8-pealises rotikambas 1 tagakiusatav

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

8-pealises rotikambas 1 tagakiusatav

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 19. oktoober 2014, 08:09

Olen pikka aega mõelnud siia selle teema tegemisest, aga kord pole aega, siis jälle on tundunud, et kiusamine on vähemaks jäänud jne.
Tegelikult on aga mure suur, viimasel ajal on kiusamine jälle intensiivistunud.
Enamus foorumlastest teavad mu Printsi lugu. Ta oli väga dominantne ja agressiivse käitumisega just teiste rottidega, mitte inimesega. Seetõttu sai otsustatud kastreerimise kasuks. See aitas ja tema käitumine muutus täiesti kardinaalselt. Toiduga on ta endiselt "kade", s.t et kausi juures paneb teistele imekiire liigutusega käpaga pähe, et ise rohkem saada, aga muus osas kadus agressiivsus täielikult.
Alguses oli ainuke kiusaja Othello, praegune puuri boss. Kõik on tema juuresolekul "madalamad kui muru", aga Printsi ta lausa kiusab! Lihtsalt käib tal järel, hammustab, paneb selili ja nii lõputult, Prints alguses annab järele, kui sellest pole abi, siis hakkab vastu ja läheb täitsa turri.
Nüüdseks on juba kõik 7 Printsi sabas. Nad kõik lihtsalt käivad ja nokivad ja kisuvad teda hammastega, tahavad selili panna, Printsi taganemine ei jäta nende tegevust. Lõpuks siis Prints alati turritab ja üritab ennast kaitsta, mis lõppeb alati kismaga, nii et karvad lendavad. Prints ise ei alusta, olen kohe jälginud, ta pigem üritab teisi vältida.
See tegevus muudkui süveneb ja mul tulevad pisarad silmadesse, kui ma näen seda, kuidas Prints üritab endast kõik anda, et teised teda ei kiusaks, aga kuna see ei aita, siis ta teeb ennast suureks ja hakkab vastu.
See on ju inimmaailmas ka nii, et kui kiusajat ikka kaua "piinata", siis lõppeb see alati vastuhakuga ja seda justkui oodataksegi!
Ma enam ei tea, mida teha...karma võlg? Ma ei taha, et ta sellist hinda peab maksma enda kunagise käitumise eest!
Olen mõelnud, et Prints võiks kellegagi kahekesi eraldi elada. Pean ausalt ütlema, et mul ei ole endal sellist puurigi, kus kaks isast rotti võiks pikaajaliselt elada ja teiseks ei ole mul kahe lapse ja töö kõrvalt aega kahe puuriga majandada.
Ja kiusamine toimub ka väljaspool puuri, diivanil, nii et koos nende jooksutamine on ka paras peavalu.
Ma ei saa aru, millest see tuleneb, kas nad nüüd teevad tõesti vahet sellel, et Printsil see "mehe au" puudub?! Miks see peaks neid kiuslikeks muutma? On kellelgi mingeid mõtteid, ideid, ettepanekuid?
Teised omavahel selliselt ei käitu.
Tänud ette!
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: 8-pealises rotikambas 1 tagakiusatav

PostitusPostitas cougar » 19. oktoober 2014, 10:26

Noh, mina oma Joosu tõstsingi eraldi, ei olnudki midagi teha. Hiljem, kuna ta oli kambast kõige ilusam rott, paaritasin teda ja tema pojad panin temaga kokku. Ülejäänud vennad olidki eraldi. Ei olnudki miskit teihha.
Siiski, sa vaata, kes neist kiusajatest kõige viimasena tuleb, st muidu ka loomuldasa kõige leebem on, ja äkki siis tollega koos nad saaksid olla eraldi puuris. Või siis kastreerida ka see peapahandusekott, Othello. Kuna tema on eestvedaja ja teised lihtsalt kiibitsejad, siis äkki tema algatuse kadumisel teised ka rahunevad maha. Või paned Othello kellegagi eraldi ja jälle kaob siis nagu kiusamise mõte.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: 8-pealises rotikambas 1 tagakiusatav

PostitusPostitas Riina1958 » 20. oktoober 2014, 09:50

Lugesin seda postitust siin eile, enne cougarit, aga kuna ma nõu anda ei osanud, siis ei kirjutanud ka midagi. Aga cougar jagas siin palju häid nõuandeid ja loodan, et nendest on ka abi.
Lili, loen alati Sinu rotipere tegemiste kohta huviga ja elan teie muredele-rõõmudele kaasa. Mis siis, et nõu anda ei oska. Seda tahtsingi öelda :)
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: 8-pealises rotikambas 1 tagakiusatav

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 20. oktoober 2014, 10:44

Suurimad tänud cougar ja Riina1958! Nii hea ja sooja tunde tekitab, kui keegi ütleb nii ilusti, kui Riina1958, mis sest, et nõu anda ei oska :)
Oleks mul vaid teine kahele täiselujõus isasele rotile sobiv puur, siis ilmselt koliksin sinna Printsi koos Chilliga, sest mulle tundub, et Chilli on see, kes teda kõige vähem nokib ja kui seda ka teeb, siis jätab ruttu järele.
Ma ju ei tea, vb leiaks Othello sellisel juhul endale uue "objekti". Samas kastreerimine on jälle nagu selline variant, mida ma ei tahaks enam läbi elada. Minu jaoks oli see närvipinge ja peab tunnistama, et ka rahasumma ikka paras pähkel üle elada!
Eile, kui nad väljas diivanil olid, siis Prints oli terve selle aja minu süles ja nautis minu paisid ja tähelepanu. Kui teised kiusama tulid, siis tõstsin nad eemale ja lasin Printsil puhata ja mõnuleda, ilma, et ta peaks muretsema, et keegi jälle tuleb! Ta oli silmad kinni ja ei tahtnud liigutada ka, lasi ennast pihu peale võtta ja seal ta magas mul :)
Puuris käis pärast jälle üks terror! :( Kusjuures väga suured kaasaminejad on pisipägad Frodo ja Sauron, kes ilmselt võtavadki lihtsalt Othellost eeskuju.
Mure on endiselt suur, et mis edasi saab!
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: 8-pealises rotikambas 1 tagakiusatav

PostitusPostitas roberta » 20. oktoober 2014, 13:30

Vaene Prints-poiss, mul temast kohe nii kahju!Ega minagi vist muud nõu oska anda, kui kodurahu huvides keegi kellegagi eraldi elama asutada. Oli kunagi minulgi taoline juhtum, kus 2 musta Mutionu hakkasid kiusama ja kraaklema Williamiga peale seda, kui too oli rotipreilil külas käinud. Teist sobilikku puuri mul polnud ja nii me siis asutasime Mutionud elama sektsioonkapi kahele riiulile meisterdatud eluasemele. Sai väga omapärase kahekorruselise elupaiga. Häda sunnil on mõni elanud ka diivanil koos oma pappkarbist tehtud majaga, seda küll ajutiselt. Ehk leiad sinagi mingi lahenduse elupaiga osas? Eraldi laud, kust rott maha ei hüppa või miskit muud?
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: 8-pealises rotikambas 1 tagakiusatav

PostitusPostitas Mercar » 20. oktoober 2014, 16:01

Kas sa oled katsetanud, et Othello pikemaks ajaks diivanile ja ülejäänud puuris, kas siis ka Printsi kiusatakse? See aitaks vähemalt selgitada, kas asi vaid Othello algatatud või ka teised on alustajad... See aitaks vast lahenduse osas edasi mõelda.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: 8-pealises rotikambas 1 tagakiusatav

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 22. oktoober 2014, 05:06

Sellist varianti ma katsetanud ei ole. Aga eks pean ära proovima.
Hetkel on Prints koos Tulipunaga üldse teises puuris, aga seda Tulipuna tervise pärast. Esialgu nädal, aga Tulipuna seltsilist ma kavatsen igapäevaselt vahetada, et ei tekiks pärast suurde puuri naasmisel tülisid.
Ehk peaksin järgmisena Othello Tulipunale seltsiks panema, näeksin ka selle ära, kas ta vaid kahekesi elades ka teist kiusama kipub... Samas saan jälgida, mis suures puuris edasi toimub.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: 8-pealises rotikambas 1 tagakiusatav

PostitusPostitas jyy » 24. november 2014, 03:30

Kas katsetus on andnud tulemusi?
jyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: 8-pealises rotikambas 1 tagakiusatav

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 24. november 2014, 06:06

Katsetasin erinevaid variante. Kiusaja ei ole ainult Othello, vaid ka teised. Kui Othellot terve ööpäeva Printsiga ühes puuris polnud, jätkus sama asi, lihtsalt teiste poolt. Seega Othello kastreerimine ei annaks soovitud tulemust. "Niisama" ma seda tegema ei hakka.
Kuna mul endal ei ole sobivat puuri ega tegelikult ka ruumi toas, et Prints eraldi (ühe sõbraga) elama paigutada, siis elavad endiselt kõik koos ühes puuris ja vahel on kiusamist rohkem, vahel vähem. Aga ikkagi igapäevaselt pean ma tõdema, et keegi teda jälle nokib. Prints tõmbub siis endasse, põtkib tagumise jalaga kiusajat, keerab selja ja üritab vältida ja kui see ei aita, siis lõpuks läheb turri ja vahel lõppeb see kerge kismaga.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist