Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas Heily (Teema autor) » 03. november 2007, 17:25

Minu nööbik täitsa tapeedihaige, nii kui näeb kohe ründab. Meil praegu tapeedi vahetamine ka käsil, kuna teise tegi auklikuks ja juba käib uusi rulle ka miilustamas. Tekkiski küsimus, et kuidas see nende tervisele mõjub? Muidu pole käitumises midagi ebaharilikku märganud aga tühja seina pealt otsib meeleheitlikult viimseid jäänuseid. Kas äkki mingi vitamiini puudus?
Kasutaja avatar
Heily
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 6
Pildid: 2
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas Riin » 03. november 2007, 19:07

Eks tal ikka rohkem vajadus närida. Olen märganud, et kui meil Nupsul on õunapuuoksad olemas, siis on kogu muu elamine enamasti puutumata, kuid kui oksi enam pole, siis vaja jälle elamises kikusid teritada.
Liigne kogus tapeeti ei tee muidugi head, eks tuleb ikka keelata pidevalt, et talle ikka ükskord ka selgeks saaks, et seda pole lubatud teha mitte kunagi, kuigi tundub Nupsut vaadates, et see vist ei jõua talle päriselt kunagi kohale :bang: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas Heily (Teema autor) » 04. november 2007, 00:40

siiamaani mõjub ainult see sprei mis on mõeldud koerte ja kasside närimise vastu. Muidu on tal puuris päris palju puuoksi ja muud närimisvärki. Aga tapeet nagu maius.
Kasutaja avatar
Heily
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 6
Pildid: 2
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas vaigla » 06. november 2007, 12:05

Ma usun, et jänksile meeldib mitte ainult tapeet, vaid ka tapeediliim - eriti kui see on vanemat sorti ehk tapeet on väga ammu kleebitud.
Minu jänes kiskus vanas elamises tüki tapeeti seinalt alla, nätsutas selle tükikesteks, liimisemad kohad neelas vist lausa alla....kuni ma jaole jõudsin ja tüübilt tapeeditüki käest võtsin.
Uues kodus silkab jänes toas kõrgendatud valve all ja uut tapeeti närima enam ei pääse.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas särasilm » 06. november 2007, 22:51

Tillu närib tapeeti, olgu tal mistahes närimismaiustused olemas. Ta teab, et inimene selle peale reageerib ja nii ta lihtsalt kiusab meid. Talle meeldib igasugune paber, nii et tapeediliimis vist pole asi. Eks iga jänks ole omamoodi. Kui Tillu võtab ajalehe ette ja lihtsalt käristab pikki ribasid muudkui kärrrrr ja kärrrrrr, siis tavaliselt on see meie magamise ajal ja ta on nii rahul, et suutis inimese(d) üles ajada, ta isegi ei söö seda paberit.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 07. november 2007, 18:29

Minu küülik ei näri tapeeti õnneks.(toa küülik)
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas Krelli » 22. september 2011, 18:21

Meie jupats sõi ka maal kohutavalt tapeeti, sest seal hea vanaaegne tapeet, mis igalt poolt lahti. Alguses ta sikutas suuri tükke seinast ära ja hakkas neid sööma, aga me ajasime teda nii kaua taga, kuni ta tapeedi maha jättis või lihtsalt sikutasime suust välja. Aga lõpuks, tark nagu ta on, hakkas seinast väikseid tükke sikutama, et saaks kohe ruttu ära süüa. Me juss on üldse kõva närija, küll talle maitseb tapeet, vaip ja isegi krohvi näris :D Ja ausalt öeldes, ma ei ütleks, et talle oleks kuidagi see tapeet liiga teinud. Tal on vist suur isu :D
Krelli
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas Aiki » 13. detsember 2011, 14:07

Meie Matthias on ka kohutav tapeedinärija. Meil elutoas on justkui valge porte söödud, kõnnib mööda diivani äärt ja muudkui sööb. Pole aidanud okste olemasolu ega keelamine. Pigem isu täis söömine vist, sest mõnda aega ta pole seda enam teinud. Ja uksepiidad on ta meil ka ära kõik närinud ning seinanurgad.
Kasutaja avatar
Aiki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas Kaleria » 14. detsember 2011, 10:04

Mina võtsin kasutusele pappkasti, mille peal ta siis oma närimisvajadust rahuldab. Olen tähele pannud, et teda see tapeet nüüd nii väga ei huvitagi. Pole just eriti tore kui üürikorterit niimoodi laostatakse :D
Ta sünnib meie sõbrana, ta usub meisse juba siis kui ta silmad on alles kinni, veel enne, kui ta sündis, andis ta end inimesele.
Kasutaja avatar
Kaleria
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 134
Teemad: 12
Pildid: 37
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas darkhelen » 14. detsember 2011, 11:33

Meie oleme ka tapeedisöödikud, varem oli ainult Tuts, nüüd on ka Nunnu vahepeal maitsma hakanud. Meil ei loe see, kui anda pappkarp või kätekuivatuspaberi rull ette- ka need süüakse ära, aga siis minnakse tapeedi juurde edasi- justnagu rootsi laud. Tundub, et tehakse seda igavusest- öösiti, kui lahti jätan neiud, on tapeet eriti hea. Olen juba arvestanud sellega, et kui kunagi siit ära kolin, siis panen seina selle pooliku tapeedi (ülevalt on kõik ju ilus, tapeedi panen siis alla).

Mingeid kõhuvalusid või pabulate muundumist vms pole täheldanud- pigem keksib peale tapeeti rõõmsalt ringi- liimist laksu all :-D
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas Aiki » 14. detsember 2011, 12:16

Meie elame ka üürikorteris ja hirmuga mõtleme, et kui üks päev meile teatatakse, et on välja kolimse aeg tulemas..siis tuleb meil ette võtta suur remont..prrr :D
Aga me pole ka kunagi mõelnud, et teeksime Matust puurijänese, et ta ei saaks närida korterit. Kahju on natuke kui meie käime vabalt ringi ja tema saaks ainult õhtuste uudiste ajal puurist välja jooksma.

Närimisest niipalju veel, et millegi pärast on Matu kaotanud huvi õunapuu okste vastu..mitte, et tal neid alati väga palju oleks ees..vahest veidi aega pole ja siis jälle on..Et huvitav kas tapeet on tõesti nii palju maitsvam.
Kasutaja avatar
Aiki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas karvasuslik » 14. detsember 2011, 13:30

Tapeet ei ole maitsev, küll aga tapeediliim tundub olevat kraam, mis kõvasti kvalitsstsema maitsega kui õunapuuoksad ja seda nii jäneste, rottide kui ka koerte seas :D

Aiki - 14.02.2012 on Küülikupäev tulemas - tsekka infi foorumis Küülikutest nii ja naapidi ning löö kampa :)
I'm not young enough to know everything...
Slk Rety päris oma lemmik - tuhkruplika Debby
http://wretchferret.weebly.com/
Kasutaja avatar
karvasuslik
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas Kuldhai » 14. detsember 2011, 16:26

:ot1: Kunagi oli mul koer, kes täiesti hull liimi järele. Vahel ema viskas talle tüki aknakleepelinti, seda lihtsat varianti, kus paberil liim taga, ja elukas kugistas selle mõnuga alla.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas Nelku » 31. detsember 2011, 18:24

ma olen alles värske küüliku omanik!!Ja ta meil olnud paar päeva ja täna hakkas esimest korda närima mööblit ja tapeeti.., kas üldse võimalik see tapeedi ja mööbli närimist välja juurida!! ps! ta on ostetud looma poest ja ta on ligi kolm kuud
Kasutaja avatar
Nelku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas mõjub tapeedi söömine küülikule?

PostitusPostitas Juhe » 31. detsember 2011, 18:32

Ei tea, et oleks võimalik välja juurida. Leevendada ehk, pakkudes muid asendustegevusi ja kraapekohti, nt kast. Tavaliselt loomale meeldib seda järada ja lammutada.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist