Tuhkruga jalutamine

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 10. jaanuar 2012, 10:17

Veel üks universaalne teema :), kus saaks rääkida kes kus kunas ja kuidas jalutada harrastab

Alvin on algusest peale päris palju vabadust õues nautinud, väiksemana oli see lihtsam, võisin otse maja ees ta lahti lasta, aga praegu peab natuke kaugemale jalutama või sõitma. Väiksemad, pimedama tiirud teeme ikka nööri otsas, ning ka siis läheb lõa otsa, kui liigne jooksutuhin peale tuleb. Ega muud probleemi pole, ta nii kiiresti ja nii pikalt ikka ei jookse, et järgi ei jõua, tal lihtsalt teatud tüütud tõmbekeskused, kust püüan teda eemale hoida. Majade vahel loomulikult põhiprobleem on seisvad autod, eriti kui neid terve rivi on, sinna alla pugemine on üks kuldne eesmärk tal, mõnikord ka õnnestub, siis peab päris kaua ootama, kuni ta sealt jälle välja tavatseb tulla. Suvel loomulikult on sihtmärgiks põõsad, mida suurem ja rohelisem, seda parem, või üks väga konkreetne puu Sütiste metsas, mille juurte alla pugeda (Sütistes loomulikult suvel ei jookse, aint nüüd sügisel, kui põõsad raagus ja hein lamandunud). Alvin suudab kuskil 10min (isegi kuni 30min) väga väiksel territooriumil jalutada/tiirutada, ei pea ma muud tegema kui paigal passima ja temaganatuke mängima, aga mingi hetk tuleb rännukihk ja võetakse sirge suund kohta X, ei piisa ümber pööramine, ette kargamine ega korraks sülle võtmine, nii kui maha panen, seatakse jälle nina suunas X. Ei aita muu, kui lasta tal selles suunas joosta kuni ohutu ja siis jälle tagasi tassida. Suunataju on tal ikka väga hea, selle konkreetse puu Sütiste metsas leiab ainult väikse tiirutamise peale sajakonna meetri, mitme künka ja paljude puude kauguselt, samuti pole tal minu üllatuseks probleemiks saba seljas Männi pargist koju joosta ~400 meetrit. Täna suutis kõrvalt staadionilt, mis videoski näha, iseseisvalt tuvastada nii maja, trepikoja kui ka korteri ukse, mul pold muud vaja, kui järel kõndida ja välisuksed avada.

Püüame kambakesi ikka korra päevas teda jalutada, alati ei viitsi/õnnestu ja teame ka ilmasid, mis talle üdse ei meeldi. Ajaliselt olid meie suvised jalutused tund aega, aga hetkel on näha, et uni on liiga magus, üle 30min ei olda, kui ilm väga vilets, niiske ja pime, siis piisab ka 5 minutist ning juba tõmmatakse nöör pingule (ikka nii pingule, et Alvin tagajalgadel seisab) ja tahetakse tuppa. Ega ma alati alla ei anna, maal kord läksime ka poolvihmase ilmaga õue, nii kui maha panin, oli välkkiirelt minu jope sees ja vaadati poolavatud hõlmast välja. 15 min võttis aega, siis alles soostuti ennast õues aktiivsemalt liigutama koerte rõõmuks ja tralli jätkus pikemaks.

Ja viimaseks, et mida Alvin õues teeb, esiteks nuusib, siis püüab kaevata ning talle meeldib tagaajamine. St nii see, kui talle järgi jooksen, kui see, kui teda püüan tabada, saab ilusti aru, et tegu mänguga, hüppab ja kargab ning ka ründab või nt jookseb piki lasteaia aeda tuhatnelja ja püüab tabada momenti, kui minust mööda ja aia alt läbi lasteaia teriitooriumile saab joosta, üks kord on õnnestunud :)
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Adelle » 10. jaanuar 2012, 10:54

Meil on jalutamiskogemused veel väiksed. Puff tuli meile oktoobris ning mõne nädala pärast hakkas jooksuaeg ning tõhk läks oppile. Ja kuna dr.Triin ajas meil tissid paljaks :lol: siis ei julgenud palja kõhuga eriti jalutada. Kudusin küll ühe moeka kampsun-vooliku talle aga õue me sellega ei jõudnud, sest katsetustel ta roomas sellst välja või jäi takistustesse kinni. Nüüd siis võiks juba jalutada aga ausalt öeldes ma maja väikeaedikust kaugele eriti ei julge minna. Elan Kadrioru lähedal ja siin on ju igalpool ainult koerad :-) Ja ma kardan et ma ei oska piisavalt võitluskunsti oma tuhkru kaitseks kui keegi teda sööma tuleb. Siis ma pelgan veel neid suuri kajakaid, kes eelmine aasta Pirtalt tšihuahua ära viisid. Ma ei tea ma vist võibolla liiga palju paanitsen ja asi ei olegi nii hull. Maja aedik tundub mulle ka kahtlasena :-) kuna seal toidab kodutuid kasse üks kassimutt ja seal kindlasti pesitsevad hirmsad pisikud ja bakterid.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 10. jaanuar 2012, 12:49

Koertega kohtumised on meil huvitavad. Koeraomanik hoiab koera, et koer tõhule liiga ei tee, ja mina hoian Alvinit, et tema koerale liiga ei tee. Pidevalt pean sõnuma, et "ei tohi rünnata" :D Koerad veel tõhule liiga pole teinud, vastupidist on aga paar korda juhtunud.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Ailen » 10. jaanuar 2012, 16:27

Mina üldiselt püüan nädalavahetusiti teda kaasa võtta. Kuid üldiselt see ei õnnestu, sest ma kas ei viitsi teda koguaeg jälgida või siis on halb ilm. Üldiselt kui ilm on korralik ja ma viitsin teda jälgida, siis me kas teeme 3-5 km ringi ümber põllu või seisame(õigemini mina) pargis. Eelistan esimest, sest ma tavaliselt ei viitsi seista kohapeal. Majade vahel ma ei käi, sest ma sain piisavalt suvel kolme keele praktikat vana linnas, et see on tuhkur, ta on ... kuune, ei ta pole metsast püütud jne...

Pole ta mul kordagi ära jooksnud nii, et ma nagu segane panen talle järgi. Ta jälgib tavaliselt koera ja koos nad toimetavad, vahest jääb Armani maha, siis on suht paanika, aga lõhna või kuulmise järgi leiab ta oma sõbra üles.

Rihmaga jalutan ma tavaliselt siis, kui ma lähen vanaema juurde, siis nad koeraga koos ees tirivad.

Koertega kokku saamisega on see lugu, et mu koer kaitseb üldiselt oma pereliikmeid ja siis ta tavaliselt ei lase Armanil mingi võõrastega tutvuda. Aga chihu-sõpru on Armanil piisavalt.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas salajane14 » 10. jaanuar 2012, 23:11

:ot1: Gunnar, sul on väga vahvad lood koguaeg Alvinist pajatada! :-D Kas sa Alvinile oma teemat ei ole mõelnud teha, kus saate siis kõik oma vahvad tegemised kirja panna. :-)
Siis on neid hea lugeda sealt koguaeg. :-)
Quicksilver Ramya[*](v)
Kodulehekülg: http://stardust-ferrets.weebly.com/
Kasutaja avatar
salajane14
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 8
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 20. aprill 2012, 21:54

Käisin täna jälle Alvinit jalutamas ning ilm ja olud olid super. St vihmamärg mets, inimesi praktiliselt polt, linnud laulsid, Alvini karv oli ka vihmapiisane...
Minu meelest peaks iga tõhu omanik varakevad-hilissügis, kui rohi veel kõrge pole ning põõsad on raagus, oma lemmikuga kasvõi korraks metsa minema ja lemmiku tunniks köidikutest vabastama, siis alles näeb milline suurepärane loom see tõhk on, mitte pole tavaline koera-kassi aseaine. Vähemalt Alvin lööb küll särama ja sulanub loodusesse nagu valatud. Kes te seda kunagi teinud pole, olete paljustki ilma jäänud, siseruumides ,rihma otsas ega ka suletud/piiratud territooriumil ei saa sellest kunagi aimu.
Tänase tunniajase jalutuse jooksul sain paar korda ka Sütiste metsas nälvast üles-alla ronida vast kõige järsemast kohast, Alvinile see vertikaalne sein muret ei valmistanud, alla joostes oli küll tune, et kohe kaotab pinna ja rumub alla :D
A, üks seik koeraga oli ka, nagu ikka, mingid inimesed kõndisid mööda teed kui ma Alviniga tagaajamist mängisin ja järsku kuulsin vene keeles "ära puutu, ära puutu", üle õla vaadates oli ilmatuma lõukoer mul seljataga lahtiselt lähenemas ja siis nägi ka Alvin teda... ning hetke pärast kõlas jälle venekeelne hüüd "ära karda, ära karda", seda siis ummisjalu põgenevale koerale ning ma pidin Alvinit kinni hoidma, et ta koera ära ei sööks :D
Üldiselt peabki seal jälgima kolme asja: tõhku, koeri ning koerajunne.
Üks asi veel, niiviisi jalutades saab ka ornitoloogiaga tegeleda, tänagi jälitasid kaks rästast Alvinit, üks lendas, teine jooksis/hüples tal paari meetri kaugusel kannul,minust välja ei tehtudki.
7811
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas tintsss » 20. aprill 2012, 22:54

Mina pole julgenud siiani teda lahti lasta. Kui mu elukaaslane Suhkruga väljas käib, siis tema julgeb, aga ma ei suuda. Ma nii kardan, et äkki miski ehmatab teda ja paneb jooksu. :/ Kuigi tahaks ka näha seda toredat vaatepilti :)
What do you call a mismatched pair of socks in the wash? Evidence
Kasutaja avatar
tintsss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Tutipluti » 21. aprill 2012, 09:45

Ka meie laseme tuhkrutel vabalt metsas rännata, sest muidu nad lihtsalt tagurdaks ( püüaks rihmast välja ronida) ning püüaks meid kodu poole tagasi vedada.Muidugi ei saa me neid lahtiselt lasta ka päris kodu lähedal, sest ka siis oleks nende kiire samm kohe kodu poole- tuleb käia kodust natuke kaugemal. See on elamus tõhkudele ja ka meile endile, kes ennast korralikult liigutama peavad, et tõhkudega sammu pidada. Ikka vaja ju vaadata et puu juurika või siis kivide alla ei poeks. Ja tuhkrute kiirus võib olla päris üllatav :)
Minu pere ja muud loomad:) Taksid Bosse, Lily, Luuna, Jänks Hugo, tuhkrutest rõõmupallid Desiree ja Pipa ning kari loomahulle inimesi :)
Kasutaja avatar
Tutipluti
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 10
Pildid: 8
Asukoht: Stockholm
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 20. oktoober 2012, 16:42

Minge te kõik metsa

Sellega avan ebapidulikult metsahooaja :) Puud on juba pisiavalt hõredad, hein kadunud ning maa kaetud lehevaibaga. Mitte miski ei takista enam tõhku (Sütiste) metsas täiesti vabalt poolteist tundi risti rästi ringi joosta. Peaselt et peremehel/naisel head haakuvad jalanõud (ja kompass) ning riietus, mida pole kahju märjaks ja mustaks teha.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 26. november 2012, 20:32

üks teemakohaline video anonüümsust palunud tuhkruga
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 24. august 2013, 23:33

Esimest korda siis oli suurem ja täiesti seletmatu ehmatus Sütistes, tegi Houdinit, oli 2m kaugusel, hoidsin silma peal, läks korraks puu taha ja kui mina 5 sekundid hiljem läbi hõreda põõsa murdes sinna jõudsin, oli tõhk kadunud. Selline tegu tekitab peas küll lühise. Ma nägin enam-vähem hästi 7 m raadiuses ja tõhku polnud. Tal polnud sel hetkel ka mängu tuju vaid lihtsalt loiva ringi. Linde on ka väga väheks jäänud, seega nende kisa, mis tavaliselt ta asukoha väga täpselt paika paneb, enam abiks polnud. Tund aega hiljem lugesin ta kadunuks, sest oli paar pakilist asjatoimetust, 3h hiljem läksin jälle metsa, käisin risti põiki ja kutsusin Alvinit ning kui olin teist korda möödunud tema kadumiskohast, seisis ta raja ääres ja vaatas šokis olekuga (minu arust on Alvinil päris värvikas miimika) mulle otsa. Ma ikkagi ei tea, kuidas ta kadus ja kust ta välja ilmus, kui oleks selline film, siis sobiks ainukeseks seletuseks uforööv.
(Tal on ka varem paar paaritunnist üksipäini jalutust ette tulnud, aga maal vanemate juures, seal pole probleemi, teab kus maja on, tuleb lihtsalt paar ust lahti hoida, et väga väsinud sell saaks ilma kõrvalise abita oma pessa minna)
Et kas ma veel jalutan teda ilma rihmata Sütistes - kindlasti, kuigi sellise kadumise kordumise vastu pole miskit teha, sest see oli lihtsalt üle mõistuse.
PS: kellel see postitus tänitustuju tekitab, siis lugege kümneni :)
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

PostitusPostitas Bownuki » 29. august 2013, 19:10

:-) Õnneliku looga lõpp!
Kugisen, järelikult olen olemas
Kasutaja avatar
Bownuki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas väike kuradike » 31. august 2013, 15:17

Ei tänita. Aga kui lubad loomal vabalt liikuda ja tal selliseid jalutuskäike ette tuleb, siis võiks tal kiip olla ja see kiip ka ära registreeritud olla. Kui ka juhtub, et ükskord nii õnnelikult ei lõpe, suudetakse kiibi abil omanik tuvastada ja saab Alvini koju tagasi :)
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Adelle » 31. august 2013, 19:40

Mina unistan väiksest raadiosaatast,mida saaks kaelarihmale kinnitada.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Bownuki » 13. september 2013, 20:57

Kugisen, järelikult olen olemas
Kasutaja avatar
Bownuki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 13. oktoober 2013, 20:01

Meil tõhul juba talv südames, õue tahab hea meelega, aga õues enam liikuda ei viitsi, või õigemini, eelistab maapealse müttamise asemel maa all tuuseldada. Täna tegi ta miskit uskumatut, tuhnis ja nuhkis ühe puu all ning kui seal lõpuks vaikseks jäi, siis piilusin taskulambiga sisse ning ... tõhk magas.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Harleyquin » 19. oktoober 2013, 10:02

Tõesti väga lahe on lugeda su tuhkru seiklusi!Jätka samas vaimus!
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 03. november 2013, 15:02

Kui muidu peab koerte tõttu silmad lahti hoidma, siis seekord oli asi veel palju põnevam. Kõndisime mööda rada, tõhk 3-4m eespool kui selja tagant lähenedes keegi must paari meetri kõrguselt mööda tuhises, tegemist oli pistriku(lise)ga. Päris pirakas teine, Alvinist kindlalt suurem, tiivaulatus üle meetri ning ta jäi meid saatma kõik need 40 minutit, minust väga välja ei tehtud ning nii kui Alvin natukene lagedamal ringi liikus, oli jälle pikeerija kohal. Tõhul pold sooja ega külma. Otsest rünnet polnud, kuskil pooleteise meetri kõrguselt tuhises üle.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 02. august 2014, 13:59

Nii,
veel näiteid poolvabapidamisest.
Hiljuti suutis Alvin teist korda Sütistes ära kaduda, pääses alasse, mis talle keelatud ja rohkem polnudki vaja. Seekord ei andnud ennast ennem näole kui 12 tundi hiljem, st neljanda metsakammimise ajal, hakkas juba hämarduma. Nutriga meelitasin juurde, oli nii ähmis ja stressis, et ei lasknud isegi mind omale algul lähedale.
Üldiselt käitub siiski Sütistes peaaegu nagu koer, jookseb teatud alal ringi ja kui edasi tahab minna, siis vaatab mind pika pilguga või tuleb juurde ja heidab maha või kui istun, siis hakkab ninaga selja tagant nügima ja on väga õnnelik, kui õiges suunas minema hakkan, st konks ongi teadmises/tajumises, kuhu ta edasi tahab suunduda.
Maal aga on suurem vabadus, seal on korduvalt tunniks-paariks "ära käinud", minu peamine roll on kontrollis, et ta kanade juurde ei satuks ja samuti pean kahepaikseid tema hambust pidevalt ära päästma, nende järgi on ta segane, kuigi rohkem kui koivad, ta neist ära ei söö. Kadunuks ta maal ei jää, rebaseid pole ja ainukesed naabrid on teispool jõge/järve ning tõhk teab täpselt, kus magada ja kust süüa saab, st vantsib selleks alati koju tagasi.
A, ja kes pole ikka veel tähele pannud, siis sääski see aasta pole, seega võib täitsa õhukeselt metsas mütata, eriti tänuväärt praeguse palavusega.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Mari8 » 03. august 2014, 23:10

Tal on kindlasti huvitav elu vabapidamisel :) Tore lugeda! Loodan, et tal kõik hästi ja teda ohtude eest ikka hoitakse.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkruga jalutamine

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 21. september 2014, 12:34

Läksin maal vabapidamisele üle. Lasen tõhu uksest või viskan aknast välja ning pooleteise või kahe tunni pärast on teda aeg koju oodata. Päras seda saab sulelised välja lasta. St selles liinis olen tippu jõudnud.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline