2 emast 2 isast ja nende järglastest

Küsimused, mis seotud liivahiirte paljunemisega

Moderaator: triini22

2 emast 2 isast ja nende järglastest

PostitusPostitas blue15 (Teema autor) » 03. detsember 2007, 18:17

Nii, lugu siis selline, et ostsin korraga neli hiirt. Kuna tahtsin poegi siis hoidsin meelega kõiki koos. Nüüd jupp jupp aega hiljem ongi esimene oodatud pesakond, oleme väga rõõmsad, aga küsimus selline, et kuidas vanemaid hiiri nüüd eraldada? Paistab, et kaks tükki on emased ja kaks tükki isased. Minu loogika ütleb, et jätaks emased praegu kõigi poegadega ühte satsi ja kaks vanemat isast eraldi. Pojad hetkel kuskil viie päevased. Pärast paneks isased pojad isaste juurde...kuid kas suured isased pisikeste poegadega siis enam lepivad? Mida teie teeksite? Kokku nad vist enam jääda ju ei või? Poegade vastu poleks mul iseenesest midagi, paljud tuttavad on ka soovi avaldanud.. andke nõu, mis edasi teha!? :umm:
blue15
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

2 emast 2 isast ja nende järglastest

PostitusPostitas triini22 » 03. detsember 2007, 18:33

Isased tõstad lihtsalt eraldi terraariumisse. Emased kasvatavad koos pesakonna üles.
Sa pead arvestama ka sellega, et see emane, kes poegis, on uuesti tiine, kuna emasel liivahiirel on kohe peale sünnitust jooksuaeg, mil ka uus pesakond valmis tehakse. Väga suur on ka tõenäosus, et ka teine emane on tiine. Kui teine emane poegib sellel ajal, kui esimene veel enda poegi imetab, siis ei soovita neid kokku jätta, kuna emased võivad poegade pärast kaklema minna või siis ründab üks emane teise emase poegi.
Isased võtavad reeglina 6 nädalased pojad kergesti omaks.
Kas need liivahiired on ostetud kõik samast loomapoest. Kui nii, siis ei soovita neid enam omavahel paaritada ning ka poegi ei soovita edasi kellegagi paaritada. Eesti on nii väike, et suguluspaaritusest nõrgema tervisega loomi ei ole tõesti enam juurde vaja.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist