Loomade kogemata mürgitamisest

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Viu (Teema autor) » 04. mai 2008, 07:07

Vaatasin täna juhuslikult foorumit Koer.ee ja leidsin sealt loo, mis võib õpetuseks olla ka meile. Koer elas üle šokolaadimürgituse. Nimelt ei ole ma kunagi mõelnud eriti sellele, et loomad võivad ka salaja šokolaadi või mõne muu maiustuse kallal käia ja seeläbi mõne tõsise terviserikke saada või koguni ära surra. Oma koerale ei anna ma kompvekke põhimõtteliselt, ja laua peal vargil ta /tavaliselt/ ei käi. Praegu, lugenud seda artiklit, ehmusin päris tõsiselt - lauale jäänud šokolaadikarp oleks võinud talle saatuslikuks saada, ja lahtised šokolaaditahvlid...väga vajalik artikkel hoiatuseks. Paneme küll tavaliselt kiusatused koera nina alt ära, aga ma ei olnud endale ohtu küllalt teadvustanud. Mürgistuse põhjustab theobromiin ja seda sisaldab eriti kõrgema kvaliteediga šokolaad, mürgistus avaldub 4-24 tunni jooksul. Üksinda tuppa jäänud loom võib ju ka aegamööda kiusatusele järele anda, või nagu artiklis öeldud, ka kapiukse lahti kangutada ja sahtlid avada, rääkimata lauale ronimisest. Mu tuttaval oli koer, kes õppis külmkapi kallal käima, oli selline käepide. Või oma lauale ununenud maiustused, kui loomakesed puurist välja lasete.
Mida vähem, seda uhkem!
Kasutaja avatar
Viu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Kuldhai » 04. mai 2008, 14:12

Lugesin kuskilt, et koertele ei tohi anda ka sibulat ja rosinaid. Mina andsin oma koertele ikka aeg-ajalt rosinaid ja väga maitses. Sibulat sõid nad kotletiga sisse. Nüüd enam ei julge anda. Konte ei soovitata samuti. Ema saadab ikka sageli koertele konte, aga lõikan liha küljest ära ja kondid viskan minema. Parem karta, kui kahetseda...Jessica on meil aga kiiksuga koer. Igal võimalusel hüppab laua peale ja sööb kõike, mis kätte saab. Ometi on ta meil sünnist saati ja pole kunagi näljas olnud.Ma saaks veel aru, et ta sööb maitsvaid asju, aga talle kõlbab ka näiteks jahu...Ükskord sõi ta tütre toast laualt paar tükki šokolaadi ära, õnneks ei juhtunud midagi. Hiljuti sain suuremat sorti ehmatuse. Köögilauale jäi peaaegu täis purk šokolaadikreemi. Lendkoer Jessica sai selle kuidagi, ilmselt hiigelhüppeid sooritades, kätte. Kui ma selle avastasin, oli ikka väga palju söödud. Vat siis olin küll mures. Kusjuures tal ei läinud isegi mitte kõht lahti.
:roll:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Kissu » 04. mai 2008, 14:37

Kuldhai kirjutas:Sibulat sõid nad kotletiga sisse. Nüüd enam ei julge anda. Konte ei soovitata samuti.


Kotleti sees seda sibulat küll nii palju ei ole, et koerale mürgiseks võiks saada. Lisaks kahtlustan, et jutt vast pigem ikka toorest sibulast, kui praetud/keedetud jne. sibulast.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Viu (Teema autor) » 04. mai 2008, 15:42

Kontide jutt käib ikka ainult kanakontide ja ainult nende kilde andvate toruluude kohta, eriti ohtlikud on kalkuni toruluud. Meie esimene koer sai need kuskilt kätte ja oleks nende pärast pea-aegu magama pandud. Hoidis suud imelikult, ila tilkus ja kui arstile läksime, siis öeldi, et on marutõbi ja keegi ei julgenud puutudagi. See oli 80-ndate alguses, siis polnud veel eraldi väikeloomade kliinikuid olemaski. Õnneks mu mees ei olnud selle diagnoosiga nõus /koer oli süstitud/, siis anti talle kindad-kitlid, juurde pandi kauss lilla veega ja juhendati eemalt. Saigi kondi kätte. Koer aga võib kindlalt konte süüa, muidugi Kuldhai Sul on väikesed koerad, suurte kontidega võib jälle kihva ära murda. Aga eks Sa näed kondi pealt. Praeguste poes pakendatud veise supikogudega pole küll koeral midagi teha. Sealiha kondid lähevad käiku, süldikondid mitte, /liiga kõvad/! Millega ta siis muidu oma hambaid treenib ja aega parajaks teeb. No ei ole ma koera toidu spetsialist, aga tean ainult, et kartul on koerale täiesti söödamatu ja kes oma koera sellega toidab, peab teda sisuliselt näljas. Kuivtoidust võib kahjuks usaldada ainult kõige kallimaid /meie koer läheb teiste peale kõõma või ei söö neid üldse, sordib/ ja seepärast keedan talle ise suppi, kuhu peidan kõik, mis vaja.
Mida vähem, seda uhkem!
Kasutaja avatar
Viu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Mercar » 04. mai 2008, 15:49

Kontidega on jah nii, et anda ei või linnuluid ega kuumvöödeldud konte (annavad samuti teravadi kilde). Kõik muu on lubatud (kui koer ei ole just selline kugistaja tüüp et tervelt neelab).
Üldiselt kui koer on ikka kuivtoidu peal võib lisaks anda ka suuri konte, sest need annavad tegevust. Söök on ju midagi muud. Ise ostan koerale just neid nö. supikogusid, raguu konte jne. et koeral oleks tegevust. Põhitoit on ikka kuivsöök. Kont tegevuseks.

Mürgistest asjadest- koertele sibul (toores mugul) ja šokolaad keelatud. Kartul ei tee midagi halba aga ei anna ka toitaineid. Dieetsöök seega.
Ja muidugi täiskasvanud imetajatele ei tohi pakkuda piima (ka kassile, ega siilile). Samuti kui loom on närija (kutsikad nt) tasuks toataimed hoida väljaspool käpaulatust. Paljud neist on mürgised.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Kissu » 04. mai 2008, 16:36

Minu koer kipub kontide puhul neelama alla suurte tükkidena ja siis välja oskendama. Rumal väike pontu on, seega konte ei saa enam. Annan talle aga alternatiivseid närimise asju nagu kuivatatud liha, kuivatatud kopsud jne.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Kuldhai » 04. mai 2008, 17:36

Minu koerad paraku ongi sellised kugistaja tüüpi ja konte ma anda ei saa, nagu Kissugi. Miskipärast on meie maja ümbrus täis loobitud konte! :bang: .Koerad leiavad nad kohe maast üles ja hakkavad närima. Mõned on lausa rohelised juba...Tükk tegemist, et kont lõugade vahelt kätte saada. Lisaks õgivad nad ka teiste koerte kuivanud junne.
Aga sibula pärast kotletis ma siis enam ei karda. Kuidas rosinaga on? Kas keegi on veel kuulnud, et ei tohi anda?
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Viu (Teema autor) » 04. mai 2008, 18:38

Kui teil Kissu on noor koer, siis on teil eriti tore elu. Kondi tervelt kugistamise vastu aitab, kui anda suur kont, mida siis otsast näritakse. Mul on sageli väike koer külas ja temal on kugistamise komme, seega saab tema suurema kondi ja meie suur koer pisikese kondi. Vanasti olid liha lahtised müügid, siis lihalõikajalt sai "suhkrukonte" - lõikepinna järgi vist nimetati. Öeldakse veel, et kui väikesest peast korralikult söödad, siis sööb koer oma täiskasvanuelu ajal parajalt ja mõõdukalt, aga see vist erineb ka tõu ja isendi järgi. Tütar kasvatas oma pintšeri üles n-ö täpselt kirjade järgi, aga suuremat toidu pommijat ma ei tea, kui tema on. Muidu koer ikka vahel oksendab, seda sa ju tead, nt kui ilm läheb vihmaseks. Pisike aga oksendab öösel nii et hullu, kui nt päeval on suurema tagant midagi virutanud. Ta ei saa enne magamagi jäädud, kui käib veel kontrollib veel toidukausid üle. Krõbinad muidugi arvesse ei lähe, need võivad seal olla. :mad: Minu arvates, Kuldhai, ei tee vähe rosinaid küll midagi, aga viinamarju ka öeldakse, et ei või, ja miks siis anda, kui ei soovitata, see on minu seisukoht. Hullem on muidugi võõraste kontide ja muuga. Loodan, et nad on sul ikka korrakikult süstitud, need koerad, vana kont ei tee ise-enesest midagi halba, aga ta võib ju olla kes-teab-kelle suust läbi käinud? Äkki mingi aine puudus siiski, minu koerad teiste julkasid küll ei puudu. Ja see jahu söömine ka viib mõtted mingi aine puudusele.
Mida vähem, seda uhkem!
Kasutaja avatar
Viu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Kuldhai » 04. mai 2008, 20:12

Lihtsalt peoga rosinaid ma enam ei annagi, aga vahest rosinasaia ikka viskan tükikese, nad nii tahavad. Ma mõtlen ka, et natuke ei tee midagi. Süstitud nad on, aine puudust ma ei usu, söövad mitmekesist ja vaheldusrikast toitu. Pigem on asi selles, et nad, eriti Jessica, on kadedad üksteise peale ja kogu aeg käib võistlus, kumb saab enne ja rohkem. Söövad nad ühtemoodi, aga Urril ei ole kommet kõike sisse ahmida.
Mida te arvate kassidele poekrõbinate andmisest? Kassifoorumites inimesed kurdavad, et see odavam toit mõjub väga halvasti ja kassid haigestuvad. Sageli ei saa ka loomaarst enam aidata. Mõni peab poekrõbinaid lausa mürgiks...
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Loomahull » 04. mai 2008, 20:15

Mina olen kuulnud, et poekrõbilad tekitavad neeru/põiekive. Ei tea enam, kummad kivid need pidid olema. Minu kass saab igatahes ohutuse mõttes natukene loomapoekrõbilaid (Royal Canin).
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Kuldhai » 04. mai 2008, 20:20

Jah, asi algab sellega, et kass ei saa enam pissida...Ma ostan nüüd ka kvaliteetkrõbinaid loomapoest.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Kissu » 05. mai 2008, 08:13

Mis ta nüüd nii väga noor, 4 aastat vana peaks olema juba. Samas hingelt on ta ikka veel 6 kuu vanune ja käitub täpselt sama moodi, kui siis. Aga see ei puutu oluliselt asjasse.
Oleme proovinud igat laadi konte - suuremaid ja väiksemaid, kuid asi lõppeb ikka sellega, et mingi osa neelab ta tervelt alla ja oksendab välja. See ei ole isegi mitte otseselt kugistamisega seotud - kausis seisab söök vahel päeva või kaks isegi. Pigem on tegu kannatamatusega - kui olen hästi tubli ja ruttu ära söön siis jääb rohkem aega moosida inimestelt veel mõni kont.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Pippi » 07. mai 2008, 17:32

Kuldhai kirjutas:Lihtsalt peoga rosinaid ma enam ei annagi, aga vahest rosinasaia ikka viskan tükikese, nad nii tahavad. Ma mõtlen ka, et natuke ei tee midagi. Süstitud nad on, aine puudust ma ei usu, söövad mitmekesist ja vaheldusrikast toitu. Pigem on asi selles, et nad, eriti Jessica, on kadedad üksteise peale ja kogu aeg käib võistlus, kumb saab enne ja rohkem. Söövad nad ühtemoodi, aga Urril ei ole kommet kõike sisse ahmida.
Mida te arvate kassidele poekrõbinate andmisest? Kassifoorumites inimesed kurdavad, et see odavam toit mõjub väga halvasti ja kassid haigestuvad. Sageli ei saa ka loomaarst enam aidata. Mõni peab poekrõbinaid lausa mürgiks...


Esimest korda kuulen, et ei tohi anda poodideis müüdavaid krõbinaid(konservi kah siis arvatavasti mitte). Eluaeg olen neile andnud, ning kõik on elus ja terved, karv läigib. Mis ime see siis veel on :mellow:
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Lind1100 » 07. mai 2008, 17:37

Ilmselt on mõeldud neid kõige odavamaid tegelikult mitte midagi kasulikku sisaldavaid krõbinaid.
Analoogne on näiteks ka Zippi närilistetoit. (Millest ka probleeme on tulnud.)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Scratchy » 07. mai 2008, 18:04

Eks muidugi parem ja kvaliteetsemad on need kallimad loomatoidud, nt. Royal Canin. Väga palju reklaamitakse neid Pedigree jms toite, kuid need ei ole kuigi kvaliteetsed. Ise võrdleks neid nt. Sluis närilistetoitudega. Inimesed ostavad palju ja loomad söövad ka hästi, kuid tegelikult pole need kuigi head loomale endale. Võivad sisaldada kõike vajalikku, kuid seda mitte õigetes kogustest ning see võibki tekitada probleeme looma tervisele, kui kõiki aineid toidust õigetes kogustes kätte ei saa.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Kuldhai » 08. mai 2008, 08:21

Pippi, konservi võib ikka anda. Aga jah, need odavad poekrõbinad kasulikud ei ole. Loomaarstid reeglina neid ei soovita. Põie- ja neeruhädad võivad tekkida, eriti vanematel isastel ( kastreeritud) toakassidel. Kui rahakott vähegi lubab, võiks osta kvaliteetseid krõbuskeid. ( või segada neid kokku odavamatega).Kass võib poekrõbinatega ka edukalt vanaks elada, aga kui on võimalik pakkuda talle paremat toitu, siis milleks riskida. Olen lugenud palju kurbi lugusid, kus kassiomanikud nutavad ja lubavad uut kassi ainult tervisliku toiduga söötma hakata.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Viu (Teema autor) » 08. mai 2008, 09:00

Kuldhai kirjutas:aga vahest rosinasaia ikka viskan tükikese, nad nii tahavad. Ma mõtlen ka, et natuke ei tee midagi.
Muidugi sul on õigus, aga ma ütlen lisaks, et see tegevus on rohkem linnuke sinu heaoluks kui koerale. Ei ole muidugi midagi halba ka selles /see ei ole irooniaga öeldud/. Aga koerale ei anna midagi üks komm, üks präänik, jne. lihtsalt möödaminnes. Minu seisukoht on see, et koeral on oma toit /meie koeral üks kord päevas supp, üks kord kont või krõbinad/. Kõik muu on maiustused ja seda ta saab erandkorras millegi eest, päeva jooksul tuleb neid premeerimisi ikka ette. Arvan, et kui koerale aeg-ajalt lihtsalt midagi visata, siis ennemini on ta segaduses, ta ootused on kogu aeg püsti ja ta ei saa rahu. Mõneti on kasulikum olla vähem hea, mina olen end ära harjutanud, ja lõppkokkuvõttes on see kõigile parem.Ja kui veel selle šokolaadi-jutu juurde tagasi tulla, siis šokolaadimürgitus ei teegi kõhtu lahti, öeldi, et uimaseks ja uniseks. Ja eks toime olene ka kehakaalust ja šokolaadi margist /tumedamad mürgisemad/.
Lisan veel, et meie koertel sinuga, Kuldhai, ei ole vast ka nii suurt ohtu kui tõukoertel, oleneb muidugi ka, mis juhtub. Meil siin ei ole koerte kiirabi, mis Tallinnas on, aga oma arst tuleb jälle ka pühapäeval appi, kui vaja on /meil ükskord lõikehaava pärast/.
Mida vähem, seda uhkem!
Kasutaja avatar
Viu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Scratchy » 08. mai 2008, 14:12

Krantsidel ja tõukoertel nüüd küll mingit vahet pole, kes kui palju šokolaadi sööb. Koerad mõlemad ju. Oleneb lihtsalt kui suurt kasvu koer on. Väikesele koerale võib juba väga väike kogus šokolaadi surmavalt mõjuda, samas suurele mitte.
Koerale surmav doos on umbes 250-500 milligrammi looma kehakaalu kilo kohta. Ehk see, mis tapab tillukese sülekoera ei tee rotveilerile suurt midagi.

Väiksele koerale (näiteks chiuahua) võib saatuslikuks saada 113 grammi piimašokolaadi või 14 grammi tumedat šokolaadi. Taksikoerale on ohtlik 227 grammi piima- või 57 grammi tumedat šokolaadi. Suurte koerte kogused on aga juba tõeliselt suured — 340 grammi piimašokolaadi või 113 grammi tumedat šokolaadi.
LINK
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Misty » 08. mai 2008, 19:08

Meilt on taks tihtipeale shokolaadi laua pealt pihta pannud ja siis rõõmsalt ära muginud. :dry: Keelamisest pole abi ja kui kodus pole, käib koer ka laua peal. :nono:
Kasutaja avatar
Misty
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 526
Teemad: 6
Pildid: 7
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Saara » 08. mai 2008, 19:53

Misty kirjutas:Meilt on taks tihtipeale shokolaadi laua pealt pihta pannud ja siis rõõmsalt ära muginud. :dry: Keelamisest pole abi ja kui kodus pole, käib koer ka laua peal. :nono:

Kas siis ei oleks mitte targem šokolaadi laua peal mitte hoida? Ka meil õppis koer salaja laua pealt toitu näppama, kuid lahendus oli üsna ilmselge ja õpetas ka meid rohkem korda hoidma- pärast söömist kõik külmkappi tagasi ja maiustusi lauale vedelema ei jäta :)
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Kissu » 09. mai 2008, 08:45

See teema tuletab mulle väga elavalt meelde seda, kuidas mu ema kord taignas räimesid tegi. Küpsetas need siis suure hoole ja armastusega ära ning pani lauale jahtuma ja läks telekat vaatama. Mingi aja pärast kuuleme köögist ilgelt kolinat ja kilinat. Vaatama minnes leidsime koera ajamas taldrikult viimast räime taga, kuna taldriku peale oli üle nende räimede pandud nuga, siis oli see väga raske. Ise aga oli väga uhke oma teo üle. Kusjuures meie koer ei käinud varem ega hiljem köögilaualt toitu varastamas.
:badger:

Meie Reksil on aga nõrkus võipakkide vastu, või oleks õigem öelda oli nõrkus. Ta on laualt vähemalt 2 võitoosi pihta pannud ja ära söönud. Samas kui muud ta tegelikult puutunud ei ole.

Jutu mõte on see, et kui laual on ikka midagi väga-väga ahvatelvat, siis võib koer unustada õpetussõnad ja ikka minna ja võtta. Eriti kehtib see loomulikult noorte koerte kohta, kuid ega ka vanemate puhul võib seda juhtuda. Seega tuleks ettevaatlik olla.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas samton » 09. mai 2008, 19:22

Lugu juhtus aastat kümme tagasi, kui meie praegune suhteliselt väikest kasvu toakoer oli pooleaastane kutsikas. Külalised tõid mu tütrele suure Fazeri šokolaadi (pähklitega). Ühe riba selle otsast sõime õhtul ära, ülejäänu... Ühesõnaga, järgmisel päeval leidsin köögipõrandalt šokolaadipaberi ja küsisin tütrelt, kuhu ta šokolaadi enda pani. "Siia laua peale, aga see oli paberi sees," väitis ta.
Kuna šokolaad jäigi jäljetult kadunuks, on ainus võimalus, et kuts selle nahka pistis. Olin ikka päris paanikas, sest olin kuulnud küll, kuidas see loomale mõjuda võib - teine alles titt pealekauba. Õnneks ei juhtunud midagi hullu: kutsil oli ainult kõht kinni ja paar päeva ei vaadanud ta söögi poolegi. Paanikat ja närveldamist jätkus mul aga nädalateks, enne kui lõpuks julgesin uskuda, et asi tõesti nii õnnelikult lõppeski.
Sealtmaalt pole meie majas ühtki kommi ega šokolaadi kusagile vedelema jäetud. Ja muide, see koer pole iial kusagilt midagi rohkemat näpanud. Isegi kassi kausis olevat sööki ei puutu, olgu see kui ahvatlev tahes.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas sindrinahk » 10. mai 2008, 13:01

Juhtus samalaadne asi kunagi nagu samtonil. Oli minu sünnipäeva tähistamine ja ühelt külaliselt sain ka kommikarbi. Olime ise sealt ainult mõne kommi võtnud ja siis ma lihtsalt jätsin selle kommikarbi koos teiste kingitustega tugitooli peale - ohtu ei aimanud. Kui sünnipäev läbi hakkas saama, siis läksime emaga teisi lapsi koju saatma. Tagasi tulles avastasime vanaema koera tugitoolilt keelt limpsamas. Ta oli selle ajaga terve kommikarbi pinstlisse pannud endal oli tal nii õnnis nägu peas, et nii nagu peakski. Minul oli kahju aga ära söödud kommidest, sest sel ajal ei olnud mul õrna aimugi kuidas šokolaad koerale mõjuda võis. Minu esimene spannu (keda meie seas enam ei ole) sõi ära mul kutsikana olled peeglilaua pealt meigitarbed. Praegune kuts harrastas tapeedi seinast maha kiskumist ja selle nätsutamist. Ot:No diivani äärele ripakile jäänud singivõileivalt kadus sink ükskord väga kiiresti pealt.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Misty » 10. mai 2008, 22:55

Egas mu vanaemal eriti hea mälu pole ja endalgi ei tule vahest kiiruga pähegi shokolaad ära korjata.
Kasutaja avatar
Misty
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 526
Teemad: 6
Pildid: 7
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas alina467 » 28. juuli 2008, 15:36

Heh! Meil oli kassi ja koera vahel üldse suurepärane koostöö. Kass ronis siis lauale või kapi otsa (või kus iganes midagi head oli), sõi ise kõhu täis ja loopis ülejäänu koerale põrandale:D
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Liisu- » 29. juuli 2008, 08:19

Konte ei soovitaks ma koerale üldse anda. Mina kaotasin koera lihtsalt ühest pisikesest kondist, mis maoummistuse põhjustas ja korras- enam koera pole. Minu jaoks on need kondid prügikastikaup, enne koera surma sai neid ka koertele antud, aga enam mitte.
Selleks, et olla õnnelik on tegelikult vaja väga vähe...
Aga keegi lihtsalt ei mõista seda.
Kasutaja avatar
Liisu-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 328
Teemad: 8
Asukoht: Lagedi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Mercar » 29. juuli 2008, 08:36

Tooreid konte tohib anda, küpsetatuid vaid juhul kui tead et loom pole ahne kugistaja ja ikka närib mida neelab. Mürgitust need aga kuidagi ei põhjusta seega täiesti teemaväline jutt.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas London » 01. august 2008, 12:16

Meie mürgitasime oma koera kogematta niimoodi, et ei vaadanud kindlalt konservipurgi peal olevat säilivusaega. Koeral tekkis mürgitus ja siis käisime pidevalt loomaarstil ja andsime rohtsid sisse. Teine oli nagu laip köögipõrandal maas, otsis jahedamat paika, ja siis ikka pidevalt oksendas ja öökis. Lõpuks sai terveks muidugi.
London ehk Maris.
Head vibukütti ei tunta mitte noolest, vaid sihtimisest.
London
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 125
Teemad: 1
Asukoht: Paide
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas hetsik » 08. august 2008, 18:18

tere!
Ma vaatasin lehel youtube.com filmi kus kass oli purjus!
Mulle tundus see algul naljakas aga pärast sain aru et see kass oli täis JOODETUD!
Pärast seda see kass tuikus ja ei kõndinud otse ja mul hakkas tast väga kahju!
See ei ole aus!
Viimati muutis Mercar 08. august 2008, 19:15, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: See ei puutu ju üldse teemasse. Teema on KOGEMATA mürgitamistest. Palun püsida teemas.
hetsik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomade kogemata mürgitamisest

PostitusPostitas Peffu » 27. detsember 2008, 16:12

Ka minu koer on šhokolaadi suure tahvli kätte saanud aga helistasime kohe arsile ja andsime koerale hakklihakastet kus oli kõhulahtistit sees, õnneks midagi hullu ei juhtunud.
Peffu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist