Pojad isa ja ema pesas eraldi

Küsimused, mis seotud liivahiirte paljunemisega

Moderaator: triini22

Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas liivahiir (Teema autor) » 05. oktoober 2007, 20:46

Mul on liivahiired ja neil tulid pojad 6 tükki ja on selline lugu et emasel on enda pesa ja isasel on enda pesa pojad 2 nädalased ja ma ei tea kas pojad peavad ainult emase pesas olema või võivad ka isase pesas olla tavaliselt tõstan käega emase pessa tagasi arvan et äkki kui pojad on isase pesas siis nad ei saa piima emalt ja SUREVAD :sad:
Viimati muutis sindrinahk 05. oktoober 2007, 21:42, kokku muudetud 2 korda.
liivahiir
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas Gerbil » 05. oktoober 2007, 22:18

Üldiselt liivahiirtel on komme oma poegi ühest puuri otsast teise tassida, ja sellest pole midagi kui nad vahepeal laiali on - ema peaks nad mingi hetk vahepeal jälle kokku kuhjama.

Samas, ega mina ei tea ju, kui pikalt nad eraldi on, ja mis toimub neil seal. :sleep: Kui nad sinu arust liiga kaua isa juures on, ja ema neist kohe üldse välja ei tee, võid ju vahepeal ise liigutada neid. Vaata ainult, et see emast ei ärritaks ja et sa pisikestele kogemata liiga ei tee.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas liivahiir (Teema autor) » 06. oktoober 2007, 07:41

aitäh soovituse eest !
aga mul on emasel pesa ühelpool puuri ja isa oma teiselpool puuri ja kui emane pojad isasepessa viib siis nad jäävadki sinna ja nad lähvad nii kõhnaks ja kondiseks :sad:
liivahiir
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas Eva4 » 06. oktoober 2007, 09:09

Miks sa üldse emast ja isast koos hoiad? Kas sulle ühest pesakonnast ei piisanud?
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas Pinto » 07. oktoober 2007, 09:51

Liivahiirtel on komme suuremad pesakonnad kaheks jagada, siis on neil korraga vähem poegi toita. Samas kui sa ütled, et pojad teises pesas kondiseks lähevad, siis mina võtaks selle isase pesa (koos isasega) puurist välja. Siis peaks emane pojad enda juures hoidma. Võib ka nii olla, et isane ei anna poegi emasele toitmiseks ja üritab ise neinde eest "hoolitseda". Ilma piimata olemine on aga pisikestele poegadele väga ohtlik ja selline olukord tuleks kiiresti lõpetada.

Isase eraldamine on ka seepärast vajalik, et muidu sul sünnib iga kuu uued pojad. Liivahiir paaritub kohe peale poegimist ja tõenäoliselt on sul väikeste hiirte kõrval varsti uued roosad pojad. Seega- isane koos pesaga teise puuri ja kui pojad ise söövad joovad (pudelis), mis juhtub umbes 1-1,5 kuuselt, siis 1-2 isast poega isesele seltsi ja 1-2 emast poega jäta emasele seltsi.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas liivahiir (Teema autor) » 08. oktoober 2007, 21:28

kui ma need liivahiirpojad ostsin 1 aasta tagasi siis öeldi et kaks emast on :sad:
liivahiir
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas Pinto » 08. oktoober 2007, 22:34

Palju asju võivad loomapoe müüjad öelda, kuid kahjuks pole kõik tõsi.

Mis sa oma hiirtega tegid/teed?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas liivahiir (Teema autor) » 09. oktoober 2007, 19:39

praegu on emna ja isane koos ja kasvatavad lapsi ja mina pean 7 korda päevas kontrollima ja tõstma neid liivahiire poegi ja eile isane hammustas mind et veri kohe vahhas tulema ja ma ei tea kuidas ja miks ma neid eraldi pean hoidma ja kus kas ma pean ostma uue puuri veel ?? tavaliselt kui ma puuri puhastan siis nad on 5 liitrises purgis kas see on õige?? ja jooksma ma ka ei julge neid lasta arvan et kaovad ära :sad:
liivahiir
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas liivahiir (Teema autor) » 09. oktoober 2007, 19:42

JA MIS MA TEEN NENDE POEGADEGA KKEGI EI TAHA NEID ENDALE VÕTTA KA KUIGI MA ANNAKS TASUTA MUL SÕBRANNA RÄÄKIS ET LASEKS VETSUPOTIST ALLA AGA SEDA MA KÜLL MINGIL JUHUL EI TEEEEEE :nono: (ta ei armasta loomi) ja ema arvas et annaksin LOOMAAEDA MAODELE SÖÖGIKS AGA SEE ON JU LIIIGGAAA JUUBE :sad:
Viimati muutis Kissu 02. november 2007, 08:12, kokku muudetud 3 korda.
Põhjus: Suurte tähtedega kirjutamine tähendab karjumist ja on teiste suhtes väha ebaviiskas. Austa ka teisi!
liivahiir
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas Eva4 » 09. oktoober 2007, 19:46

Liivahiiri peetakse terraariumites ja mitte puurides. Emased ja isased tuleb lahku tõsta kindlasti ja selleks on jah uut terraariumit vaja.

Offtopic:
tavaliselt kui ma puuri puhastan siis nad on 5 liitrises purgis kas see on õige?? - ei ole
ja jooksma ma ka ei julge neid lasta arvan et kaovad ära - selleks tehakse tuba liivahiirte jaoks turvaliseks ja ohutuks ja pannakse uks vahelt kinni, et nad teistesse tubadesse ei saaks.

Pojad viid loomapoodi! Ja palun ära enam paarita oma hiiri ja tõsta emane ja isane eraldi!
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas liivahiir (Teema autor) » 10. oktoober 2007, 13:21

aitäh nõuande eest
aga millal siis ültse tohin koos hoida (lugesin et kui nad üksi on siis nendel tuleb masendus
liivahiir
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas triini22 » 10. oktoober 2007, 13:45

Emast ja isast ei tohigi koos üldse hoida, kui poegi ei soovi.
Pinto kirjutas:Isase eraldamine on ka seepärast vajalik, et muidu sul sünnib iga kuu uued pojad. Liivahiir paaritub kohe peale poegimist ja tõenäoliselt on sul väikeste hiirte kõrval varsti uued roosad pojad. Seega- isane koos pesaga teise puuri ja kui pojad ise söövad joovad (pudelis), mis juhtub umbes 1-1,5 kuuselt, siis 1-2 isast poega isesele seltsi ja 1-2 emast poega jäta emasele seltsi.

Isasele tuleb seega osta uus terraarium (vähemalt põhjaga 30x60 cm ja kõrgusega 30 cm).
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas Eva4 » 10. oktoober 2007, 19:05

Ühe emase poja jätad emasele sõbraks ja ühe isase tutvustad isasega ning nii ei ole kumbki üksi.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas nuuu » 31. oktoober 2007, 10:30

Räägitakse küll, et kui pojad tulevad siis võib isa juures olla. Võibki, aga kohe peale sünnitust võib isane liivahiir uued pojad talle taha teha. Minagi olin l*ll ja ei võtnud isast poegade juurest ära, aga nüüd pole mul mitte üksi emane isasega koos. Ja näed kuidas kohe hiirte arv kahanes enne mul oli neid umbes 30, aga praegu on 6 ainult järel. Õnneks leidsin poegadele kodud, aga see ei olnud kerge. Mul oli alguses sama jutt kui mul oli ainult kaks hiirt, et jätan esimese pesakonna endale, siis hakkas , aga neid juurde tulema ja ei raatsinud ühtki ära anda. Praegu sain korda kõik oma loomadega ja nüüd on mul neile hulganisti rohkem aega ka, kuna neid nii vähe siis o n aega igaühega tegeleda.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas triini22 » 03. november 2007, 17:18

Kui ei taha saada rohkem pesakondi, siis on isase eraldamine vajalik. Emane saab väga hästi üksi poegade kasvatamisega hakkama. Talle tuleb sellel ajal vitamiini- ja valgurikkamat toitu anda. Minu emane oli sunnitud kuuese pesakonna üksi üles kasvatma, kuna ta puurikaaslane suri ära. Emane terve, on isegi kaalus juurde võtnud, pojad ka kõik terved, varsti lähevad silmad lahti. Kuigi üksi pesakonna kasvatamine kurnab tõesti rohkem, seetõttu ei soovita seda rohkem kui ühe korra elu jooksul teha lasta. Kust kohast sul selline info pärineb, et emane ja pojad ära surevad?
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas Lind1100 » 03. november 2007, 17:20

Emane saab üksi hakkama küll. Isane tavaliselt poegade kasvatamisest osa ei võta.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas triini22 » 03. november 2007, 17:21

Isane aitab poegi soojendada ja puhastab neid, kui emane pesast ära on. Samuti võib ta emasele süüa tuua.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas Lind1100 » 03. november 2007, 17:28

Olen kuulnud pigem vastupidist- isane võib segada. Ju see oleneb siis konkreetsest liivahiirest, osad aitavad, osad ei aita.
Endine klassikaaslane rääkis et tema isane ei lasknud emasel rahus hoolitseda, vaid segas teda pidevalt.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas Pinto » 03. november 2007, 17:33

Isase segamine võib seisneda selles, et ta tahab emast uuesti paaritada. Üldiselt on isased poegade suhtes väga kaitsvad ja hoolitsevad- kui ema pesalt ära siis isane pesal soendab ja peseb poegi. Kui keegi tahab poegi näppida, siis enamasti on isane see, kes "sissetungija" minema peletab (hammustab siis enamasti või hakkab väga närviliselt käe peal sagima).
Parem variant on ,kui emasel on seltsiks teine emane, siis pole uue pesakonna ohtu. Teine emane aitab ka väga hästi poegi kasvatada (mõni isegi imetab neid, kuigi ma pole kindel, et neil piima tuleb, pojad lihtsalt lutsivad teda pigem instinktist vms).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pojad isa ja ema pesas eraldi

PostitusPostitas nuuu » 05. november 2007, 14:16

Minu isane siiamaani kaitseb oma poega. Nad elavad kahekesti ja ta elab oma pojaga. Poeg juba täisemees :wink: , aga Naaskel ikka kaitseb teda :happy:
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist