Ise kuivatatud söök

Liivhiirte söögist ja söötmisest, maiustustest ja närimisest.

Moderaator: triini22

Ise kuivatatud söök

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 24. oktoober 2013, 19:17

Paar aastat tagasi sattusin ühele välismaa foorumile, kus propageeritakse deegudele ise toidu tegemist- korjatakse puhtast keskkonnast sobivaid taimi, kuivatatakse need ja segatakse siis kokku erinevaid toitusid. Foorumis on pikad teemad, et milliseid taimi ja kui palju panna, korralikud pildid ja ladinakeelsed nimed juures ja üldse mulle see foorum ja selle mõte väga meeldisid. Sel suvel siis võtsin end kätte ja tegin ka oma hiirtele väikese portsu vitamiinirikast sööki. Kogus on küll väike ja pigem saavad nad seda nagu maiust, aga katsetamiseks sobib :)

Minu tehtud söök koosneb järgnevast: kõrvenõgese lehed, valge ristiku õied ja lehed, võilille lehed, mustsõstra lehed, maapirni lehed ja õied, roosi õied (oma aia ja pritsimata) ja vaarika lehed. Välja näeb see selline:
Pilt
Lõhnab oivaliselt ja hiired pistavad seda ka suurima hea meelega. :hmstr:

Lisaks rohelisele kraamile olen neile kuivatanud ka porgandit ja õuna. Plaan on ka peedi ja maapirni kuivatamist katsetada aga selleni pole veel jõudnud. Kõik peaksid talveks igati sobilikud tervislikud ampsud olema, näri või isegi :P

Igatahes on mul plaan ka järgmine suvi neile üht teist kuivatada, et talvel oleks vahelduseks ka "suvist" kraami pakkuda. Ehk on ka teisi minusuguseid, kes ise on üritanud midagi kuivatada?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise kuivatatud söök

PostitusPostitas 3rika » 17. november 2013, 12:55

Mina kuivatasin banaani. Kahjuks tulemus ei olnud päris see, mis ootasin. Tegin küll õhukesed viilud, kuid jäid siiski veidi nätskad. Ja juba kaua kuivavad... Õnneks mu küülikule need siiski maitsevad. Kuivatatud õuna süüakse ka usinalt. Rohelise kraami kuivatamist ma aga katsetanud ei ole.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise kuivatatud söök

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 17. november 2013, 17:34

Kuidas sa 3rika kuivatasid? Ahjus? Kui kaua kuivasid?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise kuivatatud söök

PostitusPostitas 3rika » 18. november 2013, 09:10

Ma tegin kiiremalt :) Muidu soovitatakse, et mingi 4 tundi ahjus ja siis toas, hommikuks valmis. Aga kuna meil on tuppa ehitatud saun, siis panin selle kütte ja umbes 60 kraadi terve päev :D Õhtuks olid nad valmis ( või noh, sellised veidi nätskad aga niikuinii nad ei läinud kõvemaks). Ahjus peaks saama kenasti madalal temperatuuril.. lugesin, et soovitati hoida umbes 100 kraadises ahjus (või kui su ahi lubab madalamat temperatuuri, siis madalamal) ja mingi 4 tundi. Värvuselt nad lähevad ilma happelise mahlata pruuni värvi aga kuna ma küülikule tegin, siis sellest polnud mul ei külma ega sooja ;)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline