Allergia

Üldine sumin mittelooma teemadel.

Kuidas segab allergia sinu elu?

Üsna raskelt
3
9%
Keskmiselt
2
6%
Vähe
8
23%
Väga vähe
22
63%
 
Hääli kokku : 35

Re: Allergia

PostitusPostitas TuhkruPoiss » 16. juuli 2010, 17:14

Minul on allergi keemiliste asjadevastu, no nt krõpsud, limonaad jakõikseepada. Ei saa ka šokolaadi, viinamarju, sitrulisiasju ja rosinaid ja ujuda ka ei saa, ehk kloori vastu ka. Kuid mul näitab see väga vähe välja ja nüüd tundub ära minevat. Mul läheb silma alt kärna ja mingi aeg oli see üpris jube mul kuid käisime arstil ja üks Tartu arst tegi kindaks mis alleria see on(käisime enne VÄGA paljude arstide juures ja kõik pakkusid lemmiklooma allergia või ei pakkunud midagi. Sain kreemi ja nüüd ei ole seda üldse eriti.

Ainult vahel peale ujumist natuke tuleb.

Kuid mina ei suudaks olla loomaallergiaga. See on nii jube. Mul on üks sõber kellel on lemmiklooma karvade vastu ja ta hakkab kohe aevastama ja silmad hakkavad kipitama... Õudne. :umm:
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas Stina » 16. juuli 2010, 18:05

Olen samuti täiesti allergiavaba.
:-)
Stina
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 180
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas postituvi » 16. juuli 2010, 18:28

Sama siin- allergiavaba inimene :D ( eks tolm ajab ninna sattudes ikka aevastama ja teeb korra nina vesiseks, kuid testid seda allergiaks ei nimetanud/näidanud)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas HelloKitty12 » 23. juuli 2010, 20:50

Ma käisin ükskord ujulas ja kui koju läksin,siis mu kõhupeal oli mingi manna taoline kobrutis,selline kare,ja selgus et see oli klooriallergia,seal oli palju kloori ka.
Kasutaja avatar
HelloKitty12
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 506
Teemad: 11
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas AlbinoFurets » 26. aprill 2013, 17:17

Tomat ja hurmaa tekitavad allergilist reaktsiooni, kuid tomatist ma loobuda ei suudaks.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas Tupsi » 11. mai 2013, 22:50

Minul on heina ja puude õietolmu vastu allergia. Natuke ka paljude teiste asjade vastu, kuid nood mind eriti ei sega.

Täna käisin oma jänkuga jalutamas ja vaevalt tund aega suutsin vastu pidada. Elan maal ja aias hakkavad juba õitsema erinevad puud. Nii hein kui ka puude õietolm ajab nina kohutavalt vett jooksma, sellele lisanud kiiresti kõrvade TAPPEV sügelus ja kohe peale seda hakkab kurgus nii jubedalt sügelema. Tekivad isegi hingamisraskused. See on tõesti väga jube. Heina vastu on mul allergia kõige kõrgemal kohal sellel allergiskaalal. Minu õnneks ma kannatan selle välja ning Tupsu saab rahulikult meie kodus edasi elada, kuid tal on lihtsalt oma tuba ja enda tuppa ma teda võtta ei saa (puuriga), millest on jube kahju.
Tupsu - 12.03.2010
Kasutaja avatar
Tupsi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas Jammers » 17. mai 2013, 17:58

Ka mul ei ole mitte millegi vastu allergiat. :3
Kasutaja avatar
Jammers
Why not Zoidberg?
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 463
Teemad: 23
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas LiisaDeegu » 18. juuni 2013, 12:37

Mul on ripsmedušši vastu allergia, aga õnneks on jumal mulle sündides kaasa andnud mõnusalt pikad ja mustad ripsmed :happy:
Ära kunagi maadle seaga. Te saate mõlemad poriseks aga seale see meeldibki= )
Tirts & Milda
Kasutaja avatar
LiisaDeegu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 197
Teemad: 11
Pildid: 16
Asukoht: Kollane maja punase aiaga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas Shierra » 20. juuni 2013, 11:45

Mul on kookose vastu allergia, igakord kui ma söön midagi mis sisaldab kookost (nt raffaello, see oli kunagi mu lemmikmaius) tulevad mulle jubedad kärnad ja hakkavad sügelema, see on ikka jube :wacko: . Sääskede vastu on ka, suviti olen ikka pealaest jalatallani suuri punaseid laike täis, arme on mul ka nende sügamisest palju-palju.

Edit: Tuli meelde, et kunagi ema ostis mingeid vitamiine mida ma võtsin umbes nädal iga päev ühe ning pärast sügelesin ja olin täiesti punne täis. Ma ei tea millest see tuli, võibolla seal oli midagi sees mille vastu mul allergia või midagi on.. :huh:
χάμστερ ♥
Kasutaja avatar
Shierra
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 99
Teemad: 4
Asukoht: Jüri alevik, Rae vald, Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas RAjankud » 25. juuni 2013, 09:55

Kissu kirjutas:Mina üks neist õnnelikest, kellel allergiaid pole. :razz:

Kunagi väga ammu lapsena oli shokolaadi vastu, kuid sellest kasvasin ka välja.


Sama siin. Tööl puutun kokku ka busside värvitolmuga ja see ajab aevastama, aga keda ei ajaks, see on nii vänge lihtsalt.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas DessaMerisiga » 25. juuni 2013, 12:21

Mul oli ka lapsena shokolaadi vastu allergia, aga nüüdseks olen minagi sellest välja kasvanud.
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas Dzikikene8 » 24. juuli 2013, 19:55

Minul on tolmuallergia. Sügelema hakkavad põlvetagused ja käed. Aga on üks küssa, mu õel on jalapeal nagu leopardi laigud, punakad. Millest võivad olla?
Kasutaja avatar
Dzikikene8
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 12
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas rimpsukas » 23. september 2013, 14:36

Mul on värvainete vastu allergia, aga kui ma ei söö neid(nt. Pulgakomme), siis on ju kõik korras :D
Aga kui söön siis tekib paar punast kohta, siis sügeleb paar päeva, ja läheb ära :D
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Allergia

PostitusPostitas Ööloom » 23. september 2013, 18:13

Villaste esemete ja sukkpükste vastu on allergia! :-D ( Kui sellist asja üldse allergiaks lugeda saab, ja kui saab, siis mina ei tea, kuidas seda nimetatakse.) Nimelt olen ma pidnud loobuma päris paljudest ilusatest kudumitest, ja need kas ära andma, või kappi seisma jätma, sest poes katsud küll, et "Oi, kui pehme!", aga kui kuhugile minek on, ja see sama asi selga panna, siis hiljemalt viie minuti pärast sügelen ma üle kere ja tahaks selle "Oi, kui mõnus pehme" asja tükkhaaval seljast ära tirida. :lol: Nüüd ma olen loomulikult juba targem, ja uurin enne, kas selle asja koostises mis mulle hirmsasti meeldib, ja mida ma osta tahan, on mingi villaprotsent ka sees. ( Kui ei ole, siis ei teki ka probleemi.)
Sama asi on nende õhukeste venivate sukkpükstega- no ei saa mina neid kanda! Sääred hakkavad sügelema alates sellest hetkest, kui ma need endale jalga ajan. Isegi kooli lõpetamisel sai omal ajal paljasääri käidud, sest ma usun, et see oli sada korda viisakam variant, kui see, et ma aktuse ajal, nagu mingisugune kirbutanud koer, lakkamatult oma tagumikku ja reisi süganud oleks. :lol:

Ja igal hommikul ärkan ma üles luriseva ninaga, sest noh...linnusulgede vastu on mul tegelikult pisi-pisikene allergia. Aga see ei häiri eriliselt, sest mingeid rohtusid mul vaja ei lähe. ( Hirmutati küll, et see aastatega süveneb, ja mul kukub nina peast ( No ja kui kukub, siis küll ma pilapoest uue saan.) ära ning tekib veel sada muud häda. Elame-näeme, kuid ma ei usu elusees, et ma sellepärast tulevikus surema hakkan, et mul linnud on.)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Jutud vabal teemal

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist