Rotile kaneelisai

Mida süüa anda, kui palju, kui tihti? Mida vältida?

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rotile kaneelisai

PostitusPostitas Strawberryke (Teema autor) » 29. märts 2013, 10:18

Kas rotule tohiks anda nätieks tavalist poest ostetud kaneelisaia?Peal tuhksuhkur,kaneel ja tehtud lehttaignast. Vabandust et nii palju küsimusi aga tahan ikka kindel olla. :shy:
Kasutaja avatar
Strawberryke
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Rotile kaneelisai

PostitusPostitas Kuldhai » 29. märts 2013, 10:21

Mina oma rottidele eriti magusat ei anna. Ainult vahel harva natuke, maiusena.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotile kaneelisai

PostitusPostitas Kissu » 29. märts 2013, 11:10

Vorst-juust-kaneelisai-kuivatatud puuviljad jne. kõik need mille kohta sa järjest küsid on põhimõtteliselt rämpstoit-maiustused ja pigem tuleks ikkagi keskenduda tervislikumatele toitudele. Selliste asjade puhul on reegel, et sa võid valida umbes ühe või 2 neist ja anda neid kord nädalas. Roti toit aga ei tohiks kindlasti üldiselt koosneda sellistest komponentidest. Need on vaid väga harvad maiustused. Kõik nad on rasvased, soolased, magusad jne. ning ei anna rotile oluliselt kasulikke aineid. On tunduvalt tervislikumaid maiustusi olemas. :mellow:

Minu rotid saavad maiustuseks näiteks vahel kama- või odrapalle. Pakk on suur ning maksab minu mälu järgi 50 sendi ringis ja seda jätkub ikka pikaks ajaks. Sisaldab hulgaliselt kiudaineid ja maitseb ka, vahel harva väikeses koguses. Veel tasub näiteks otsida koorega pähkleid - muidu pähklid on küll suhteliselt rasvased aga koorega pähkli puhul kulutab rott tohutult palju energiat selle kätte saamiseks, et võib talle seda lubada. Vutimunad ma mainisin juba ära kusagil teemas. Veel asi, mis rottidele tohutut rõõmu pakub on pista mulda mõne teravilja seemned ja kasvatada neist võrsed - oi kui palju tegevust ja huvi see pakub. Teravilja seemneid saab pea igast mahepoest ja suur-suur pakk maksab enamasti euro ringis. Kuivikud on ka hea maiustus, kuna need kulutavad ühtlasi nende hambaid ja nende söömiseks tuleb rotil omajagu energiat kulutada. Loomulikult igasugused puuviljatükikesed on tore maiustus aga jällegi tuleks neid pakkuda rotile harva ja väheke, kuna sisaldavad suhteliselt palju suhkrut. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotile kaneelisai

PostitusPostitas RAjankud » 29. märts 2013, 13:22

Saia kohta ütleks niipalju, et see muutub nätskeks ja võib soolte seintele kinni jääda ning see ei ole sugugi hea versioon. Nii sai kui leib peaks siiski kuivatatud kujul olema. Kui kaneeliga midagi anda tahad, siis loomapoest peaks leidma kaneeli-õuna maiusepulki.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotile kaneelisai

PostitusPostitas Strawberryke (Teema autor) » 29. märts 2013, 16:02

Ahah no selge eks ma siis ei anna talle saia ega leiba ega midagi muud kahjulikku,ega ma midagi nendest talle andud ei ole aga küsisin ikkagi üle.
Kasutaja avatar
Strawberryke
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline