Tuhkrukutsikas ja mängimine

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkrukutsikas ja mängimine

PostitusPostitas tuhkruomanik (Teema autor) » 16. november 2009, 22:11

tere, lugesin siit foorumist, et kutsikad hammustavad selleks, et saada sülest maha. Aga minu oma just ronib mulle sülle, et saaks mu sõrmedega mängida. Mis siis õige on? Ja ma ei tohiks teda ju karistada kui ta mind hammustab, sest ta teeb seda ju mänguhoos.. ja mänguhoos miks peaksin ma teda karistama?????
Mina küll leian, et ta hammustab sellepärast et nii teevad tuhkrukutsikad üksteisega mängimiseks. Ja kui mina temaga mängin, siis ma küll ei näe põhjust miks teda karistada kui ta mänguhoos hammustab. Saan aru kui ta lihtsalt lampi tuleks ja lööks hambad sisse. Rääkide oma kogemustest?:):)
Tuhkruneiu Lola avastamas maailma
tuhkruomanik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrukutsikas ja mängimine

PostitusPostitas maris2 » 16. november 2009, 22:30

viewtopic.php?f=63&t=2922 Vaata seda teemat seal juttu palju hammustamisest. Kuid karistamisega nii ,et kui ta ikka nii kõvasti hammustab ,et sul valus on ,siis tuleb karistada, mäng ära lõpetada või siis kui on välja kujunenud mõni sõna, millele ta reageerib, näiteks "EI" siis kasuta seda. Minul on alati aidanud "ai,ai". Tõsi kui Bull suuremaks kasvas siis läks ta selle "ai, ai "peale päris pöördesse. Bindi saab aru sõnast "ei" ja siis ei hammusta enam nii kõvasti mängides.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkrukutsikas ja mängimine

PostitusPostitas Marilin » 16. november 2009, 22:35

Tuhkrukutsikas tõepoolest hammustab sellepärast, et ei oska inimesega õigesti mängida ning käitub inimesega, kui oma õe või vennaga, keda võib näksata, hammustada ja turjast sikutada.
Kuskilt maalt jookseb ka piir. Mina leian, et tuleks karistada, kui tuleb inimest hammustama. Mu arvamus selline, et kui ei karista, siis mida suuremaks kutsikas kasvab, siis seda jõhkramaks võib ka see mäng minna.
Kardan, et tuhkur ei saa aru, mis on see lampi hammaste sisse löömine ja mänguhoos mängimine. Arvan, et kui tuhkur tuleks lampi hambaid sisse lööma ja sa teda karistad, siis ta mõtleb, et mis ta küll valesti tegi, enne ju mängiti temaga nii. Usun, et tema jaoks on ka see lampi hammaste sisse löömine mäng.
Tuleks mängida temaga ehk teistmoodi, mitte lasta käsipureda. Loopida palle, mänguasju..neid meeldib mu omadele väga pureda ja murda ja siis teisest otsast võtan mina kinni ja siis mängime justkui sikutamismängu (ma ei tea, kas sellel mingi mõju hammastele ka kutsikatel?)
Mina oma loomadel ei lase näiteks käsi pureda, kui keegi tuleb ka mänguhoos hammustama, üritan alati selle asendada mõne mänguasjaga.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrukutsikas ja mängimine

PostitusPostitas väike kuradike » 17. november 2009, 01:40

Marilin räägib täitsa õiget juttu.

Meil peres on kahe pätakaga mängimisel ikka vahetevahel natuke hammustamist ka, aga see on rohkem selline natuke hammastega nakitsemine. Aga ka mängu jaoks peab piirid paika panema, ning kui tuhkur mänguhoos ikka haiget hakkab tegema, siis peab teda keelama. Sellist asja ei saa olla, et ma ei raatsi karistada. Kui hammustatakse, tuleb süda kõvaks teha ja teda ka karistada. Muidu ta tõepoolest satub segadusse, et miks mõnikord karistatakse ja miks mõnikord ei karistata. Ja kui mängu ajal lasta hammustada, siis kogemus näitab, et mäng-mängult läheb see hammustamine valusamaks.

Kui tuhkrut karistada ei taha, siis võib alternatiivina leida mingi muu asja. Nagu näiteks hästi kõvasti ai või ei ütlemine. Mina olen harjutanud nad väiksest peale plaksutamist kartma. Kui pahandust teevad ja ma plaksutan siis reeglina teatakse, et nüüd peab järele jätma. Just täna oli sarnane juhus, kus Sylvester hakkas mind natuke liiga kõvasti hammustama, siis panin ühe plaksu omale reie peale ja kutt lõpetas kohe ära. Seega, karistamisele eelnevalt võib neid kuidagi manitseda korrale, ja kui see ei mõju, siis karistada.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrukutsikas ja mängimine

PostitusPostitas triinabelle » 18. november 2009, 15:28

Eksisteerib siuke väljend nagu "soft biting", mida õpetatakse iga sorti kutsikatele, ka tuhkrutele. See just ongi see naksamine mänguhoos ja nakitsemine ja vahest ka sakutamine. Minu nelja-aastane isane läheb ka mänguhoos pööraseks ja hoiab mu kätt ja närib seda ning ründab aga siis käivad hambad niimoodi õrnalt et nahka katki ei hammusta ja tihti lakutakse pärast hammustatud koht üle nagu vabanduseks. Tihti ehmatab ta ise veel enne, et: "Oih, mis ma nüüd tegin - läksin vist liiale!" mingit jälge sellest järgi ei jää. Küll on mind aga ka tõsiselt puretud teiste tuhkrute poolt ja see on hoopis teine tunne.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline