Hermeliinküülik

Mis tõugu küülik mul on? Küülikute värvidest, värvide/tõugudega seotud müütidest ja palju muud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Hermeliinküülik

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. juuli 2004, 14:38

Lugesin http://www.miniloomad.ee lehelt veidi hermeliinküüliku kohta.Tekkis küsimus,et kas neid peetakse ka lemmikloomadena nagu lontusid?Pole sellisest tõust enne kuulnudki.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 13. juuli 2004, 02:03

Miniloomad.ee tegijad on siin foorumis ka: kasutajad Miniloom ja Rudy. Kui on huvi, tasub ju otse nende käest küsida. :) Neil ka päris tihti imearmsaid poegi, kelle ostmist kaaluda. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hermeliinküülik

PostitusPostitas Kissu » 13. juuli 2004, 05:50

Niipalju, kui ma näitusel nägin on hermeliinküülikud üliarmsad. Ja minuteada on nad tõesti koduloomadena ka. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Hermeliinküülik

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 05. august 2004, 08:36

Mina ostsin enda oma 5 aastat tagasi ja ei teadnud lontudest siis veel midagi. Siis ju ainult hermeliine müüdigi. :wink: Neid on praegugi praktiliselt kõikidest loomapoodidest võimalik osta. Kõik need kikkis kõrvade ja sileda karvaga on hermeliinid. Suuruse vahe tekib sellest kas on Hollandi või Saksa või miskit muud päritolu.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 05. august 2004, 19:48

Müügi all olid mõned kuulutused : http://www.miniloomad.ee/sisu/myyk/text.php Lugege ise, seal on hermeliine ka! :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliinküülik

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 13. veebruar 2005, 18:48

Kõik, kellel on kikk-kõrvad ja sile karv ei ole põrmugi mitte hermeliinid! :x Kikkis kõrvadega on ka näiteks satiin, deilenaar, jamora (mitte siledakarvaline), hollandi küülik, gotlandi küülik, väike chinchilla, väike hõbedane, sachsengold, inglise scheck, Alaska, Rex etc.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Hermeliin

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 03. märts 2005, 14:35

Tere :oops:
selline küsimus Teile siin, et kas keegi võiks mulle rääkida midagi hermeliin jänkudest , avastasin seelion.ee lehelt et nad on vist kõige väiksemad alates 0.8kg - 1,5kg ja just kõige pisemat tahakski. Kodulehe omanik vist müüb ka ma arvan neid Tartus ja olen ka kuulnud , et inimsesed tartust on omale ostnud hermeliini, ma aga Tallinnas - kas siin neid ka võimalik osta on? ja kui sõbralik see jänes on , on kaisutaja tüüp?Ühesõnaga ma ei tea selle tüübi kohta veel pea mitte midagi kuna ka netis polnud infot vaid seda , et nad on pisemad :oops: suured tänud juba ette
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliin

PostitusPostitas Jänkumamma » 03. märts 2005, 14:58

Hermeliinid peaksid olema ühed pisemad dekoratiivküülikutest ja neil on üsna lühikesed kõrvad. See on kõik, mis ma neist tean. :oops: Iseloomu kohapealt ei oska ma kahjuks midagi öelda, seda vast oskab kasutaja Mio paremini kommenteerida.
Tallinnas ei ole ma hermeliine trehvanud, kuigi - ausalt öeldes - pole ka asjasse eriti süvenenud.
Koht, kus ma olen hermeliine näinud, on miniloomafarm Sigastes, Pärnumaal ja nemad müüvad neid ka.
Tundub küll kauge koht olevat, aga minu arvates tasub seal ära käia ka teiste loomade pärast, sest nad on seal nii kihvtid: metsa sees, sõbralikud ja vabad. Koduleht on siin: http://www.miniloomad.ee
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliin

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 05. märts 2005, 21:54

:) Ma siin ka!
Meil on kodus kaks hermeliini: üks sinine ja paberiteta (Mio), teine must ja garanteeritult tõupuhas (Måns).
Hermeliinküüliku (muide, hermeliin on üks hoopis teine loom, mingi nirgi moodi asi) tunnusteks on väga lühike kael, peaaegu ümmargune pea eriti paksu karvaga põskedel ja väga lühikesed kõrvad, mida olenevalt tüübist kantakse tihedalt koos vastu selga või siis kikkis ja V-vormis. Värve on lõputult palju ja imeilusaid. Ideaalkaaluks loetakse 1,0 - 1,2 kilo, mis teeb temast kõige väiksema küülikuliigi.
Mio on väga rahuliku moega ja selline nats pedantne küülik, kes hoiab korda nii oma karjas kui puuris. Måns on meil alles nooruke ja ma pean ütlema, et kuu aja möödudes ei tunne ma veel teda päris läbi ja lõhki. Valisime tema just nimelt selle pärast, et ta oli ka selline rahulik ja ei läinud isegi näitusepuuris närvi. Mõtlesime, et siis saavad varsti, kui 4 nädalat ta kastreerimisest möödas, Mioga paremini läbi. Praegu oskan iseloomustada teda kui kohutavalt sarmika, kõrgustesseküündiva ja leebe küülikuna.
Näitusel nägin aga küllalt neid, kes olid hoopis bossimad ja elavamad. Küll aga polnud neist keegi agressiivne.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 07. märts 2005, 14:44

Väga raske on suurust niiviisi edasi anda. Mõtlesime siin mõlemad pikalt ja laialt ja ikkagi ei tule head võrdlust pähe. Nagu tuvi? Või natuke lühem, kui poolekilone kohvipakk? Kui ostad paberiteta hermeliini, kasvab ta enamasti nii pooleteistkiloseks ja tal ei ole sama pead ja kaela, sest ta ei ole puhtatõuline.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliin

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 07. märts 2005, 14:57

Kui me Nöbi tõime, siis oli ta 1,5 kuu vanune. :P
Ta oli nii pisike, et peopessa mahtus just ära. Minu albumis on ta pilt ka üleval, kui me ta tõime. Hetkel 8 kuune, kaalub ta 1,4 kg.
Samas on meil kodus ka teine jänes, kes on praegu 4,5 kuune ja ta on nii kaalult kui ka välimuselt juba Nöbist suurem. :D , kuigi ka tema ei ole suure jänese tõugu
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliin

PostitusPostitas Jänkumamma » 11. märts 2005, 11:15

Hermeliinihuvilised!
Tallinnas Järve Selveri loomapoes on müügil pisi-pisikesed hallid jänkupojad, imelühikeste kõrvadega. Igavesed asjalikud sebijad on. Minule meenutasid nad välimuselt igatahes väga hermeliinküülikuid. (Kuigi alguses vaatasin nurga tagant, et nad müüvad hõbehalle siile. :lol: )
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliin

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. märts 2005, 13:59

ka mina nägin neid pisikesi küülikuid. Ei saanud alguses arugi mis või kes nad nii pisikesed on :P
võtsin neist ka mõned pildid:), ja proovisin ka siia neid üles panna, kuid kahjuks ei saanud hetkel sellega hakkama :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliin

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. märts 2005, 15:53

jänkumamma kirjutas:(Kuigi alguses vaatasin nurga tagant, et nad müüvad hõbehalle siile. :lol: )

Kas olid siis tsintsiljavärvi või sellised pipar/sool?
:lol: Hea, et mina sellesse poodi ei saa minna, muidu oleks käik 4-nda küülikuga lõppenud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliin

PostitusPostitas Jänkumamma » 11. märts 2005, 16:04

Me Jaapesiga tegutseme piltide ülespanemise suunas.
Pojakesed olid hõbehalli karva, kolmest üks oli hall-valge-kirju, ülejäänud täiesti hallid. Sebisid mööda puuri ringi ja kõhutasid toidukausis. Nad ise olid nii suured (väikesed), et toidukaussi mahtus üks täielikult ja ülejäänud poolenisti sisse.
Kui hinnata nende värvi skaalal tshintshilja vs pipar/sool, siis pigem tshintshilja, või siis veel täpsemalt öeldes: minu Joosep. :wink:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliin

PostitusPostitas Jänkumamma » 11. märts 2005, 16:47

Siit need kõrvadega "siilid" tulevadki!
Autoriõigused kuuluvad Jaapesile.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Vahekommentaariks nii palju, et täiskasvanuna peaksid need põngerjad olema umber nii suured:
Pilt
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 13. märts 2005, 16:42

Hmm, kõrvad õiged, aga pea kuju on vale. Pea peaks puhtatõulisel hermeliinküülikul peaaegu täiesti ümmargune olema ja kael pea olematu.
Värviks on neil sinine. :D
Väga nunnud on nad aga küll. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliin

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 07. juuni 2005, 13:01

ma olen aru saanud siiamaani, et päris tõuküülikut on päris raske saada... Kas siis poes ka ei teata tegelikult mis tõugu (või ka sugu) nad on?
oh aga äkki on siis minu avatari pildil hermelliin küülik? :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliin

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 07. juuni 2005, 13:39

niipalju kui ma aru saan, on su avataril lontu. hermeliinid on aga kikk-kõrvad...
Viimati muutis Endised kasutajad 08. juuni 2005, 07:34, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliin

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 07. juuni 2005, 19:48

LONTIS KÕRVADEGA HERMELIINKÜÜLIKUID EI OLE OLEMAS!!!! Palun vaadake minu isiklikus albumis meie pesamuna Månsi. Tema on tõupuhas hermeliinküülik.
Hermeliine on küll väga paljudes värvivariantides aga kõrvad on kõigil väga lühikesed ja püsti!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüliku tõug...

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 05. august 2005, 20:10

palun vaata foorumis ring või kasuta otsingut :) põhiliselt on korteris mugavaim pidada kääbus kikk- või lontkõrvu. aga ka hermelliine, kuid minu arusaama järgi on raske leida päris õiget hermeliini ja nad on ka kallimad. oleneb ka palju sellest, kui palju ruumi sul on. pidamise poolest pole vist vahet, kas pead endal toas kääbikut või 10 kilost jänksi :roll:
(minu albumis on näiteks pilte kahe kuusest lontukast, galeriis aga palju pilte ka teistest loomakestest ;))
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. august 2005, 08:42

karvatuust minul on kortris :lol: hermeliin mina ütleksin et teda on raskem kantseldada kui teisi küülikuid ja muidugi on naad kallimad ka minu oma maksis 500krooni.ja hermeliin-i tõugu jänesed on kurjemad :twisted: mul on käed ja nägu kõik kriime täis
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. august 2005, 22:03

mariehelena kirjutas:karvatuust minul on kortris :lol: hermeliin mina ütleksin et teda on raskem kantseldada kui teisi küülikuid ja muidugi on naad kallimad ka minu oma maksis 500krooni.ja hermeliin-i tõugu jänesed on kurjemad :twisted: mul on käed ja nägu kõik kriime täis

Ei ütleks, et nad kurjemad oleks. Mul on neid kolm olnud ja kõik olid väga nunnud. Aga lontis kõrvadega Maia on see eest suurem rahmeldis. Meie tõupaberitega hermeliin Måns on kõige suurem hüpik, keda olen näinud :) aga ääretult võluva näo ja olekuga alati sõbralik küülik.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. august 2005, 13:09

mina võn selle teema pealt nii palju üelda et minu kodus on hermeliin ja tema on natuke kuri ja ei kannata süles olemist kaalu ma tal täpselt ei tea aga seda küll et ta on natu kuri :eek: :evil:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliin

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. august 2005, 16:16

Eks neid ole igat sorti. Meie Måns on nüüd aastane ja väga tore küülikupoiss. Pole mind kordagi hammustanud ega näksanud. Väljas joostes teeb väga suuri hüppeid ja spurdib vägevalt. :lol: Samas on ta väike aga agar: kui Måns oma rõõmujooksu teeb ja meie kass teda taga proovib ajada, lõppeb asi alati sellega, et Oskar jookseb ees ja Måns järel :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliinküülik

PostitusPostitas sticker28 » 02. märts 2010, 20:10

Tervist,

Ükspäev olin kaubamajas ning minu imestuseks oli ühel neiul käes kaks imepisikest küülikut kes mahtusid talle peopesadesse ära. Kas need ongi hermeliinid? Ning kui pisikeseks nad ikkagi jäävad? Lihtsalt nii armsad olid, et ei suuda enam ilma selliste mõteteta olla :ups:
Kasutaja avatar
sticker28
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hermeliinküülik

PostitusPostitas Anete12 » 14. märts 2010, 16:51

Need võisid olla hermeliini pojad, sest ega need hermeliinid nii väiksed ka ole. Hermeliinide kaal on 0,7- 1,5 kg, ideaal kaal 1,0 kg.
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hermeliinküülik

PostitusPostitas KrezziMammu » 31. jaanuar 2011, 16:47

Teate !
Meie ostsime Kristiine PetCenter-ist endale küüliku. Imepisike. Hetkel on ta peaaegu 3 kuune ja kaalub siis mingi 600g. Ett surfasime netis ja leidsime, et ta on hermeliinküülik. Anete12, ega nad on kõige väiksemad küülikud. Ega on kyll väiksed. Mõned pildid ka siis : http://i53.tinypic.com/6yffyr.jpg
KrezziMammu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hermeliinküülik

PostitusPostitas siky87 » 02. veebruar 2011, 17:30

KrezziMammu...mulle ta pigem meenutab lõvilakka, kuna hermeliinidel on pisut lühemad kõrvad ja karv samti lühem. Võin muidugi ka eksida:)
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hermeliinküülik

PostitusPostitas nommi » 02. veebruar 2011, 23:08

Kas 600g 3kuuse hermeliini kohta natuke palju ei ole? Kui ma nüüd väga mööda ei pane, siis minu praegu kahe kilone kääbuspäss kaalus selles vanuses ainult 100g rohkem. Arvestades, et hermeliini kaal peaks 1kg või alla selle jääma, siis minu meelest on seda kaalu praegu hermeliini jaoks liiga palju.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tõud ja värvid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline