Minu notsul sünnipäev ja tahaks teha kooki.

Kõik, mis puudutab ruigami söötmist-jootmist-närimist. Mida pakkuda maiustamiseks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Minu notsul sünnipäev ja tahaks teha kooki.

PostitusPostitas Caroliyna (Teema autor) » 16. juuli 2012, 12:37

Asi on selles, et minu notsikul oli sünnipäev eile ja tahaks talle ikka ära teha mingi sünnipäeva koogi või midagi sellist. Ma otsisin igalt poolt aga ei leidnud. Äkki teil on mulle midagi pakkuda, et ma saaks talle selle koogikese ikka ära teha.
Kui saate siis antke mõni link või retsept. Aga mina jätkan otsingut, et ma teie peale ei toetaks ja ootaks, et saab kuskilt mingi retsepti.
Caroliyna
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 73
Teemad: 18
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu notsul sünnipäev ja tahaks teha kooki.

PostitusPostitas Kissu » 16. juuli 2012, 13:35

Kuna igasugused piima- ja munatooted on välistatud, siis tuleb veidi loovust rakendada.

Võtame näiteks küülikuküpsiste retsepti siit - viewtopic.php?f=8&t=13646

Retsepti autoriks on Brenda Plaxton - tõeline võlur köögis, kes leiutas selle oma küülikute Finnegani, Fiona ja Satchmo tarbeks; ka tema koer Brodie armastab neid.

Meeles tasuks pidada, et tegu on maiustustega ja seega ei tohiks neid liiga tihti anda.

1 väiksemat sorti porgand (püreestatult)
1/2 banaani (püreestatult)
1 sl mett
60 g küülikutele mõeldud graanultoitu (peeneks jahvatatult)
60 g kaera (peeneks jahvatatult)

Sega kõik komponendid kausis kokku ja sõtku seda korralikult 1-2 minutit.
Rulli tainas kile vahel 3-6 mm paksuseks plaadiks.
Lõika umbes 2 cm läbimõõduga küpsisteks.
Lao küpsised küpsetuspaberile ning küpseta 150-175 kraadises ahjus umbes 30 minutit (jälgi hoolikalt, et küpsised kõrbema ei lähe).
Pärast seda keera ahi välja ja lase küpsistel soojas ahjus veel umbes tunnike olla.
Säilita paberkotis.

Brenda lisab, et loomulikult võib retseptis teha muudatusi, näiteks asendada porgandi õuna või pirniga.

Tõlgitud: 26. detsember 2010
Autor: Brenda Plaxton
Allikas: House Rabbit Society
HRS ei vastuta tõlke kvaliteedi eest.
Tõlge kuulub Pisi.ee foorumile.


Rulli see plaat piisavalt õhukeseks nt. 3 mm ja lõika veidi suuremateks ringideks või ruutudeks ning küpseta retsepti järgi. Edasi keeda näiteks porgand hästi pehmeks ja tee püreeks või vaiuta mingid marjad püreeks, riivi õuna vms. ja lao küpsisekihid vaheldumisi nende erinevate püreekihtidega. Püreedes ei tohiks muidugi suhkrut ega soola vms. maitseained kasutada! Samuti tasuks hoiduda liiga magusatest puuviljadest nagu banaan, sest küpsised ise on juba väga toitvad ja piisavalt magusad. Kaunista sobivate marjade-aedviljadega ja tort missugune. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Minu notsul sünnipäev ja tahaks teha kooki.

PostitusPostitas Elllii » 26. juuli 2012, 23:49

Kooki ärge jah jumala eest merisigadele sünnipäevaks tehke . :D Ports värsket toitu kõlbab küll .
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu notsul sünnipäev ja tahaks teha kooki.

PostitusPostitas Kissu » 27. juuli 2012, 11:06

Miks? Sobivatest komponentidest võib kenasti koogi ka valmis teha, nagu ma ka ülal kirjeldasin.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Minu notsul sünnipäev ja tahaks teha kooki.

PostitusPostitas Caroliyna (Teema autor) » 19. september 2012, 17:18

Aitäh retsepti eest. Aga ma olen neid küpsised teinud juba ja Notsikule maitses väga ja teisetele loomadele ka.
To Elllii: Ma ei mõelnud mingit megat kooki. ma mõtlesin, et kui sünnipäev siis mingi mini koogike ja paras ports ongi. Ja see port tavalist toitu on igav seda ta saab igapäev.
Caroliyna
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 73
Teemad: 18
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu notsul sünnipäev ja tahaks teha kooki.

PostitusPostitas merisigutik » 13. jaanuar 2017, 19:36

Vana teema aga vastan ikka...
Leidsin täna youtubest õppetus et sul on vaja kuivtoidu puru ning kaerahelbeid :) siis võid riivida porganit sisse kui tahad ja õuna ka .Lisad vee segad läbi paned pannile ning 20 minutiks ahju peale seda kui välja võtad lase 10 jahtuda ja voila ongi valmis :)
Ise tegin ja põssad sõid küll :)
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Minu notsul sünnipäev ja tahaks teha kooki.

PostitusPostitas Caroliyna (Teema autor) » 30. juuni 2018, 17:33

To merisigutik: No pole hullu, et vana teema. Kunagi ikka jõuan pisisse tagasi, nagu nt täna. See retsept tundub huvitav, kahjuks on mu notsu läinud parimatele jooksumaadele, et ei saagi talle pakkuda neid mis te jagasite. Nüüd on mul jänes jälle üle pika aja ja kindlasti teen talle neid mingi aeg. Tänan.
Caroliyna
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 73
Teemad: 18
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist