Tuhkru kasvatamisega alustamine

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 20. märts 2011, 23:39

Tere!
Tõin endale koju täna 3 kuuse tuhkru-tüdruku, kes hetkel puuris mürgeldab ja sööb-joob.
Kaasa anti soovitus, et esimesel päeval ei tasu tema õpetamise / kasvatamisega kohe alustada. Puuri pannes tahtis kohe hammustada. Ilmselt on ta veidi ehmunud ja stressis uuest kodust.

Millal siis alustada tema õpetamist? Ja millest laustada õpetamist?
Kõik ettepanekud on igati teretulnud.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Misty1 » 21. märts 2011, 00:03

Tere tulemast:) Jah las tutvub ja harjub uute lõhnadega. Kasvab ise, saad ainult suunata:) Siin pisut tuhnimist ja leiad foorumites õpetussõnu liivakastide ja söömise ja ohtlike asjade kohta. Lilled ja kemikaalid korja ohutusse kõrgustesse. Tee omanimeline foorum -saad pättustest pajatada, ja küsi julgelt kui miskit kõhklevat.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Heleri » 21. märts 2011, 17:05

Kasvatama võib küll kohe hakata, aga karistada ei tasuks kohe alguses. Suunata jne saab aga juba kohe. Kui ta suhtub ümbritsevasse rahulikult, siis võta ta puurist välja. Lase ta jalutama ja vaata mis ta teeb, jälgi teda. Nt tutvusta teda liivakastidega, kui sul on need ka väljaspool puuri. Juhul kui ta mõnda liivakasti on juba häda teinud, siis teisalda mõni junn ka muudesse liivakastidesse. Esialgu polegi muud teha kui teda jälgida. 3-kuune kutsikas proovib kindlasti uusi inimesi naksata, oluline on et sa ei pelgaks teda. Hoolimata naksamisest võta teda nt sülle. Mina oma kutsikaid õpetan nii, et kui tema teeb mulle haiget, teen mina talle haiget. Ilma haiget tegemata naksamine või hambaga puudutamine on lubatud.
Loe jah kindlasti läbi liivakasti teema ja hammustamise teema ka. Nendest on ehk palju abi.
Minu arust on tuhkrud väga kohanemisvõimelised, paari päeva või hiljemalt nädalaga on tuhkur uue koduga harjunud.
Minu arust hammustamise eest ninanipsu võib küll juba suht kohe tegema hakata.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas salchicha » 01. juuli 2011, 14:10

Minul ka kolme kuune kodus (teist päeva). Enamasti sööb, magab ja joob. Ärkvel olles on hirmus terrorist, hammustab nii et teda on võimatu kättegi võtta.... Hetkel lõhub puuris hammastega rätikut, lahti ta sellest ei lase, ka siis kui anda ninanipsu.... :shock: Ühesõnaga, mina plaanisin ka veidike oodata ja siis esmalt lahti saada hammustamisest, ning see järel õpetada liivakastid ja muud :wink:
Lapsehoidja 24/7, aina hullemaid pättusi tehakse :)
Kasutaja avatar
salchicha
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Pildid: 9
Asukoht: Gran Canaria ja Hiiumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas postituvi » 01. juuli 2011, 14:17

Liivakastis käimine pole kindlasti asi, millega maksaks oodata- kui harjub valedesse kohtadesse tegema, siis pahatihti jääbki tegema. Liivakasti teema on asi millega tuleb kohe tegeleda. Hammustamine on pikem protsess ja mõnel tuhkrul võtab sellest "võõrutamine" aega kuid.
Nii hammustamisest kui liivakastist on olemas eraldi teemad :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Heleri » 04. juuli 2011, 15:41

Rätikuga ettevaatust, kui ta seda kipub närima ja lutsutama, siis tasuks see üldse ära võtta, sest ta võib endale seda sisse süüa ja sooleummistuse saada. Enamasti see komme kaob aja möödudes iseenesest.
Liivakasti ja hammustamisest vabanemist saab kindlasti paralleelselt teha.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Dasha » 15. august 2011, 12:10

Me tõime eile oma tuhkrupoisi koju (peale u 3-aastast planeerimist lõpuks) ja ma tean küll, et nad hammustavad, aga et nii hullusti, seda poleks küll osanud oodatagi.. Tuhkur saab augusti alguses 4-kuuseks. Kui tuppa lahti lasime, siis ta leidis ise liivakasti üles ja tegi oma häda sinna, aga konks on selles, et toas lahtiselt teda on võimatu hoida, sest ta meelega tuleb ja ründab.. kui kätt näeb siis kohe hüppab ja pureb nii mis hirmus (või kui kätt ei saa, üritab näoni hüpata).. Hammustas eile abikaasal täiesti läbi sõrme ja endalgi kõik katki, ninanipsudest ja kõigest oleme kuulnud, aga need ei toimi absoluutselt ja ma vist ühel korral päris korralikult panin vastu nina talle, sest jube valus oli.. Põrand kõik verejälgi täis. Ma olen nii šokeeritud sellest jõust, mis nii väikeses loomas on, et ei tea üldse mida teha. Keegi kogenud inimene oleks ehk nõus aitama (võibolla kokku saama ja näitama, mida teha ja kuidas temaga üldse hakkama saada ja kuidas teda kohandada)? Kas peakski teda esialgu puuris hoidma siis, et ta harjuda jõuaks? Ja kuidas ma peaks teda "vaatamata hammustamisele" sülle võtma, kui ta nii metsik on? :(
Dasha
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas MaarjaLiisa » 15. august 2011, 15:32

Laps on veel shokis! Meie oma oli ka esimesel õhtul täiesti pöörane, ründas ja hammustas nii, et mul oli veri väljas. Paari päevaga rahunes maha.
Kasutaja avatar
MaarjaLiisa
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Heleri » 15. august 2011, 20:09

Ma kohe küsiks, et kust siuke metslane siis pärit on?
Ma olen oma praiktikas ikka nii 50 kutsika ringis üles kasvatanud ja vot sellist pole küll kohanud.....
Lisan siia veel, et kuidas kutsikas oma endises kodus käitus? On ülioluline viibida müüja juures mingi aeg ja näha, mismoodi tuhkur oma kodus käitub talle tuttavate inimestega. Siis saab hiljem ka soovitusi anda, vastavalt sellele, kas see on hirmust ründamine või lihtsalt kasvatamatusest.

Nips peaks ikka nii tugev olema, et tuhkrul kaob hammustamise isu täiesti. Muidugi esimesel päeval uues kohas on kohatu hakata kutsikat karmilt karistama. Pane ta puuri ja las ta harjub oma uue eluga.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas väike kuradike » 25. august 2011, 11:45

Pole küll hea näide, aga minu omad ei tunnistanud absoluutselt potti esimesed 2 aastat. Õppisid ise ajalehe peal käima ja mitte mingi treeninguga ei saanud ma neid potile. Siis, üks hetk hakkasid ise potil käima maal. Niiet ei ole midagi väga kadunud, kui kohe alguses ei tee potitreeningut ära. Parem muidugi on...
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Dasha » 31. august 2011, 10:12

Läks nüüd aega, enne kui jälle siia sain - vahepeal sai kõvasti ennast karastatud ja kasvatustööd tehtud.
Heleri, meie metslane on pärit kusagilt Lõuna-Eestist ja jõudis meieni Soovi kuulutuse abil. Ma saan aru, et on üpris riskantne ja ehk ka rumal niimoodi looma võtta, aga nii lihtsalt juhtus - olime kaua tahtnud ja üks õhtu kuulutusi sirvides jäi ette ja nii see otsus kohe tehtud ka sai. Selles suhtes võtsime muidugi riski, kuid loom on loom ja teeme ikka parima, et tast korralikku tuhkrukodanikku kasvatada.
Niipalju ma meie tuhkrust tean, et ta on sündinud 2.mail 2011 (oli vist Tõrva, mehelt pean küsima, kust ta toodi, ise ei mäleta hetkel) ning on selle naise tuhkrute järeltulija, kellelt me ta saime. Ühtlasi toodi samal päeval väike tuhkruplika koos meie tuhkruga - õudselt kahju, et ei saanud kontakte vahetada nende inimestega, kelle käes nüüd meie Rogeri õde on.
Igatahes endine omanik väitis, et seal kodus ta eriline hammustaja ei olnud, mine tea, on see siis tõsi või ei.
Praeguse seisuga on lood igatahes nii, et nii hull ta enam ei ole nagu alguses, kuid kinnasteta naljalt temaga tegeleda veel ei tahaks. Ma üldiselt harrastan ühte kätt kindas ja ühte paljast, et saaks vajadusel paremini ninanipsu anda..
Dasha
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas krokudill » 31. august 2011, 10:38

väike kuradike kirjutas:Pole küll hea näide, aga minu omad ei tunnistanud absoluutselt potti esimesed 2 aastat. Õppisid ise ajalehe peal käima ja mitte mingi treeninguga ei saanud ma neid potile. Siis, üks hetk hakkasid ise potil käima maal. Niiet ei ole midagi väga kadunud, kui kohe alguses ei tee potitreeningut ära. Parem muidugi on...


Huuh, siis pole minu omad ka ehk veel täiesti lootusetud. Neil terve üks puurikorrus nn. WC, iga päev valitakse seal eri nurk hädade tegemiseks. Seda kasti ei tunnistata. Ja kui ringi jooksevad siis ka tavaliselt puur meelde ei tule, tehakse kuhugile põrandale.
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas väike kuradike » 31. august 2011, 19:28

Kui tõepoolest kuidagi potile ei saa, siis soovitan vähemalt ajalehed panna nendesse kohtadesse kus nad häda teevad. Tavaliselt kujunevad neil igas toas omad nurgad kus hädal käiakse, ja sinna võib siis panna ajalehe või poti.

Ja infoks veel, Sylvester käib mul omaalgatuslikult väga kenasti potil, aga Arnold pole seda kunagi teinud. Teatud kohtades käib potil, aga enamasti poti kõrvale. Niiet kodurahu mõttes on targem ikkagi potitreeningut teha. Arnold on lihtsalt täielik põikpea selle koha pealt :bang:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas krokudill » 31. august 2011, 22:09

Jap ma üritan ikka tõsta õigesse kohta neid koguaeg, ja ajalehed on küll all. Kui see kolmnurkne pissikast puuris oli, tehti ka selle kõrvale/taha.
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas triinabelle » 31. august 2011, 22:13

Meilgi oli probleeme puuris korrustele pissimise ja kakamisega. Kuna poisid veedavad puuris põhiliselt aja, mil nad niikuinii magavad, siis on neńde puur suures osas täidetud erinevate pappkarpidega, mille sees on ... teised pappkarbid :wink: Nii tekib mitmeid huvitavaid tunneleid, käike ja pragusid, kus saab ennast nühkida, kuhu pugeda ja mida kraapida - papp on ju nii tänuväärne kraapimismaterjal! Kui vaja, saab sõpra nendesse ka turjapidi vedada või siis tema eest minema vingerdada. Karbivaba on ainult väike krõbinakausiesine plats, kus on ka joogipudel, ja pissikast, kuhu ka kakatorne ehitatakse.
Karpidesse ikka ei kakata.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas sanzu » 01. september 2011, 16:18

Teretulemast siis mullegi, ka mina käisin paar päeva tagasi oma natuke üle 3 kuusel tuhkrupreilil järgi, eelmine omanik rääkis ka, et hammustab palju ja kõvasti, aga et nii hullusti lausa, hakkasin juba muretsema, et kas see on normaalne mis toimub, samamoodi nii kui sõrmed nö. ripakile jäävad tuleb vurades kuskilt üks karvapall ja tahab kohe purema hakata, varvastega on sama lugu, kahjuks peangi nüüd hetkel toas jalanõudega käima, kuna muidu ei saa tuhkrut lahti hoidagi:P Eks varume palju aega ja kannatust nendest halbadest kommetest lahti saamiseks :)
Kasutaja avatar
sanzu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas maris2 » 01. september 2011, 16:22

viewtopic.php?f=63&t=2922 Vaata seda teemat ka see pärik pikk, kuid nõuandeid leiad sealt küllaga.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas HelloKitty12 » 01. september 2011, 16:24

Kindad, jalanõud jalga! Õudne, mida väike armas tuhkur võib teha :-(.
Kasutaja avatar
HelloKitty12
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 506
Teemad: 11
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 01. september 2011, 22:50

Ei tasu just kindaid panna kätte (ka minule soovitati alguses kohe kindad ära võtta). On küll karm alguses, sest valus on ju, eriti kui ta pureb. Kinnastega ei harju ta ära inimese käega ja sellest on veel eriti tore kinni võtta. Aga kui õige (korraliku tuhkru jaoks valusa) nipsu selgeks saad ja seda järjepidevalt rakendad, siis jääb asi rahulikumaks.

Minul on see värskelt kõik läbi tehtud ja soovitan sulle: leia kiirelt keegi, kes õpetab tuhkrut karistama (siin foorumis palju toredaid inimesi). Ole väga järjekindel! Tee oma tuhkrule teema ja anna tihedalt tagasisidet, mis toimub (siis saavad teised sulle nõu anda). Ja pea meeles, et sa ei ole ainuke, kelle tuhkur mega valusalt hammustab! :)

Mõned kuud tagasi nägid minu käed sellised välja:
Pilt

Aga see kõik läheb mööda! Ja kui ammustamine on kontrolli all, siis saad endale väga toreda lemmiklooma!
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Johhike » 02. september 2011, 09:31

Eddie hammustas ka ikka alguses päris valusalt. Meil olid ka käed ära näritud. Mulle jäi mulje,et valusa nipsu peale läks ta vahest isegi rohkem hoogu.
Meil aitas selline karistamine, et ühe käega võtsin koonust kinni, et ta vastu rabeleda ei saaks ja teisega nipsutasin järjest mitu nipsu (mitte tugevaid vaid just selliseid väikseid nipse). Tundus, et see oli talle palju ebamugavam kui üks valus nips.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Dasha » 02. september 2011, 12:52

See eelnev pilt ei olegi nii jube ausalt öeldes - meil ikka liha reaalselt lahti ja paistes kõik - nii sügavalt hammustab. (nüüd haavad aeglaselt paranevad ja seda puhtalt tänu kinnastele). Meil töötab iseenesest kõige praktilisemalt "ühe kinda süsteem" endiselt..
Aga selle ninanipsuga on meil ka see probleem, et kui annad, läheb veel rohkem hoogu + ta vingerdab nii hullusti, et tihtipeale ei õnnestu andagi täpselt nina pihta seda, siis ei teagi, mida teha. Tavaliselt läheb nii kontrollimatuks, et peab puuri kinni panema, sest kui karistada üritad, üritab tema veel rohkem rünnata ja võimatu on taga toas olla koos siis..
Mul on see jama kahjuks, et ma pean kätega tööd tegema ja väga raske on teha peent tööd, kui sõrmed haavadest paistes.. :shock:
Dasha
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas maris2 » 02. september 2011, 13:10

Proovi siis teisi karistusviise, näiteks turjast tõstmine. Kui Bindi mul vanasti väga hoogu läks ,ja ikka metsikult hammustas ,siis võtsin turjast ja surusin vastu maad. Mitte jõuga aga niikaua hoidsin kui maha rahunes, kõik oleneb ka muidugi looma iseloomust. Kui sa aga oled temaga ikka väga hädas, siis kutsu mõni tuhkruomanik omale külla. Meil siin väga abivalmid loomaomanikud, piisab vaid palumisest. Oleneb muidugi kus linnas sa asud.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 02. september 2011, 14:15

Kui ta nipsust hoogu juurde saab, siis on liiga lahja nips. Kui muud moodi pihta ei saa, siis hoia teda kaelast kinni, siis ei saa ta nina niiväga ära pöörata.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Heleri » 02. september 2011, 17:56

Ma küsiks siia juurde, et kus kandis see hull elab? Et äkki tuleks külla ja vaataks mis teha annab? Ma väga ei paku laialt seda teenust, aga mõningatel juhtudel tahaks kohe huviga näha, et kui hull see olukord siis on ja äkki annab asja parandada.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Liisukas (Teema autor) » 02. september 2011, 17:58

Minu tuhkru päästis ka Heleri ja Kirkke külaskäik.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas salchicha » 02. september 2011, 18:45

Ei taha kyll halba reklaami teha, aga meie peres ei aidanud miski. Ninanipsust ja turjast vastu maad hoidmine andis ainult hoogu juurde.... Aitas see kui v6tsid natist kinni ja andsid laksu vastu tagumiku ja siis m6neks ajaks puuri :)
Lapsehoidja 24/7, aina hullemaid pättusi tehakse :)
Kasutaja avatar
salchicha
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Pildid: 9
Asukoht: Gran Canaria ja Hiiumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Heleri » 02. september 2011, 20:00

EKs tulebki läheneda tuhkrutele erinevalt. Olen siiski seda meelt, et enamustel juhtudel, kui karistus annab ainult hoogu juurde, siis järelikult tuhkur ei saa aru et see on karistus.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas TheWorldBeMine » 21. september 2014, 11:48

Tere!
Tekkis suur soov omale võtta tuhkur, kuid arvestades asjaolusid, et mul on kodus 4.aastane kass ning ta on väga armukade olevus. St. kui keegi tuleb mulle külla ning toimub mingisugune kontakt, siis ta automaatselt ründab mu külalist.
Tuhkru võtmise soov on ikka väga suur, kuid kui kass juba inimestega nii käitub, siis kardan lausa mõelda, et mida ta tuhkru beebiga võib teha..?!
Oskab keegi nõu anda, mida võiks teha?
TheWorldBeMine
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas Mari8 » 21. september 2014, 12:03

Kassid ja tuhkrud pole erilised sõbrad niikuinii, kui kass veel üliarmukade on, siis nad läbi ilmselt ei saa. Parem oleks neid eraldi hoida. Vähemalt alguses peaks kindlasti olema võimalus neil näiteks eraldi tubades elada.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru kasvatamisega alustamine

PostitusPostitas maris2 » 21. september 2014, 17:10

Mul puudub otsene kooselu kogemus,kuid. Ma olen tähelepannud et kassid pigem hoiavad eemale. Kui sul ikka suur tahtmine siis Võibolla suudad nad koos elama panna. Aga tutvustama peaksid neid kuskil kus nad ennast peremehena ei tunne. Võimalusel muidugi viiks kassi enne tuhkru võtmist mõne tuhkruga kokku. Loomad käituvad kodus ja võõras kohas ka väga erinevalt. Võimalusel mina isiklikult kohtuks enne mõne tuhkruga. Loomad peavad ju pärast kuidagi koos elama.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist