viirukal silm kinni

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

viirukal silm kinni

PostitusPostitas ellukas (Teema autor) » 28. juuli 2008, 20:23

Täna ostsin kaks viirukat vennale sünnipäevaks.Emane on üleni kollane,isane sinise-musta-valgekirju.Poes seda ei märganud aga koju tulles nägin,et isasel on pidevalt parem silm kinni või vidukil.Kui ta lendab ringi ,siis teeb ikka mõlemad silmad lahti.Ja siis veel - ta kraabib oma nokka mööda puurivõret. :umm: kas see on normaalne?
Palun aidake!
Tänan!
Miks on maailm ebaõiglane ja võttis minult mu kalli viiru?:(
ellukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Asukoht: Tallin, arvuti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirukal silm kinni

PostitusPostitas Annie » 28. juuli 2008, 22:47

Silma koha pealt jälgi teda homme ja ülehomme. Kui silma lahti teeb, siis vaata, kas pealtnäha on samasugune kui teine silm. Võib-olla oli midagi silma kriipinud ja see läheb üle. Kui kauemaks jääb niimoodi silma kinni hoidma või tuleb sealt veel mingit vedelikku, siis võiksid arstiga konsulteerida.
Nokka nad tavaliselt puhastavad vastu õrt. Kas puuris on tavaline plastmassõrs või on sellel liivapaber ümber? Kui on tavaline plastmassist, siis ju ei saa ta selle vastu oma nokka puhtaks. Kui nokk ja sõõrmete ümbrus on muidu ilus-puhas, ei ole noka kraapimises küll midagi imelikku.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirukal silm kinni

PostitusPostitas ellukas (Teema autor) » 29. juuli 2008, 08:15

Nii...Kõigepealt aitäh nõuannete eest!Täna hommikul juba parem-hoiab rohkem mõlemat silma lahti.Enam ei ole aega noka kraapimisega aega raisata,kui Lily,kena kollane emane viirpapagoi,kõrval on :-D .Aga üks mure on veel-ma sain nad eile ja Lily pole veel midagi joonud (ainult nokkinud natuke kurki)Nüüd näen ,et tal on väljaheide kinni.Ta togib seda noka ja jalaga ning ma näen,et tal on ebamugav.Ma küsin veel-kuidas nad üldse joovad?Mul on jooginõu ja seal olen isasele juua andnud ,aga muidu?Kas nad istuvad õrrel(kas ma pean õrre jooginõule lähemale panema?) või joovad lennu pealt :umm:
Miks on maailm ebaõiglane ja võttis minult mu kalli viiru?:(
ellukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Asukoht: Tallin, arvuti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirukal silm kinni

PostitusPostitas ellukas (Teema autor) » 29. juuli 2008, 08:53

Jee!Emasel nüüd kergem,sai väljaheite välja
Miks on maailm ebaõiglane ja võttis minult mu kalli viiru?:(
ellukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Asukoht: Tallin, arvuti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirukal silm kinni

PostitusPostitas Annie » 29. juuli 2008, 10:41

ellukas kirjutas:Ma küsin veel-kuidas nad üldse joovad?Mul on jooginõu ja seal olen isasele juua andnud ,aga muidu?Kas nad istuvad õrrel(kas ma pean õrre jooginõule lähemale panema?) või joovad lennu pealt :umm:
Istuvad ikka õrrel ja joovad ise jooginõust. Alguses võid jah jooginõu võimalikult õrre lähedale panna, et nad selle üles leiaks.
SIIN on väike loetelu korudma kippuvatest teemadest. Kuna oled algaja viirukapidaja, siis soovitan need ka läbi lugeda. :-)
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirukal silm kinni

PostitusPostitas ellukas (Teema autor) » 30. juuli 2008, 18:48

Tänan,juba loetud. :-D
Miks on maailm ebaõiglane ja võttis minult mu kalli viiru?:(
ellukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Asukoht: Tallin, arvuti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron