Kutsumata "külalised" teie aedades!

Loomateemalised uudised Eestist ja mujalt.

Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas Jammers (Teema autor) » 09. mai 2010, 14:59

Niisiis, et kes on tulnud teie aedadesse ja kes seal elavad juba. Ma arvan, et maal on neid "külalisi" rohkem. :-)
Minu on käinud kõige rohkem siile, nad ka elavad siin minu aias. Veel on käinud metsjäneseid ja metskitsi. Need, keda ma üldse oma aeda ei tahaks, on rebased, hundid, kährikkoerad ja muud sellised, kes on lihasööjad. Esiteks juba selle pärast, et üks kährikkoer oli minu Jutakese ära söönud! :hanky: Ta oli minu küülik. :lein:
Kasutaja avatar
Jammers
Why not Zoidberg?
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 463
Teemad: 23
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas samton » 09. mai 2010, 15:50

Mutid ja vesirotid - no kohe kindlasti pole ma neid endale aeda kutsunud. Sel talvel peremehetsesid ikka väga kõvasti.
Sipelgad - neid on massiliselt, eks see metsa lähedus mõjutab.
Konni liigub aeg-ajalt. Vanasti oli päris palju sisalikke, aga viimastel aastatel pole neid näinud. Kummagi vastu pole mul midagi - kutsunud neid ei ole, aga elagu pealegi siin. Sama käib siilide kohta keda kahjuks küll harva näha on.
Varesed on väga vastikud elukad, kui nad aias elavad. Pesa maja kõrval suure kuuse otsas. Teevad väga palju pahandust aias.
Oma aias olen rästikut vaid kahel aastal näinud, aga naaberaedades liikuvat neid sagedamini.
Ühel sügisel elas pooltobe metsis mõnda aega minu aias.
Seesama: Pilt
Jänesed on käinud - ise pole neid näinud, aga talvel oli noori õunapuid järatud. Oravaid liigub vahel. Ja muidugi igasuseid linde.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas kertu0208 » 09. mai 2010, 17:47

Meil on ka linnud kõige tihedamad külalised.
Kuna maja ees on tiik siis konnasid on ka väga palju. Alles üks päev lugesin tiigis 15 konna kokku.
Samuti on tagahoovis kahe suure kuuse põimumiskohas oravapesa. Minu akna taga (mis ei ole tagahoovi, vaid külje peal) käib tihti üks orav puude otsas tegutsemas. Eelmine kuu oli üle jäätunud tiigi eeshoovi sattunud ka üks kits. Tuli läbi kuuseheki (seal kuskil üks auk).
Suvel olen ka paaril korral sisalikke näinud.
Siile eriti enam ei käi, mitu aastat tagasi oli neid palju.
Mitte küll aias sees, aga selle kohal aeg-ajalt tiirutab ka kanakull või paar, kuna meil 3 kana ja kukk (alles eelmine aasta veel oli palju kalkuneid ja kanu, 2 hane jne). Kull on ka paar kana ära võtnud, kuigi valvame kanu ka (muide eelmine aasta, kui kalkunid olid siis nad olid väga head valvurid, eriti, kui pojad olid siis andsid kohe teada, kui kull oli, et pojad peitu minna saaks).
Ka päris tihe külaline oli üks kass. Ta sai aga surma, jäi auto alla eelmise aasta juulis (jättis ka 3 poega maha, kes olid kuskil 2-nädalased, kasvatasin nad üles, kõik jäid ellu).
Üks rästik oli ka paar aastat tagasi siin, käis tiigi peal ujumas.
Rohkem ei tule hetkel meelde kedagi muud.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas Anete12 » 09. mai 2010, 19:19

Kuna elan metsaääres, käib ka rohkelt külalisi. Suvel kui valminud on ploomid ja õunad mis on nii küpseks saanud, et kukuvad maha tulevad rebased ja kährikud kes neid seal söövad. Õuntel on hamba jäljed peal ning puu all on junni hunnikud. Eks iga õhtu siis maha kukkunud õunad korjan ära aga eks öösel neid kukub ikka veel alla.Niisamagi aastaaegadest hoolimata on nad meil külalised. Veel meil käivad ka jänesed.Eelmisel aastal ma mäletan, kuidas üks jänkupoeg elas meil õues, kas kuskil hekis või kapsa vagude vahel.Nuhtluseks on aga vesirotid ja mutid. Tänavu oli vesirottide poolt õues maapealsed käigud, mis tegid muru inetuks. :mad: Veel on meil vahepeal ka mõni nastik või rästik kuhugi kivimüüri juurde lipsanud, kuid väga vähe.Igal aastal kui tuleb marjaaeg rikuvad ära marjasaagi aga pasakad ja musträästad.Tiigis on ka arvukalt tiigikonni (rohelist värvi) kes lärmavad ööd läbi ning siis ma ei saa ültse magad, olen öö läbi üleval.Olen näinud vilkamisi ka hiiri ja päästnud mõnegi kasside käest ja heinamaale lahti lasnud.Paar aastat tagasi olid ka meil siilid kes käisid trepi peal koera kausist söömas ja koera kuudi juures kausist söömas ning koer ei teinud neile midagi, vaid lasi neil süüa sealt.Nad muutusid isegi nii julgeks, et sain neile otsa ette pai teha.Ning nad podisesid nii lahedalt! :biglove: Muidgi igasuguseid linde on veel meil.Heinamaadel käivad veel söömas kitsed.Põllul sonkisid aga herned, kartulid ja muu söödava ära metssead.Põllul on veel meil puhanud ka sookurgede parv, kes ka sõid söödavaid taimi.Orav on ka meil tamme otsas kohe mitu korda käinud.Talvel on ka tihased ühed toredad elanikud!Kindlasti on veel igasugu loomi, kuid mul tuleks liiga pikk jutt ja kõik ei tule ka meelde. :-D
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas maris2 » 09. mai 2010, 19:50

Maal elades olid ühel talvel meil aias öömajal kitsed. Ilmselt meelitasid õunapuud nad kohale. Aga kuna koera meil ei olnud sellel talvel siis polnud neil ka midagi karta.
Veel on aias elanud hulgaliselt mutte, ilmselt ka vesirotte jube suured käigud peendras ja lilledel puudusid sügisel sibulad :) .
Jänesed, samuti talveti näksisid vaarikaid. Ja kährikut oleme ka kohanud. Lisaks veel hulgaliselt rebaseid , kuid nemad eemal põllu peal.
Ühel suvisel päeval aga jalutas meie õuele tuttpüti poeg, meil oli ligidal tiik. Alguses me ei saanud aru mis linnuga tegu. Kaevasime talle usse. Elas meie juures vist ühe päeva. Naabrimees käskis ta vanni pista ,sest lestad ju all ja küll ta ujuma hakkab, no ja nii oligi. Linnuke oli üli õnnelik et vette sai hakkas kohe ennast pesema. Ja siis toimetasime ta tagasi oma liigikaaslaste juurde.
Mingil ajal elas meil ka kuuris kärp, ma arvan et oli kärp . Pisikene ja valge. Ja kus oli tegelasel kisa, täitsa õudne kui kõvasti ta kriiskas. Mõned korrad õnnestus teda ka näha.
Ümber maja olid meil ristikupõllud. Ja suvel siis niideti seal ikka mitmeid kordi. Ja meie leidsime siis oma puuhunniku alt pisikese jänese. Ilmselt siis puges peitu niidukite eest. Püüdsime kinni ja ootasime kuni niidukid ära läksid ja viisime pisikese põllule tagasi. Väga sõbralik oli.
Emal elas kastmisvannis kaks aastat mingi veeputukas. Alati kui vanni pesema hakkasime püüdsime ta kinni ja panime ämbrisse ja pärast vette tagasi. Tema tarbeks olid vannis ka kivid. Toitus ta arvatavasti vette upunud putukatest.
Panin nüüd siis kirja loomad, linnud ja putukad kellega siis ise ka kokkupuutunud.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas Jammers (Teema autor) » 09. mai 2010, 23:13

Nojah, eks neid linde ongi kõige rohkem :-D ! Veel jah on mul ka see kutsumata külaline mutt. Ohh, kuidas nad ikka suuri mullahunnikuid välja kaevavad! :grr: . Siile ma näen omal aias küll päris tihti, juba eilegi nägin ühte. Juba suvel õhtupoolikutel, kui on natuke hämaram, vudib neid aias küll päris tihti, kui aga kuskil vaikselt istuda. Mul on ühed naabrid ca 50m kaugusel minu aiast, seal vahel on väike põld ja selle põllu pealt lähevad üle elektritraadipostid. Ühe posti otsa on tehtud ka kurgedel pesa. Elavad nad seal juba aastaid. Kaks korda on juhtunud nendega ka õnnetusi - ühel aastal oli nii, et suurem kurepoeg, kes oli nende kurgede oma, kelle pesa oli elektritposti otsas, oli lennanud jalgupidi elektritraatidesse. Mina olin siis umbes 5-6-aastane. Vanemad nägid siis seda armsat kurge teise põllu peal ja arvasid, et ta on seal olnud juba liiga kaua. Läksime siis vaatama ja tema jalad olid nii lõhki, et ta jalad olin verd täis ja jalad olid tal nii lõhki, et üks jalg oli peaaegu otsast ära. Kutsusime siis loomaarsti ja nad hakkasid tulema. Mu onu ja tädi elasid ka väga lähedal ning tulid vaatama. Jõudis siis natukese aja pärast loomaarstid kohale ja nad otsustasid kure magama panna. Me matsime ta ise siis lähedaimal asuva elektriposti alla. Teisel korral oli see õnnetus eelmisel aastal, kui oli jällegi lendama õppinud kurepoeg jalgupidi traatidesse jäänud ja see oli minu meelest veel hullem, kui eelmine, sest kurg oli sinna kinni jäänud ja rippus seal surnult. Me ei teadnud mida teha ja ta kukkus sealt paari päeva pärast alla. Seda ma ei tea, mida vanemad temaga tegid, arvatavasti matsid ka tema maha. :lein: :hanky:
Muidu käisid meil kured sealsamas aias konni otsimas, eks ikka sellepärast, et meil on oma aias suuremat sorti tiik ja ka jõgi läheb aiast läbi :-) .
Kasutaja avatar
Jammers
Why not Zoidberg?
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 463
Teemad: 23
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas Che » 16. mai 2010, 12:06

Tihedad külalised on linnud. Mutte ja vesirotte liigub ka palju ringi, kes jubedalt pahandust teevad. Talvel tulevad aeda ka jänesed, kes õunapuid rüüstavad. Rohkem võiks külas käia siile ja oravaid... :happy:
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas bblondie » 16. mai 2010, 12:27

Mutid ... :bang:
All of the animals except for man know that the principle business of life is to enjoy it.
Kasutaja avatar
bblondie
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 579
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas Jammers (Teema autor) » 16. mai 2010, 15:34

Täna nägin oma aias pruuni jänest! :biglove: Mõnusalt kargas minema, kui teada sai, et keegi teda nägi! :-D
Kasutaja avatar
Jammers
Why not Zoidberg?
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 463
Teemad: 23
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas samton » 16. mai 2010, 16:23

Eile külastas mind üle tüki aja rästik. :shock:
Oli lausa trepi ees, pea püsti ja susises. Kass, totu, üritas temaga mängida - istus ja vehkis käpaga. Õnneks ei juhtunud temaga midagi.
Kuna ma ise usse paaniliselt kardan, kutsusin naabrimehe appi. Tema toimetas tigediku metsa.
Siinkandis olevatki tänavu eriti palju rästikuid (minu meelest on neid siin alati palju olnud). Vist kõigist naabruskonna aedadest on neid juba viimastel nädalatel leitud.

:ot1: LontuOskar, ma eelistaksin rästikule iga kell karjakaupa jäneseid.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas Jammers (Teema autor) » 16. mai 2010, 16:46

Mul on nii, et vanaema juures on aias pääris tihti igast "ussikesi". Õeh, neid ei taha üldse oma aeda! :-D

samton kirjutas: :ot1: LontuOskar, ma eelistaksin rästikule iga kell karjakaupa jäneseid.


Heh, ma ka! Ega mul selle jänese vastu midagi pole (neid just ootaks oma aeda), aga neid madusid küll ei tahaks! :wacko:

:ot: Mul vanaema juures kah käisid imelikud "külalised", see ei ole mingi metsloom ega lind, vaid naabrite lehm ja pull! :shock: Need elavad neil niimoodi, et on metsas (neil on oma mets) ja seal on aed ümber. Kui nad lahti saavad, siis on esimene asi tulla sinna vanaema aeda! :-D Siiamaani on aed suuri sügavaid sõrajälgi täis, kui jalge ette ei vaata, siis lendad üldse käpali!
Kasutaja avatar
Jammers
Why not Zoidberg?
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 463
Teemad: 23
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas Loomahull » 16. mai 2010, 17:06

Oh taevas, ma kardan paaniliselt madusid. Vist peaks kolima, kui keegi meie aia elama tuleks... :wacko: Aga meil on ikka linnud, hakid ja varesed põhiliselt, kes ubade ja herneste kallal suurt pahandust tikuvad tegema ja mügrid, mis eelmine aasta terve aia labürindiks muutisd. :grr:
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas Merily » 17. mai 2010, 17:55

Meie suured külalised- okei, tegelikult elavad nad meiega ühes- sipelgad. PUNASED! On kasutatud igasuguseid vahendeid, et neist lahti saada, aga ju on neile kodu nii kallis, et mitte ei taha siit ära minna. Tuppa nad õnneks (ptui, ptui, ptui- eile koer tõi ühe endaga kaasa) ei ole roninud.
Linnud käivad ka. Talvel on alati söögitops väljas, siis külastavad meid tihased ja muud pisilinnud.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kutsumata "külalised" teie aedades!

PostitusPostitas Lind1100 » 17. mai 2010, 18:20

Minu aed on loomaaed- igat liiki sulelised, (ka nt. toonekurg, pardid, siidisabad), igat laadi putukad (Vapsikupesa, mitmed herilasepesad ja kimalasepesa varasematel aastatel) nastikud, konnad, vesilikud, siilid, kari- ja tavalised hiired, kahjuks ka mutid ja võõrad kassid-koerad...

Paar korda on nähtud ka nirki/kärpi, vähemalt kord oli rebane kanade aia juures :dry: , veel on nähtud jänest ja metskitse. Ühel juhul oli ka mingi suurem elukas läbi aia tulnud- looma ennast ei näinud, kuid jäljed olid maas ja aed pikali. Põder vist.

Mis aga kõige huvitavam- korra jalutas aiast läbi loom kes nägi üsna ilvese moodi välja... Tea kust tuli või kuhu läks. :shock:
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Loomad meedias

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron