata aga seda meil kahjuks pole
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoi + suled

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. märts 2004, 03:59

Õnneks ei sulgi nad väga tihti! :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoi + suled

PostitusPostitas Annie » 24. mai 2004, 19:49

Minu meelest ajavad nad sulgi väga tihti - kui ühel lõppeb, siis teisel algab. Vahel on nad päris rääbakad, kuigi annan neile omaarust kõike vajalikku - mineraalkivi, joodikivi, sulgimise ajal eraldi vitamiini, rohelist, okse, muna jne. Aga sulgimine ongi normaalne ning tuleb lihtsalt end kätte võtta ja tolmuimejat tihemini kasutada (muide neile meeldib tolmuimeja - vähemalt isane hakkab selle peale vaikselt laulma).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

sulgimine

PostitusPostitas kix » 02. juuni 2004, 14:15

Minu emasel viirpapagoil tulevad paljud suled ära :(
Mida teha palun aidake!!!!!!!!
kix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suled langevad välja

PostitusPostitas kiwi » 17. juuni 2004, 11:12

esiteks paar küsimust sulle - kas suled langevad ülekeha ühtlaselt või siis on teatud linnu kehaosad ilma sulgedeta - nagu näiteks linnu rind
Kas linnuke nokib ennast viimasel ajal tihemini kui tavaliselt?
Kas linnuke on sul kogu aeg puuris või lendab ta vahel ringi ka, kas linnuke on üksinda või teiste lindudega?Kas linnu elus on toimunud mingeid muutusi?
Jah nagu kalakene ütles võib see lihtsalt olla sulgede vahetus, mis toimub kevade lõpus ka suvel (umbes nagu koertelgi talve ja suvekarva vahetus) - sulgede vahetusel tuleb küll tavapärasest rohkem sulgi ning sa näed uusi sulekesi(niimoodi kestades) vanade sulgede vahelt juurde kasvamas - sulgimise ajal tasuks linnule and hästi mitmekülgset toitu, erinevaid puu-ja juurvilja ja lindude spetsiaalseid vitamiinikivikesi jne.
Kui sa aga märkad, et sinu linnul on ühest kohast suled ära nokitud ning sulgi jääb järjest vähemaks ning linnuke kipub ennast ikkagi nokkima on põhjuseks nähtavasti see, et linnul on igav ja tal on stress (muidugi on ka muid põhjuseid äkki on tal parasiidid või mingi muu haigus - niiet tasub arsti juurde kontrolli viia) - üldjuhul on see siiski stressist - kas sinu linnu elus on toimunud mingisugune muutus(näiteks tal on uus puur või kaaslane on ära surnud või oled sa näiteks puuri asukohta muutnud ja linnuke ei saa aru mis toimub). Isegi kui nii on siis mõnikord aitab lihtsalt kui sa eemaldad stressifaktori, kui seda teha ei õnnestu tuleb linnule anda eriti kaltsiumi ja proteiini, et suled hakkaksid tagasi kasvama, samuti temaga võimalikult delikaatselt käituda, mitte lindu ehmata ja häirida liigselt. Igal juhul oleks alati soovitatav antud juhul käia ka arsti juures, sest põhjused võivad peituda hoopis milleski muus. Lõpuks kui miski muu ei aita pannakse linnule kaela selline plastmass tuutu, mis takistab tal ennast nokkida.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. juuni 2004, 11:31

1.Tal langevad suled saba pealt ja tiibadelt ta on nii koletaks läinud kujna paljud suled on ära tulnud!!
2.Ei noki
3.olen lahti lasknud küll aga see oli ammu kui ma nad lahti lasin!
4. Ta elab isasega koos!
5. Ainuke muutus on see et ta peksab isast varem ta ei peksnud!
Tal olid munad ja ühestki munast ei tulnud midagi välja!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suled langevad välja

PostitusPostitas kiwi » 17. juuni 2004, 13:35

Oled sa kindel ,et linnuke ise ei kisu sulgi välja oma puhastamisega?
Sest sinu postitust lugedes mõtlesin, et stress ja igavus oleks vist kõige loogilisem järeldus - linnuke ei taha puuris kogu aeg olla, lase ta välja. Kuna sa ütlesid, et linnuke ei noki siis võib see olla mingisugune linnu sulehaigus - lestad või infektsioon vms. - soovitaksin tegelikult lasta arstil üle vaadata, neid erinevaid põhjusi võib palju olla ja arst oskab äkki paremini öelda. Veel üks asi, kuna suveti on lindudel sulgimisperiood siis palun jälgi, et linnuke saaks mitmekesist toitu - mitte ainult poest ostetud linnuseemneid kuid lisaks sellele ka vitamiine(a,d,e) ning kaltsiumit. Samuti anna linnule värskeid taimi - võilill, rohi, salatileht
puuviljadest - õuna, viinamarju, pirne jne. Samuti pähkleid(purusta need ennem ära), see on ainult abiks sulgede tagasikasvamisel.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 26. juuli 2004, 18:29

Kui nad endal ise sulgi kitkuvad pidi see olema ju stressist. Minu ema kunagistel papagoidel tuli ka palju sulgi ja siis ta kogus neid. :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 28. juuli 2004, 23:19

Natuke nad ikka nokivad, kui sulgimisperiood on, aga kui ikka asi päris metsikuks läheb, nii, et papagoi on poolpaljas sulgedest, siis tuleneb see tõepoolest stressist.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoi + suled

PostitusPostitas kiwi » 29. juuli 2004, 09:05

üldiselt eks need suled vahetuvad neil kogu aeg aga praegu selline intensiivne sulgedevahetus - ta on sul noor eks tal tulevad täiskasvanu suled vaikselt . aga kui nii intensiisvelt läheb edasi ja see ei lõpe siis tasub kahtlustada stressi - lase lindu välja kindlasti ja räägi või laula temaga, paku talle huvitavat tegevust - mängimine jne.
Aga ma arvan et praegu on tegemist lihtsalt sulgedevahetusega, muretseda pole põhjust.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suled langevad välja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. august 2004, 13:45

Minu papagoil langevad ka umbes kuus korra suled välja.
olin alguses ka väga mures. Minu papagoil lõppes langemine nädala kahega . Pole spets kuid väga ei usu et tegemist on millegi hulluga.
Samas ühest raamatust lugesin et linnud võivad ise ka omi sulgi ära nokkida ja see pidi olema igavusest. :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoi + suled

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. oktoober 2004, 13:29

Papagoid, kui kõige ilusamate ja värviküllasemate sulgedega linnuliik on meelitanud inimkonda juba aegade hämarusest koos olema. Seda, et papagoid, antud hetkel viirpapagoid sulgi vahetavad ja neid väljakakuvad ning põrandale puistvad on möödapääsmatu. Soovitus neile, kes kurdavad papgoide sulgimise pärast oleks järgmine. Eelkõige kaltsiumi ja valgurikas põhitoit ja piisavalt valgustust aastaringselt . Uhkeid ja kauneid sabasulgi ei maksa kohe äravisata, vaid koguda need ühte karpi, kust hiljem neid vaadelda ja miks mitte kaabu või kübaraga neid kanda. Muutute ka ise isikupärasemaks ja originaalsemaks! :lol:
Viimati muutis Endised kasutajad 25. oktoober 2004, 14:01, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 28. detsember 2004, 13:21

Seee on nendede sulgimis periood, kus selga tulevad suure linnu suled. Mina soovitaksin osta sulgimisvastaseid terakesi, minu lindudel ee kohe aitas ja sulelangemine jäi väiksemaks.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: linnud ajavad palju sulgi

PostitusPostitas koko » 29. detsember 2004, 08:36

Pole konkreetselt viirude kohta lugenud, aga tean amatsoonide kohta, et neil kulgebki sulgimine erinevalt: mõnel on korralik sulevahetus paar korda aastas, teised vahetavad sulgi pidevalt ja peaaegu märkamatult. Arvan, et nii võivad olla lood kõigi puurilindudega.
koko
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Annie » 29. detsember 2004, 09:12

ZipZik19 kirjutas:mul on just see jama et neil ei tule üldsegi sulgi...
see natuke hirmutab mind :?
isegi kui nad sugevad ennast päris põhjalikult ei tule neil mitte midagi
kui ma puuri koristan(u. 5 päeva tagant) on seal ainult paar 3 sulge... :?:

Ma vaatasin Su andmetest, et nad päris noored ka. Ehk on neil esimene sulevahetus (kus beebisuled täiskasvanud linnu omade vastu välja vahetatakse) juba ammu olnud ja pole veel järgmist tulnud. Ideaalis nad peaksidki ainult 1-2 korda aastas sulgi vahetama. Ju Sa oled neid õigesti toitnud ning sel juhul ole õnnelik, et Sul pidevat suletolmu korteris ei ringle.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: linnud ajavad palju sulgi

PostitusPostitas morfiid » 22. jaanuar 2005, 17:27

Võid sulgimise ajal lindu veega pritsida ja erinevaid vitamiine talle osta. aga üldiselt pole muretsemiseks põhjust. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. veebruar 2005, 16:47

Minu papagoil on välja langenud suled kõhu pealt ja need ei paista eriti hästi tagasi kasvavat:(
Ei tea mis teha
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: linnud ajavad palju sulgi

PostitusPostitas Annie » 05. veebruar 2005, 16:59

Riin, kas Sa oled endale papagoi saanud :) ? Milline ta on?
Kui tal on kõhu pealt suled välja langenud, siis on ta end ilmselt üksikuna tundnud ja need igavusest ära kiskunud. Aga räägi lähemalt, kas ta on kellegi käest saadud, kes temaga ehk eriti ei tegelenud?
Anna talle neid vitamiine:
http://petmarket.lontu.ee/product_info. ... cts_id=140
ja muidugi räägi ja tegele temaga.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. aprill 2005, 19:45

Mul on ka sulgede väljalangemisega suur probleem. Isane nagu eriti ei ajagi sulgi, aga emane see-eest poetab iga päev põrandale mitmeid sulgi. Kui õrrel istub, siis on alati selline kössis ja turris. Aga samas, tapeeti närib väga usinasti koos Tupsuga ;)
Ma ei tea, mida teha. Vitamiinid ilmselt ei aita, sest ta ei käi toidukaussides söömas (vist isane ei lase) ning ta sööb ainult hirssi, mis puurilaest alla ripub.
Kui oleks mingid vitamiinid selle sulgede väljalangemise vastu, siis mis? Ja see ei saa sulgimisperiood olla, kuna see kestab juba imelikult kaua. Kolm kuud juba. :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 02. mai 2005, 19:45

Mu papagoil tuleb ka koguaeg just udusulgi 2ra... Millest see tuleneb? Ta on praegu pooleteist aastane. Eile leidsin veel yhe v2rvilise sule, aga muidu on tal puuris ainult udusuled...
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 02. mai 2005, 22:22

Udusulgi ajavad nad koguaeg. Ja nüüd, kevadel, kui on sulgimisperiood (ka sügisel) ajavad nad rohkem sulgi.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoi + suled

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. mai 2005, 19:46

kuidas viirul saab stress tekkida? :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoi + suled

PostitusPostitas Annie » 14. mai 2005, 20:02

Põhiliselt ikka kurvastusest (kui näiteks kaaslane ära sureb) või igavusest (kui ta on üksi ja inimesed ka talle suurt seltsi ei paku, st ei tegele temaga).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Ozz » 22. mai 2005, 22:18

Kas on ka loomulik see,et pesitsusajal hakkab emane sulgima.Arvan nii,kuna kohe,kui pesakasti ülesse panin,hakkas emane sulgima ja tassib neid aga pessa. :roll:
Loomad on võrratud!
Kasutaja avatar
Ozz
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 9
Pildid: 20
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirpapagoi + suled

PostitusPostitas Annie » 23. mai 2005, 08:20

See peaks loomulik olema küll. Sulgedest teeb ta pesamaterjali. Sa võid ka ise talle midagi pessa panna, kui suure tõenäosusega loobib ta sealt need asjad välja.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 23. mai 2005, 08:30

See, et ta sulgima hakkas, võib olla vitamiini puudusest, sest munade "valmistamise" peale läheb päris palju energiat. Ja sulgi kitkuvad emased oma kõhult, et pesa vooderdada.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 25. mai 2005, 19:28

Nüüd tuleb mulle meelde, et tõesti, minu omal oli ka pesakast sulgi täis, kui munad tulid. Aga mitte ainult suled kõhult, tal oli seal ka üks sabasulg ja viirudega sulgi ka.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron