Viirpapagoide vann

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Viirpapagoide vann

PostitusPostitas Loomad (Teema autor) » 02. detsember 2015, 07:33

Tere!
Olen lugenud,et viirpapagoidele on kasulik vannis käimine. Aga kas see on neile väga oluline? Minu viirud kardavad suuri asju nagu vann (ma mõlen väikest linnu vanni. Nende jaoks suurt). Ja kui vann on vajalik kuhu peaks selle neile panema? :mellow:
Loomad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoide vann

PostitusPostitas nuki8 » 02. detsember 2015, 11:16

Võid neid ka pihustada veepihustist. Kunagi üks linnukasvataja küsis: "Kas teie käite pesemas? Linnud tahavad ka ennast pesta".
Kuna linnul pole võimalik ennast käterätiga kuivatada, siis peaksid nö pesupäevad toimuma soojas. Lind kuivab soojas ruumis kiiremini ära. Muidu jääb haigeks.
Võid osta spetsiaalse vanni, mis kinnitatakse puuri ukseava külge. Kui linnukesed ei taha supelda ise, siis vbl on tuba liiga jahe. Nad pole rumalad. Suvel õpivad nad vannimõnusid ruttu nautima. Papagoi on soojamaa lind.
Puhta linnu sulestik on teatud määral vett hülgav. Pihustades sellist lindu peene "uduvihmaga" ei vetti ta sulestik nii ruttu läbi kui mustal ja tolmusel linnul.
Pesemisvõimalus on viirpapagoidele ja nümfkakaduudele väga oluline. Looduses käivad linnud vees suplemas. Isegi meie varesed ja varblased kastavad end veeloikudes märjaks.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline