Papagoi pidevalt köögis lisatoitu lunimas

Toitmise teemalised küsimused ning arutelud.

Moderaator: Annie

Papagoi pidevalt köögis lisatoitu lunimas

PostitusPostitas jutuhiir (Teema autor) » 10. juuli 2004, 21:55

Viimasel ajal on isane papagoi nii häbematuks muutunud, et lendab mulle kööki järele toitu saama ja ei lase süüa rahulikult.Rämpstoitu ihaldab ta eriti.Piisab sellest, kui ta kuuleb kartulikrõpsupaki avamise krõbinat ja maitseainete hõngu ning klaasi valatava Cola sahinat.(juhtus hiljuti)Oi, tal läksid silmad suureks, hakkas kiljuma ja lendas minu juurde.Ma pigistasin kartulikrõpsupaki kinni, ta läks hulluks, toppis pea nii sügavale kui ulatus, kui sellest kasu polnud, üritas ta närida.Järgmiseks silmas ta mind Colat kulistamas.Maandus siis minu suu juures olevale klaasile ja hakkas justkui limpsima, nokk käis vastu klaasi...tin - tin - tin.
Selle ekstreemse protsessi lõppedes jäin mina peale, kuid nälga - rämpstoit sattus tagasi sahvrisse.
Kui ma tervislikku toitu söön, näiteks puuvilju, sellist asja ei juhtu...(vähemalt seni pole juhtunud)
jutuhiir
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. juuli 2004, 19:25

Aga äkki teda huvitab hoopis see krõbisev pakk, mitte see, mis paki sees on :) Mis papagoi sul üldse on? Papagoidele ei tohi rämpstoitu anda, see ju inimestelegi väga kasulik pole :P aga jah, ju ta siis saab ka aru, et sul on seal midagi uut ja huvitavat tema jaoks. Puuviljad on tal ju ikkagi tavaline toit.
:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jutuhiir (Teema autor) » 11. juuli 2004, 21:39

Mul kodus viirpapagoid.Olen kindel, et teda huvitas sisu, üritas, aga ei saanud.Muidugi ma ei anna oma viirukitele rämpsu, tean, et see neile mürgine ja ega see enda terviselegi kasulik ole.
jutuhiir
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. juuli 2004, 21:54

:) Võib küll olla jah. Mul ka viirukad. Aga muidu sarnane asi oli mul jänesega. Väiksena leidsime jänesepoja (metsiku) ning kodustasime ära. Ta oli harjund igasuguste mugavustega, nt. hommikul voodisse ronima ja siis seal magama jne. Ja siis ka ükskord tahtis mingeid sooje pirukaid saada ning ta nuuskis ringi nagu koerakutsikas ja see oli päris naljakas :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoi pidevalt köögis lisatoitu lunimas

PostitusPostitas kiwi » 12. juuli 2004, 07:44

minu nümfkakaduud käivad kogu aeg kõike lunimas mida ma söön - nad on kohe platsis kui näevad, et ma söön..esiteks näitab see kui palju lind sind usaldab, et ta on nõus sööma seda mida sinagi ja eks nad teavad, et see mida sööme on üldiselt ikka päris hea - võb-olla võiksid papagoile eraldi muna keeta või keedetud kartulit ja puuvilju panna ja müslit ning pähkleid..siis ta on tegevuses sellega samal ajal kui sina näiteks kartulikrõpse sööd.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. juuli 2004, 08:50

Milliseid pähkleid viirukatele anda saaks? Ma olen seda ennegi mõelnud, aga nende nokk on ju päris väike ja ise nad seda vist eriti süüa ei saaks. Või peaks pähkli siis ära purustama? Ja millist müslit anda? Tahaks küll neile midagi uut pakkuda :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoi pidevalt köögis lisatoitu lunimas

PostitusPostitas kiwi » 12. juuli 2004, 12:02

noh ilma suhkruta kõige tavailsemat müslit kus on nii kuivataud puuvilja rosinaid kaerahelbeid kui ka pähklitükke - jah pähkleid võid purustada või osta juba eelnevalt purustatud pähkleid(metsapähklid ja ka maapähklid samas eks teisi pähkleid võib ju ka anda), nende nokk on päris tugev kui nad ehk õpivad seda katki närima siis on isegi parem kui pähkleid ei purusta, neil endil tegevust rohkem ja huvitavam.. eks sa ise vaata kuidas nad reageerivad.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. juuli 2004, 12:16

Ma kohe proovingi siis ;) aga milline müsli ikkagi? Selles mõttes, et need kaerahelbed peavad olema tavalised? Et mitte röstitud jah? Aga need müslid, kus on rosinad ja värgid, seal ikka on ju natuke suhkrut või ostad sa mingit spetsiaalset?? Nokk on küll tugev, aga nad ei saa ju seda suurt pähklit noka vahele? No ma proovin kindlasti, ma lähengi nüüd poodi ja ostan neid maapähkleid ;) Kuhu neid panna üldse? Aluse peale vms? Aga siis ütle see müsli nimi vms, sest seda tahaks ka proovida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoi pidevalt köögis lisatoitu lunimas

PostitusPostitas kiwi » 12. juuli 2004, 14:29

ma ei mäleta kindlat nime - noh need naturaalsed müslid - ses suhtes, et puuvilja suhkur ei ole hull aga vot ei tohi olla need suhkrustatud corn flakes ja magustatud kaerahelbed..kõige tavalisem müsli - muud ei oskagi öelda. - jah muidugi ma mõtlen kogu aeg nümfkakaduu suuruse peale ja kipun unustama et viiruk naca väiksem, et jah purusta talle siis pähkleid - aga mina näiteks panen neid asju neile puuri peale taldrikuga - eks ise tead...ja alguses tee nagu sööksid seda pähklit ise siis linnul tekib huvi ja ta tahab ka maitsta :wink:
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. juuli 2004, 15:05

aa ok, ma kindlasti proovin ;) ma arvan, et see müsli on vist mingi kile paki sees? seal vist jah pole eriti suhkrut. Aga jah, seda ma mõtlesingi enne, et sul ju nümfid ;) ja nendel ikka natukene suurem nokk. Aga ma proovin ikkagi ja aitäh hea nõuande eest ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoi pidevalt köögis lisatoitu lunimas

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. juuli 2004, 17:39

mul on nümfkakaduu ja tema lunib ka süüa, just seda mida mina söön.
proovi oma papagoile muna anda, minu papagoidele see maitseb.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas roosinupp1601 » 12. juuli 2004, 18:05

NJaa minu Nümfkakaduu sööb kahh muna....ja keedetud makarone...ja üldiselt enam vähem saab ta kõike mida meiegi sööme....(keedetud kartulit, värsket kapsast)...aga egas me loomulikult anname talle kaa spetsiaalseid toitusid...
Viimati muutis Endised kasutajad 12. juuli 2004, 19:49, kokku muudetud 1 kord.
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jutuhiir (Teema autor) » 12. juuli 2004, 19:17

Keedetud kartulit ja pähkleid igasuguseid mandlitest kreeka pähkliteni on ka saanud, aga muna veel pole andnud.Ma varsti proovin anda :P
jutuhiir
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoi pidevalt köögis lisatoitu lunimas

PostitusPostitas kiwi » 12. juuli 2004, 22:07

tegelikult põhimõtteliselt kõik mis käib ka meil nö. tervisliku toidu alla on samuti ka lindudel - seda ei tasu nii sõna sõnalt võtta kuid ega nad võiksid vahel liha ja kala jne ka saada
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. juuli 2004, 22:41

ma olen ise ka nii mõelnud, et inimeste tervislik toit peaks olema tervislik ka lindudele. aga no mõningad taimed neile ei kõlba, netis on olemas isegi nimekirju, et mida neile ei tohiks anda. igatahes, edu teile katsetamisel, ma hakkan ka proovima, sest nad pirtsutavad ju ka ja ennekõike meeldib neile kõike laiali pilduda nagu ma aru olen saanud ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuli 2004, 11:35

Minu papagoi sööb ka absoluutselt kõiki puu ja juurvilju, kausist putrusi, jogurtei, kala, liha, komme, ühesõnaga on söönud kõike mis on söögi ajal köögi laual kättesaadaval. Kui ei ole maitsenud loobib niisama asjad tuppa laiali. Ainuke mis ma olen kuulnud on see, et liiga soolast ei ole soovitav anda. Arvestades seda et tegu ikkagi loomadega kellele keegi pole õpetanud mis söödav mis mitte, saavad nad enamikel juhtudel ise aru ka asi kõlbab või mitte.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas hunddu » 18. juuli 2004, 09:49

aga kui putru anda... siis pudru sisse paned ju ikka soola/suhkrut.. kas viirudele pean siis eraldi putru keetma.. ilma soola/suhkruta ???
hunddu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jutuhiir (Teema autor) » 21. juuli 2004, 10:51

Ma arvan küll, et peaks soola ja suhkruta putru neile andma.
jutuhiir
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. august 2004, 13:58

Minu papagoid armastavad nt külma mannapudru:)))
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 08. august 2004, 18:16

Minu papagoid söövad aga vesiheina ja kahvliga peenestatud muna, ma pakun neile riivitud porgandit ja maitsestamata keedetud tatart ka aga see neid eriti ei huvita.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoi pidevalt köögis lisatoitu lunimas

PostitusPostitas liisumiisu12 » 04. märts 2010, 16:05

kas saia võib linndudele pakkuda
Kasutaja avatar
liisumiisu12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumisest

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron