Linnu toidul mürgi sisalduse kahtlus!

Toitmise teemalised küsimused ning arutelud.

Moderaator: Annie

Linnu toidul mürgi sisalduse kahtlus!

PostitusPostitas stiina33 (Teema autor) » 03. mai 2008, 19:04

Lugu nimelt selline...
Täna hommikul suri meie Aafrika hallpapagoi Jakob.
Ise kahtlustame suurtele papagoidele mõeldud toidu mürgitust, sest lähemal uurimisel tõepoolest toit lõhnas veidi imalalt, kuid mitte nii, et kahtlustaks kohe mõnd hallitust või toksiini-pealtnäha oli toit ilus ja maitsev-märke riknemisest polnud. Ostsime toidu, mis pidi olema pakendatud turvaliselt, pikendama linnu rõõmust, tervislikku, õnnelikku eluiga....Et lind oli varem söönud ühesugust toitu ja mingit ebanormaalset reaktsiooni polnud siiamaani olnud, siis on ilmne et mõjunud oli kas toit või mingi löök peapiirkonnas.
Kogu tsirkus kestis kokku natuke vähem kui kaks ööpäeva.
Hommikul kodust lahkudes oli linnu tervis ja tuju hea, nagu alati.lind ise puuris.Koju jõudes(mõne tunni pärast) leidsime abitu linnu puuripõrandalt, halvatult.Helistasime loomaarstidele.Et oli maipüha ei vastanud paljud ja meil soovitati oodata hommikut.Hoida lind soojas, anda juua ja pehmet süüa.Jakob ajas oma seeditud sööki veidi nokast välja.Esimese öö elas Jakob üle-hoidsime teda soojas, jootsime, söötsime vedeltoiduga, sest nõrkus ei lasknud tal seemneid purustada. Hommikul otsustasime minna loomaarsti vastuvõtule, kus esimesena arvati et ta on ennast ära löönud või midagi taolist. Lõpuks jõudsin asjalikud veterinaarid selleni, et tuletasid meile meelde looma pisukest menüü muutust.Ostsime loomapoest volbriöö puhul puuviljade segu " Fruits and Nuts" kaubamärgiga Kiki Exellent...Muud teha polnud kui glükoosi, vitamiini ja tursetevastast süsti-3 süsti tehtud.Kodus oli lind soojas, andsime juua ja natuke süüa..Ka rahu...Mingi süst pidi mõjuma ka seedeelundkonnale ja tõepoolest.Jakob tekitas NIII suure väljaheite laigu,mida me varem näinud polnud. Iseloomulikud tunnused mürgitusele olid olemas. Vaevast lahti saanud lind muutus rõõmsaks.Rõõmsad olime ka meie, sest lootsime linnuke on hädast võitu saanud( mürke sisaldav kõhutäis oli väljunud) Valmistasime linnu ööks ette.Koorisin talle seemneid, segasin beebitoiduga, jootsin...Jakob uinus..Öösel jootsin teda ja panin veel ühe kerge villase teki peale, et ta oma kehatemp suudaks hoida.3 tunni pärast ärgates,ehk pool seitse oli Jakob alla andnud.Ilmselt ei pidanud tema väikesed organid vastu.Hommikul viisime Jakobi EMÜ lahangule, nii ka toidu-mõlemad saadetakse veterinaar- ja toiduametisse analüüsidele...
Analüüsitulemused tulevad mitme nädala pärast..
Teatasime ka lindu ravinud arstile-kelle selge kommentaar oli, et tegu PIDI olema mürgitusega, kuna Jakob suri sisuliselt 2 päevaga
Käisime täna õhtu poole teises loomapoes, vaatamas seda sama toitu, mida kahtlustasime...Lõhnas samamoodi...Oletame et terve partii võib sisaldada toksiini ja loodan, et kellegi linnule sama asi saatuslikuks ei saa....
See on lihtsalt heatahtlik soovitus ja mure Jakobi vendade-õdede pärast.
Olge ettevaatlikud sellega, mida loomapoest ostate, isegi, kui säilivusaeg on korras....
Eks näis kuidas meie kurva otsaga saaga lõppeb...

Tervitades, Stiina...
Viimati muutis Mercar 03. mai 2008, 20:05, kokku muudetud 2 korda.
stiina33
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kiki Exellent toidul "Fruits and Nuts" mürgisisaldus kahtlus

PostitusPostitas Annie » 03. mai 2008, 19:27

Väga, väga kahju. Ma tean, mis tunne Sul on, sest olen sama asja läbi elanud, kuid täpset põhjust ma teada ei saanudki.
Aga täpsusta palun, kuidas selle toiduga ikkagi oli. Ütlesid, et ostsite KIKI toitu siis, kui lind juba haige oli. Millist toitu siis kahtlustad?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiki Exellent toidul "Fruits and Nuts" mürgisisaldus kahtlus

PostitusPostitas sindrinahk » 03. mai 2008, 20:05

Mina sain just vastupidiselt aru, et peale nimetatud toidu andmist jäi lind haigeks.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Linnu toidul mürgi sisalduse kahtlus!

PostitusPostitas Annie » 03. mai 2008, 20:14

stiina33 kirjutas:Lõpuks jõudsin asjalikud veterinaarid selleni, et tuletasid meile meelde looma pisukest menüü muutust.Ostsime loomapoest volbriöö puhul puuviljade segu " Fruits and Nuts" kaubamärgiga Kiki Exellent
seda lauset pidasin silmas... Aga nüüd lugesin uuesti ja vist sain mõttest aru. Muidu oli jutust küll aru saada jah, et just peale toidu andmist jäi lind haigeks. Aga ega praegu nagunii muud teha pole, kui analüüside vastused ära oodata. On väga liigutav, et hoolimata suurest kurvastusest siia teisi hoiatama tulid. KIKI segusid olen ka ise oma lindudele ostnud. Oletan, et see lõhn oli nagu mingi essentsi oma, tuletas meelde mõnda ilusas pakis saksa keeksi?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Linnu toidul mürgi sisalduse kahtlus!

PostitusPostitas moti » 03. mai 2008, 20:39

natuke OT aga minu rosellad söövad ka ühe toiduna KIKI excellenti kaktuse ja eukalüptiga :O See on muidugi vähekene teistsorti kui jakodele läheb, aga kui tõesti sellest söögist teil probleem oli, siis ma ei tea, kas ma julgengi enam seda anda. Samas on nad ühe paki juba ära söönud ja nüüd ostsin uue paki. Nuusutasin, aga eukalüptilõhn on nii tugev et midagi muud ma küll ei tunne.
Kasutaja avatar
moti
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 2
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 48
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Linnu toidul mürgi sisalduse kahtlus!

PostitusPostitas Annie » 03. mai 2008, 20:57

Võib-olla polnud asi üldse KIKI toidus, aga kindlam oleks ehk tõesti oodata ära analüüside vastused ning sel ajal oma lemmikutele seda toitu mitte anda. See ju oligi Stiina33 hoiatuse mõte.
Nüüd ma ei räägi küll KIKI toitudest, kuid vahel on poes (nt Lauteris) müügil segud, mis poe poolt kilekotti pakitud - vot neid mina osta ei taha. Pole ju mingit garantiid nende säilivuse kohta. Ja mõnikord on sooduspakkumisega pakid, millel küll parim enne möödas pole, kuid mis natuke katki ja kleeplindiga parandatud - ei tea ju mis putukad sinna sisse võisid sattuda või kui palju võis toit niiskust saada ja hallitama minna jne.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Linnu toidul mürgi sisalduse kahtlus!

PostitusPostitas stiina33 (Teema autor) » 04. mai 2008, 10:46

lind haigestus peale selle segu andmist, enne mingeid terviseriikeid polnud,..Jakob oli rõõmus ja jutukas lind...Ega muud meil teha pole kui tulemusi oodata, kuigi meie võimalused midagi tõestada on väikesed...Organite kahjustust võib lahangul näha, kuid kahjustuse tekitajat määrata tavaliselt on väga keeruline.-nii meile öeldi...''Eks ootame ja vaatame, mis saab...''
Toidul nagu ma ütlesin oli imal, hapukas lõhn-Kuid ma ei tunne, ei tea erinevate toksiinide spetsiifilist lõhna ja ei peagi teadma-
Selge on see, et keegi on toidu ladustamisel, valmistamisel või transpordil vea teinud, mis sai vähemalt ühele linnule saatuslikuks...
Kurb igatahes....
Olge ettevaatlikud....
ootame kannatlikult:)
stiina33
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Linnu toidul mürgi sisalduse kahtlus!

PostitusPostitas stiina33 (Teema autor) » 26. mai 2008, 18:34

Täna helistati meile ja teatati Jakobi lahkamistulemused. Linnu organites olid ulatuslikud tüsistused ja kõik viitas ägedale mürgitusele, millest lind poleks ühegi imerohu abigagi välja tulnud. Miski ei kõnele siiski meie kasuks, sest mürgituse põhjuse tõestamine on äärmiselt keeruline ja kulukas. Praegu on toit teisel analüüsimisel. Otsitakse ainet mille ainus sisalduse normatiiv on söödaseaduses kirjas...Esimese analüüsi tulemused saime kaks nädalat tagasi teada, kahjuks sellised, millega seadusele tuginedes midagi nõuda ei saa..Sellepärast saatsimegi toidu edasistele analüüsidele

Kõike ilusat soovides!
Stiina
stiina33
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Linnu toidul mürgi sisalduse kahtlus!

PostitusPostitas nuki8 » 12. juuni 2009, 23:39

Mina ei osta Kiki toitu enam, sest ükskord terad hallitasid, kuigi säilivus ei olnud läbi. Nüüd sain vaid kinnitust, et see toit ON kahtlane.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumisest

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline