Uue linnu harjutamine uue toitmisega

Toitmise teemalised küsimused ning arutelud.

Moderaator: Annie

Uue linnu harjutamine uue toitmisega

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 08. mai 2010, 11:59

Mõtlesin, et võiks olla selline teema, kus kirjutada, kuidas uue linnu koju toomisel teda toitma hakati ja palju jätkati vana toiduga ja kuidas se üleminek toimus.
Mul on kombeks anda enamuses kaasa mingi kogus toitu, mida lind on sinna maani saanud ja mainida, mida veel lisaks on saanud ja millised on selle linnu maitse-eelistused- kui on neid.
Tibu puhul pole see vast nii keeruline, kuid juba vanema linnu puhul on uus ümbrus, uus puur, uued omanikud, uued lõhnad ja koduloomad ,lisaks ka uuele toidule väga kardinaalne muutus ja võib probleeme tekitada.
Mul on paar lindu Soomest ja nende puhul oli teemaks vee erinevus. Uurisin siis netist ja sain teada, et uutele lindudele, kes on päritolumaast kaugele viidud, soovitatakse anda lahjat kummeliteed, et veesisalduse erinevus linnu kõhule liiga ei teeks. Sedasi tegin siis oma tsehhi ja Poola lindudega. Ka Saksamaalt sisseostetud albiino nümfiga, kel oli ikka kaua seedimisega häda. Toitude kvaliteet ja sisaldus võib ju olla väga erinev. Uues kodus võidakse anda ju midagi totaalselt teist, kui eelmises kodus. Linnu üldkaal on ju grammides ja väiksemgi kaalukaotus on liiast. Mina annan uutele suurematele lindudele kohanemisperioodil veidi enam sihvkasid, vitamiine vees- aitab vast võimaliku kohanemisstressi leevendada ja lisaenergiat. Mida suurem ja vanem on lind, seda raskem on uutes tingimustes kohaneda. see on minu tähelepanek. Muidugi on erandeid- kõik on esimestest hetkedest hästi, mõnel tekib pinge esimese nädala järel. Kuidas on teie linnud uue toitmisega kohanenud.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uue linnu harjutamine uue toitmisega

PostitusPostitas MinuViirud » 07. august 2015, 09:50

Noh minu isasel viirul on siia mani seede propleemid sest talle anti ilmselt teist toitu loomapoes,aga noh arvan et ta harjub varsti ära.
MinuViirud
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Toitumisest

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline