Küülik kardab libedat põrandat..

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülik kardab libedat põrandat..

PostitusPostitas metskaslane (Teema autor) » 28. detsember 2008, 19:27

Tere!

Olen tänasest armsa küüliku omanik. Küülik juba 2,7 aastane ja endine omanik on tuttav mulle ja kahjuks pidi küülikust loobuma.
Ma ei tea kui hästi nüüd ta seda vahetust vastu võtab pole enam ju poeg.
probleem selles, et küülik kappab vaid vaiba peal aga parketile ei taha tulla, sest seal libe. Minu majapidamises aga ühtki vaipa pole. Nüüd ongi puuri ees vaip kus ta siis on aga kahju temast et tema jooksumaad ainult 2,5#1,5 meetrit. Kuidas ma saaksin teda meelitada ka mujale?
metskaslane
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: küülik pole enam väike

PostitusPostitas Kissu » 28. detsember 2008, 19:45

Tegelikult on see asi vist väga individuaalne. Nimelt minu küülikud ka ei jookse parketil ja neil samuti umbes sama suur vaip. Minule aga selline korraldus sobib. Nimelt on mul küülikud vaibal lahtiselt ööpäevaringselt. Maha nad sealt ei tule ja seega pole ohtu, et läheksid juhtmeid närima või muid pahandusi tegema. Võin nad vabalt jätta lahti vaibale ka siis kui kodust ära lähen või öösel magama minnes. Minu jaoks selline korraldus tundub parem kui see, et küülik peab pool päeva puuris kükitama, sest mul ei ole võimalust teda igal hetkel jälgida.

Tuleks küll jälgida, vahel tekib neil huvi ka kaugemale uudistama minna. Mul üks tüdrukutest ikka vahel katsetab aga siis ka seinaäärt mööda, seega kaugele ei jõua.

Meelitamise osas ei oska küll aidata, osadele küülikutele lihtsalt ei meeldigi libe põrand. Ise aga palvetan, et minu omad ei õpiks parketil käima, kuna siis tuleks nende vabadust omajagu piirata.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: küülik pole enam väike

PostitusPostitas Riin » 29. detsember 2008, 01:33

Jänkud on tõesti erinevad ja eks see oleneb nende iseloomust, kui julged ja uudishimulikud nad on. Meie Nupsu on kogu elamises suur tegija ja peremees, kuigi paljudes kohtades on meil libe, õlitatud puitpõrand. Tema õppis küll kiiresti põrandal kappamise ära, nii et sellest polnud mingit probleemi.
Muidugi tuleb sel juhul elamises ümberkorraldused teha, kuid see on ühekordne ettevõmine- juhtmete liistude alla panemine, mõni tõke ette, et arvutijuhtmetele ligi ei pääseks jne, jne. Mina soovitan küll ümberkorraldused ära teha, siis on jänkul hea elamises ringi liikuda ja võin öelda, et sellisel juhul on jänku kindlasti targem, nutikam, hakkajam ja lisaks kõigele ka suur sõber, kes sind sinu tegemistes pidevalt saadab- jälitab. On ju ammu teada tõde, et mida rohkem loomaga tegeleda, seda arenenum ta on, nii on ka jänkudega. Kõik, kes meil külas käivad, ei jõua ära imestada, et kuidas küll jänku võib nii julge ja tark olla, aga just sellepärast ta selline ongi, et ta on osaline meie kõigis tegemistes.
Sulle soovitan, et lase esialgu rahulikult jänkul uue elamisega harjuda, ehk muutub ta ise julgemaks ja liigub ka mujale, kui aga ei, siis püüa teda meelitada liikuma sellega, et paned midagi hästi lõhnavat (kurk, till) pisut kaugemale vaiba äärest. Küll ta isu hirmust võitu saab. Head harjutamist :-) !!!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: küülik pole enam väike

PostitusPostitas särasilm » 29. detsember 2008, 08:22

Harjumine võtab jänkudel aega. Ka pisike Tillu ei julgenud vaiba pealt parketile astuda ja päris kaua aega. Algul oli jah päris muretu olla, et ega jänku uitama ei lähe, ta ju ainult vaiba peal. Kuni ühel päeval tulin töölt ja Tillu ei olnudki enam vaiba peal, kappas teine hoopis üle koridori teisest toast minu juurde, ligines selja tagant ja oli täpselt sellise näoga nagu tahaks ta mulle öelda: "Kas sina ka tead, kui palju siin tube on? Tule, ma näitan sulle." Aga Tilluga ongi nii, et kõike uut avastab ta üksi olles. Inimeste nähes ta ei katseta, justkui ei tahaks narri olukorda jääda. Võib-olla ka sinu jänku peaks kõigepealt mõned päevad harjuma lihtsalt uue koduga ja siis tuleks ehk talle anda üksinduses aega proovida parketiga. Ja kui parketi peal teda veel lõhnaulatuses on ootamas mdagi head...
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: küülik pole enam väike

PostitusPostitas heily89 » 29. detsember 2008, 10:50

Tõesti võtab harjumine aega.Sest kui mina omale küüiku sain,siis tema ka kogu aeg libises. Nüüd rulli vaip kokku või pane kuskile nurka ära, et küülik ei saa vaiba peal olla.Ja edasi,meelita küülik puurist välja ja pane puuri uks kinni.Küll ta siis ära harjub.

Vähemalt loodan.
Jänkud on nunnud!!!!!!
Kasutaja avatar
heily89
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 30
Teemad: 1
Asukoht: Eesti tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: küülik pole enam väike

PostitusPostitas särasilm » 01. jaanuar 2009, 10:29

Seda puuriukse kinnipanemise varianti ma väga ei soovita, loomake võib ära ehmuda, kui ta niigi tunneb end ebamugavalt ja tagasi kindlasse ja kaitsvasse kohta ka ei saa.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik kardab libedat põrandat..

PostitusPostitas Jänksuke » 09. jaanuar 2009, 10:40

Ka minu jännu ei tahtnud algul parketil liikuda, jalad käisid ringi ja edasi ei saanud kohe kuidagi. Hüppas kohe vaibale tagasi. Vaip minu toas on väga väike ning kuna minu soov oli see, et ta saaks tervet tuba (või siis peaaegu tervet tuba) kasutada, siis panin oma toa põrandale vana voodilina. Kui ma ta õhtul pärast tööd silkama lasen, panen lina maha ja jännu silkab selle peal. Ega ta ainult selle lina peal ka ei püsi, käib ka aegajalt parketil uudistamas. Leian, et nüüd kui lina on maas, on tal selle peal palju rohkem silkamise ruumi kui väikesel vaibal. Jännule meeldib, vahest kiirendab selle peal:)) Ei saa öelda, et talle parketil ei meeldi, kuid pigem eelistab ta linal oma asju ajada ja joosta (käpad ei käi all ringi).
Kasutaja avatar
Jänksuke
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 4
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron