Kas tiine või mitte?

Kõigest, mis puudutab pisipere saamist ning hamsubeebisid.

Moderaatorid: E4-, Saara

Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Tipsu12 (Teema autor) » 16. jaanuar 2009, 21:22

Täna ma ostsin endale kaks hamstrit ja üks olevat tiine nende seast kes seal puuris koos oli kust ma valisin.Kust ma teadma peaks,et kas see emane kelle ma võtsin on tiine või mitte?Oskate midagi pakuda kuidas teada saada?Muidugi oleks tore kui oleks tiine aga siis ma teaks mida oodata :-)
Tipsu12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas aNeTe » 25. jaanuar 2009, 15:39

Mine loomaarsti juurde. Seal tehakse kohe kindlaks kas on tiine või ei.
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Fenzy » 25. jaanuar 2009, 20:30

Nojah, kui ta tiine on, siis enam midagi pole teha, seda märkad ise teatud aja pärast. Juhul, kui Sa temaga loomaarstile ei lähe.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Saara » 26. jaanuar 2009, 00:07

Kuna hamstrite tiinus kestab vaid kolm nädalat, ilmnevad tunnused, et tulekul on hamstrititasid, üsna ruttu. Esiteks muutub emane hamster muidugi paksemaks ning teiseks iseloomulikuks tiinustunnuseks on see, kui hamster hakkab väga agaralt pesa ehitama-- veab oma nurgakesse/majja palju aluspanu, vooderdab seda kõige võimalikuga, tassib isegi toitu pessa. Samuti muutub ta veidi agressiivsemaks ja vähemseltsivamaks-- ja seda põhjusega-- tulevasi poegi on ju vaja kaitsta! Kui Sa pole kindel, kas hamster on tiine või mitte, võiksid tal siiski lasta mõnda aega rahulikult omaette elada, lihtsalt igaks juhuks, sest kui tiinet hamstrit kätte võtta, võib ta rabelema hakata, kukkuda/endale viga teha ning pojadki tema sees võivad viga saada.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas TikuJaTaku » 21. oktoober 2009, 17:29

aga kuidas ma saan vene kääbukast aru kas ta on tiine või mitte?
Kasutaja avatar
TikuJaTaku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas katuuuu » 21. oktoober 2009, 17:44

Täpselt samamoodi- ootad või lähed loomaarsti juurde.
Kasutaja avatar
katuuuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 458
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas hempishemp » 08. detsember 2009, 20:56

Aga kas emastel hamstritel tuleb verd ka.
Kasutaja avatar
hempishemp
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 8
Asukoht: võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas E4- » 10. detsember 2009, 19:30

Tiinuse ajal? Ei tule. Sünnitusel küll.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Hamsuke » 23. mai 2010, 10:36

Mul on ka küsimus kas emane on tiine või ei.Ta paksemaks ei ole eriti läinud,silmaga nähtavalt mitte,aga eile hammustas ta mind kui ta lähedusse sõrme panin ja isasega ta oli nagu normaalselt.Täna on aga hoopis nii et ta väga leebe ja sõbrustav aga isase ajas majakesest välja.Kas on võimalik et ta on tiine?
Hamsuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Jossu1 » 18. juuni 2010, 09:38

E4- kirjutas:Tiinuse ajal? Ei tule. Sünnitusel küll.


Kas ta saab, siis sellega ise hakkama ?
Jossu,Minnu,Dinnu ja Lissu olete mul südames sügaval! ♥
Miss you! :'(
Kasutaja avatar
Jossu1
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 3
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Merily » 18. juuni 2010, 10:17

Sünnitusega saab hamster ise hakkama. Arvatavasti Sa ise seda ei näegi, sest hamstrid armastavad sünnitada just öösel.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Hamsuke14 » 12. oktoober 2010, 10:59

Mul oleks 1 küsimeus ma ei saagi nüüd aru kas minu hamster on tiine tal on justkui kõhualune suurenenud aga olen kuulnud et tiinuseaeg nad on rohkem endaette olen suht nõutu sest ta piuksub vahel unes ja kõht on natuke suurenenud kätte võttes tunnen et tal on just kui kõus kujud ja seda on ka näha aga ta on hästi edev ja tahab oma puurist välja saada pidevalt joob ja sööb ilusti ma ei teagi mis arvata Mis teie avate??
Hamsuke14
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas E4- » 12. oktoober 2010, 16:11

Selle kirjelduse järgi ütleks mina küll, et ta on tiine, kui ta on paksemaks läinud ja kõhus isegi midagi tunda on. Hamstrid piiksuvadki vahel unes, nad näevad ka unenägusid. Kõik hamstrid ei pruugigi tiineks jäädes eraklikuks muutuda. Siiski agar pesa tegemine, eriti tiinuse lõpupoole, on kindlasti üks tundemärk, niiet jälgi seda. Ürita teda võimalikult vähe puutuda ja kätte võtta, kuna nii võid poegadele ja emmelegi kahju teha.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas telts9 » 18. detsember 2010, 21:10

Omg , seda lugedes on mulle selgeks saanud , et mu hamster(Mammu) on tiine :umm:
Ta on kõvasti paksenenud,maja on toitu täis,väljas eriti ei käi ega kätte ei tule,kakleb Mimmuga(teine hamster),pesa teeb
rohkem Mimmu,sest Mammu ei viitsi ennast üldse liigutada (käib ka harva jooksmas).
Ta on selline u 2 nädalat olnud :dunno:
Kas ma pean nad Mimmuga eraldama?(eraldi puuridesse panema)
Äkki keegi saab kindla vastuse anda??
:umm:
telts9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Sipsuka » 18. detsember 2010, 21:38

Kuidas ta tiineks sai jääda? Kas ostsid ta loomapoest hiljuti? Kas teine hamster on isane? Ennem oleks vaja sellised asjad ka ikka selgeks saada, siis inimestel lihtsam aidata.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas telts9 » 19. detsember 2010, 17:19

Ma ostsin nad u 1 kuu tagasi .
Mõlemad pidid olema emased aga nüüd on sugenenud kahtlus, sest niipalju , kui mina pildi järgi aru sain on Mimmu isane! :dunno:
Selle poe kust ma nad ostsin poemüüja ütles,et kõik kes seal puuris olid, olid emased :umm:
telts9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Johanna38 » 19. mai 2011, 13:00

Mul juhtus niimoodi,et otsin ka kaks kääbushamstrit.Loomapoest öeldi,et kõik need hamstrid kes seal puuris olid ,olid emased.Aga ükskord nägin,et mu üks hamster (Elinor) tuli pesast välja ,beebi hambus.Me arvasime alguses ,et ta on isane ja tahab beebit ära süüa (armukadeduse pärast).Kuid siis tuli välja ikkagi ,et ta oli emane ja see teine on isane.Aga kas see on normaalne ,et nad ainult ühe poja said?
Manuel, Elinor, Emily, Teodor ♥
Kasutaja avatar
Johanna38
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Johanna38 » 19. mai 2011, 13:04

telts9 kirjutas:Ma ostsin nad u 1 kuu tagasi .
Mõlemad pidid olema emased aga nüüd on sugenenud kahtlus, sest niipalju , kui mina pildi järgi aru sain on Mimmu isane! :dunno:
Selle poe kust ma nad ostsin poemüüja ütles,et kõik kes seal puuris olid, olid emased :umm:


Sa pead kindlasti nad eraldama kui oled kindel,et see üks on isane.Mina igatahes tegin nii,sest kui sa nii ei tee võib isane pojad armukadedusest ära tappa.Aga emane ei lase isast poegade ligi ja ajab ta pesast välja.
Manuel, Elinor, Emily, Teodor ♥
Kasutaja avatar
Johanna38
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Sipsuka » 19. mai 2011, 13:13

Üldiselt kääbushamstrid aitavad emast poegadega, toovad emastele süüa ning hoiavad poegi soojas. Teine asi on aga see, et isane võib kohe uuesti paarituda ning mingi aja pärast on uus pesakond pisikesi hamstreid..
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Jossu1 » 19. august 2011, 10:01

Ma tahaks teada kas mu hamster on tiine või mitte.Tal oleks nagu kõhus midagi, ehitab pesa ja joob palju. Ainult küsimus on selles et kui ta on siis kuidas vahel laseme isasega kokku.
Jossu,Minnu,Dinnu ja Lissu olete mul südames sügaval! ♥
Miss you! :'(
Kasutaja avatar
Jossu1
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 3
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Sipsuka » 19. august 2011, 10:13

Et hamster tiineks jääks ja isane paarituda saaks, piisab vaid 10st sekundist. See käib nii kiirelt ära, et ei märka ka. Lihtsam on neid mitte kokku lasta.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas HamsuJänku1 » 06. november 2011, 18:31

Kas see on normaalne, et Minni(kes peaks olema nagi tiine) kõht on nagu kõva ?? :huh:
In riding a horse we borrow freedom
Kasutaja avatar
HamsuJänku1
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 352
Teemad: 11
Pildid: 11
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas E4- » 07. november 2011, 11:32

Need "kõvad" asjad võivad olla pojad kõhus, keda tiinuse lõpupoole on kõhtu katsudes tunda.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Pänta » 03. jaanuar 2012, 13:30

Ma ostsin umbes 2 kuud tagasi kaks kääbushamstrit, loomapoest öeldi et on emased, hiljem kui nad olid täisealiseks saanud (kui võtsime olid päris pisikesed) hakkas üks teist taga ajama ja kargama, siis vaatasimegi et üks on isane, nüüd on esimesest paaritumisest u kaks nädalat möödas ja ma ei tea kas oodata poegi või mitte, niipalju kui siit foorumist nende sümtomite kohta lugesin, siis nende põhjal ei saaks küll öelda et ta tiine, kuigi ta pesa ehitab (kohe väga hoogsalt, tassib kõik sisse mis võimalik) ja tassib sinna sööki ka, aga mingit titekõhtu tal küll ei ole, ja juurde pole ka võtnud.
Kas keegi oskaks aidata, et kui ta nüüd ongi tiine siis kas ma peaks selle isase (kes on vist emase vend) emasest eraldama, uusi poegi ei taha küll aga samas ei taha ka et isasel stress tuleks et ta üksi peab olema ja et kas on üldse mingi võimalus et nad ei olegi üldse õde ja vend? Ja et kas oleks võimalik hiljem sellele isasele üks isane poeg juurde elama panna ja jätta emasele ka üks poeg temaga koos elama ja teised annaks ära?
Pänta
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tiine?

PostitusPostitas Ketzike » 05. märts 2012, 18:36

Ma tahaks küsida seda, et ma sain täna hamstri kes oli koos isasega poes(ma ei tea kui kaua) Ja kas kui ta oleks tiine kas tal oleks kõht veidi paks ja natuke nagu jääbki nii nagu, et ei saa kõhtu sisse lükkata? Vms :-D Praegu on ta kõhn
Kasutaja avatar
Ketzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 16
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Jossu1 » 08. aprill 2012, 11:24

Tere! Ma sain kuskil Detsember 2011 endale ühe kääbushamstri. Müüa ütles, et ta võib tiine olla. Aga nüüd selle aja peale kus ta mulolnud on ehk siis juba 3kuud, natuke rohkemgi ja ta ei söö eriti midagi, ja ei joo ka eriti. Vahetan tal ikka joogivett igapäevaselt ja pesa puhastan ka , igesi vahest kaks korda nädalas. Aga ta on ikkagi nii paks. Me arvame, et tal võivad pojad olla aga see tiinus peaks vist juba ammu möödas olema võimis? Aidake mind sellega, et miks ta nii paks on. Kui kellegil soovi siis mam võin ka pildi saata või üless panna kuhugi,ja võrdleme siis teda minu teise ja vanema hamsrtiga, et siis te näete, et ta on allaes nii noor ja paks! Aidage palun.
Ette tänades Krissu.
Jossu,Minnu,Dinnu ja Lissu olete mul südames sügaval! ♥
Miss you! :'(
Kasutaja avatar
Jossu1
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 3
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Dzikikene8 » 14. aprill 2012, 09:57

Ma arvan et need kelllel on tunne, või kes arvavad et hamsu on tiine, et need peaksid lihtsalt loomaarsti juurde minema. Arst oskab kindlasti aidata! Ma räägin oma emaga. Ma tahaks ka poegi (mitte raha pärast vaid lihtsal et oleks Dzikil kelle eest hoolitseda). Aga ma ei tea kuna oleks õige aeg minna isast otsima. Kas sellel saab mind loomaarst aidata?
Kasutaja avatar
Dzikikene8
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 12
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Sipsuka » 14. aprill 2012, 14:12

Dzikikene- selle pärast looma piinata ei ole mõttet, et tal oleks kellegi eest hoolitseda. Ta hoolitseb enda eest piisavalt. Pojad oleks talle vaid koormaks, sest ütleme ausalt- nende kuu ajane tiinus on sama, mis inimese 9 kuud. Kõik vitamiinid kasutatakse ema kehas ära. Hiljem pead leidma aga poegadele uued kodud. Isastele vähemalt ja ka osadele emastele. Kui puuris on üle 4 looma võivad tekkida kaklused. ja kui tegu on kuldhamstritega, võib mitme looma pidamine viia kaklusteni. Sama ei välistata ka kääbushamstritel. Mina ei soovitaks sul nii paaritada. Sa ei tea kunagi, millised pojad võivad tulla, mis haigused vanemate sugupuudes leidub jms. Ja Eestis ei saa välistada suguluspaaritusi.
Jossu1- kui võtsid detsembris hamstri ja ta siiani poeginud ei ole, siis ta ei poegi ka. Samamoodi on erinevatel hamstritel erinev keha. Osadel on kalduvus paksuse poole. Paku talle piisavalt aktiivsust- pane puuri sobiva suurusega ratas, lase teda jooksma. Võta toidust ära igasugused rasvased toidud- päevalille seemned, kõrvitsa seemned jms. Kui näed et see ei aita, mine käi arsti juures- tema oskab kindlasti aidata, kui on pisiloomadele spetsialiseerunud.
Võin omast kogemusest öelda, et minu kääbikutest vennad- Mömmi ja Duracell- olid täiesti erinevad. Duracell oli pikk ja peenike, Mömmi lühike ja paks aga liikuda said võrdselt.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Shierra » 09. juuni 2012, 19:37

Mulle tundub, et minu hamsu on tiine. Ta veab hunnikute viisi toitu oma majakesse, tundub, et ta aina paisub ja kui ma ta diivanile jooksma panen siis tal nagu kõht lohiseks mööda maad. Kas on võimalusi, et ta on tiine ? :dunno:
χάμστερ ♥
Kasutaja avatar
Shierra
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 99
Teemad: 4
Asukoht: Jüri alevik, Rae vald, Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kas tiine või mitte?

PostitusPostitas Saara » 09. juuni 2012, 20:35

Toidu põsetaskutes varudesse tassimine on hamstritele täiesti loomuomane tegevus, olgu nad siis tiined või mitte. Kui märkad, et toidukauss on tühjaks saanud, aga majakeses hamstril veel toitu on, siis ära kaussi uut toitu pane. Võib olla on ta lihtsalt natukene paksuks söönud ennast. Muidugi on ka võimalik, et ta tõesti on tiine-- kas oled ta hiljuti isase hamstriga kokku pannud?
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron