Jänes pissib/märgistab põrandaid ja pabuldab

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Jänes pissib/märgistab põrandaid ja pabuldab

PostitusPostitas kayak (Teema autor) » 02. oktoober 2013, 08:04

tere! Ehk saan kellegi käest siit mõnda head nõu!
Juuli keskel võtsime endale jänkupoisi, vanust täpselt poes ei osatud öelda, öeldi, et alla aasta, aga et enam ei kasva ka. No kõik oli väga tore, kuni nüüd ubes 2 nädalat on kestnud pidev sirtsutamine ja terve põrand on pabulaid täis. Muidu käis ilusti väljas ja kõik asjad ajas puuris (kusjuures vetsunurgas pikutab ja vahel ajab sinna ka oma hädasid, aga enamus pissib kohe vetsunurga juurde). Nüüd nii kui puurist välja saab, pabularida järel. Ja siis hakkab sirtsutamine, no mõnele poole väike loik, aga mõnes kohes laseb kohe sellise laia kaarega, et seinad ka täis. Pabulaid jah kerge ära korjata (kuigi päris tüütu, kui pidevalt pead jälgime, et kuhugi sisse ei astu ja lapsele koguaeg meelde tuletama, et vaata ette kuhu astud), aga need loigud..... Küll oleme nina sisse pistnud ja sisi puuri pannud, aga no ma ei tea, kas see jänestel aitab. Siis korjasin vaibad ära, sest neid muudkui kraapis, märgistas ja pabuldas. Täna hommikul oli siis mul terve põrand ära märgistatud! vaiba saan puhtaks pesta, aga mida ma selle puitypõrandaga nüüd teen???? Lugesin, et steriliseerimine aitab, kas tõesti aitab ka ja mis see maksta võiks? Ei oska enam mitte midagi teha :bang: , ma ei taha teda ka ju ainult puuris hoida, aga samas ei taha, et mu kodu haiseks aind jänese pissi järgi ja oleks pabulaid täis.
Ehk kellel rohkem kogemusi jänese pidamisest oskab mingit head nõu anda. Ei taha jänkut kuhugi ära anda ja polegi see mõttes, aga no nii ei suuda ka, et see jänese pidamine sellist stressi tekitab :ups:
Kõigi nõuanded on väga oodatud! Aitäh!
kayak
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes pissib/märgistab põrandaid ja pabuldab

PostitusPostitas 3rika » 02. oktoober 2013, 16:20

Isaseid küülikuid kastreeritakse ning üldiselt see aitab küll.Mina käisin oma poisiga Tatari Loomakliinikus ning märtsis maksis kastreerimine 60 eurot.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänes pissib/märgistab põrandaid ja pabuldab

PostitusPostitas Kissu » 03. oktoober 2013, 13:52

Tundub, et teil on saabunud teismeliseiga. Tõenäoliselt tuleks tõesti kaaluda kas kasteerimist, alustada potitreeninguga algusest peale (mis ei pruugi teismeeas õnnestuda) või oodata ja vaadata, kuni see teismelise iga üle läheb ning mis siis saab. Kastreerimine ei pruugi ilmtingimata ka imeravi olla selle vastu, aga paljudel ta muidugi aitab. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jänes pissib/märgistab põrandaid ja pabuldab

PostitusPostitas kayak (Teema autor) » 08. oktoober 2013, 07:52

Eile siis käis jänkupoiss lõikusel ja täna hommikul märgistas nii totaalselt kogu elamise jälle ära. Arst ütles ka, et see mõju ei avaldu kohe, aga ehk oskate öelda, kuna siis see mõju avaldub ja ma saan ta lasta tuppa jooksma nii, et kõik kohad ei oleks täis sirtsutatud. oiah.....
kayak
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes pissib/märgistab põrandaid ja pabuldab

PostitusPostitas 3rika » 08. oktoober 2013, 08:02

Meile öeldi, et 10 päeva kestavad hormoonid.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänes pissib/märgistab põrandaid ja pabuldab

PostitusPostitas Impsik » 21. november 2013, 21:09

Ma seisan sama probleemi ees. Jänes teeb iga päev põhimõtteliselt vaibapeale loigu. Ning see tekitab pere liikmetes pahameelt ja minus stressi.

Poes ei osatud jänese täpset vanust öelda, kuid on ilmselt 5-6 kuu vanune. Kas tal on juba teismeiga ja kaua see kestab? Mis aastaajal kastreerimist tehakse?

Ta on meil paar nädalat olnud ja alguses proovisin teda wc nurka kasutama õpetada, panin tema kõik häda ja muu sellise sinna. Kuid talle meeldib seal nurgas hoopis pikutada. Ma olen tema pissimisega vaibale nii mures, ei tea mida teha. Oskab keegi aidata?
Impsik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes pissib/märgistab põrandaid ja pabuldab

PostitusPostitas kayak (Teema autor) » 22. november 2013, 08:50

Ma soovitan küll kastreerimist ja ma arvan, et seda tehakse igal aastaajal. Meil on nüüd üle kuu aja sellest möödas ja tundub, et asi oli seda 100% väärt! Tulemus oligi umbes 4-5 päeva peale operatsiooni, et see ei tule kohe, et nii kui operatsioon ära, siis mõned päevad veel sirtsutab elamist täis ja junnitab, aga nüüd teab, kus kõike seda ainult tegema peab.
Ka meil oli ta alguses wc nurgas pikutaja, aga nüüd tundub, et wc-d kasutatakse ikka ainult ühe asja pärast. Ma panin ise tähele, et siis kui me graanuleid panimegi ainult wc nurka (alguses kuhjasime ikka terve puuri graanuleid täis!), siis on kõik asjad ilusti sinna tehtud ja ka erilit pikutamist pole seal enam näinu.
Kui nüüd ka sellest pidevast kõige närimisest ka lahti saaks... :)
kayak
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes pissib/märgistab põrandaid ja pabuldab

PostitusPostitas trixie » 24. september 2014, 16:48

Minu jaoks on see tavaline kui ta närib, aga lihtsalt vahel jah keela. Aga olen tähele panud, etminu jänks pissib jalanoude vahese ja see pole hea kui pärast talla alune neil pissine on, aga votke jalanoud ära ja rohkem mul ei pissinud enam. xD
Vabandust kui kirjavead on.
trixie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist