Meriseal kärnad

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Meriseal kärnad

PostitusPostitas jouks (Teema autor) » 15. august 2010, 22:54

Tere!
Olen pisi.ee-s suhteliselt uus kasutaja ning mõtlesin, et võiksin teiega seda informatsiooni jagada :) Ehk tuleb kellelegi mu järgnev jutt kasuks.
Ostsin omale põssiku mullu novembri alguses, nüüdseks on põssik aasta ja 1 kuud vana. Elab üksi, kuid kavatsen ka seltsilise võtta. Põssiku nimi on Norsu ja ta on üks armas tüdruk! (Kolmevärviline: valge,pruun,must).
Tartus olles polnud põssaga mingit probleemi, probleemid algasid siis, kui tõin tibuka jaanuarist maale, kus vanemad talle hakkasid hiina kapsast andma.
Põssik oli kapsast jumalast sillas, muudkui sõi ja sõi. => Tekkisid kärnad, mis lausa veritsesid ja põssik ei söönud kuivtoitu enam endiselt ega joonud ka vett. Käisime loomaarstil Rakveres, öeldi, et allergia, tehti isegi süst, kästi kõik heinad-asjad välja vahetada. Tegime seda, miski ei muutunud.
Läksime arsti juurde tagasi, seekord Väike-Maarjasse, sest see oli lähemal. Arst oli imelik, pani ühte rohtu liialt palju ning kutsus tagasi nädala pärast. Senikaua pidime pisikese nahka mingi kassirohuga (Cortizeme vist) määrima.
No, öeldud - tehtud! Vaikselt hakkasid kärnakesed paranema, läksime v-maarjasse tagasi. Arst ütles, et "Ime, et ellu jäi üldse, ma panin liialt palju rohtu, kartsin,et sureb ära!" ning hiljem üritas sama rohtu veidikene veel panna, kuid midagi tuubist ei tulnud, siis tuli (Tsiteerin järgnevalt nüüd): "Aga äkki see õhk, mis siit seest tuleb, ravib ka teda?"
Tervel mu perel oli suu maani lahti.
Koju läksime, määrisime Norsut veel mõned päevad selle rohuga, kuni kärnad olid kadunud.
Siis tõi isa uuesti hiina kapsast, andsime pisikesele - paari päeva pärast jälle kärnad.

Siis jõudsingi järeldusele, et asi on hiina kapsast tingitud. Nüüd pole kapsast andnud, pole ka muresid.

Kui teie põssikul on miski jama, analüüsige kindlasti läbi toit, mis te talle annate.
Ise algul selle peale ei mõelnud, aga see hiina kapsas on ikka ohtralt keemia. Seda ärge küll oma pisikesele ruigamile andke.

Loodan, et kellelgi on minu postitusest ka kasu :)!
jouks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meriseal kärnad

PostitusPostitas Kissu » 17. august 2010, 10:54

Väga tore, et notsu sai terveks ja leidsite piisavalt kiiresti allergia põhjuse üles. Tänan, et seda lugu ka meiega jagasid.

Samas arvan, et päriselt hiinakapsa paanikat pole mõtet tekitada. Tõenäoliselt oli loomakesel siiski kapsa enda vastu allergia, mitte selle keemia vastu seal sees või siis konkreetse taimekaitse mürgi vastu. Kui hakata seda mürkide hulka vaatama, mis erinevates poest ostetud värsketes asjades on, siis paljud loomakesed jääksid talviti kahjuks päriselt nälga, sest hiinakapsas on üks ohutumaid asju.

Suveti üritan ma oma loomakesi küll pigem turult ostetud värske ja üldisemalt eesti värske peal hoida (ka poest ostan eesti tooteid). Samas talvel kahjuks ei jaksa alati osta neid ja seega saavad nad ka välismaiseid tooteid, mida on kindlasti kohe pritsitud. Siiani õnneks ei ole tekkinud sellist ägedat reaktsiooni ühegi värske asja peale. Kindlasti tasub silmad lahti hoida ja jälgida notsu reaktsiooni ühele või teisele juurviljale-puuviljale aga see on igal notsul erinev ja seda ei saa nõnda üheselt võtta teise notsu pealt. :)

Edit:
5. august ilmunud Eesti Ekspressis oli just analüüsitud erinevate toodete mürkide sisaldust artiklis "Taimemürkide pealetung".
Sealsetel andmetel on ühtemoodi mürgitatud nii tomat, kurk, porgand, kartul, paprika, lehtsalat, kui viinamarjad, tsitruselised ja õunad. Lisaks ei ole eriti vahet, kas osta Eesti või import tooteid (veidi aga mitte oluliselt). Minu suureks üllatuseks on leitud tomatist rohkem mürgi jääke, kui näiteks viinamarjast. :shock:

Tasulist artiklit võib lugeda siit: [KLIKK]
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline