Tuhkur tuli ootamatult kallale

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkur tuli ootamatult kallale

PostitusPostitas Stassio (Teema autor) » 27. november 2012, 13:05

Tere! Olen siin, et küsida teilt nõu ja rohkem informatsiooni. Nimelt juhtus mul eile öösel selline asi. Olen rahulikult tugitoolis, tuhkur jookseb ja nuusib igalpool mööda tuba ringi. Siis üks hetk ta ronis minu juurde, ma võtsin ta kätte, kratsisin pead ja paitasin teda. Järsku ta lööb mu kätte hambad sisse. Alguses ma mõtlesin, et äkki ta nagu hoiatas, et lase lahti tahan kakale vms :D Aga siis ta aina hullemini hakkas hammustama, üritasin teda ära saada käe küljest, aga mul polnud piisavalt käsi, et ta nina kinni panna või näpu kurku toppida. Loom oli päris korralikult mu kätte auke teinud, sellised krõbedad hääled tulid. No ja mina kell 23 mõnusasti kiljusin, kuna küljest ma seda looma ei saanud ja meeletu šokk oli. Õnneks oli mul vanaema külas ja saime ta küljest. Vaesekest hoidsin nii kõvasti kraest kinni, et ta ei rebiks mul nahka.. tal oli juba keel sinine. Väga suured süümekad olid hiljem, samas endal ka parem polnud. Õnneks loom on elus, ei lämmutanud teda ära. Läksin pistsin käe kraani alla ja olin juba vanni sisse kukkunud. Vot selline lugu.

Kas keegi on veel kogenud sellist reaktsiooni täiskasvanult tuhkrult? Looma ma sain endistelt omanikelt eelmine talv. Oli ennemgi paar korda hammustanud aga mitte nii metsikult.Tükkaega tegelesin temaga ainult kinnastega ja jalanõudes, et loom ei hammustaks jälle. Hiljem oli kõik korras, kuni eilse päevani.
Mul on siiani nii kohutav enesetunne ja mõtlen, mis küll loomal peas ära keeras ja kui jube on ikka loomalt keda armastad niisugust kogemust saada.

Mida teha nüüd selle tuhkruga? Igasugused kommentaarid ja info on teretulnud.

Ettetänades ja päikest teile! :)


(vabandan kirjavigade pärast)
Kasutaja avatar
Stassio
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur tuli ootamatult kallale

PostitusPostitas Lyysu » 27. november 2012, 16:59

Mul on Roby väljas jalutades korra nii jalga hüpanud, aga arvan, et ma ehmatasin teda kuidagi, kuigi neli auku oli jalas ja kena sinine laik ümber... Olin mina ehmunud ja tema ka...
Roby ja Sid
Kasutaja avatar
Lyysu
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 336
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Norra Kirkenes
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur tuli ootamatult kallale

PostitusPostitas Stassio (Teema autor) » 27. november 2012, 17:13

Aga minu situatsiooni puhul on see huvitav, et ma ei ehmatanud teda kuidagi hoidsin käes ja paitasin. Vb kiljatuse pärast hakkas veelgi rohkem hammustama, aga ega esimene hammustus polnud hoiatuse moodi, esimesed olid sama hullud. Oleks ta veel rohkem hammustanud ei oleks saanud ma näppu liigutada.
Kasutaja avatar
Stassio
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur tuli ootamatult kallale

PostitusPostitas Johhike » 27. november 2012, 17:41

Minul on enda tuhkruga olnud, mitte küll päris sama, kuid natuke sarnane olukord. Nimelt minu tuhkur Eddie, kes kõigi tuhkruinimestega on täielik musirull on võtnud endale sihiks teatud inimesed, keda ta vahest ründab. Näiteks minu ema, kellega ta pidevalt ka kokku puutub on mitu korda saanud julmalt pureda. Tundub, et kui Eddiel paha tuju/väsimus vms on, siis ta kipub nähvama/purema. Vahepeal ta võib mitu kuud normaalne olla ja siis mingi hetk tal viskab üle midagi ja hüppab mu emale kallale. Ja kui veel ema kisab ka või ajab teda ära, siis see ajab teda rohkem pöördesse.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur tuli ootamatult kallale

PostitusPostitas Heleri » 28. november 2012, 12:29

No alustagem sellest, et loom on ikkagi loom.
Samas Sa kirjutad oma loomast nagu ta oleks täiesti võõras Sulle (kirjaviis on selline). Kui tuhkur on juba aasta Sinuga elanud, siis võiksite juba sõbrad olla.
Kuskohast ta käe pealt täpselt hammustas? Nt Randme juures on 1 selline koht, kus vahest hammustavad isegi need loomad, kes muidu kunagi ei hammusta. Igasugune rabelemine ja karjumine, olenevalt tuhkrust, võib muidugi kõike seda veel võimendada. Kui käe peale tekkisid hammustamisest ainult augud ja veriseid vigastusi ei olnud, siis tegemist ei olnud hullu puremisega. Kui loom hammustab ehmatusest või on millegipärast endast väljas, siis hammustakase nii kõvasti, kui jõudu on ja reeglina veriselt ja ikka nahast läbi.
Äkki oli mingi toidulõhn kätel? Või hoopis mõne võõra looma oma?
Kui Sa tükk aega tegelesid temaga ainult kinnastega ja jalanõudega, kas siis võib oletada, et tuhkrul võib metsiku tuhkru verd sees olla? Üldiselt ka täiskasvanud tuhkur, kui uut kodu vahetab, ei ole selline, et teda peaks kinnastega kohtlema.
Juhul kui mingit moodi metsik veri sisse tuleb, siis jah, peab süüd otsima oma käitumisest, sest nemad on suured kehakeele lugejad ja kasvõi valest kohast valel ajal katsumine võib nende mõistes olla juba neile ohtu tekitav käitumine.
ilma situatsiooni nägemata on muidugi väga raske mingit nõu anda.
Edaspidises käitumises tuleb kindlasti kasuks see, kui Sa teda nüüd kartma ei hakka ja temaga käitud ikka nii nagu tavaliselt. Loom saab aru, kui Sa kardad ja siis käitumine ainult võimendub.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist