Kas rotti võib sabast tõsta?

Sabalised jutustused

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: kas rotti võib...

PostitusPostitas m (Teema autor) » 20. juuli 2004, 09:26

kas rotti võib sabast tõsta?


Ei või, rotil on sabast tõstmisel valus ja paha. Aga kui Sa saad tal sabast kinni näit. aknast välja kukkumise pealt, siis on see andestatav.
Viimati muutis Endised kasutajad 20. juuli 2004, 12:19, kokku muudetud 1 kord.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 20. juuli 2004, 09:45

Välja arvatud juhul, kui on valida roti surma ja sabast tõstmise vahel, ei tohi sabast tõsta.
1) see on rotile hirmvalus (nagu sulle juustest tõstmine), võib muuta ta tigedaks ja hammustavaks ja inimkartlikuks.
2) tal võib saba pealt nahk kogu pikkuses maha tulla. See on kohutavalt valus ning saba kärbub.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas rotti võib sabast tõsta?

PostitusPostitas Kissu » 20. juuli 2004, 10:19

Miks peaks üldse rotti sabast tõstma? See on ju samahea, kui tõstaksid kassi või koera sabast. Mina ei leia selle järgi mingit vajadust, kuigi minu pätakad väga aktiivsed ja rõõmsameelsed ning ei püsi pudeliski, ei hakkaks ma neid siiski kunagi sabast tõstma. See ju juba ainuüksi näeb jube välja ja kui ta rotile veel valus ka on? :?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas rotti võib sabast tõsta?

PostitusPostitas Laura188 » 20. juuli 2004, 12:16

Ei tohi ültse.Ma ei tea siis vist ikka andestab kui aknast kukub alla jah,aga oleks tore kui teda ei pane siis akna peale jooksma.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas piret1212 » 26. juuli 2004, 18:27

minu isa vihkab rotte kuigi ta ise lubas mul võtta ja ka tema tõbas rotti sabast ja rottike pole talle siia maani andestanud.
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kuidas rotti tõsta ja hoida?

PostitusPostitas Andra » 01. august 2004, 20:10

Lugesin kuskilt, et rotti tuleb hoida esimeste käppade alt ühe käega ja teise käega tagumiku alt toatada.
Kasutaja Nukkuke galeriist leidsin sellise pildi :
Pilt
Kas neil nii hoides kõht ei veni vms? :roll: Natuke totter küsimus võibolla, aga parem ikka enne küsida! :)
Viimati muutis Endised kasutajad 02. august 2004, 12:22, kokku muudetud 1 kord.
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas rotti süles hoida?

PostitusPostitas Laura188 » 02. august 2004, 00:05

Ma ise hoian teistmoodi.Nii et nad maha ei kukuks.Aga ei tea kas nii v]ib hoida.Tegelt sellel suurt vahet pole ka. :)
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas rotti süles hoida?

PostitusPostitas Kissu » 02. august 2004, 08:28

Mina hoian ikka õhte rotti korraga aga muidu ka nii. Rotid armastavad ennast igalepoole riputada seega peaksid nad siis ka ju venima ei usu, et see neile valus ega ebamugav oleks. :)
Vähemasti minurotiplikad pole küll kaevanud selle üle kuidas ma neid tõstan. :?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas rotti süles hoida?

PostitusPostitas Suur Hiir » 02. august 2004, 09:02

Puurist ma omasid muud moodi kätte ei saagi kui ainult kõhu ümbert kinni hoides. Muidugi ükshaaval. Natuke naljakas oleks kaht paksukest korraga kätte võtta. :oops: Nad ei mahu ju korraga kätte. Selline võtmisviis on hea emaste puhul, sest nood ei püsi paigal vaid "voolavad" kohe minema, kui avastavad, et neid tahetakse kätte võtta. :)
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 02. august 2004, 09:56

Mhm, kui mina niimoodi sülles võtan, siis rott hakkab hullumoodi sabaga vehkima. Et nagu jah, eriti ei meeldi vist. Korraga pole jah hoidnud, et küsimus oligi, et kas ültse nii võib, et ega kõht ei veni vms. :P
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 02. august 2004, 12:20

Ma arvan, et pikka aega rott ei püsi sellises asendis sul peos, nii ehk teisiti. Korra kätte võtmiseks nii võtta ikka võib. Pikemalt hoides on mugavam ta juba käe peale panna või sülle või õlale. Pikalt hoides võib ka asend rotile ebamugav olla ja oi seda vingerdamist siis ning järgmine kord enam hästi kätte ei anna.
Aga väikestele lastele õpetage roti hoidmist nii nagu kassipojagi puhul - et ikka tagajalad oleks toetatud ja esimeste jalgade alt ka hoitud. Andra kirjeldus täitsa õige ja kehtib kõigi loomade kohta. Kui võimalik, hoidke nii!
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 02. august 2004, 12:23

Mhm, eks ta ole, et mugavam ikka kui tagumised jalad ka toetatud saavad. Aitäh Liisa, seda oligi vaja teada. :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 02. august 2004, 12:28

Andra kirjutas:Mhm, kui mina niimoodi sülles võtan, siis rott hakkab hullumoodi sabaga vehkima.

Saba on selline hea tasukaalu hoidmise ja loomise vahend neil. Sabaga vehib ta selleks, et äkki saaks sabaga millestki kinni haarata ja selle toel end "otseks" keerata. Noh, nagu meie kätega vehime, kui tasakaal kaduma kipub.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 03. august 2004, 22:46

Ihii.. lugesin "Lemmikloomade hooldamise entsüklopeediast", kuidas rotte tõsta..
Õige moodus rotti kätte võtta on panna üks käsi üle tema selja. Kusjuures nina peab jääma randme poole. Nii, et saate õrnalt sõrmedega ümbert kinni võtta, kusjuures teise käega toetate teda altpoolt.
Teine moodus on panna käsi üle roti õlgade, kusjuures pöial peab jääma lõua alla, et ta teid ei hammustaks..

No ma ei tea.. kui mu rott hammustaks mind, kas on hea mõte teda puurist välja hakata tirima ja veel talle stressi põhjustada?!:roll:
Teisest moodusest ei saa üldse eru.. väänasin oma käsi igat pidi, aga rotist küll kinni ei saanud :oops: :lol:
Aga, kas turjast tohib tõsta :?: Mina olen tõstnud vahest ja nad ei ole seda mulle pahaks pannud :roll:
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas rotti hoida?

PostitusPostitas Laura188 » 05. august 2004, 14:52

Ega selles hoidmisel suurt vahet pole.Kui rott hakkab juba piiksuma siis on väga valus.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 05. august 2004, 14:57

Hoidmisel on ikka vahe küll. Sabast hoides on valus, lihtsalt käes on hea, aga turjast, kas on valus? Angel ütles et temal lasevad rotid ennast lõdvaks vms, et suisa meeldib.
Liisa, sinukord on midagi öelda. !:D
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 05. august 2004, 15:10

Minul jah täitsa rahulikult ripuvad(lasevad ennast lõdvaks), kui turjast tõstan.. Ei paista nagu midagi selle vastu olevat. :P
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 05. august 2004, 16:10

Teate, ma pole oma rotte kunagi turjast tõstnud ning pole ka midagi selle poolt või vastu kuulnud. Niiet kui teie rotid selle peale ei solvu ega protesti, no eks tõstke siis edasi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist