Merisigade häälitused

Mida ja kuidas teeb? Miks ta nii teeb? Õpetamine ja mängimine.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Merisigade häälitused

PostitusPostitas Carol (Teema autor) » 12. jaanuar 2004, 21:10

palun kirjutage mulle mõned notsu häälitsused mida ta siis mulle ütleb...kui ma sügen teda pepu pealt.... :D siis ta teeb väääga huvitavat häält....ma ei tea kas talle meeldib....loomaraamatutes ei ole ka kirjutatud....ja raamatus...mul on kodus merisiga...on ka vähe kirjutatud
Carol
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 13. jaanuar 2004, 10:20

Oleneb, millist häälitsust sa konkreetselt mõtled.
Minu ruigamid häälitsevad sügamisel-silitamisel erinevatel põhjustel:
1. vahel, kui neid süles hoian ning nad end mõnusalt sisse seadnud juba on ning siis neid silitan, hakkavad nad ruigama. Nii kui silimise järgi jätan, rahuneb ta uuesti maha. Enamasti muidugi naudivad nad minu silitamist, kuid siis on nad vait. Raamatus kirjutatakse, et põrsas ruigab silitamise ja sügamise ajal mõnust. Kahtlen selles - oma olekuga näib ta mulle ruigamisega hoopis ütlevat: "Ära tee, mul nii mõnus praegu" või "Ära mind siit mõnusast kohast praegu ära võta".
2. kui neid vahel kõhu juurest sügan, hakkavad nad ruigama ja muutuvad rahutuks. Olen aru saanud, et nad kardavad kõdi.
Saan aru, et minu notsud tunnevad end kõige mõnusamalt süles just siis, kui nad on vait ega ruiga. Vaid siis, kui nad vait on, sirutavad nad end mõnusalt su süles välja ja lasevad silma looja. Kui põrsas ruigab, siis on ta enamasti millestki häiritud. Vähemalt minu notsude puhul on see nii.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 15. jaanuar 2004, 15:30

Mul ka teevad ikka kahekesi häälitsusi palju :lol: Kui isane notsu veel üksi oli siis ta ei teind peaaegu üldse häält. Ja üldiselt vist ongi nii, et need notsud kellel on paariline või elavad karjas "räägivad" rohkem. Ja noh muidugi põhjusega, sest mida sa ikka niisama üksi räägid, keegi ei kuula ju. Ja huvitav asi ka see, et kui ühtul ma näiteks õpin ning toas tuli põleb siis nad ei jookse eriti ning noh pole nii elavad. Kui aga tule ära kustutan ja voodisse lähen, siis kahe sekundiga hakkavad häälitsema. Kui üks "ütleb" midagi, siis teine kohe vastu, lahe on dialoogi kuulata, ainult et minu magamist vbolla natuke segab :lol:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tykike » 21. jaanuar 2004, 21:29

Minu väike notsu "laulab" tihti.Kuuldavale tuleb linnule omane sädin :) ma kyll ei tea,mida see tähendada võiks???Vanem ruigab syles olles,kui silitan teda.Pisemaga kahekõne nad peavad ka,aga suurem teeb siis sellist hästi madalat häält,nagu tuvi kudrutamine...vahest nad aga ruigavad täiesti tavaliselt ja vahest nende ruigamiste toonid tõusevad kõrgemale-umbes nagu nad riidleksid või vaidleksid teineteisega.
tykike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 22. jaanuar 2004, 13:41

Meie põrsad hakkavad omavahel riieldes eriti kõrge häälega vinguma, mis meenutab siis tõelist seakisa... Toimub see tavaliselt siis, kui isane üritab emasele läheneda (näiteks et teda nuusutada), emane aga ei kavatse seda lubada lasta. Siis seisavad nad vastakuti, ninad peaaegu koos ja hästi kõrgele tõstetud, ning lasevad sellist tõelist põrsakisa kuuldavale. Kui seda kuulad, siis tundub küll, et nad püüavad üksteisest üle karjudes selgeks teha, kellel on vingem hääl :lol:
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. jaanuar 2004, 12:53

Ükskord mööda netti kolistades leidsin kellegi kodulehe , kus oli ära toodud merisigade erinevad häälitsused ning nende tähendused ka. St sai kuulata kõlaritest originaalhääli kohe.
Preaegu üritasin ka leida seda lehte , aga kahjuks ei õnnestunud :(
Kuid selle eest leidsin ühe väga laheda merisea pildi. Kui kellelgi on huvi siis
< http://centralpets.com/pages/photopages ... 4057.shtml >
Tundub suisa uskumatu , et sellist tüüpi merisiga olemas võib olla !
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. jaanuar 2004, 13:25

Kuid mul tuli meelde see huvitav tõik oma notsinduse juures, et vahepeal kui notsid olid noorukesed veel no mõnekuused kuni pool aastat, tegid nad vahest ( ja kui see oli siis kord kuus umbes ) öösiti sellist kriiskavat häält. See oli üsna tugev ja tungiv hääl nii et ma unest üles ärkasin. Nende puur asub muidu teises toas...
Ei osanud arvata , et mis hääl see võis olla ja miks nad seda tegid.
Järjest rohkem olen hakanud mõtlema nüüd , et äkki see võib olla seotud paaritumisega. Et äkki merisigade puhul on emased need , kes isastele " õigest ajast " märku annavad ja nad kohale kutsuvad ?! Sest näiteks rottidel on ka emased need , kes isastele märku annavad.
Ja nüüd see poegimise jutt , et emased peaksid poegima siis, kui nad on alla aasta vanad, täiendab ju seda teooriat !? Et äkki alla aastase vanuse juures siis hormoonid möllavad rohkem. Sest nüüd tükk aega ei ole enam kuulda olnud.
Kas sul on ka emased notsid niimoodi kriisanud öösel ? On ju sul isane ka sealsamas ruumis ...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 23. jaanuar 2004, 13:41

Nupukeee kirjutas:]Kuid mul tuli meelde see huvitav tõik oma notsinduse juures, et vahepeal tegid nad vahest ( ja kui see oli siis kord kuus umbes ) öösiti sellist kriiskavat häält. äkki see võib olla seotud paaritumisega. Et äkki merisigade puhul on emased need , kes isastele " õigest ajast " märku annavad ja nad kohale kutsuvad ?! Et äkki alla aastase vanuse juures siis hormoonid möllavad rohkem. Sest nüüd tükk aega ei ole enam kuulda olnud....:)Kas sul on ka emased notsid niimoodi kriisanud öösel ? On ju sul isane ka sealsamas ruumis ...

Ei julge seda teooriat küll ei kinnitada ega ümber lükata :? Minu omad pole veel nii tugevat kriiskavat häält kordagi teinud. Minu Minni, kes vahepeal kuu aega oma "mehest" lahus oli (ta oli siis 6-7kuune) ja kellel sel ajal korduvalt jooksuaeg oli, ei kriisanud kordagi... nii et kahtlen natuke selles isastele häälega märkuandmise teoorias... kuigi - kõik on võimalik...
Kas äkki pole võimalik see, et nad hoopis tülitsesid?
Minul Aksi ja Tiki vahel ruigavad kõrgendatud ja hästi valjul häälel ja seisavad sel ajal, ninad vastakuti hästi üles tõstetud. See juhtub siis, kui Aksi püüab Tikit nuuskida (täiesti süütutel eesmärkidel), kuid Tiki on üsna pirtsakas ja ei talu, kui keegi talle liiga lähedale tuleb, ja pahandab Aksi peale. Siis nad niimoodi valjult vingudes oma üksteist "sõimlevad" justkui tahtes näidata, kumbal kõvem hääl on... Varsti rahunevad aga jälle maha. Kakluseks pole asi läinud - kui vahel Tiki rehmabki hammastega, siis Aksi taandub kohe.
Seetõttu pakun välja oletuse, et äkki on tolle hullu kriiskamise taga hoopis tüli?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. jaanuar 2004, 13:51

Jah, ei tea seda jah. Nii hullusti kaklemas ma neid ei ole näinud. Tavaliselt nad ainult turtsatavad kui oma vahel ütlemist tuleb ja siis pobistavad ning talluvad jalalt jalale :D
Kuid kõik võib olla.... ja ma ei saa välistada , et asi võib olla omavaheliste arvete klaarimises, sest nagu siingi on kirjutatud ning isegi olen kogenud , et merisead "ärkavad" öösel ellu :D
Aga see oli ikka jube heli küll ! Esimese ehmatusega ma arvasin, et miski röövel üritab meie korterisse tungida ja saeb aknatrelle läbi, sihuke kriuksumine oli. Siis aga kui täitsa üles ärganud olin, sain aru et see tuleb teisest toast ning sarnaneb väga notside häälitsusele hoopis :D
See ruigamine kestis kuni teise tuppa läksin ning kui tule põlema panin , siis vaatasid nemad mind kuidagi kohkunult , et mis sa siin teed ...
Aga ma üritan lugeda kusagilt nende paaritumiskäitumise kohta. Ehk leiab miskit seletust !
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. jaanuar 2004, 11:34

Nonii, leidsin oma tagaotsitud lehe !
Siin on siis 5 erinevat häälitsust ... aga ma üritan veel mingeid linke leida !
Internetis on niiiiiiiiii palju notsikute kodulehti :) See teeb meele ainult heaks.
Vaadake ka : trükkige google´sse sisse quinea pig ja linke tuleb sadu kui isegi mitte tuhanded :P
aga see häälitsuste link on siin :
< http://www.tuppambr.demon.co.uk/gpig.htm >
Kas tuleb mõni hääl tuttav ette ;) ?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 27. jaanuar 2004, 15:14

Seda nr 2 on nad küll palju teinud, selle tunnen kohe ära. Aga..see esimene on veic imelik, nagu mingi kiirendatud hääl.
Aga kas kolmas on see, kui isane proovib emast võrgutada?
Neljandat pole teinud, ja viies...vist hammastega tehakse seda häält?
Ok, egastahes tore, et kuskile need hääled netti üles on pandud :lol:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 27. jaanuar 2004, 16:37

Liz13 kirjutas:Aga kas kolmas on see, kui isane proovib emast võrgutada?
ja viies...vist hammastega tehakse seda häält?

Kolmas hääl, see põrin, on jah see, kui isane emase ees nö eputab ja suhelda tahab. Ja emane vidistab lõbusalt vastu.
Aga see viies hääl - siin on mõeldud just toda vinguvat häält ja see tähendab ähvardust: Ära tule ligidale või oled ajalugu, tähendab see tõlkes.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 28. jaanuar 2004, 17:27

tolmunina kirjutas:kas nad teevad siis tõesti häält- kui kõva see umbes on? nagu kassi nurrumine? varem ikka mõttlesin- ´´merisiga ruigab´´- et see on naljaga poolex, aga nyyd saan aru- sellest ka selline nimi :D

Oii..kassi nurrumisest on see kaugel :lol: Kui siga ikka väga näljane on või lihtsalt tuleb tuju siis on ikka allakorrusele kuulda(sead on meil teisel korrusel). Ja see ruigamine on jah hästi tore hääl. :wink:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 29. jaanuar 2004, 12:44

Mulle ausalt öeldes merisiga just selle pärast meeldib, et ta ei ole tumm loomake, vaid annab oma soovidest, "mõtetest" ja tunnetest iga kord erineva häälega märku :)
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 19. mai 2004, 15:28

kerly91 kirjutas:Mis kõva kisamine tähendab?? Emane vahel karjub endal söök ees!!

Kui sa panid ~1 tund tagasi toitu ja ta pole ära söönud siis ehk talle lihtsalt see ei meeldi? Ja mul ka hakkavad ruigama kui trepist üles tulen, teavad, et saavad süüa. Isegi siis, kui neil endil toit ees on. Merisead hea meelega ise sööks muudkui päevad läbi, aga lihtsalt ei tohi neile anda toitu nii palju !
Kui ta isasest lahus on siis võib ka sellepärast kisada, et tahab tema juurde :)
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ruigamine?

PostitusPostitas Liz13 » 24. mai 2004, 06:53

Vaata siit: http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=410
Ruigamine ongi ju merisea häälitsus. Tavaliselt hakkavad nad ruigama siis, kui tuled uksest sisse ning nad tahavad, et sa neile süüa annaksid.
Hakkavad ruigama ka siis, kui sul on näiteks 2 merisiga ja nad on vägagi lahutamatud ja kui sa järsku paned ühe näiteks puuri ja teise kaugemale voodi peale, siis hakkavad nad ka ruigama kõva häälega, et tahavad üksteise juurde tagasi.
Ruigavad nad siis, kui tahavad midagi, tavaliselt kui kõik on korras nad sellist häält eriti ei tee.
"Kudrutamine" on nende tavaline suhtlemishäälitsus.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas monika2004 » 08. juuni 2004, 17:03

ma tahtsin veel selle lehekülje kohta küsida.............mida see hammastega tegemine tähendab?????
monika2004
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Notsude hääled

PostitusPostitas paraboa » 09. juuni 2004, 11:27

Sa mõtled vist seda häält ,kui nots klõbiseb nagu kastanjett?Ja kui kaks isast kokku saavad siis nagu kastanjettide orkester :lol: .See on hoiatus-ta teatab ,et oskab ka kuri olla ja hammustada.Kui ta üksinda olles sellist häält teeb ,siis ilmselt kardab midagi ja püüab ennast julgemana näidata ja võimalikku ohu allikat hirmutada.Kaks isast vastamisi tavaliselt praalivad niiviisi ja tahavad välja selgitada kumb kangem vend on :lol:
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Notsude hääled

PostitusPostitas Kissu » 09. juuni 2004, 11:29

Heh, ma lasin oma notsikutele ka neid hääli. Ühegi teise peale ei reageeritud, kuid kui seda ruiik, ruiik, ruiik, ehk siis süüa süüa süüa häält lasin, lõi Proxy kohe kampa omapoolse ruigamisega. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. august 2004, 17:57

Minu merisiga kuristab vahel kui talle midagi ei meeldi. Ja kui näiteks kurk vms otsa saab või ma talle enam ei anna siis tuleb selline imelik vingumine et "Tahaks veel!" Ja kui ma temaga eriti tegelenud pole siis tuleb selline väike piiksumine nagu tal oleks igav :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Merisea häälitsus

PostitusPostitas kix » 23. september 2004, 19:45

kui ma teda tagumiku pealt natuke kõdan või paitan teeb ta hästi kiiresti nagu kurrrrr (mitte kassi moodi vaid merisea häälega) kiirelt krudiseb
Mida see tähendama peaks
kix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruudi » 23. september 2004, 20:06

See võib tähendada, et see talle ei meeldi, sest merisigadele ei meeldi eriti kui tagumiku pealt katsuda! Minu oma hakkab kohe kuristama/põristama, see tähendab, et see ei meeldi talle üldse,,,
Ruudi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisea häälitsus

PostitusPostitas Liz13 » 28. september 2004, 15:25

Aga samas näiteks isased merisead teevad samamoodi(sama häält), kui nad tahavad emastele meeldida. Ja arvatavasti siis, kui sa teda selja pealt niimoodi paitad, siis ta erutub vms :P
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisea häälitsus

PostitusPostitas paraboa » 29. september 2004, 22:17

Kurin ,põrin ja plõgin on ikka kolm päris erinevat häält .See paitegemise kurr ongi selline mõnus sõbralik kurgupõhja kurrrr-kas siis sügati mõnusasti või tuli keegi lõpuks koju või juhtus midagi muud toredat-näiteks nägi seake vana tuttavat või pakuti mõnd maiustust.Elvisel on naljakas komme ka aevastamise ja köhatamise peale sedasi korra lühike kurr teha-nagu sooviks tervist :lol: .Emase peale siga tõesti põriseb nagu mootor-pikalt ja pidevalt ja kui teda sel ajal katsuda ,siis terve kere vibreerib kaasa.Ja ebameeldivust või hirmu väljendav nagistamine või plõgistamine käib hoopis hammastega ,kuigi kõrvalt võib vahel tunduda ,et suu selle juures ei liigu.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Merisigade kudrutamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. jaanuar 2005, 16:58

kui notsul on hea olla siis ta kudrutab nagu tuvi.. :?
kas see peabki nii olema või
on ta haige? :(
kui tõmban näiteks üle puuri metalli siis tekib hääl ja tema kudrutab samuti kaasa? :roll:
kas mu põssal on muusikalist annet või on tal midagi viga ?? :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 02. jaanuar 2005, 20:40

nad kudrutavadki...võtmete kõlistamine ajab neile ilmselt nö külmavärinad peale, sest neil teistmoodi kuulmine ju...ja see paneb nad ka kudrutama.
muidu kudrutavad nad nt head sööki saades, kui neid silitada ja tegelased selle peale ringutavad...
ja paaritumistantsud käivad ka kudrutades....jne jne
nii et üks kudrutamine kogu aeg :D:D
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuvist meriseaks..

PostitusPostitas pelle » 02. jaanuar 2005, 21:49

oo, ma tahtsin kah sellist teemat teha..
et see kudrutamine on siis nagu suhtlemine?
aga kui tuleb selline hääl nagu hõõruks märja lapiga vastu peeglit või klaasi?
pelle
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 03. jaanuar 2005, 18:24

nu sellist kriginat olen osade oma kunagiste notsikute juures ka kuulnud - mõni neist nt vilistas süüa tahtes, teine kisab suht kileda häälega...eks neil ole ka erinevad hääled...eriti just omanikuga suheldes.
omavahel nad kudrutavad ja krudistavad :)
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Spunki » 05. jaanuar 2005, 10:55

mu emane merisiga sai endast noorema isase merisea nüüd liigu tema juures aeglaselt ja tagumik liigu edasi tagasi paremalt vasakule ja teed drrrrrr prrrrrrrrrrr krrrrrrrrrrrr isane vastu ruikuink miks nagu reegiksid;)
Spunki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. jaanuar 2005, 08:49

minu steffu laulab mõnikord minuga.:D
kui ma näiteks laulan madalalt siis tema häälitseb kahmdalalalt ja kui ma laulan hästi kõrge häälega siis steffi ajab sellist pikka joru hästi peenikese häälega ( nii armas)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline