Tuhkru magamine ja söögi kogus.

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkru magamine ja söögi kogus.

PostitusPostitas p2tu (Teema autor) » 19. august 2011, 15:57

Sai omale kuskil nädal-kaks tagasi tuhkruplika võetud, kuid magab teine enamus ajast. Sööki ei anna enam palju ette, kuna kohati kõik nurgad väljaheited täis ja õigesse kohta häda tegemine näib kohati võimatu. Tuhkur ise kuskil 7 kuud vana ja oleme proovinud igasuguste imevahenditega teda õigesse kohta häda tegema panna. Puuris teeb kenasti oma liivakasti, kuid toas lahtiselt hoides teeb nurkadesse. On olemas ka teises korteri nurgas teine suurem liivakast, aga sinna on sattunud vaid korra. Muud pättused muret ei tee, kuid liigne magamine ja mitteõppimine küll. Või on äkki see magamine normaalne ja treenimine vajaks rohkem kannatust?

Parimat,
Henry
p2tu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkru magamine ja söögi kogus.

PostitusPostitas triinabelle » 19. august 2011, 16:20

Kuidas ta eelmises kodus käitus? Kas seal tunnistas liivakasti? Kui ta muidu on lõbus, sööb ja joob normaalselt, siis võib selline vaiksem olemine ka uuest kohast tingitud olla. Ega tal jooksuaega pole? Tuhkur peab süüa saama nii palju kui ta tahab, hoolimata sellest, kui palju tema järelt koristama peab!
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru magamine ja söögi kogus.

PostitusPostitas Heleri » 19. august 2011, 18:51

Tühi kõht ei õpeta kahjuks või õnneks ühtegi tuhkrut liivakastis käima....
Ikka ise tuleb õpetada looma. Ei tasu oodata, et tuhkur uues kodus kohe hakkab eeskujulikult liivakastis käima. Liivakasti teema on nii risti ja põiki läbi võetud, et palun loe foorumit!
Tuhkrul peab sääk olema kogu aeg ees ja tuhkur võib süüa nii palju kui ta tahab, kui just arsti poolt pole mingit rasket tõbe diagnoositud, mille puhul peaks tuhkru üleliigset kehakaalu vältima.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru magamine ja söögi kogus.

PostitusPostitas p2tu (Teema autor) » 19. august 2011, 19:43

Tuhkur tuli poest, kus teda keegi ei õpetanud potil käima. Järgmine nädal lähengi arsti juurde steriliseerima. Äkki on kohe kohe hakkav jooksuaeg teda väsitav
p2tu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkru magamine ja söögi kogus.

PostitusPostitas postituvi » 19. august 2011, 21:05

Lisan juurde.. et äkki see mida sa liigseks magamiseks pead, ongi normaalne... Sest tuhkrud magavadki ööpäevas 16-20h. Korraga on üleval keskmiselt 2-3h. Aint kutsikad võivad mängida kauem( 7 kuune ei ole enam päris kutsikas)
Ja see, et poetuhkur potil ei käi väljaspool puuri on normaalne- ta pole ju vabadust enne saanud ja seega ei tea ka kuidas käituda- see kõik on Sinu õpetada. Ja Liivakasti teemas nagu öeldud, on igast nõuandeid ja nippe kuidas loom potile õpetada.
Kannatlikkust on vaja nii "vana" looma puhul juba päris mitmekordselt. Aega ja ka tahtmist tema õpetamisega tegleda( ja seda järjepidevalt)

OT. on ta emane või isane? sest kui ta on jooksuajaga emane, ja jooksukas on juba ammu, siis see kurnab küll ja siis on targem esimesel võimalusel minna steriliseerimis opile.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tuhkru magamine ja söögi kogus.

PostitusPostitas Angoora » 19. august 2011, 21:22

postituvi kirjutas:Lisan juurde.. et äkki see mida sa liigseks magamiseks pead, ongi normaalne... Sest tuhkrud magavadki ööpäevas 16-20h. Korraga on üleval keskmiselt 2-3h. Aint kutsikad võivad mängida kauem( 7 kuune ei ole enam päris kutsikas)

Mul endal 1 tuhkur kes magab u. 18-20h päevast maha. Ja kui teda kauem üleval hoida siis võib 99% kindel olla et ta magab pärast dead sleep'i.
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru magamine ja söögi kogus.

PostitusPostitas triinabelle » 19. august 2011, 21:24

Poest tulnud tuhkur ju ei teagi, et suuremal alal peaks oma hädad mingisse eraldi kohta tegema - ja veel kuskile selleks eraldi minema. Ja ta ei oska ka teha midagi peale magamise. Ilmselgelt on ta eelmised seitse kuud kuskil puuris elanud, kus liikumisvõimalused piiratud ning nii intelligentne loom nagu tuhkur on teinud omad järeldused - elu nii käibki.
Palju, palju kannatust ja kindlat meelt tema õpetamisel ja koos kasvamisel!
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru magamine ja söögi kogus.

PostitusPostitas DonRicky2 » 31. august 2011, 14:21

Saime ka nii umbes kaks nädalat tagasi tuhkruomanikeks, pisike peaaegu nelja kuune, müttab koguaeg nagu hullumeelne, kui puuris on, siis seal tal kindel oma nurgake kuhu asjatab, toas ringi lastes enam eriti märki maha ei jäta. Oleme siin süsteemi leidnud, et kui titi ärkab, siis kohe välja ei lase, vaid ootan kuni ta ära asjatab oma puurinurka ja siis alaku action. Esimestel päevadel ta vist ei maganudki, või ei saanud magada:D ainult sõi, jõi ja mängis. Oma 7h jutti olime väljas ka ja tubli poiss püsis enamuse ajast ärkvel, pärast jõudis isegi veel tuuritada ja siis oli magus uni 5h ja teine samasugune päev otsa, pärast seda tuli juba terve öö und aga praegu teist päeva magab enamuse ajast...nii hea rahulik kohe:D ei tema magamisest tüdine, pigem tüdinen mina enne, siis vaja väheke torkima minna, paar tundi actionit ja uuesti tuttu, neid äratusi teen üldiselt üksi olles kuskil 2-3korda päevas, siis on endal rahulik ööuni garanteeritud. Kui mees kodus, siis lootku tuhkur vaid, et ta ei unustanud öösel magada:D Algul mõtleisn et ta sööb kõike aga õnneks ei jõudnud ma veel midagi peale spets tuhkrute krõbinate anda. Nüüd sööb siis kassipojakonserve, veise,kana,kalkuniliha. Mõned rosinad paneb ka aeg-ajalt pintslisse. Minu arvates paneb ta ise oma toitukorrad hästi paika, mina mõelgu ainult esialgne portsjon valmis, et toit ikka parimas kvaliteedis kõhtu jõuaks. Toas on ka liivakast eraldi, sinna on ta siiamaani veel oma paar sammukest hiljaks jäänud alati aga vähemalt on näha, et ikkagi üritab jõuda liivakastini, küll jõuab veel õnnestuda:D
Alla võib anda aeg-ajalt igaüks peale loomaomaniku
Kasutaja avatar
DonRicky2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru magamine ja söögi kogus.

PostitusPostitas Lizard » 02. september 2012, 09:07

Poetuhkrute potitatamine on ma arvan, et umbes sama teema mis minu loomalgi. Ma sain ta nii poole aastaselt ja eelmises kodus ei olnud tal isegi puuris potti, oli nurgas saepuruhunnik ja sinna siis käidi. Sama on ka poetuhkrutega. Nii palju kui mina näinud olen siis potid neil puuduvad. Praegu on mul tuhkur 4 aastane, hädal käib puuris korralikult potis, miskipärast minu toas kasutab ka potti..yeee!! aga kuskil mujal ei tunnista. Isegi kui paneme potid, teeb häda nende kõrvale, õpeta või ära õpeta midagi ei muutu. Hoopis teine ja lihtsam on kasvatada väikesest kutsikas peale, aega võtab kõvasti aga tulemus on siiski hoopis teine.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist