nohu?

Kõik deegude tervisliku elu heaks ja mida teha, kui haigus kibutab?

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

nohu?

PostitusPostitas raheldeegu (Teema autor) » 20. aprill 2008, 12:47

Kas deegudele nakkab nohu? Ma mõtlen inimeselt. Probleem on selles et mul on praegu väga suur nohu ja ma muretsen nende pärast.
Kasutaja avatar
raheldeegu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 565
Teemad: 32
Pildid: 7
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nohu?

PostitusPostitas Gerbil » 20. aprill 2008, 13:09

Inimeste-loomade vahel ei tohiks haigused üle kanduda, just köha, nohu jms. Muidugi, ega tatise ninaga niikuinii loomi musitama ei lähe. :)
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nohu?

PostitusPostitas carmen21 » 22. märts 2009, 13:43

Minu deegul oli ka nohu kunagi. Nohu hakkas pihta sellest,et meie kodus,paneelmajas,hakati hiljem kütma,ning öösiti oli temperatuur alla normaalse(alla 20 kraadi).Samuti et vältida nohu ja külmetushaigusi närilistel,peab olema loomake hästi puhas,st et deegude puhul ei tohi olla karv "tortis",kuna kui deegul on karvkate must,pääseb deegu nahale külm kiiremini ligi.Mis võib olla ka üks külmetushaiguste põhjuseks. Inimeste ning loomade vahel külmetushaigused ei levi,kuna haiguse geneetiline tüvi on erinev. Kindlasti ei tohi deegu olla külmas ruumis.Deegud on väga vastuvõtlikud külmale.
Kolm pisi-deegut:)!
Kasutaja avatar
carmen21
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nohu?

PostitusPostitas dexsukad » 16. mai 2010, 10:19

Mul mure meie kolme kuune deegu ajab suust tatti välja?Arvan et mingi tõsine probleem temaga.
dexsukad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nohu?

PostitusPostitas Pinto » 16. mai 2010, 11:29

Ruttu arstile!
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nohu?

PostitusPostitas aulim » 31. juuli 2010, 12:49

Tere!
Minu deegudel on ka nohu.
Kas nohu läheb ise üle?
Suvi ja Deegud- minu elu!
aulim
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nohu?

PostitusPostitas Pinto » 01. august 2010, 10:24

Oleneb, mis seda nohu põhjustab. Kui sai külma ja organism suudab ise jagu saada, siis jah. Kui aga sai rohkem külma ja vajab antibiootikume, siis võib ootamine, kas nohu üle läheb, hoopis kahju teha loomale.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nohu?

PostitusPostitas Aydy » 03. november 2011, 14:15

Kuna siin on nohu teema olemas, siis postitan oma jutu ka siia.
Mupsu on umbes nädal olnud nagu väike karvakera-karv kõik nii puhevil. Lugesin, et see ei olegi niisama, hoopis näitab, et loom haige. Muidugi arvasin, et ta suuhaiguse pärast selline, hõõrub aina suud ja õhtuti teeb magades nuuksuvat häält. Täna aga vaatasin, et vaeseke aevastab ja nina on vesine. Nüüd ma mures-ehk ei olegi suuhaigus tagasi, vaid asi puhtalt nohus ja jumala eest, et see nuuksumine ei ole hoopis köhimine. Samas ta hõõrub oma suud ja matsutab toitu kaua.
Esmaspäevaks saime arsti aja.

Kas teistede deegudele võib samuti tema nohu külge hakata?
Mida vahepeal teha võiksin tema aitamiseks? Panin sooja lambi, mille kohal ta siis soojendab ennast. Samuti panen rohtu, mis eelmisest korrast üle jäi, kui tal stomatiit oli. Rohi ka infektsioonide, riniidi, bronhopneumoonia, keskkõrvapõletiku vastu, siis peaks ka nohule head tegema.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: nohu?

PostitusPostitas Pinto » 03. november 2011, 18:11

Kui tal vana haigus tagasi, siis hea et seekord kohe ravimit hakkas saama. Võimalik, et see nohu tuli selle stomatiidi pärast, aga võis ka külma saada ja seepärast immuunsüsteem nõrgenes ja lõi ka uuesti suu haigus välja. Viimase puhul võib nakkuv olla, esimese puhul ei usu. Üksinda olemine oleks talle aga veel stressitekitav, nii et pead ise otsustama, kas lahutad nad. Võid ka kliinikusse homme helistada ja küsida, kas on mõistlik eraldi panna.
Nohu puhul enamasti kirjutatakse antobiootikumid väikeloomadele, et see kopsupõletikuks edasi ei läheks. Seniks aga võid näiteks puuri juurde teepuuõli panna, selle aurud on inimestele nohu puhul leevendava toimega. Kindlasti on ka soe hea ja jälgi, et sööks ja jooks. Anna kergemini söödavaid toitusi (kaerahelbed nt).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline