Pissikast tsinnule

Igasugused suuremad ja pisemad vidinad, mida villekhiirtele vaja. Puurist jalutusrihmadeni.

Moderaator: Imbeeh

Pissikast tsinnule

PostitusPostitas staarike3 (Teema autor) » 24. oktoober 2004, 18:18

kuidas te selle pissikasti tegite ja kuidas te tsinnu seal käima hakkas?? :? :oops:
staarike3
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissikast tsinnule

PostitusPostitas Kairi » 25. oktoober 2004, 12:16

Pissikasti ei ole ise teinud, vaid ostnud poest.
Ja kastil käima saab õpetada nii, et hoiad puuripõhja puhta ja kui ta kuskile pissib, siis pühid salvräti või WC-paberiga ja ära ja paned selle paberi pissikasti. Üldiselt saavad nad väga kiiresti aru, kus nad hädal peavad käima.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissikast tsinnule

PostitusPostitas Sille » 29. oktoober 2004, 14:13

Minu tsinnu käib ka pissikastis,aga ainult emane!Isane sirtsutab sinna kuhu tahab ja enne jooksuaega sirtsutavad mõlemad platede peale ka.Igavesd pätid teised,aga väga armsad.Mis teha,tähistada tuleb ju!:):)
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. oktoober 2004, 20:00

Minu Rubla õppis selle kohe ära...polnud vaja ei õpetust, ega midagi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissikast tsinnule

PostitusPostitas engela » 04. detsember 2004, 22:49

aaa... need pissikastid ju plastmassist? Kas nagu ära ei närita neid? Kas 10.kuust on hilja õpetada seal käima?
engela
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissikast tsinnule

PostitusPostitas kairi02 » 05. detsember 2004, 02:58

Minu omad on närinud ära selle plastmasstoru ääre, milles magavad, kuid pissikasti ei ole närinud tõesti. Pissikastis ei taha nad eriti käia küll, eriti vana isane (3a), kes on enne elanud saepuruga kaetud puuris, ei tunnista seda kasti. Pojad, kellel on see kogu aeg olnud, nemad ikka kasutavad, kuid loobivad sealt saepuru välja ja vahest isegi istuvad kahekesi seal sees ja tukuvad. Ilmselt oleneb see ka konkreetse looma iseloomust ja harjumustest.
kairi02
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Pissikast tsinnule

PostitusPostitas tsuvi » 11. aprill 2005, 14:18

Kas tsintsudel sellist asja nagu pidamatust ka esineb? Ma nimelt juba tükk aega üritan oma neljakuust tsintsut (emane) "potil" käima harjutada. Mõni päev teeb ta kenasti oma hädad sinna kasti, teine kord jällegi sirtsutab igale poole, kuhu juhtub. Ja ükspäev juhtus eriti imelik asi. Ta nimelt pissis une pealt oma pesakasti täis. Kuna pesakast asub puuri lae all, siis see piss nirises sealt ülevalt alla ja pritsis kogu puuri põranda täis. Kas on võimalik et mu tsintsuke ei saagi aru, et häda on, enne kui juba hilja :(
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissikast tsinnule

PostitusPostitas morfiid » 11. aprill 2005, 15:00

:eek: Mul on terve puuri põhi saepuru täis. Niiet ma ei tea, kuhu nemad oma hädad teevad. Aga pesakasti pole nad küll mittekunagi pissinud. Ükskord Pätsu tahtis väljas pissida, aga ma viisin ta ruttu puuri.
Ma siiski arvan et tal ei ole sellist haigust. Kuigi tänapäeval on kõik võimalik. Ega siin arst ka midagi teha ei saa. Tuleb lihtsalt leppida. Kas ta kasukas on muidu korras....ja ei ole määrdunud? :? Neljakuune on ju veel päris tillukene ka, niiet küll ta õpib veel...
Viimati muutis Endised kasutajad 11. aprill 2005, 17:31, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 11. aprill 2005, 17:07

Aga võibolla see seetõttu, et ta hästi noor veel :) Kui vanamaks saab, siis vast enam ei juhtu nii :)
Minul on wc poti ääred ära näritud, aga enam nad eriti i näri seda, aga vetsus käivad ilusti, tegelt emane rohkem, sest ta on mul kauem olnud, isane vajab veel harjutamist, aga tasapisi harjub :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pidamatus

PostitusPostitas tsuvi » 12. aprill 2005, 10:07

Ma panin ekstra selle pärast puuri põhja valge paberi, et näeks, kuhu ta pissib. Pissikastis on saepuru graanulid.
Tänane öö läks päris hästi, ainult kaks pissi läks kastist mööda :)
Kasukas on tal korras, mulle vähemalt tundub nii. Vahepeal natuke oli rääbakas ja mulle tundus, et ta närib seda, aga nüüd on juba palju ilusam. Eile küll veidi nakitses ennast, aga tunduvalt vähem kui varem.
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pidamatus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. mai 2005, 18:53

mina vahetan meie pätudel igapäev wc saeputu :eek: paar pissi jõuab sinna aga enamus läheb ikka puuri põrandale :x ja kui seal on veel salfad siis hiljem närivad na seda pissust salfat :( ei jõua alati kohe salfat ära vahetada
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pidamatus

PostitusPostitas morfiid » 06. mai 2005, 19:19

Mulo ei ole wc kasti ja ma ei pane puuri põhja mittemingisuguseid salfrätte. Panen lihtsalt umbes 5 cm paksuse saepurukihi. Ja vahetan seda kord nädalas. :)
Paberit neile ju meeldibki süüa. Ära pane salfrätte. Pane ainult saepuru. Pissuseid saepurutükke nad ei söö ja see on palju mugavam, kui wc kasti vahetamine iga päev. Mõni tsintsu ei õpigi seal käima.
Aga võid proovida teha nii, et pühid pissilaigud puuri põrandalt ära ja paned need wc kasti. Ehk saab ta siis aru, kus on loikude õige koht. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pidamatus

PostitusPostitas tsuvi » 08. mai 2005, 11:44

Meil on pissikastis saepurugraanulid ja tsinnu närib küll isegi pissist saepuru :o Ma katsetasin ka seda varianti, et pühkisin salvrätikuga pissi ära ja panin selle pissikasti, aga tsinnu võttis selle sealt ära ja näris seda ka. Pregu ikkagi üritan teda veel poti peal käima õpetada, aga mõned pissid lähevad ikka mööda veel.
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pidamatus

PostitusPostitas morfiid » 08. mai 2005, 12:23

Mõned loigud hakkavadki wc kastist mööda minema. Sellega peab leppima. Siis kui neil veel jooksuaeg on, sirtsutatakse igale poole.
Sellepärast soovitangi mina panna saepu tervele puuri põrandale. Kui selleks võimalust on. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pidamatus

PostitusPostitas tsuvi » 09. mai 2005, 08:14

:eek: nüüd olen küll segaduses. Alguses panin puuri põhja saepurugraanuleid, siis aga lugesin siit foorumist, et kõige parem on, kui puuri põhi paljas hoida või katta valge paberiga, et siis on hästi näha, kuhu tsinnu pissib (et see siis ära koristada) ja lisaks on kergem iga päev mahapudenenud hein ja söök kokku korjata, et tsinnu ei saaks riknenud toitu süüa. Seega vahetasin saepuru paberi vastu. Nüüd aga soovitatakse vastupidist..... :o
Aga eks see vist rohkem maitse asi
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pidamatus

PostitusPostitas morfiid » 09. mai 2005, 09:03

Eks igalühel ongi oma arvamus. Minu arvamus on see, et parem on panna saepuru igale poole puuri põhja. Sest kui panna ainult paber, siis jäävad sinna koledad pissilaigud peale. Ja hakkab haisema. Ja paberit meeldib neile näksida ka. Kui saepuru on kõikjal, siis nad ei söö pissiseid laastukesi. Valivad ikka puhtad.
Ja minumeelest näeb puur niimoodi palju ilusam välja. Junnid vajuvad saepuru sisse ja piss imendub ka ära. Ei jää koledaid pissilaike. :)
Neile meeldib saepuru sees kaevata ka. Niiet veel üks pluss - hoiab kehakaalu korras. :wink:
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 09. mai 2005, 15:55

Ma arvan ka, et saepuru peaks põhjas olema. Minu pisikesed käivad küll potil, aga kui mõnikord mööda lasevad, siis on saepuru hea pissipotti tõsta.
Mõni ei pane üldse midagi puuri põhja, aga mina siiski eelistan saepuru või höövlilaastu. :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist