Kärbsepüünis

Üldine sumin mittelooma teemadel.

Kärbsepüünis

PostitusPostitas Loomahull (Teema autor) » 04. juuni 2014, 14:52

Olen muidugi postitanud ja küsinud erinevatest aiandusfoorumistest, kuid postitan siia ka, siin ikkagi väga palju rahvast koos.
Nimele olen ma võtnud omale kinnisideeks viia ellu oma ammune unistus ja soetada endale see haruldane ja väidetavalt päris nõudlik taimeke kärbsepüünis. Seega siit minu üleskutse- kelle on aimu, kust võiks teda saada (ma olen kunagi Horteses näinud, seega võiks olla see üks potentsiaalne koht), on näinud või teavad kedagi, kes otsib oma taimele uut kodu, siis andke mulle teada. Samuti, kes liiguvad marsruudil Tallinn-Tartu ja viitsivad Hortesest läbi minna, oleks väga meeldiv, kui vaataksite kas seal on. Leidsin andmeid, et olevat liikunud ka Jardini keskuses, kirjutasin neile, veel vastust ei ole. Käisin ka Bauhofis küsimas, kus on suhteliselt suur taimevalik, nemad ei tea midagi sellisest elukast.
See tuli nüüd nagu politsei üleskutse kadunud inimese kohta, aga ühesõnaga, kes teavad midagi kärbsepüünisest, andke teada politsei lühinumbril, vabandust, kirjutage mulle priva. :wink:
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kärbsepüünis

PostitusPostitas polina » 05. juuni 2014, 14:23

Käin korra nädalas ikka Horteses ja panen tähele ka millised taimehakatised endale kiirelt kodu leiavad ja millistel ooteaeg pikem:)
3 nädalat tagasi umbes silmasin ühel väiksel riiulipinnal putuktoidulisi. Huulheinad, näpitslilled ja kärbsepüünised. Oleks nagu peaaegu kaasa haaranud, aga ei, mõtlesin, et teen veidi eeltööd, uurin nende kohta ja järgmine kord võibolla toon koju.
Paar päeva hiljem sattusin uuesti: kärbsepüünised olid ilmselgelt populaarsemad, neid oli vaid 2-3 potti järel. Seekord ei kõhelnud. Otsisin veel keraamilise poti sobiva lisaks. Põhjus miks ta nii fastsineeriv võrreldes teiste putuktoidulistega on see, et inimsilmale on tema haare toidu järgi ainukesena selgelt nähtav. Tõepoolest, ei suutnud ma uudishimu taltsuda, võtsin ühe surnud kärbse, pistsin nn lõugade vahele, natuke torksin lõugade karvakesi(imiteeris putuka liikumist) ja PLAKS lõi lõuad kinni. Vähem kui ühe sekundiga. Tunnistan, et kiljatasin ja ajasin veel klirina saatel küünarnukiga kogemata ühe alustassi maha.
Tegelikult plaanisin ta suuremasse vaas-akvaariumisse ümber istutada, et luua talle parem niiske keskkond ja silmale ilusamaks teha. Ausalt öeldes, ei ole ma seda taime armastama hakanud ja ta ajab mul kergelt kananaha ihule. Eriti sellepärast, et ta kasvab väga jõudsalt ja nüüdseks on juba kolm uut nõeltega püünist kasvatanud. Mees mul, sattus elevusse kui ühte eriti rasvast porikärbest kodus kohtas ja arva ära, mis sellest sai:) Veel jubedam on see, et ta tarvitab seda kärbest mitme jao kaupa... Tavaliselt kolmandaks, neljandaks päevaks ajab püünise lahti, et "tänkju, kõht täis, võid selle skeleti nüüd ära koristada", aga seekord pigistas oma lõuad uuesti ja veel tugevamini kinni ümber selle hiiglase.
Lisan ka pildi temast saabumise päeval või paar päeva hiljem.
polina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kärbsepüünis

PostitusPostitas polina » 05. juuni 2014, 14:28

9259
polina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kärbsepüünis

PostitusPostitas Loomahull (Teema autor) » 05. juuni 2014, 14:51

Aitäh Sulle. Sain Jardini keskusest vastuse, et neil on olemas seda taime ja homme lähen järgi. Plaanis on ka akvaariumisse istutada, seal pidavat neile parem keskkond olema, hoiab niiskena. Kas Sa piserdad ka teda? Mõned ütlevad, et peab piserdama, teised ütlevad, et ei tohi. Ma nii elevil, ammust aega tahtnud teda juba omale, äkki homme läheb õnneks. Võid ka siia kirjutada, kuidas Sa teda hooldad ja kui tihti kastad, et ta Sul nii võimsalt kasvab. Tean, et tahab niisket keskkonda, aga liigne uputamine pole ju ka hea.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kärbsepüünis

PostitusPostitas polina » 05. juuni 2014, 16:47

Tore, et leidsid. Ma muidu pean siin loovutusplaane ja küsin vaikselt igalt ühelt, kes mul külas käib, et vaata milline isend mul siin aknal.. äkki..? Ja nüüd oli eriti koomiline, et sattusin su teema peale siin.
Ju siis olen liiga hell naisterahvas ormsth:D Las ma üritan parem oma bonsaid kasvama saada ja naudin seda rõõmu:)

Püünisest.
Jaa, piserdada ikka soovitatakse, eriti kui ilmad päikselised ja õhuniiskus pm 20 peale langeb. Mina kallan ikka julgelt, aga vihmaveega, sest Cl mürgine. Isegi potipõhja jätan mõne cm. See sammal oli juba algselt potis, mis on ju väga hea, hoiab niiskust.
Ma ei taha uskuda, et tema kasvamine sellest agarast kärbsesöömisest on. Kirjas on ka, et hoolimata lihatoidust, tahab taim palju päikesevalgust ja elatub enamuses siiski sellest. Kui sa pilte googeldad, siis vabas looduses nagu näha, on lehed keskelt roosakad punased. See näitab, et valgust on piisavalt. MInu taimel ilmselgelt seda ei ole. Seisabki ta mul otsese päikese käes ja tarbib nii palju kui on. Roosat lampi ma talle küll paigaldama ei hakka:) Mõnele teisele favoriidile vast hakkaks kui oleks vaja.
Kokkuvõttes ega ma ka kõiketeadja, kõik senised teadmised olen netist kokku kraapinud, nii et toksi lad.k Dionaea muscipula guuglisse ja ammuta sealt kogemusi:)
polina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kärbsepüünis

PostitusPostitas Loomahull (Teema autor) » 06. juuni 2014, 11:43

Küsin veel, et ega Sa ei tea, kust võiks taimeakvaariumi saada või midagi analoogset? Tõin siis täna oma taimekese ära ja esialgu rõõmu kui palju. :biglove: Käisin läbi Baufofi, Koduekstra, Jyski ja muidugi ka Jardini, kus püünise sain, aga isegi midagi taimeakvaariumi sarnast ei ole. Kõige lähemale jõuavad ümbrispotid, kuid need on ju ikkagi samapalju pealt lahti kui tavalised, vaas-akvaarium on ju kitsama suudmega, et niiskust hoida. Taimeke on mul pisike, poti diameeter vast kuskil 7cm, seega suurt akvaariumi ei taha, natukene kasvuruumi vaja muidugi. Aga mul ei ole õrna aimugi, kust võiks seda leida või midagi, mis töötaks taimeakvaariumina. Igasuguse info eest oleks tänulik.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kärbsepüünis

PostitusPostitas polina » 06. juuni 2014, 14:41

Koduekstrast saingi ma selle kunagi muide. Teole oli uut elamispinda vaja:)

Vaata home4you.ee -d. Toksi vaas otsingusse ja seal fishbowli kujuga päris mitmeid. Pole nüüd kindel kas Tartus see koht olemas, aga e-pood on ikka abiks.
polina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kärbsepüünis

PostitusPostitas Loomahull (Teema autor) » 06. juuni 2014, 14:55

Oo, supersuured tänud Sulle. Ise käisin loomapoed/kalapoed läbi, seal oli ainus, mis silma jäi, ligi 15€, home4you-s on samasugused 2 korda odavamad. :-)
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Jutud vabal teemal

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 11 külalist