Kas kaks on parem kui üks

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 18. mai 2011, 09:56

Mitte stiilis rohkem-on-uhkem või naabrist-parem, aga kas võib öelda, et võimalusel võiks tuhkrul kaaslane olla, mitte sugu tegemiseks vaid mängukaaslaseks.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas maris2 » 18. mai 2011, 10:00

No oleneb loomast, et kas ta lepib uuega. Oleneb kuidas ta teiste tuhkrutega läbi saab. Aga eks kahekesi on ikka parem pahandust teha kui üksi :wink:
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas Marilin » 18. mai 2011, 10:01

Ma võin öelda omadest kogemustest, et kaks on parem, kui üks!
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas salajane14 » 18. mai 2011, 13:16

Minu kogemustest ma v6tsin esimese tuhkru ja kasvatasin teda korralikuks nii, et ei hammusta. Ramya v6tsin eelmina aasta. Nyyd see aasta plaanime v6tta uue Ramyale k6rvale. Nyyd teame kuidas k2ituda ja kasvatada. :-) Loodame, et meie lootused l2hevad ka t2ide :-)
Quicksilver Ramya[*](v)
Kodulehekülg: http://stardust-ferrets.weebly.com/
Kasutaja avatar
salajane14
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 8
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas Heleri » 18. mai 2011, 22:30

Kahte tuhkrut korraga ei soovita algajal võtta. Kõige õigem oleks võtta ühel aastal 1 ja kui temast saab korralik tuhkur, sisi järgmisel aastal soovi korral teine juurde võtta. Nii noored tuhkrud ei ole üldiselt vaenulikult uue vastu meelestatud ja hästi saadakse läbi juba algusest peale. Kahte väikest korraga ei soovita võtta, kui need on selle pere esimesed tuhkrud.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas Liia814 » 29. juuli 2012, 19:57

Võimalus võtta teine tuhkur juurde... aga ei suuda otsustada, kas ta võtta või ei... Snoopy on juba 2 aastane... tuhkru kelle saaksin on 1 aastane isane (lõigatud, nagu ka Snoopy) ja Snoopyst 2x suurem väidetavalt. See tuhkur on üles kasvanud teise tuhkruga- kuid nüüd nad lahutatakse üksteisest... Seega seda ma kartma vast ei peaks, et uus loom Snoopyle liiga hakkaks tegema. Samas ma ei usu ka, et Snoopy vaenulik oleks uue vastu... Aga samas kunagi ju ei tea... JA lisaks se norra vahet reisimine...
Samas oleks Snoopyl tunduvalt lõbusam kodus olla. Hetkel ta ju üksi pidevalt sest mina käin tööl... Oehh, ma ei tea mida teha... Olen ammu teist tahtnud võtta... Kuid olen alati mõelnud, et võtan pisikese ja kasvatan ta oma käe järgi. Snoopy kasvatamine tuli päris hästi välja :P AGa nüüd otsib üks aastane musurull kodu ja minul oleks võimalik see kodu talle pakkuda...
Kellel siin on olnud alguses üks tuhkur ja kes on teise veel võtnud- Öelge nüüd päris ausalt- kas kaks on ikka parem kui üks?
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas triinabelle » 29. juuli 2012, 20:33

Väga individuaalne - just loomadest endast oleneb. Meie üks täiskasvunud tuhkur, kes endale nooremaid seltsilisi sai, talus neid lõpuks küll aga ilmselgelt oleks tema tahtnud olla üks ja ainus. Kaks koos võetud kutsikat on IGATI parem kui üks! KUI enne on tuhkrukogemus olemas.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas Johhike » 01. august 2012, 13:20

Minu Eddie oli 2-aastane, kui Ferrero sel kevadel juurde võtsin. Ütlen ausalt, et mina oma valikut küll ei kahetse.
Muidugi peale suure rõõmu tekkisid ka mõned probleemid.
Nt. noorem, kuid väga energiline ja nüüd juba suurem, Ferrero teeb kohati ikka Eddiele päris palju liiga. Ferrero on jõudnud pubeka ikka ja kipub Eddiet korralikult ahistama. Hetkel on küll üsna palju jamamist sellega. Vahepeal jalutan poisse eraldi, et Eddie saaks ka segamatult ringi nuuskida. Ma loodan, et see probleem laheneb, kui lasen Ferru kastreerida.

Juurde on tulnud natuke lisatööd. Tihedamalt tuleb vetsukaste ja puuri koristada ning rohkem süüa kulub.

Üldiselt on Eddiele sõbra tulek ikka positiivselt mõjunud. Ta teeb ikka kordades vähem pahandust ja on palju leebemaks muutunud. Endal ka tore vaadata kuidas poisid nii armsalt vahest kaisus magavad või siis koos mängivad :)
Mina isiklikult usun küll, et kaks on parem kui üks. Kaks tuhkrut on ikka topeltrõõm :biglove: .

Sa võiksid ju selle aastasega proovida, kuidas läbisaamine sujub. Minge näitkeks külla või saage kuskil kokku.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas väike kuradike » 02. august 2012, 00:04

Mina võtsin algajana kaks tuhkrukutsikat korraga. Eks probleeme oli ikka omajagu, aga minu eeliseks oli see, et sattusin kohe samal aastal tuhkrupäevadele, kus ma sain päris korralikult infot. Ja minu omad ei olnud väga suurte iseloomuprobleemidega pahandusetekitajad, õnneks :rofl:

Ma ütleks et kas võtta kaks tuhkrut või üks on ilmselt individuaalne. Üks tuhkur tahab kindlasti rohkem omaniku tähelepanu ja temaga tegelemist. Samas peaks ta olema ka omaniku suhtes veidi memmekam. Pahandusi teevad nad nii üksi kui kaksi :rofl: Mõnel teeb üks tuhkur kaks korda rohkem pahandust kui teise kaks tuhkrut.

Samas, tuhkrud on ikkagi seltsiloomad, niiet neile kindlasti meeldib teine samasugune karvane sõber. Aga siis mängitakse rohkem omavahel. Samas, isegi siis kui tuhkrud on kaksi või hoopis mitmekesi, tegeletakse pererahvaga ikkagi. Minu kaks pätti käivad oma mängutuuride ajal regulaarselt mul diivanil kontrollreide tegemas ja mulle põsemusi andmas. Ja vahetevahel poevad öösel mulle tekikoti sisse magama kah.

See kas uus tuhkur omaks võetakse on samuti suht individuaalne. Mõnel läheb valutult, mõni kannatab mitu kuud terrorit enne kui asi lahedamaks läheb. Peaks vist nii olema, et kutsikat juurde võttes peaks asi natuke valutumalt minema kui täiskasvanule teist täiskasvanut lisaks võttes.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas Ailen » 02. august 2012, 09:08

Minu puhul vist tuli kohati plusiks see, et võtsin teise juurde. Ma võin julgelt väita, et minu loomad ainult omavahel mängivadki, kui ma nad välja lasen. Puuriski kui mõlemad üleval on, maadlevad nad koos. Ja mitte nüüd saada kommentaare, et suuremal viskab väike üle, siis võin öelda, et suurem on tihti peale just see, kes tahab mängida. Aga jah, kuna nad ainult koos maadlevadki ja ajavad üksteist taga, siis pättusi on kordades vähem, kui siis, kui oli 1 tuhkur. Eks kindlasti nad teevad pättust, kui kumbki oma sõbrast ei huvitu ja ei taha üksteisega tegeleda.

Liskas kuna ma elan tuhkrutega ühes toas, siis mina koristan liivakaste 2 korda päevas.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas Sandra » 03. august 2012, 00:37

Kindlasti mängib rolli ka see, kui vana see vanem tuhkur on. Kuskil aastane loom on veel ise ka aktiivne ja mängib rohkem, samas kui tuhkur on juba kolmene siis ta nii palju enam mürgeldada ei viitsi...
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas Ella » 07. märts 2013, 15:53

Tere. Äkki on kellegil kogemust ja oskaks paar näpunäidet mulle anda.

Lugu siis selline, et minu tuhkur saab nüüd kolmeseks ja võtsin talle uue seltsilise, kes on temast aasta vanem. Mõlemad on lõigatud emased.

Esimene jookseb vabalt kodus ringi. Teine ehk see uus oli kinnises ruumis ja metsik. Tuli kohe kallale jne. kuid nüüd minu juures pole kordagi hammustanud.

Uus on natuke suurem ja tugevam, paksem, sööb rohkem ja magab vähem.

Kuid nad ei saa läbi. Ei julge eriti kokku lastagi. Möödas on küll mõned päevad. Hoian neid kas eri tubades. Või siis üks puuris ja teine lahti. Eile esimest korda läbi puuri said ilma kinnihoidmiseta üksteist uudistada. Kuid läbisaamine polnud üldse hea. Sisisesid ja hambad olid koguaeg laiali.

Ma kujutan ette, et kahe aasta pärast nad oleksid juba sõbranned küll, kuid kas kellegil oleks soovitusi, kuidas nad kiiremini läbi hakkaks saama?

Ettetänedes! :)
Ella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas maris2 » 07. märts 2013, 17:27

Mina soovitan neid tutvustada võõral pinnal. See tähendab kohas kus kumbgi varem käinud pole. Kui sul viitsimist siis võid minu teema lõpuotsast lugeda kuidas enda omasid lepitasin. Lugu hakkab sealt kus piltidele ilmud valge Edison :wink: Minu teema on Bullbergid. Jutt saab alguse vist teema 28lk.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas allan281 » 07. märts 2013, 20:28

oh ma lepitasin ka oma tuhkruid paar nädalat. koguaeg on küll mõte, et võtaks juurde aga see uue tuhkru kasvatamine ja lepitamine on paras jama :D aga lõpuks tasub vaev ära! üldisel nad väga ei mängi koos, puurist väljas olles ajavad oma asju või siis jooksevad üksteisel kannul.
tuhkur siin, tuhkur seal, tuhkur iga nurga peal:D
Kasutaja avatar
allan281
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 1
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas väike kuradike » 08. märts 2013, 18:39

Uuri natuke foorumit ja selles olevaid teemasid. Siin on loomade lepitamisest korduvalt juttu olnud.

Kindlasti ei pruugi kiiret lahendust olemas olla. Kui loomad on nii erinevates oludes kasvanud, pead arvestama mingi aja ja närvikuluga. Ja ilmselt ka selle protsessiga kaasas käivate meeldivate aroomidega (:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks on parem kui üks

PostitusPostitas tintsss » 01. veebruar 2014, 17:14

Tere. Mul on praegu üks tuhkur (2,5a, suve keskel saab 3) ja tahaksime võtta teise tuhkru juurde. Kuid mul on tunne, et mu tuhkur on teistega kuri. Ühe korra kui me teiste tuhkrutega õues käisime, siis tundus nagu tema läheks esimesena kallale. Kodus ta muidu kuri pole ja meil endal temaga probleemi pole, kassilt tahab käppadest vahel kinni võtta (vana kass, jookseb alati minema ja siis tuhkur vurab mõgistades järele). Mida me peaksime tegema?
What do you call a mismatched pair of socks in the wash? Evidence
Kasutaja avatar
tintsss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline