Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Loomahull » 12. aprill 2011, 14:54

Aitäh lollile seletamast. :-D
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Ailen » 12. aprill 2011, 15:19

karvasuslik kirjutas:
Aileen:
Sel juhul pean paluma, et Sa minu postitusi enne vastamist vähemalt kaks korda rohkem läbi loed, kui siiani seda teinud oled :) ilmselgelt saad sa neist teisiti aru, kui algselt minu poolt mõelduna kirja pandud. Teiseks on minuga lugu nii, et ma ütlen otse välja, seda mida mõtlen, ümber nurga räägin üliharva ja vaid nendega, kelle suhtes tean, et suudavad koheselt minu mõttekäike jälgida ja saavad mu naljadest aru (olen alati olnud pehmelt öeldes "kummalise" naljasoonega, mistõttu olen õppinud ütlema nii, et muid tagamõtteid ei ole - kui neid teine ise juurde ei tekita). Lihtsamalt öeldes: kui ütlen EI siis ongi ei, kui JAh, siis ongi jah ja kui olen vait siis ongi lihtsalt vaikus, mitte mingi kahemõtteline asi, et vo on jah aga vo ei, sõltuvalt sellele kuidas keegi tahab :)


Kirjuta palun mu nimi õieti! Lisaks, ma ei oska teiste mõtteid läbi arvuti lugeda. Ja mina olen endiselt arvamusel ja tean, et ei mängi rolli, mis rühmas koer on või kui suur ta on, on võimalik kõiki koeri ära harjutada elama pisiloomaga ja teda mitte ära sööma.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas karvasuslik » 12. aprill 2011, 16:28

Vabandust, AILEN, edaspidi ma kirjutan Su nime ÕIGESTI
I'm not young enough to know everything...
Slk Rety päris oma lemmik - tuhkruplika Debby
http://wretchferret.weebly.com/
Kasutaja avatar
karvasuslik
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Kellykaazz » 12. aprill 2011, 16:55

Läheb juba lahmimiseks :shock: Püsiks teemas parem...
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Zuzlik » 08. mai 2011, 21:43

Kuulge nüüd, rahuneks õige, sest mul oleks küsimus veidike targematele siin ( kui mina ).
Plaan oleks võtta soobli värvi tuhkur, kuid takistuseks on praegu koer. Lugesin, et paljude tuhkurid saavad koertega hästi läbi. Mul on siberi husky ja ta on 2 aastane, hull rahmeldaja igatahes. Koer kipub vahepeal armukadetsema ja kui veel tuhkurit nunnutada vms, siis äkki kipub tüliks minema ? Avaldage julgelt oma arvamust.
Kasutaja avatar
Zuzlik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Marilin » 08. mai 2011, 21:48

NJaaahh, tegelikult on raske avaldada arvamust, kuna ei tunne ju sinu koera. Sa ise tunned enda koera kõige rohkem ning tead kõige paremini aimata, mis ta teatud olukordades teha võib.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas karvasuslik » 09. mai 2011, 12:37

mnjah. Mariliinil on tuline õigus. Lisaks peab veel arvestama koera käitumise eripäradest ja muutumisest kui on: võõras territoorium / oma territoorium; võõras loom / oma loom; mänguharjumused jne. lahtiseid otsi on väga palju. on su husky tubane enamus ajast siis, et hirm on? samas alati saab neid vähehaaval tutvustada ning järk-järgult seda aega pikendada, kui nad kokku saavad ja koos on. Kuidas ta teistesse loomadesse suhtub? Muidugi oleks ideaalne, kui kuts saaks uue loomaga varem tutvust teha - sihukese sossu ja sõbralikuga, et lõhn nt meelde jääks (loomulikult lõhnavad kõik tuhkrud erinevalt, aga koera mõistes siis: selline haisupomm saab vaid see väle volask olla :D). Husky kasuks - tugrikule enamasti rahmeldajad meeldivad, igavad vanad koha peal konutavad nässid ei paku just erilist lõbu :D Aga seda ettevaatlikum peab ka olema, kui nad kokku saavad. Mõtekas oleks koerale õpetada selgeks (kui veel ei ole), "AI" "ilusti" "ei tee haiget" "sõber" vms. Korra läks mu slk ülemeelikuks, kui end Debbyle peale keeras ja tuhkru suust korraks väuks tuli. Piisav karistus koerale oli see, kui Debbs sai koheselt suure nunnutamise osaliseks ja kuts pahandada ja häbi-häbi sai :D pärast seda ühte juhtumit pole nende vahel enam mingeid probleeme, veidi aetakse taga, siis joostakse üle lamava koera ja narritakse niisama :) õpetada on võimalik, pead ainult oma koera väga hästi tundma :)
I'm not young enough to know everything...
Slk Rety päris oma lemmik - tuhkruplika Debby
http://wretchferret.weebly.com/
Kasutaja avatar
karvasuslik
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Misty1 » 09. mai 2011, 17:39

Ohh juudas. Loen siin ja kuulan hirmuga:). Nohh tütar soetas mul taksi kutsika. Misty aga vana üksik kapriisne hunt ju. Plaan ikka lepitada neid, kuna jälle kena aastaaeg käes kus maale kõik see pered iga nädala lõpp. Eks näis. Oleme püüdnud juba erinevatel territooriumitel nuusutada lasta neil. Misty pool neid kokku ei lasknud, kuna vanapiiga läks turri ja tatipurikas hakkas jälle ninast rippuma-ei tea mis refleks see tal :wacko: Järgmine kord koera territooriumil. Tuhkur tegeles elamise uurimise ja nuuskimisega-koer jättis ta ükskõikseks. Kui siis valvsuse kaotasime ja kutsik mängida vist tahtis, käppadega lahmis ja tuhkur nurka oli surutud, sai kuts naksaka ära . Titt küll veel aga mälu hea-see nädala vahetus siis kõik maal oma rihmade otsas,sest tundus et Misty peab ka seda enda territooriumiks, ja vaatepilt umbes selline. Loomad käisid ringiratast nagu ühepoolse halvatusega:) koer ees, aegajalt üle õla kiigates, tuhkur järgi nina maas jälgi ajades. Jäi koer seisma, seisis ka tuhkur jne jälle otsast peale ringiratast. Lõpuks olime meie juba kandadega maasse augud uuristanud:) ümber oma telje pööreldes.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 10. mai 2011, 13:17

Täiskasvanud tuhkrut koeragas hajrutada on palju keerulisem kui täiskasvanud koera tuhkrukutsikaga.

Kindlasti ei tohiks uue tegelase majja tulekul koerale jääda mulje, et teda unustatakse ära ja kõik tähelepanu koondub tuhkrule.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Misty1 » 10. mai 2011, 20:33

Ohh eiii. Nad on mõlemad nii armsad ja saavad mõlemad üks ühe ja teine teise kaenla all musi mopsusi- üksteisest ohutus kauguses. Päris lahti julgen tuhkrut lasta ainult koera territooriumil. Siis ta ei pooseta ega peremehetse . Me kõik see kari ei ela õnneks koos:D. Salamisi lootsin, et taks hoopis väike ja ei tea veel et see teine karvakera peaks ta saakloom olema, ja laabub lepitamine paremini. Aga jahh ta tahab mängida ja lahmib käppadega ja tuhkur enesekaitseks naksas. A me veel ei loobu.:)
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 11. mai 2011, 14:55

Pigem oli minu kommentaar mõeldud tollele inimesele, kellel husky ja kellel plaan tuhkur võtta.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Tuhkur43 » 07. detsember 2011, 20:20

Meil on 2 kassi, 2 merisiga ja slk. Tahan võtta tuhkru. Slk käib harva toas, kuid ta on väga tugevate saagi- ja jahiinstinktidega. Ta hammustab ka väikest võõrast koera. Merisead on närilised ja tuhkrule saak. Ja kassid... Ma ei teagi, küllap saaksid nad tuhkruga läbi. Et kuhu tuhkru panen ja teised loomad? Slk pole tegelikult minu, ta käib harva toas, ta on kas õues või esikus. Tuhkur tuleb minu tuppa, ja on vabalt minu toas. Merisigu enda toas hoida ei saa. Plaanin sead panna ema tuppa, kuid kapi otsa panna ei saa, see on liiga kõrgel, ja kassid hüppavad sinna ja võib-olla ka tuhkur. Kassid peaksin siis majast sauna viima ära liivakasti, toidu ning veega, kuna omapea tubadesse ei jäta ja panna pole kuhugi- ikka jooksevad ära. Selle loomade paigutamisega olen hädas. Kööki ei pane ühtegi looma, enda tuppa kindlasti tuhkur ja kui ta kapi otsa ei hüppa, siis sinna kapi otsa merisead, või kui hüppab, lähevad merisead ema tuppa. Hoiaks kõiki loomi enda toas, kuid kassid ja tuhkur on kiskjad ja võivad omavahel kisklema minna, ja ka merisigasid ärritada. Täitsa plindris olen, on keegi sarnases olukorras olnud vms või oskaks aidata, kuhu loomi paigutada?
J'aime les furets, le soleil et l'air, l'amour, comme vos animaux, mais pourquoi, je ne peux pas èntre mon veritable amour- furet, qui ouvre la voie vers le soleil, un
ami, à moi et le bèbè. Furet, L' amour Du Soleil
Kasutaja avatar
Tuhkur43
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 74
Teemad: 1
Asukoht: Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Marilin » 07. detsember 2011, 20:30

Äkki siis ei ole tuhkruvõtt ikkagi nii hea plaan, kui nii palju loomi kodus ees ja nad üksteisele ohtlikuks muutuda võivad?
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas triinabelle » 08. detsember 2011, 16:13

Mul tekkis sama küsimus - et kuidas nii paljudele loomadele tähelepanu jagub ja kust võtta aega nende kõigiga tegelemiseks? :dunno:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Sipsuka » 08. detsember 2011, 18:40

Meil on kodus 3 hamstrit ja tuhkur ning ütlen ausalt, et kui on palju loomi ja nende kokku puutumine peaaegu et võimatu, pole mõttet loomi traumatiseerida. Merisiga on siiski tuhkrule saagiks ning tuhkur võib olla stressis, et ei pääse ligi. Merisiga aga stressis et teda võib kiskja iga kell rünnata. Meil on hamstrid peaaegu 1.5m kõrgusel ning ütlen ausalt, et ka siis on tuhkrul huvi neid jahtida. Üritab ronida jms. Samuti peab tuhkru panema puuri kinni, kui hamstritega tegeleme, kuna tuhkur lihtsalt teeks amps ja kuuks nendega. See on ka stressi tekitav talle, kuna ta näeb kuidas me nendga tegeleme aga tema nendeni ei saa.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Nugis » 17. detsember 2011, 15:35

Minul on kodus üsna korralik loomaaed. Kui tuhkru võtsin, olid mul 2 kassi ja väike koer. Puuri meil pole tuhkrul kunagi olnud ja eriti hästi tubadesse eraldada ka poleks saanud, sest lapsed jätavad hoolimata jutust ikka vahets uksed lahti, seega katsusin juba alguses sellega arvestada, et elama tuleb hakata kõik koos läbisegi. KUi tuhkru tõin, siis hammustas ta alustuseks kogu püsielanikkonda sabast ja tegi ilget susinat. Sellest hetkest oli suht selge, kes on boss. Üldiselt meil mingeid probleeme pole olnud. Kui siis on tuhkur kõiki terroriseerida üritanud. Meie väike koer oli suurim ohver, kuna ta ei osanud ju kapi otsa minna nagu kassid. Tuli üsna tihti ette, et koer kiunus ja Nugis rippus hammastega koera kasukas. Õnneks koeral pikk karv...Probleem veel ka selles, et kuna minu tuhkur on kurt, siis ei saa ta aru, kui ta peale urisetakse. Ehk siis ta lendab lihtsalt peale ja aru saab siis, kui juba hammustatakse(enamasti ei saa siis ka aru). Koer on teda korduvalt hammustanud. Kuna ma oma koera tunnen (ja julgen tõesti väita et TUNNEN), siis ma pole koera keelanud. See on selge enesekaise olnud. Nüüdseks, kus Nugise tulekust möödas aasta, Nugis enam koera ei kiusa. Ilmselt on teda lõpuks siis ka piisavalt naksatud, et saab aru, et ei tasu retsida koera. Kasse kippus ka muidugi kiusama. Kargas ka ikka kallale ja tahtis maadelda. Üks mu kass läks kohe eest. Teisel on (oli) raudne kannatus. A kui ikk trall ja karglemine tema ümber liiga pikaks venis siis võttis tuhkru tugevasti haardesse, lõi hambad kõrri ja lihtsalt hoidis Nugist kinni. See vingerdas ja röökis päris pikalt, enne kui lahti pääses. Igal juhul katsetas ta kohe uuesti...nüüd on ta aga ka ilmselt sellega leppinud, et ka kass ei taha temaga mängida.
Kui tuhkur oli 8 kuune, sattusid mulle ühed 1,5 kuused kassipojad. Need panin puuri, sest kui jooksu lasin, siis tuhkur kippus neid ikka koledasti retsima ja vedas kasse turjapidi mööda tuba kapi alla. Alles kuskil 4 kuuste kassidega julgesin neid omavahele jätta.
Ükskord sattusin Nugisega külla töökaaslasele, kellel on austraalia karjakoer. Peale 2 tunnist visiiti oli see vaene koer ikka täitsa läbi, ainult lõõtsutas nurgas. Loomulikult tahtis ta alguss kohe tuhkrut karjatama hakata, see aga surus teda kuidagi turi ees edasi liikudes nurka.
Sellised siis minu kogemused:)
Kasutaja avatar
Nugis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Ragne » 11. märts 2012, 02:28

Käisin jõulude ajal tuhkruga vanemate juures, neil on kass. Kass on vana purikas ja tige mutt. Algul ei osanud kass tuhkrust midagi arvata, nii kui oli esimese paugu ära pannud oli selge, et kass on kütt ja see teine totu saak. Kui kass vaikselt istus siis tuhkur ei näinudki teda, nii kui märkas lidus kapi alla ja sisises seal.
Kasutaja avatar
Ragne
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 2
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Axxu » 28. detsember 2012, 21:15

meie võtame ka kevadel tuhkru ja tahaksin küsida et kas selline kass kes on paari aastane, lõigatud ja on muidu kõigiga hääääst sõbralik(inimestega) saaks tuhkruga läbi ? ja muidu kui kass on väljas sisiseb ta kõikide teiste kasside peale ning uriseb ka :P.
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas AlbinoFurets » 28. detsember 2012, 21:20

Ma arvan, et see kass saab omadega läbi ja vöörastega mitte. Minu 3 kassi ei saa kohe kindlasti mitte tõhuga läbi, sisisevad, urisevad ja annavad käpaga.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Marilin » 28. detsember 2012, 21:27

Loe teema läbi, leiad küsimusele vastuse. Oleneb kassist, oleneb tuhkrust. Enne ei saa teada, kui ei proovi.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Axxu » 29. detsember 2012, 11:37

seda küll jah :)
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Gunnar » 01. jaanuar 2013, 09:42

Olemas kogemus vastupidise olukorraga. Kui kass oli tõhust väiksem, oli pea iga kord, kui tõhk teda nahka tahtis panna (st igakord, kui tõhk ei maganud), kassil pasarada tagaga. Alvin "rahunes maha" kui kass temasuuruseks sai ning nüüd, kui kass temast pea 3x suurem, on sõjad tasavägised. Alustajaks enamasti kass ning ärajooksjaks lõpuks samuti kass, tundub et mõlemale meeldib, kuigi tõhk kiunub vahel päris kõvasti.
Skeem on alati sama, kass püüab tõhku käppadevahel hoida ning koonust järada samal ajal hoides tõhku oma munadest eemale :)
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Axxu » 01. jaanuar 2013, 20:24

Ma arvan et meil päris nii ei hakka olema kuna kass on juba suur :D Aga ega kunagi ei tea :P.
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas viirpapagoi2 » 02. jaanuar 2013, 14:28

Saan sammuti omale Märtsikuul Tuhkru poisi !Mul on ka kodus Taksikoer ja 2 rotti!Rotid on minu õe omad,ning sellepärast ka tema toas.Tuhkur hakkab elama minu toas ,kus sageli käib ka koer(MINU TUBA ASUB 2 KORRUSEL) Koer on küll Taksikoer,kuid jahikoera temast ei saanud,sellepärast ma olen kindel,et probleemi ei tohiks tulla,taksikoer on 2a :) Kui hakata vaikselt neid kahte harjutama !
Sammuti on mul ka kass,kuid tema ei tee rottitelegi viga,vaid pelgab neid!Siis ei tohiks tulla ka temal tuhkruga probleeme!
Või mis teie arvate!??
Igal kodul ei pea olema lemmikloom,kuid igal lemmikloomal peab olema kodu !!!
Kasutaja avatar
viirpapagoi2
Tuhkrud :)
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 320
Teemad: 19
Pildid: 0
Asukoht: Rakke vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Johhike » 02. jaanuar 2013, 16:29

Ega sa enne loomade sobivusest aimu ei saa, kui sul tuhkur juba kodus on.
Meil üks kass püüab ikka vahest tuhkrutega sõber olla, aga enamasti lõppeb asi sellega, et keegi ripub tal ikka põses.
Teine kass uriseb juba kaugelt ja ähvardab käpaga. Eddie on eriti vihane kasside peale, kunagi on ta nende käest kambaka saanud.
Nii kaua kuni ma käed puusas kurja näoga kõrval seisan püütakse ikka tolerantsed olla, aga kui nad omavahele jätta, siis hakatakse üksteist jahtima. Kord kütivad tuhkrud kasse ja siis jälle kassid tuhkruid.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Mari8 » 11. juuni 2013, 13:23

Lugesin päris paljude kogemusi mujal maailmast, kellel on tuhkur kassi maha murdnud! See hirmutas mu tõsiselt ära, sest mul on kodus kaks kassi. 7 aastane õrnake Mia ja tema poeg, 1,5 aastane sõdalane Kalle. Eelmise aasta suvel elas meie juures ajutiselt ka mu õe kass, kellega minu omad üldse läbi ei saanud. Mia ei teinud talle midagi halba, aga Kalle ründas teda vahetpidamata, ei lubanud teda tuppa, ei lubanud tal süüa jne. Täielik katastroof. Samas kui jänese võtsime, said mõlemad kassid temaga väga hästi läbi, kuigi Kalle kasvas koos jänesega üles ja harjus temaga. Mulle tundubki, et Mia suhtumine teistesse loomadesse oleneb Kallest- kui tema turri läheb ja kisama hakkab, tuleb jooksuga Mia ja ründab. Mia sai väga hästi läbi ka mu rotiga, nad mängisid koos.
See on ilmselt mu kõige suurem katsumus kui tuhkur tuleb. Kas teil on mingeid soovitusi ka, et kuidas neid omavahel harjutada? Kas peaksin tuhkrut esimesel päeval puuris hoidma ja laskma kassidel harjuda? Tuhkur on alles 2 kuune kui ta minu juurde tuleb.
Viimati muutis Mari8 11. juuni 2013, 19:50, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Ailen » 11. juuni 2013, 17:37

See tuleb nüüd üpris OT, kuid ilmselt sinu informatsioon pärineb väljaspool Euroopat, sest USA's on täiesti teistsugused tuhkrud ning neid peetakse ka pisut teistmoodi. On ka olnud ju palju artikleid, kus tuhkur on lapsel sõrme otsast ära hammustanud jms.

Muidugi, kui kass laseb tuhkrul endaga mida iganes teha, siis tasub ettevaatlikum olla. Tuhkrul on pisut teistsugune mängustiil, kui kassil. Pealegi, kui tuhkur on kutsikast saati koos kassiga olnud, siis ma arvan, et tema jaoks ei teki ahvatlust kass maha murda.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas väike kuradike » 11. juuni 2013, 17:49

Kutsikaid võtavad täiskasvanud loomad natuke leebemalt vastu. Täiskasvanud tuhkur ja kass omavahel ei pruugi leppida. Minu omade vastu on kassid ainult susisenud ja käpaga äsanud. Niiet meie peres ei lase ma tuhkruid kassidega kokku, sest kassid teeks tuhkrule haiget.

Koeral aga ripuvad mõlemad tuhkrud hammastega kinni, igal võimalikul juhul.

Kindlasti ei tohi neid alguses ilma järelvalveta kokku lasta. Ja jänes või rott ei sobi tuhkruga kokku, neid peaks hoidma eraldi tubades.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Õntsu » 20. august 2013, 16:49

Olen huvitatud tuhkru võtmisest aga murelikuks teeb see, et nagu siin kirjas siis tuhkur murrab üldiselt endast väiksemaid närilisi.. aga kui mul on lihaküülik kas siis murrab ikka või jätab pigem puutumata?
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas postituvi » 20. august 2013, 17:02

Tuhkur on kiskja siiski, murtakse ka endast suuremaid saakloomi(Inglismaal peetakse tuhkruid lausa jahiloomadena, kelle abil püütakse linnajäneseid parkidest). Kokku lasta ei julgeks( võib juhtuda, et ei puutu küülikut, aga võib asi ka kurvalt lõppeda).
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline