Sulgimine ja sulgimisperiood

Kuidas suleliste eest hoolitseda - puhastamisest vaba ajani.

Moderaator: Annie

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. august 2005, 12:29

Minu papagoil tulevad aga igalt poolt koguaeg suled ära...väiksed sulgi tuleb eriti palju, ja suuremaid tuleb ka ikka päris palju. Olen näinud et ta nagu kitkub neid ise välja..milles asi? Puur ka ei tohiks talle väike olla.
Palun kes vähegi viitsivad, võite mulle vastata..olen mures!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: sabasuled sassis

PostitusPostitas Annie » 14. august 2005, 12:57

Kui ta neid aeg-ajalt kitkub, siis ilmselt on see tingitud sulgimisest. Ma loodan, et ta ei katku ühest kohast, nii et see koht päris paljas oleks - siis võib asi hullem olla (nt on ta stressis või tal on igav).
Sa ikka räägid oma rosellast? Minu rosellal tuli ka väga palju sulgi ja seda peaaegu aastaringselt (kuigi tol ajal ei olnud linnu tervislik toitmine nii lihtne kui praegu), eriti ka just neid väikseid. Ta armastas väga ujumas käia. Kas Sina enda omale basseini oled pannud? Või vähemalt teda pritsinud? See on ka sulgedele väga hea. Ja kas ta Sul piisavalt lennata saab?
Ma arvan, et Sul ei tasuks muretseda, sest minu aratinga, kelle pool aastat tagasi sain, ajab väikseste vahedega ka peaaegu kogu aeg sulgi. Ikka leian jälle mõne koleda vana sule maast ja siis näen jälle, et mõni ilus uus hakkab asemele kasvama. Ilmselt ei saanud ta varem piisvalt tervislikku toitu. Usun, et nii on ka Sinu rosellaga.
Anna talle ka sulgimise ajaks mõeldud vitamiine. Laguunist ehk tasuks küsida, kuna sealt sain viimati Vitakrafti toitu ja Vitakraftilt on ka head vitamiinid. Vedelal kujul vitamiini sain osta Tatari kliinikust. Maksis küll 70 krooni, kuid seda jätkub ikka päris kauaks.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. august 2005, 17:08

Ega ta neid ainult ühes kohast ei kitku jah..aga peaks mainima et ta näeb koledam välja kui algul, kui me ta ostsime. Ma pritsin teda küll aga mitte iga päev ja kui ma teda piisavalt tihti ei kasta, siis ta käib ise enda jooginõus ennast pesemas nii et kõik kohad on vett täis.
Mul mingid vitamiinid või asjad vist on ka..või tähedab see puguliiv, kas see on midagi muud?
Loodan, et tal siis mingit tõsist muret pole, kuigi tal tuleb neid sulgi meeletutes kogustes. Aga eks ma pritsin teda siis rohkem ja otsin vitamiine.
Aitäh nõustamast! :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: sabasuled sassis

PostitusPostitas Annie » 16. august 2005, 09:47

Mandariin, kui ta Sul ise end jooginõus pesemas käib, tähendab see, et talle meeldib vannis. Pane talle lisaks jooginõule ka bassein, siis ta saab ise vastavalt vajadusele end kasta. Siis pole ka vajadust teda pritsida.
Kas Sinu rosella on ka eestpoolt suled ära ajanud ja on sealt hall? Minu rosella tavaliselt oli sulgimise ajal nagu väike vares, ees ainult hallid suled ja põrand paksult kirjusid sulgi täis. Aga uued kasvasid üsna ruttu. Kui ta Sul pikemat aega selliseks jääb, võiksid ju minna arsti käest mingeid spets vitamiine küsima. Aga muidu vaata, mis poes saadaval. Puguliiv on jah midagi muud, kuid see on ka väga vajalik, just seedimisele.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. august 2005, 23:09

M aostsin jah mingit vitamiintoitu. Aga see ei ole ju mingi sulgimisperiood kui ta neid ise endal välja kitkub..? Ta muudkui kitkub ja kitkub:(
Ja mida teha kui tal on nt stress või on hoopis igav..kas osta talle poest mingi mänguasi? Samas on ta ju ilusa ilmaga õues, et kuuleb linnulaulu ja näeb kuidas inimesed toimetavad.
Ei tea kui suur see bassein peaks olema? ja see läheks ju puuri põhja, aga ta ei käi seal kunagi..mina pole, vähemalt näinud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: sabasuled sassis

PostitusPostitas Annie » 25. august 2005, 09:39

Kui ta neid ikka tõesti ise pidevalt kitkub, siis võib see stressist küll olla. Kui palju ta lennata saab? Kui suur puur tal on? Ma mäletan, et Sa vist ostsid ta Lauteri tänava poest, kus ta oli juba mitu kuud oma kaaslasega külg-külje kõrval elanud, nii et väga võimalik, et ta pole harjunud üksi olema. Ürita temaga rohkem suhelda, teda tihemini puurist välja lasta, too talle närimiseks värskeid pajuoksi. Mänguasjade suhtes ma ei oska konkreetselt soovitada, sest näiteks minu rosella ei pidanud neist lugu. Muidugi võis see ka ainult temal nii olla.
Kui ikka midagi ei aita, ehk peaksid kaaluma teise linnu võtmist. Seal kaupluses on tema kaaslane alles. Talle ja nümfidele, kelle seltsis ta ühes väga suures puuris elab, on pandud üks hästi suur kiik, ehk proovid enda omale ka midagi taolist meisterdada. Kuidas Su vanemad muidu teise linnu võtmisse suhtuksid?
Bassein ei pea olema just puuri põhjas. Mina näiteks hoian seda puuri peal, siis nad väljas olles käivad seal kümblemas. Minul on basseiniks 8-nurkne veidi kõrgemate äärtega läbipaistev taldrik (läbimõõduga 19,5 cm).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 23. november 2005, 18:25

Minu nümfil on puuripõhi iga päev sulgi paksult täis. See on tõesti sulgimisest. Sulgimine on lindudel kevadel ja sügisel. Sooja veega tuleb lindu pihustada IGA päev, et ta saaks oma sulgede eest hoolt kanda.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: sulgimine

PostitusPostitas papagoike » 03. november 2007, 14:56

minul ajavad ka!
Emasel on ainuld 1 sabasulg jäänud!
Isane ajab ka hullult!
Loomadega on elu toredam!
Minu viirud:Ziira ja Zuuru!

http://tinyurl.com/2r5zmh
Kasutaja avatar
papagoike
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 209
Teemad: 21
Pildid: 2
Asukoht: Hiiumaa-Klooga(Keila lähedal)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sulgimine ja sulgimisperiood

PostitusPostitas nuff » 31. mai 2010, 17:59

Kirjutasin oma riisilindude sulgimisest algselt oma linnuteemas ning tekkis paar küsimust.
Siinne teema on igivana (5 aastat), aga küsin oma küsimused siin, nagu kertu0208 soovitas. :-)

Kas keegi oskab palun kaasa rääkida:
Kaua sulgimine kestab? Siinses teemas on kirjutatud, et linnud sulgivad kevadel ja sügisel. Kuid kaua see umbes kestab?
Millist sulgimisvitamiini saan oma riisilindudele anda (kas poodides on müügil mõnda spets vitamiini)?

Otseseid vastuseid ma foorumist ei leidnud.

Mineraalkivi on puuris olemas, nad ei noki seda. Sinise sulega (sulgimisperioodi vitamiin) viirpapagoidele mõeldud kräkker neile huvi ei paku. Peenestatud muna vaatavad ainult kaugelt. Toiduks segan oma riisilindudele viirukatele ja väikelindudele (Exotic või Tropical birds) mõeldud seemensegu, sest spets riisilindude toitu müügil ei ole. Juurde saavad rohelist salatit ja võilillelehti. Väikelindude puuvilja- ja munakräkker läheb hästi peale. Ostsin lindudele Vitacraft Fruit toidulisandi - sisaldab kuivatatud marju jmt. Segan seda põhitoidu hulka.

Mineraalkivist oleks ehk kasu, kui nad seda nokiks. Lind on sinna mõnel korral nokaga pihta löönud, kuid noka vahele ei jää midagi - nii kõva on. Mineraalkivi pinnale täkkeid ei teki.

Ühes teises teemas hakkas silma soovitus, et andke lindudele sulgimisvitamiini - mis see on ja kustkohast seda osta saaks?

PS. Linnud on noored (9 kuud).
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sulgimine ja sulgimisperiood

PostitusPostitas margitikas » 21. juuni 2010, 16:58

Cliffil on vedel sulgimisaja vitamiin Mutaben, mida saab segada joogivette näiteks. Soovitan riisikatele sulgimisajal palju veevanni võimaldada, see soodustab samuti kiiremat sulgede vahetust.
Kui riisilindudel poegi ei ole, ei söögi enamus muna, küll aga hea meelega kuiva munapulbrit- Sluisi oma näiteks.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sulgimine ja sulgimisperiood

PostitusPostitas Amadiin888 » 26. oktoober 2011, 08:38

Sulgimise ajal on poes müügil ka vitamiinid mis tagavad seda et linnu sulgimis aeg kiiremini möödub.
Amadiinid: Viiru,Siuts ja Jako. Mida ma ilma oma amadiinide ja koerata teeks?
Kasutaja avatar
Amadiin888
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 15
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pirita
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron