Steriliseerimine/kastreerimine

Kus, kuidas, milleks ja kellega?

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 04. juuli 2005, 11:49

Heleri kirjutas: Steriliseerimata emase puhul peab jällegi endale aru andma, et igal jooksuajal tuleb paaritada looma ja kaasneb vastutus ning mure sündivate poegadega.

Jäi arusaamatuks, igal jooksuajal tuleb looma paaritada? :eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 04. juuli 2005, 11:57

to Andra: jah, kui sa otsingut kasutaksid siis kindlasti siin sellest igat pidi juttu olnud, et igal jooksuajal peab steriliseerimata emast tuhkrut paaritama, muidu ta lihtsalt sureb suure verekaotuse kätte ära, sest jooksuaeg lõpeb neil ainult paaritamisega
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Sun » 16. november 2007, 17:32

Tere,kuna siin teemas on juttu steriliseerimisest ja kastreerimisest tahaks küsida ühe küsimuse :-)
Küsimus,siis selline novembri lõpus on planeeritud tuhkruplika(Milly)steriliseerimine.Kas on mulle mõndasid näpunäiteid anda näiteks-kas tohib hommikul süüa-juua anda ja kuidas ta tunneb ennast opilt koju tulles,kas piisab opile minnes ühest süstist mis on talle tehtud talle 20.juuli(nobivac puppy dp)või on vaja teha veel süsti(mitu süsti on vaja üldse elu jooksu teha-kui on vaja)Selline küsimus sellepärast,et kui me arstile helistasime siis ta küsis mitu süsti tehtud-nii jäigi meil arusaamatuks kas on vaja veel teha :mellow:
Ette tänades!
Milly&Volf
Sun
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas triinabelle » 16. november 2007, 18:34

M-tähega algavatele sel aastal sündinud tõhkudele :wink: on kindlasti tehtud katku ja parvoviiruse vastane vaktsiin. Kutsikatele tuleb seda teatud vanuses korrata. Ka tuleb teha marutaudi vaktsiin ilmselt juba siis kui titt uues kodus on - st mitte kasvataja juures. Ilma nende vaktsiinideta pole soovitav kutsikaga kodust välja minna. Kui need siiani tegemata on, siis see on iga tuhkruomaniku oma viga. Opereerimist see ei sega. Küll võib loomaarst keelduda tegelemast marutaudi vastu vaktsineerimata loomaga või teostama vaktsineerimise esimesel võimalusel. Neid vaktsiine tuleb teha kord aastas tuhkru elu lõpuni.
Reeglina hoitakse loomi (sh ka inimloomi) enne lõikust vähemalt 12 tundi söömata, juua võib - seda peaks loomaomanikule kordama ka iga arst või registraator, kes operatsiooniaja kokku lepib. Ka telefoni teel. Kuidas loom ennast peale lõikust tunneb, oleneb paljudest asjaoludest, peamiselt sellest, mida arst narkoosiks ja valuvaigistiks kasutab. Normaalsel juhul eelistab ta samal päeval magada, on süle- ja kraeloomam kui tavaliselt, jooma peaks ja kui pakkuda, siis ka süüa võiks kuigi see pole nii oluline. Tavaliselt tunnevad nad ennast teisel-kolmandal päeval juba endiselt. Välja arvatud jooksuajal kastreeritud isased, kes peale lõikust on kohe viksid ja korralikud poisid. :ups:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Sun » 16. november 2007, 18:47

Suur tänu!
Oleme nüüd targemad :razz:
Milly&Volf
Sun
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Diana » 16. november 2007, 20:38

4-5 tundi pärast operatsiooni pole üldiselt soovitatav üldse süüa anda, sest piltlikult öeldes kaob narkoos verest ööpäeva jooksul ning narkoosiainete mõju tõttu võib loom oksendada. Kui operatsioon on hommikul tehtud, siis tavaliselt õhtul tunneb loom ennast juba normaalselt ning võib süüa anda.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas triinabelle » 17. november 2007, 20:41

Kui on tehtud antidoot, aitab see narkoosiained organismis lõhustada ning loom tunneb ennast paremini. Paljud räägivad, kuidas nende loom veel kõikuval sammul süüa norima on hakanud. Enda omad on ka täitsa jommis olles söögikausini vedrutanud ning selle läikima lakkunud. Oksendamise võimalus on muidugi olemas, eriti kui korraga magu toitu või vett täis lahmida - reaktsioon on sama, mis pohmelli puhul ikka - mõni inimene kukub ka pohmelliga sööma, mõni ei või toitu nähagi.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Marbeia » 17. november 2007, 21:45

Tahtsin siukest asja küsida , et kui Marbeia on 25-ndal sündinud ja see kuu saab 6 kuuseks, et kas siis juhtub midagi kui ma ta detsembris 9-ndal steriliseerin? :ups:
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Sandra » 17. november 2007, 22:20

Ei juhtu midagi, võid vabalt ka 9-ndal steriliseerida lasta:)
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Marbeia » 18. november 2007, 13:46

Oh jumal tänatud :-)
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas helen125 » 19. november 2007, 10:01

Mul Sillu sõi ja oksendas, aga Hugoga ma olin juba targem ei andnud kaussi ette vaid paar krõbinat ja noh mingi paaritunni tagant andsin mingi 4tk jne. Muna andsin ka ühe hiljem. Vesi oli ees. Aa sellega peab arvestama, et tuhkur pissib end kindlasti täis, et alla on soovitav panna see mähe. Igastahes ma ikka hullult kartsin ja ikka valvasin koguaeg teda, et kusagile narkoosiuimas ei roniks. Töölt võtsin vaba päeva isegi:)
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Diana » 19. november 2007, 14:04

Lisaksin veel kõige öeldu juurde, et pärast lõikust, kui loom on veel uimane, võiks panna talle soe tekike peale. Aga see jällegi sõltub loomast endast. Mõni üldse ei talu, kui talle midagi peale pannakse.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas cuiza » 19. november 2007, 16:49

Mina tegin Laimale pesa ja keerasin ümberringi tekkide sisse kuumaveepudelid ja panin ka teki peale.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas helen125 » 19. november 2007, 19:28

Ma arvan, et toas on piisavalt soe, et pole neid mähiseid jne vaja, palavus on ka loomale ebameeldiv, kui tahab siis poeb ise teki sisse. Piisab kui on mugav ase ja keegi teda ei torgi koguaeg.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas cuiza » 19. november 2007, 20:38

Laima oli ju väga nõrk ja elas opi värki väga raskel üle , nagu teada.
Pidi ta koguaeg soojas olema.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Sun » 29. november 2007, 21:19

No täna me viisime Milly steriliseerimisele :-)
Juba käes ja magab ilusasti omas puuris tekkide vahel :sleep:
Koju sõites limpsas paar limpsu vett ja rohkem pole midagi andnud ja ega ta ei taha ka :roll:
Lõppudelõpuks tehtud :roll:
Milly&Volf
Sun
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Kati » 30. november 2007, 07:59

:D Tublid.
Bob & Neegu
Kasutaja avatar
Kati
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Sun » 30. november 2007, 19:25

Jah-tehtud.
See-eest nüüd väike jama-pikemalt Milly teema alt :sad:
Milly&Volf
Sun
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas triinabelle » 12. detsember 2007, 23:31

Esimene tuhkur, keda ma üldse narkoosi olen pannud, on mu enda Harri. Sain ta keset kõige õitsvamat jooksuaega ja minu juurde jõudis ta otse ühe tuhkrupreili juurest. Tema elu moto oli antud hetkel paaritada kõike ja kõiki. Igasse katmata nahaga kohta löödi pikemalt mõtlemata hambad nii et esimesel õhtul sain teda sülle võtta ja käsitleda ainult nahkkinnastega, toas käisin teksaste ja saabastega - teksade külgegi riputati end pidevalt. Sain õudusega aru, millise eluka ma endale saanud olin. Mehele imes Harri end esmakohtumisel põse külge kinni.
Järgmisel päeval sai Harri tööle kaasa võetud. Olin selleks ajaks juba piisavalt lugenud ja lootsin väga, et kastreerimine likvideerib vastiku käitumise. Ajasin raamatust näpuga järge kui narkoosisüsti valmis panin - teen seda, muide, siiani - ja nii see lõikus tehtud saigi. Edukalt. Arvan, et temale ma vist äratussüsti ei teinud, sest mul polnud aega temaga tööpäeva jooksul tegeleda, küll aga jälgida tema olukorda. Paari tunni pärast hakkas ta vaikselt ärkamise märke ilmutama ja mul olid esimesed hetked oma tuhkrut süles hoida ja nunnutada. Sel päeval oli ta ka õhtul hoopis teine loom ja nõus süles magama. Väike värin, mis loomal peale narkoosi tekib, on pohmellist. Siis võib ta ka rohkem sooja tahta. Aga tal peab olema võimalus ka soojast eemale minna kui ta seda peaks soovima. Kuna kassid tavaliselt oma kastratsioonihaava ei puutu, ei muretsenud ma ka Harri haava pärast. Ja see paraneski ilusti.
Samuti pole ka Villu, keda olen kastreerinud ja korra jalga opereerinud, oma haavade vastu huvi tundnud. Tema on saanud mõlemal korral peale narkoosi ka äratussüsti. Sellest hoolimata eelistab loom operatsioonipäeval magada. Söönud on nad peale ärkamist alati paari tunni jooksul ja oksendanud pole kordagi. Äratust eelistan mina teha mitte tervet doosi. Keegi Villu õdedest - Tiffer, kui ma õieti mäletan - sai terve äratusdoosi ja pärast seda oli ta üliaktiivne. Kuid tema on seda ka ilma igasuguse süstita. Üldse on iga organismi narkoosi- ja ka äratusainete taluvus erinev ning sõltub väga paljudest asjadest.
Mulle meeldib omanikule tagasi anda juba ärkvel looma - esiteks on siis kindlasti näha, et ta on ikka "elus" - iga omanik ikka natukenegi muretseb ju oma lemmiku pärast. Ja on suur vahe, kas ta saab endale sülle lõdva krae või tegelase, kes talle kasvõi unise näo ja uduste silmadega otsa püüab vaadata. Üldjuhul püüan ka enne narkoosisüsti hoiatada, kui kiiresti loom "pehmeks" jääb - esimesel korral, kuigi olin sellest lugenud, üllatas see mindki. Ja lõtva looma omaniku kätte ei taha ma jätta - see on natuke jube oma looma sellisena näha.
Emaste tuhkrute steriliseerimisest jääb kõhule väike nahasisene õmblus. Olenevalt nahaaluse rasvkoe paksusest võib tekkida vajadus ka naha peale väike sõlmõmblus jätta. Seda teeme meie nn sulanduva materjaliga - see tähendab, et seda ei pea ära lõikama vaid see kukub mõne nädala pärast ise ära. Tavaliselt mina seda ei pane. Ärkamise ja narkoosiga on sama lugu, mis isaste kastreerimise puhul. Ma pole pidanud vajalikuks kraed või kostüümi soovitada - viimast ma tuhkrusuguste angerjate puhul ette ei kujutagi. Krae on tehniliselt võimalik kuid ilmselt on mul vedanud ja keegi pole siiani oma haava vastu hävitavat huvi tundnud.
Igal lõikajal on oma vahendid ja meetodid, kõik siintoodu ei pruugi kõigi puhul kehtida. Aga ma loodan, et ehk mõni tõhuomanik saab siit oma tekkinud küsimustele vastuse.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Diana » 13. detsember 2007, 00:34

triinabelle, kas äratussüstist või selle puudumisest oleneb midagi? S.t kas mõni variant teeb looma tervisele rohkem head (või halba)? Kas sellega on seotud mõned riskid ja millised? Miks keegi pooldab äratussüsti tegemist, keegi aga ei näe selles suurt vajadust?
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas helen125 » 13. detsember 2007, 08:49

Mina pooldan äratussüsti, siis on kindel, et loomake ärkab, kes teab, äkki kodus avastan, et ei ärkagi, parem juba kui kliinikus ärkab. See lõtv loomakese pilt on ikka päris shokkeeriv, isegi kui on lihtsalt sügavas unes mul mõni tuhkur, ikka ehmatab ära, et miks ei reageeri.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas triinabelle » 13. detsember 2007, 16:16

Teadjamad väidavad, et narkoosi pole loomale asjatult vaja - st mitte kauemaks kui see hädavajalik on. Teoreetiliselt aitab narkoosile vastu mõjuv aine looma organismis narkoosiaineid kahjutuks teha ja lõhustada. Ilma selleta peab sellega hakkama saama põhiliselt maks. Igal ainel on organismile mitmesuguguseid toimeid - siis nii häid kui halbu. Millelegi mõjub ta hästi, millelegi aga halvasti. Kui on teada, et organism on väga tundlik - emotsionaalselt - võib äratussüstiga saavutada ülierutuse - see näeb ka päris kole välja - loom on väga rahutu, võib kiunuda, rahmeldab ringi, näib hirmunud. See võib tekkida ka juhul kui anda liiga suur doos äratuseks. Sellesama pärast teen mina ka äratust vähem ja annan pigem omanikule sellise unise looma. Üks Taani väga hea loomaarst, keda mina ja ka paljud teised nendes küsimustes kõige teadjamaks peavad, soovitas sama - teha ainult pool äratusest.
Kõikidele narkoosivariantidele pole äratust olemas. Iga arst kasutab oma vahendeid ja need võivad olla erinevad. Vahe on ka hinnas. Preparaadid, mida mina kasutan, on ühed kallimatest aga ma eelistan olukorda, kus ma võin nendele kindel olla ja looma pärast narkoosist ka ärkama panna. Tuhkru puhul on see kogus ka nii väike, et omanikule ei maksa see rohkem kui ühe tavasuuruses kassi narkoos odavamate rohtudega. Kindlasti on võimalik ka odavama variandiga tuhkrule narkoosi teha aga mina olen sisse töötanud oma doosid ja olen nendega väga rahul, sest saan tulemuse, mis nii mind kui looma ja tema omanikku rahuldavad.
Mõni omanik tahab, et loom koduteel just magaks - näiteks loomad, kes ei talu pikka autosõitu vms. Siis saab omanikuga kokkuleppel ka magav loom üle antud. Kassid lähevad meie kliinikust koju tavaliselt just magavatena. Peale operatsioone siis.
Äratussüsti ei taha võib-olla mõni arst teha ka selle pärast, et see preparaat on sama kallis kui narkoosiks kasutatav.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Diana » 13. detsember 2007, 17:38

triinabelle, tänan vastuse eest! Väga tore on, et foorumis vastab ka vetarst! Kahjuks selliseid asju raamatust teada ei saa (kui tegemist pole spetsiifilise kirjandusega) ning oma vetarstilt ei tea vahel ka küsida, sest kõik küsimused tekivad tavaliselt hiljem.

Kirjutasid, et narkoose on olemas erinevaid, millised neist on siis paremad ning kas nende paremate eeliseks on see, et narkoosiained lõhustuvad kiiremini ja ohutumalt või milleski muus? Ning kas on tõenduse leidnud see väide, et kui looma narkoosi pannakse, siis vähendab see tema eluiga lausa aasta võrra?
Kas narkoos on üldse nii ohtlik ja kahjulik, kui keskmine muretsev loomaomanik arvab? Sest mitmeid protseduure tehakse loomadele just narkoosis (hambaravi, isegi lihtne hambakivi eemaldamine; röntgenit jm) ning vahel ei taha omanik looma elu ja tervisega riskida, keeldudes uuringutest või protseduuridest, mis võivad looma aidata. (Näiteks mu ema koeral on halb lõhn suust, oleks vaja hambad ja igemed üle vaadata, kuid ta hirmsasti kardab seda, et narkoos vähendab tema 6-aastase koera eluiga)

PS Kas Sa oskaksid soovitada veterinaaria alast kirjandust või interneti ressursi, kus on hästi ja põhjalikult lemmikloomade haigustest ja nende ennetamisest ning ravimisest (sellest, mida saab omanik ise teha) räägitud? Mul on kodus populaarset vet.alast kirjandust päris mitu raamatut, kuid näiteks eile ma ei saanud sellest mingit abi (minu koeral tekkis ühes kõrvas suur kogus tumedat mustust, kuid raamatus ei olnud just kõrvadest mitte midagi).
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Lind1100 » 13. detsember 2007, 17:45

Mina küll vet. pole kuid see et narkoos eluiga aasta võrra vähendab. ei vasta küll tõele.

Näiteks narkoosi all olnud rotid on küll ja küll kolmanda eluaastani välja vedanud, samas kui keskmine ongi kuskil 2-3 aasta kanti jääv.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas triinabelle » 14. detsember 2007, 10:45

Narkoos iseenesest pole tervele loomale ohtlikum kui mõni muu ravim. Jutt, et iga narkoos lühendab looma eluiga ei vasta kindlasti tõele. Erinevad ained just selle poolest erinevadki. et nad toimivad erinevalt ja käituvad organismiga igaüks omal moel. Reeglina on uuemad preparaadid ohutumad, paraku ka kallimad sest nendega on tehtud rohkem uuringuid ja katseid enne laiemalt kasutusele võtmist. On varjatud haigusi, mis tulevad ilmsiks teatud tingimustel - lisakoormus, stress vms. Kui loom millegipärast narkoosist ei ärka ja ei ärkagi enam, on tavaliselt põhjalikumal uurimisel tegemist just millegi sellisega. Sel juhul oleks võinud looma surma põhjustada ükskõik milline tugevam ärritus. Tavajuhul on omanik siis liiga ärritunud ja süüdistab arsti ning pole nõus edasise uurimisega. Looma see niikuinii tagasi ei too. Tegelikult oleks see tähtis, et teada saada tegelik põhjus ja veenduda või siis kahtlema hakata kasutatud meetodi ohutuses.
Inglismaal on näiteks seadus, mille kohaselt röntgenpildi tegija ei või pildi tegemise momendil samas ruumis viibida - seal pannakse kõik loomad narkoosi ka kõige tavalisema rõntgenpildi tegemise ajaks. Meie seda võimaluse korral ei tee. Ainult, kui loom on vaja asetada väga ebaloomulikku asendisse, millesse teda nn "elusana" ei saa panna.
Ma pole eriti kursis loomaomanikule mõeldud kirjandusega. Ise me kasutame erialakirjandust, kus iga elundi haiguse kohta on välja antud umbes 5 kg kaaluv raamat ja millest endalgi kohati raske aru saada. Olen lapanud eelmisel aastal kolleegi abil välja antud raamatut "Sõber koer ja tema haigused" vms - Kirke Erti ja Katrin Mägi koostatud. Seal tundus küll kõik niimoodi olevat nagu praegu päriselus. Ja hädad on kõik nende esinemiskoha järgi jaotatud. Mõtlesin korra isegi, et seda võiks kutsikaomanikule soovitada kui küsitakse mingit "manuali". See kõrvajama on tavaliselt seotud pärmiseente vohamisega või parasiidiga - sama asi esineb ka tuhkrutel, muide. Oma Villul oli suvel kõrv seest tumeroosa ja sügeles kõvasti. Selline iseloomulik hapukas lõhn oli ka. Üldse on tema kõrvad palju "tootlikumad" kui Harril. Parasiite pole kummalgi, ega õigupoolest ühelgi minu nähtud tõhul olnud. Aga üldiselt kiiresti, nagu tuhkrud kõigele, reageerivad nad ka ravile.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Diana » 17. detsember 2007, 00:34

Aitäh veel kord vastuse eest!

Muide just sellest raamatust lootsingi abi saada. Asjata. On veel teisigi raamatuid, kuid seal on räägitud tõsisematest juhtumidest, mida meil õnneks pole.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas helen125 » 29. jaanuar 2008, 12:17

Miks on ohtlik kui isast tuhkrut otsustatakse mitte kastreerida või liiga hilja kastreerida?

Vastus: Minu Hugo on ehe näide. Kuna isasorganid arenevad suuremaks, võib tekkida selline probleem, et see noku hakkab sealt august välja ronima aegajalt ja võib juhtuda, et seda pidi võib nt kootud võrkkiiku kinni jääda, või siis puuri trellide vahele. Ühesõnaga igalepoole kuhu on võimalik kinni jääda see ka kinni jääb. Nt olen leidnud Hugo kikivarvukil seismas, ja samas oli ta võrkkiigus kinni ja rippus. Õnneks midagi hullu ei juhtunud, sattusin õigel ajal peale, aga kui ei oleks siis oleks võimalik olnud, et ta oleks oma luu ära murdnud.
Jube suurt muretsemist põhjustab see, eelmised omanikud olid ikka hoolimatud.

Lisaks sellele ei kao täielikult see hammustamise komme, aga oleneb loomast.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas AlienSky » 05. oktoober 2008, 21:26

Tervist Kõigile!

Olen Teie foorumi uus member=) Ma ei ole kindel, kas kirjutan õiges teemas, aga mul on üks küsimus mis mind iga päev häirib.. Meil ilmus meie armas tuhkur 1.septembril ja praegu ta on juba umb 5 kuud. Tean kui emast tuhkrut mitte steriliseerida ja mitte paarituda, see annab halbu tulemusi.. Sellega seoses otsustasime, et tuleb steriliseerida, kuna oleme poisiga mõlemad algajad, ja kardan, et ei saa kutsikatega hakkama. Küsimus on ainult selles, et kas oskate öelda kus kohas ja mis arst Tallinas või muus linnas teeb seda operatsiooni. kuna Mikal on veel natukene aega, tahan varem muretseda talle arsti, et mitte viimasel hetkel. Kas oskate palun aidata? :ups:

Olen väga VÄGA tänulik tulevate vastuste ees!

p.s. ja palun ärge vaadake mu vigu :ups: :ups:
We Love Our Mika!!
Kasutaja avatar
AlienSky
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas helen125 » 05. oktoober 2008, 22:16

Sellest siin juttu olnud terves foorumis ka, nt kliinikute teema all. Soovitan Västriku kliiniku poole pöörduda.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Sandra » 05. oktoober 2008, 22:17

Tallinnas tegeleb tuhkrutega Triin Abel Västriku loomakliinikust.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist