mängud küülikutega

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

mängud küülikutega

PostitusPostitas karvatuust (Teema autor) » 23. juuli 2005, 18:08

Läksin ükskord sõbrannadega jäneseid vaatama, tõugu ei oska öelda, sellised keskmise kasvuga halli värvi kikkkõrvad, kasvatatakse neid söögiks. igal juhul on seal päris palju ka poegi, kusagil 15 või nii, suuri jäneseid on vaid 3-4. siiski mõni asi hakkas mulle kll täiega vastu, mida mu sõbrannad tegid, esiteks kõrvadest tõstmine, teiseks maja alusmüüri ääre peal jooksutamine (alla ei julge nad vist hüpata), kolmandaks küünistamise korral maha viskamine ja lihtsalt taga ajamine. see näeb siis välja nii, et lastakse 2-3 jänksut lahti ja aetakse neid mööda aeda taga kuni kätte saadakse. :twisted: et nagu kas kõik see jäneseid närvi ei aja või midagi, minu arust täiega lolliks läinud need lapsed (nad umbes 8-10 või nii) samas ise täiega veendunud et jäneseid just kõrvadest tõstetaksegi, minu Kaabut oleks ka kõrvadest tirima hakanud, aga õnneks jõudsin õigel ajal kohale :evil: ..
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mängud küülikutega

PostitusPostitas Andra » 26. juuli 2005, 21:09

Ma arvan, et me ei saa küll midagi teha, et nad niiviisi jänkudega käituvad.
Sa võiksid neile öelda ja neid keelata! Niimoodi jänest sülest maha visata küll ei tohi. Neil võivad ju mingid vigastused tulla. See on minumeelest kõige hullem. See, et nad neid taga ajavad ja alusmüüri äärepeal jooksutavad pole väga midagi.
Kas nad teevad siis nendega nii iga päev? :roll:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mängud küülikutega

PostitusPostitas karvatuust (Teema autor) » 28. juuli 2005, 19:13

no nõiteks mõni päev nad neid väntsutamas ei käi, teine päev jälle hommikust õhtuni.. :?
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mängud küülikutega

PostitusPostitas Andra » 28. juuli 2005, 21:53

Aga kas sa ei öelnud neile selle kohta midagi, et nii on vale või midagi sellist? :roll:
Tõesti, see, et nad neid niiviisi sülest maha viskavad on päris karm. Kui väliselt tundub, et midagi ei juhtu, siis tegelikult võivad olla ju sisemised vigastused või nii.
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mängud küülikutega

PostitusPostitas mõmmik » 28. juuli 2005, 22:16

Mingeid jäneseid võib ju teatavasti kõrvadest tõsta, aga küülikuid küll nüüd mitte. Sa peaksid neile ütlema, et see on väär ja kuigi nad ei pruugi ju sellest aru saada siis ütle, et kas neil oleks tore, kui näiteks sülest maha visatakse ja kõrvupidi tõstetakse. Mina ühele sugulasele tegin asja niiviisi selgeks, et kui tema üritas oma jännut kõrvupidi tõsta, tirisin teda patsist ja ütlesin, et jännul on sama valus :D Noh natuke julm on, aga jah. :P
mõmmik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline