Deegud ja kass

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Re: deegud ja kass

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 29. juuni 2005, 20:50

tirtsutairi kirjutas:Kui mul on juba ysna vana kass, kas ma siis tohiks võtta endale deegud või mõned muud närilised?



Kui sa suudad oma kassi närilistest eemal hoida, siis palun. Või vastupidi hoida loomi korralikult puuris, nii et nad välja ei saa ja et kass väga puurile ligi ei saa.
Olen lugenud, et deegud üldiselt suudavad kassid paika panna, aga katsetada pole mõtet.
Seda ma olen vist juba sada korda maininud, et minu koer vähemasti kardab deegusid - nii kui puurist mõni piuksatus tuleb, on ta kohe viuhti kadunud. Kassi mul pole, nii et ei oska kommenteerida.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: deegud ja kass

PostitusPostitas kiisumusi » 05. detsember 2005, 18:04

Aga minul on nii kass,kui deegu. Ning kass piilub küll teda kaugelt,kuid ligi eriti minna ei taha. Sest ükskord ronis puuri peale ja siis võttis deegu tal sabast kinni. Rohkem ei taha. Ja ükskord,kui ta lahti oli,siis kass ka tuli uudistama aga deegu puges talle kõhu alla ja kass pani kiiresti minema. Rohkem kass ei tiku ligi. Kuid deegu lausa ootab teda,sest niipea,kui kassi näeb,hakkab laulma.
kiisumusi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas TekuNeku » 25. detsember 2007, 16:01

Mul endal on kah kass aga ta ei ole nii vana. Igastahes siiamaani on deegudest eemal hoidnud :D ja loodan et hoiabgi :shock:
Deegud ja muud närilised on armsad. :)
Kasutaja avatar
TekuNeku
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas Cathryn11 » 18. august 2008, 15:37

mul on endal ka kass ja deegud , midagi pole juhtunud . ma arvan et võib võtta küll .

oleneb kassist, mõni kass suhtub hästi - mõni jälle mitte. minul endal on kass ja deegud, siiamaani pole midagi juhtunud ..
Viimati muutis Pinto 18. august 2008, 16:22, kokku muudetud 2 korda.
Cathryn11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas itaalja » 19. august 2008, 09:44

Meil on kodus kaks kassi ja deegu.Kassidele meeldib deegu puuri peal magada.Kassid vaatavad neid läbi puuri aga kokku ma neid pole lasknud.Kassid on ikkagi kiskjad ja neile on deegud hiired.Ma ikka püüan nad eraldi hoida.Kui deegu jooksma lasen siis on kassid teises toas kinni.
Kasutaja avatar
itaalja
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 3
Asukoht: Otepää
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas H3nRyYy » 15. aprill 2009, 15:48

Kuidas seltsivad deegud kassidega?
Viimati muutis samton 17. aprill 2009, 18:41, kokku muudetud 1 kord.
H3nRyYy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Loomahull » 16. aprill 2009, 15:38

Deegu on kassile ikka saakloomana. Sarnaneb ta ju kassile roti või hiirega.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas H3nRyYy » 17. aprill 2009, 18:11

Jah,aga see ikka vastab tõele et deegud näitavad kassile koha kätte?:)
H3nRyYy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas Pinto » 17. aprill 2009, 18:57

Deegu on näriline, kass kiskja. Minu arust on ilmselge, et kass murrab suure tõenäosusega deegu lihtsalt maha. Kui ka deegu korra vastu võib hammustada, on tema siiski kaotaja pool. Milleks eksperimenteerida loomade eludega?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas Degus » 29. juuli 2009, 22:13

Häh, minu Devvu mängib küll meelsasti meie maal elava kassiga. Isegi pilte on tehtud.
Ja on magatud ka koos karbis. (Aga ainult korra). :wink:
Viimati muutis Degus 01. august 2009, 10:49, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas postituvi » 01. august 2009, 00:01

Ma suhtlesin ka just hiljuti loomapoes käies ühe poemüüjaga, kes väitis, et tal on kodus nii kass kui deegu.
See, et kass ja deegu ühe katuse all elavad, ei üllata vist kedagi. Aga kui ta ütles, et tema deegu magab kassiga koos(deegu pidavat väga tihti kodus lahti olema).... vot siis läksid mu silmad ikka väga suureks. Ja kõige veidram on see, et deegu on suutnud oma võimu niimoodi maksma panna, et magab tavaliselt kassi seljas. :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas Degus » 07. jaanuar 2010, 15:19

Jah, ja nii ongi. Meie deegud näitasid kassile koha kätte, kui kass kogematta nende puurile sabaga andis. Oh, seda lusti mis sealt välja kujunes. :D
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas HeNzO » 28. veebruar 2010, 11:05

Hea näide, kui mu kaks pätti omal plastikpuuri põhja olid suutnud ära närida ja sealt jalga lasta siis kass ajas neid küll mööda elamist taga ja kui kätte sai siis surus ninaga vastu maad aga ega ta eriti midagi teindugi. Eks see kass ole ise ka väha sutu.. Kardab neid ilma põhjusetta. Kass istub ka puuri juures ja jõlitab neid, vahest vaatad siis kass on omal silmad kinni pannud ja tukub seal ;P
HeNzO
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas sussuke94 » 29. september 2010, 14:30

Minul on kaa nii kass kui ka deegu olemas!Aga kass on mul selline,et koik elusad linnud,narilised ja muud loomad on paari sekundiga tal kohus juba!Ta ise oues ei kai,kardab.Ta on mul tubli toakass.Aga ma olen opetanud talle,et puuris loomi ei tohi puudutada.Niiet ta istub puuri juures,nuusib,uudistab ja vaatab deegusid.Minu arust on nad ikkagi sopradeks saanud,aga lasta valja joosta koos kassiga deegusid ma ikka ei julge!Hiljuti tuli mulle uus toakaaslane elama ja samal paeval oli temast jargi vaid pea!Vaike hiireke oli tuppa pugenud!!!Mulle just eriti monu ei paku leida ohtuti hiirte peasid voi sulgi kuskilt nurgast koos soolikatega...Aga see periood kestab muidugi luhikest aega,kuna hiljem ei julge ukski elukas sinna enam ronida!!!!
Inglid olemas - asi selles, et neil ei ole tiibu ja me kutsume neid sõpradeks...
♥ Eleonora ♥
Kasutaja avatar
sussuke94
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas kiizumuzi » 03. oktoober 2010, 22:04

Minul on ka kass kodus. Kui kass pisem oli, siis tundis huvi ikka nende vastu, vaatas läbi puuri ja magas puuri peal. Ning isegi lasi enda peal jalutada deegudel ja ei teinud midagi. Või siis kõhu alla ronida. Ning deegud aina jutustasid temaga. Aga kunagi kui kass magas puuri peal võttis üks nendest tal sabast kinni. Ning rohkem kass ei tiku sinna magama ja ei huvitu ka nendest. Ükspäev siin sattusid koos ühte tuppa, Punkt ronis kohe kassile kaissu, aga tema pani teisse tuppa hoopis. Korraks veel piilus ukselt. Nüüd kui lahti lasen, on kass läinud.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Deegud ja kass

PostitusPostitas Sassukas » 12. august 2011, 13:21

Tere,ma olen juba pikka aega mõelnud, et võtaks endale deegud aga mul on kodus juba kass. Ning minu küsimus oleks siis selline, et kas kass võib muutuda agressiivseks või hoopis tekib deegudele stress? Kas oleks hea pidada deegusi ja kassi?
Sassukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas RoxyAlis » 12. august 2011, 20:45

Minu 8 aastane kass kardab deegusid mul oli ennem hamster Miki kass kartis Teda ka. :dunno:
Kasutaja avatar
RoxyAlis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas postituvi » 12. august 2011, 22:12

Kassid enamasti peavad deegusid siiski "hiirteks" keda tuleb jahtida ja murda...
Kokku neid lasta ei saa. Eks sa oma kassi iseloomu tead kõige paremini. Ja mis võimalused sul on kassi ja deegude pidamiseks samas elamises. ( mul endal on nt. 3 deegut ja 2 tuhkrut, kuid tuhkrud pole kunagi deegudega kokku puutunud-deegudel on terraarium -elamine taburettide otsas)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas Kaisu15 » 24. august 2011, 21:03

meil on kass ,kes on kogu oma elu närilisteda koos olnud ja deegudega on ta väga mänglev.
Kasutaja avatar
Kaisu15
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 3
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas Sassukas » 01. september 2011, 17:53

postituvi kirjutas:Kassid enamasti peavad deegusid siiski "hiirteks" keda tuleb jahtida ja murda...
Kokku neid lasta ei saa. Eks sa oma kassi iseloomu tead kõige paremini. Ja mis võimalused sul on kassi ja deegude pidamiseks samas elamises. ( mul endal on nt. 3 deegut ja 2 tuhkrut, kuid tuhkrud pole kunagi deegudega kokku puutunud-deegudel on terraarium -elamine taburettide otsas)




No mul on üpris suur kass kes on kastreeritud (isane), ta on veits agressiivne. Meil on läbikäidavad toad,niiet ma paneksin ta oma tuppa isetehtud riiuli peale (riiul seina peal).

NB!oleks tore kui saaks kiiret vastust tahaks juba nad siis võtta laupäeval. :-)
Sassukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas Pinto » 01. september 2011, 19:01

Kassidel pole riiulile hüppamine mingi probleem. Seepärast pead tõsiselt järgi mõtlema, kas deegudel oleks sinu juures ohutu elada. Kas on kindlustatud neile, et kass ei tõmba riiulist puuri maha, ei vigasta neid läbi puuri oma küüntega. Deegud on aktiivsed loomad ja tahavad palju liikuda. Kui puur ei ole just ülisuur, siis tahavad nad oma jalgu ka väljaspool puuri sirutada. Kas see on võimalik?

Kiirustades looma võtmine ei ole kummalegi osapoolele hea. Kõigepealt vii ennast asjadega täpselt kurssi ja kaalu plussid ja miinused üle. Kaalu ka teisi loomi, kes võibolla su eluga paremini klapivad. Näiteks liivahiired elavad terraariumis, millest kassid jagu ei saa ja käppasi sisse ei saa ajada (kui peal kassikindel kaas).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud ja kass

PostitusPostitas Sassukas » 13. september 2011, 15:27

Heh, võtsingi endale kaks deeguplikat.Ema alguses ütles et ma võin võtta aga tema ei hakka deegu päid üles korjama. Niisis jäingi isaga otsustama ning lõpuks ikka võtsime. Oh seda lusti ja lillepidu kass harjus nendega kohe ära kuigi nagu lugeda võite oli agressiivne kui kodust lähed ära siis on kohe lupsti puuris juures ja magab. Ega deegud ka teda ei karda. Naljakas on vaadata kass istub üks deegu all teine üleval kassi pea käib üles-alla üles-alla ei suuda otsustada kumba jälgida :) igaljuhul tahan seda öelda, et kuigi neist hirmudest mida ma kartsin ( ega kass neile viga ei tee) lõppes siiski kõik hästi. :)
Sassukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist