Tsintsul karvas pulstid

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: Tsintsul karvas pulstid

PostitusPostitas tsuvi (Teema autor) » 09. juuli 2005, 08:09

Trinza kirjutas:loomakesel on karvades pusad(sellised väga tükkis karva pulstid),mis ma peaks tegema et neist lahti saada?ja mis ma tegema peaks et need ei tekiks? :(


Huvitav tõesti, et su loomakesel sellised pusad on tekkinud. Kas sa talle liivavanni ikka annad? Võib-olla annad liiga harva. Minu oma saab iga päev liivavanni ja pusasid pole tekkinud.
Ega su tsinnu juhuslikult mingi kleepuva asjaga kokku pole saanud? Küsin seepärast, et mu oma tsinnu sai siin veidi aega tagasi meega kokku. Andsin talle lusika pealt esimest korda mett maitsta (sellise väikese tilga), aga juhtus nii, et pool mett sattus talle nina peale. Tsints läks nii ähmi täis, hakkas ennast põrandal vaiba peal keerutama (nagu liivavannis), et meest lahti saada. Suures rumaluses viisin ta kähku liivavanni, et saaks endalt selle mee maha pesta, aga loomulikult läks mesi hoopis mööda loomakest laiali. Ja lõpptulemuseks olid täiesti mesine nina, kõrvad ja isegi saba :D Mesised kohad olid tal veidi aega sellised pusa moodi pulstid, aga nüüd on õnneks see maha kulunud. Ja tsinnu kardab nüüd mett nagu tuld :P
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsul karvas pulstid

PostitusPostitas supersass » 09. juuli 2005, 10:03

mina arvan et asi on selles et tsintsu närib karva :)
:idea: kui sa tahad neist lahti saada proovi neid õrnalt kammida
supersass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Trinza » 09. juuli 2005, 10:29

liivavanni saab ta küll mul.ta ise nagu näitab mulle kus pusa on(tahab et ma sealt nagu sügaks).pole talle midagi sellist kleepuvat toitu andnud.aga kui ma nüüd ei eksi siis kui ma ta farmist tõin olid tal juba pusad.nii et põhjust ma ei tea!
ma pole nagu näinud et ta karva näriks!
Trinza
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsul karvas pulstid

PostitusPostitas tsuvi (Teema autor) » 09. juuli 2005, 11:14

Kui juba farmist tulles olid, siis on küll kahtlane lugu. Kas tal nahk on ikka terve karva alt? Kas kasukas muidu näeb normaalne välja või on selline rääbakas?
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Trinza » 09. juuli 2005, 11:51

hästi ilus on,ja nahk on ka minu arust korras.
Trinza
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsul karvas pulstid

PostitusPostitas tsuvi (Teema autor) » 09. juuli 2005, 12:53

Siis küll ei oska midagi arvata. Tuleb sul vist lihtsalt oodata ja vaadata, äkki kaovad pusad ise ära pikapeale. Kammida võid ka üritada, aga kui need pulstid on sellised kõvad tükid, siis vast ei tasu, muidu teeb loomale haiget.
Kui kaua sul tsintsu on olnud? Kas on võimalik et farmis lihtsalt on loom millegagi kokku saanud ja asi pole lihtsalt veel maha kulunud? Kas uusi pusasid tekib juurde ka?
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 09. juuli 2005, 14:45

Kas neid karvast välja lõigata ei tohi? Mõnel koeratõul tekib pusa välja lõikamise peale sinna kõrvale kohe uus pusa, aga tsinnul vast nii hull see asi pole?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Trinza » 09. juuli 2005, 17:52

minul on ta olnud natuke üle 2 nädala.minuarust pole neid juurde tekkinud,on need mis alguses olid,ja ära ma neid kah ei saa sest kardan loomakesele haiget teha!
Trinza
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsul karvas pulstid

PostitusPostitas Sirtsu56 » 25. jaanuar 2010, 21:42

Siia pole enam keegi midagi kirjutanud, kas kellegi chinchillal on veel tekkinud selliseid pusasid kasukasse ?
Minu vanemal chintsul samamoodi mõned pusad ja just tagumiku juurde tekkinud, olen üritanud kammida, kuid see on talle vist päris valus kuna niuksub iga kammi tõmbe peale. Nüüd olen need lihtsalt ära lõiganud, mingi 3 pusa vist. Liivavanni saavad regulaarselt ,kindlat graafikut selles osas pole. :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsul karvas pulstid

PostitusPostitas nuki8 » 05. jaanuar 2013, 19:19

Meie pusaprobleem sai alguse siis, kui tõmbasin villaku karva üle niiskete kätega. Peale seda tekkis küljele karva sisse karvapallike. Liivavann ei parandanud midagi ja pusasi tekkis juurde, kuigi enam ma chinchillat niiskeks ei teinud. Lõpuks tolknesid kasuka küljes tuustid, mis olid kasuka sees oleva karvapalli küljes kinni.

Võtsin hetk tagasi käärid kätte ning mõtlesin, et lõikan ära, kuid pusad olid kuhugi kadunud. Mitte ühtegi enam.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline