Tuhkru orienteerumisvõime

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkru orienteerumisvõime

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 01. jaanuar 2013, 09:49

Kas kõik(ide) tõhud on head orienteerujad.
Seda, et tuhkur leiab eelmine päev avastatud kännualuse ka järgmine nädalavahetus paarisaja meetri kauguselt üles, seda pean juba täitsa normaalseks, samuti seda, et taevaskojas jalutades oskas ise tagumisest otsast auto juurde tagasi minna, aga et tõhk on võimeline "oma" uruavaust leidma ka kuuekuuse pausi järel sentimeetri täpsuselt 20 cm lumevaiba alt, see võttis küll karbi lahti :) On teistel sarnaseid kogemusi?
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkru orienteerumisvõime

PostitusPostitas AlbinoFurets » 01. jaanuar 2013, 15:12

Minu töhul on kraabitud tugitoolide sisse augud, kui ta oma piiksuva kutsi sinna peidab, ning ma panen ta nt puuri sööma, kui ta sealt välja tuleb l2heb otsejoones tugitooli alla. Tont tuleb muide kutsumise peale ja käib ka niisama järel.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Tuhkru orienteerumisvõime

PostitusPostitas Sipsuka » 01. jaanuar 2013, 17:47

Meil on umbes sama nagu Gunnaril. Pole varsti juba aasta aega maal elanud. Käisime eile aastavahtuse puhul seal ning viisime karviku õue. Automaatselt teadis ta, kus asub põld ning, et seal saab kaevata. Kodus õues käies teab juba ca 1 km kauguselt, mis teed peab kasutama, kui koju minek.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru orienteerumisvõime

PostitusPostitas krokudill » 11. jaanuar 2013, 13:13

Minu suslikule üldiselt väljas käia ei meeldi, eriti talvel. Vahel ikka mõtlen et ta võiks veidikene pikemalt joosta ka. Seega läheme välja, kuid iga kord pean ta süles erinevasse kohta viima, no täiesti uude kohta ikka, kust varem mööda ka käinud pole. Muidu sülest maha saades võtab ta suuna otse kodu poole, kusjuures isegi mitte mööda teid, vaid täiesti otse, vahel vaid mõneks hetkeks mõtlemiseks peatudes!! Kui takistus, nt maja, ette tuleb, siis minnakse tihedalt mööda seina äärt ringi, ning siis jälle suund otse toa poole.
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru orienteerumisvõime

PostitusPostitas Liia814 » 15. märts 2013, 19:42

NJaaa, see on üllatav kui hästi neil meeles on igasugused kohad :) Pärnus elades üürisime korterit. See oli siis Snoopy lapsepõlvekodu. Peaaegu 2 aastat peale sealt ära kolimist asus sinna korterisse elama minu sõbranna... Läksime talle siis Snoopyga külla. Ma olin väga üllatunud nähes Snoopy rekatsiooni...
Tal olid seal välja kujunenud oma peidukohad ja hirmsasti meeldis talle vannitoas karvasel vaibal möllata...
Ta hakkas kohe mööda oma vanu peidukaid jooksma ja hirmsasti kraapis ta vannitoa ukse taga... Kargas ringi nagu hull seal korteris ja jooksis ja püherdas igalpool... Teadis ta väga hästi kuhu ta ronima peab et ulatuda aknalauale jne. Tema käitumist vaadates julgen ma kindlalt väita, et see koht oli tal veel väga hästi meeles :) Tavaliselt temaga külapeale minnes, istub ta lihtsalt minu süles või läheb teeb väikse tiiru elamises ja tuleb minujuurde tudule. (korter oli/on möbleeritud ja kõik asjad sama koha peal nagu nad olid)
Maal isa juures jookseb Snoopy meil õues vabalt ringi... Vahel võtan ta sülle ja läheme majast kaugemale (500-600m). Ta teab alati väga hästi kuspool kodu on ja kuidas sinna kõige otsemat teed pidi tagasi saada. Ja kui tal õues olemisest villand saab- siis jookseb ta maja välisukse taha ja hakkab seal sitsima, et tuppa saada. Alati teab väga hästi, kuspoolt sinna kõige lühem tee on. Õue minnes muidugi jookstakse ka kõige parema kaevamiskoha juurde- Ka sügava lumega ja sellest kohast 6 kuud eemal olles teab ta väga hästi kus see asub. Selleks lemmikuks kaevamiskohaks on siis osutunud seest õõnes õunapuu- selle juurte vahel saab isegi talvel kaevata :D AGa ühel päeval see puu tänu meile ümber kukub ma ütlen :ups:
Kõige pikemalt oleme me järjest norras olnud 6 kuud. Ja siis uuesti maale minnes teab ta väga hästi kuhu ta oma peidetud mänguasjad on jätnud ja kus kõige paremini isa tagant nänni varastada saab :D
Neil on hea mälu :) Ja targad on nad ka. Ega muidu nad trikke ka nii häesti ei õpiks :) Lisaks muudele trikkidele on meil nüüd käpa andmine ka selge :)
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist