Tšinšiljade kuumarabandus.

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas Imbeeh (Teema autor) » 03. juuli 2010, 23:40

Kes on sellega kokku puutunud ja kuidas olete toiminud? Minu kõik kolm looma on ilusti terved, kuid täna ühe tuttava villak sai arvatavasti kuumarabanduse. Kuna looma oldi alles hiljuti uude kohta toodud oli kindlasti oma osa ka stressil. Kuid siiski jäi antud teema mind kummitama, et kuidas käituda? Loom viidi jahedasse, anti vett ja lasti rahulikult olla. Hetkel veel ei tea, kas villak tuli olukorrast välja või on lool hullemad tagajärjed, eks see selgub hommikul. Kuid kui meie hulgas on kedagi, kes on puutunud sellega kokku võiks rääkida oma kogemusest, et tulevikus teistel sellest kasu oleks.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas k2tu » 15. juuli 2010, 11:34

Minu kaks villakut lesivad puuris jalad külili, karv oli seljas lausa märg, panin puhuri jahedat õhku puhkuma, nüüd neil veidike jahedam. Nii kahju on neid vaadata, kui palav loomadel on. Pole otseselt kokku puutunud kuumarabandusega, kuidas see väljendub üldse? Loodan, et õigepea lähevad ilmad ikka jahedamaks, loomade heaolupärast kasvõi! :sad:
Kasutaja avatar
k2tu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 6
Pildid: 9
Asukoht: simuna
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas Imbeeh (Teema autor) » 15. juuli 2010, 21:30

Mina pole otseselt kuumarabandusega kokku puutunud ega oska ka nõu anda aga tsinsudele pidi see raske olema. Kusagilt lugesin, et tsinsudel on kuumarabaduse puhul ainult 25% tõenäosus, et tulevad sellest välja, et muidu lõppeb see neile surmaga.
Mina olen viimastel kuumadel ilmadel toiminud järgnevalt, et vältida tsinsude üle kuumenemist. Tuba kus nad viibivad on kaardinad ees, et päike ruumi soojaks kütta ei saaks. Panin 1,5 liitrised pudelid sügavkülma ja päevasel ajal asetasin jäätunud pudelid puuri kõrvale, et pisutki jahedam oleks ning õhtul kui temperatuur langes siis tegin akna lahti ja hoidsin terve öö akent praokil, et natukenegi jahedamat õhku saada. Ning päeval vahetasin joogipudelis soojenenud vee jahedama vastu.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas raxxx666 » 08. juuni 2011, 19:15

Kuum ilm on taaskord aktiivne teema. Kuidas keegi oma loomi jahutada üritab. Jagage mõtteid...
Endal siis jääpudelid puuri kõrval ja puuri peal ning ventilaator mis puurist läbi õhku puhub. Samuti tuba kui pimik ning aknad 24/7 lahti :)
raxxx666
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas Loomahull » 09. juuni 2011, 08:13

Otse puuri peale ära kindlasti tuult lase, tuuletõmbus on väikestele loomadele veel ohtlikum kui kuumus!
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas toitsik » 09. juuni 2011, 10:40

Meil on nii, et aknad on lahti. Puurid kolivad päikese eest varjatud paika. Eelmisel suvel kasutasime ka jääpatareisid, sel aastal pole veel käiku läinud.
Tuult neile me ei tee otseselt, niipalju kui loomuliku liikumist õhul on. Seega seda tõmbetuule asja ei oska kommenteerida.
Ja veel, et maja võtame ära neilt. Hoolimata kuumusest tahavad nad siiski meil üksteise kaisus magada ja majas ka veel. Õhku on aga seal veel vähem.
toitsik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas Imbeeh (Teema autor) » 09. juuni 2011, 13:19

Meie villakute puhul olen teinud see suvi nii, et kaardinad on ees ja ei lase päiksel tuba kuumaks kütta. Eile oli esimene päev kus panin puuri kõrvale ka sügavkülmas hoitud veepudelid, tšinsud heameelega lesisid nende lähedal. Ning õhtul kui päike enam peale ei paista teen ka akna lahti, et õhku tuppa lasta ning aken on olnud terve öö lahti.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas raxxx666 » 09. juuni 2011, 21:20

Noo tuul puhub puuri ühest nurgast otse läbi, et õhu liikumine oleks just. Ning üldjoones nad ise kas vahepeal tulevad tuult nautima või on kuskil alumise riiuli peal (Kõrge puur, ülemise korruse tuulutus hetkel siis).
Liiva kohta ka nüüd küsimus - kas soojemate ilmadega tahavad seda rohkem või vähem ?
raxxx666
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas Imbeeh (Teema autor) » 10. juuni 2011, 20:47

Liiva osas ei oskagi kommenteerida, sest olen oma loomakestele liiva ikka sama palju andnud nagu varem, et ei ole süsteemi muutnud seoses kuumade ilmadega.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas Sirtsu56 » 10. juuni 2011, 22:05

pange liiv külmkappi, siis hea kosutav :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas Imbeeh (Teema autor) » 12. juuni 2011, 10:59

Selle peale ei olegi tulnud, kas sa Sirtsu56 oled ise seda proovinud ja kuidas loomade suhtumine muidu külma liiva on ka?
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas raxxx666 » 12. juuni 2011, 20:38

Ma arvan et selle liiva jahtuamise suhtes on nüüd kaks varianti:
1. Kas see oli irooniaga nali :D
2. Üpriski geniaalne lahendus lisajahutuseks.
Samas kui aus olla siis ei julge niiviisi külmikust liiva otse ette anda neile samas :S Et ootaks ikkagi kommentaare kui keegi seda teinud on :D
raxxx666
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas Sirtsu56 » 13. juuni 2011, 16:11

Ei olnud naljana mõeldud :D .. Teen ise niiviisi, sest minu loomadel on küll väga palav toas, kuna mul on on terraarium koos kilpkonna ja sisalikuga ka samas toas. Puhur samuti käib terve päeva ,kuid mitte otse nende´le suunatuna vaid eemal, et paneks õhu liikuma ,muidu on siuke lämb :))) samuti võib graniidi plaadi neile puuri panna või osta spetsiaalse, seal pidavat nad ka lesima.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas toitsik » 13. juuni 2011, 18:08

See graniitplaadi asi töötab. Meil seda pole, aga tean üht kohta, kus katusealune tuba läheb suht soojaks ja seal on see graniitplaat tsintsudel olemas. Neile väga meeldib see.
toitsik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas raxxx666 » 13. juuni 2011, 21:42

Nüüd siis küsimus veel, et palju sa liiva külmutad/jahutad ? Anumaga tavakülma/sügavkülma ning kui kauaks ?
Üllatav on muidugi see, et praeguse kuumaga oli mul tuba täiesti talutav, eelmine aasta pidin ma ise õhupuuduse ja kuumuse tõttu ära koolema sinna (Loe - nädal voodireziimi).
raxxx666
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tšinšiljade kuumarabandus.

PostitusPostitas Sirtsu56 » 14. juuni 2011, 20:16

Mul on nii liiva anum (väike akvaarium) kui ka liiva pakk külmikus, mitte sügavkülmas. :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist