tsintsud on ju ööloomad

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas Kairi (Teema autor) » 27. august 2004, 19:30

Tsnitsud on ju ööloomad... Kas ta teil on ümber harjutatud, et nagu magab öösel ja on üleval päeval. Ma mõtlesin et võiks ju ümber harjutada, kui päeva valgus kuidagi halvasti ta silmadele ei mõju. Näiteks jääb kiiremini pimedaks või tekivad silmadega probleemid. :?:


See, et tsintsud ööloomad on ei tähenda, et nad on ainult öösiti pimedas üleval. Meie omad kepsutavad hommikul umbes 10-ni ringi ja õhtul hakkavad nii kuue-seitsme paiku ringi traageldama. Algul küll pisut uimaselt, aga varsti käib selline trallitamine, et hoia ja keela. :D
Ole hea, ära hakka oma tsintsudega (kui sa neid plaanid võtta) eksperimenteerima ja ööd-päeva kunstlikult ringi vahetama. Loomadel on oma bioloogiline kell ja selle segipaiskamine võib kurvalt lõppeda. Nii, et parem ära hakka ennast ega loomi piinama.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sille » 27. august 2004, 20:11

Minu tsinnud hakkavad möllama kell kaheksa õhtul,on püsti puurinajal ja nõuavad jooksma.Lasen tund aega lipata,rohkem nad ei tahagi.Siis panen puuri tagasi ja seal möllavad edasi.Aga kõik ööd nad hirmsasti ei laamenda,lasevad ikka pererahval magada ka.Nad nii nunnud ju!
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. august 2004, 22:27

Täpselt sama siin,kell seitse õhtul läheb trall ja tants pihta ja kui veel puurist välja pääseb siis lausa "lendab" toas ringi :P Muidugi teeb see talle hirmsasti nalja kui teda taga aetakse :D Kuid kõige suurem mürgel toimub siiski öösel,kui tuled kustutatud ja kõik magavad vot siis hakkab tema oma pesakasti või võret närima,vahel teeb isegi veidraid hääli,aga õnneks olen ma sellega juba harjunud nii,et see mind eriti ei häiri :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas pirtsak » 28. august 2004, 20:42

meil on nii, et kui lapsed päeval kodus siis on ka tsintsud üleval ja mängulusti jagub kõigile. Siis on öö rahulikum. Kui aga lapsed kodunt äära, siis põõnavad tsintsud päev läbi ja õhtul seitsmest läheb möll lahti!
Ööd kuidas kunagi...vahel logistavad puuriluugiga seni kuni pöörad neile tähelepanu
pirtsak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas AnnikaL » 29. august 2004, 14:28

Meie Tsilla ja Kiki trallitavad enamasti öösel kella 22.st alates. :lol:
AnnikaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. september 2004, 21:46

Minu Rubla paneb ikka võimsalt öösiti...õnnex olen ma sügava unega, aga kui õde tartust külla tuleb, siis on Rubla oma puuriga ALATI köögis
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas staarike3 » 15. oktoober 2004, 19:15

mai tea minu oma magab siis kui ma koolis olen
kui koju jõuan tervitab mind oma häälega tahab natuke pai saada ja läheb jälle tukkuma...ja ta ikagi ei maga terve päev ta on yleval ikka kaa.....ja õhtul kella yheteist ajal tukub jälle laseb mul ka magama jääda ja siis alles hakkab trall pihta ja kestab siis senikaua kuni mina kooli lähen:)
staarike3
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 03. november 2004, 22:32

Minu tsintsudel kogu öö lendab miski puuris ja ei lase mõnikord ka magada.Aga on ka selliseid öid olnud kui nad magasid ja ei kolisenudki puuris!
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 04. november 2004, 17:43

Minu tsintsu ärkab kella poole 12 ajal...siis tahab puurist välja jooksma saada..siis kella poole ühe ajal pannaxe puuri ja siis hullab terve öö seal :P Vahel i saa ka mina magada :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas Syrle » 09. november 2004, 20:55

Meie pisikesel hakkab trallitmise tuju peale u. kella 18 ajal ( enam vähem siis, kui väljas pimeneb). Toas paneb ta ringi koos väikeste puhkepausidega u. 3 tundi ning seejärel öösel suurt lärmi ei tee. Kuigi kui ta midagi kuulma juhtub õuest, siis trall jälle lahti. Magama poeb ta 9 ajal hommikul. :D
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. detsember 2004, 13:32

ma ei saa üldse öösel magada...tsinnu nii hirmsasti kolistab oma puuriga...ma ei tea mida teha?
tahax ka vahel segamatult terve öö põõnata aga see pole mu lemmiku tõttu võimalik.Olen proovinud teda õhtul ära väsitada ja temaga mitu tundi mänginud enne kui magama lähen aga sellest pole abi ,tema laamendab ikka nagu hullumeelne terve öö :(
Mida sellise loomaga peale hakata?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas Syrle » 01. detsember 2004, 14:37

Aga äkki on asi hoopis selles, et toas on midagi, mis teda häirib? Meie tsintsu tõstab kah kära, kui kuskilt tekkivad mingid hääled, mis teda segavad... Siis läheb tükk aega enne, kui rahuneb... :o
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas engela » 04. detsember 2004, 22:17

Meie Kiku kah möllab öösel, aga ka päeval. Kõik sõltub sellest palju tema ümber sagimist on. Ma ei usu, et selles, midagi halba on, kui ta harjub päeval mängima ja öösel magama. ära teda lihtsalt selleks vägisi sunni. kui ikka tahab päeval magada, siis pole teda mõtet torkima minna.
engela
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas Merlel » 07. juuli 2005, 14:37

Minu tsintsu on täielik ööloom ta päeval magab kuni kella kaheksani ja siis ärkab üles ja hakkab marutama.
Viimati muutis Endised kasutajad 24. juuli 2005, 14:06, kokku muudetud 1 kord.
Merlel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 07. juuli 2005, 20:16

Näigin just tartu turujuures, kuidas üks naine müüs tsintsu poegi. Rääkis kuidas ühed käisid kodus vaatamas ja ehmatasid ära, kui nägid nende 3korruselist suurt puuri ja et 4tsintsut seal tramburaitasid :P
Need inimesed arvasid, et tsintsud magavad koguaeg:D
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. juuli 2005, 16:27

kas teil ka tsintsud oma võret närivad? Püüdsin seda takistada, kuna ta laamendas vaid ühe koha peal, panin siis maiuse sinna ette, et ehk närib seda, kuid tema tiris ühe käpaga maiusepulga eemale ja näris ikka :lol:
Ei tea, kas aitab, kui mingi suur känd näiteks sinna kohta ette panna, kuid miskipärast kardan, et ta otsib muu koha närimiseks
Kas sellest harjumusest on võimalik vabaneda, sest ta kolistab ikka väga kõvasti, eriti nii kolme-nelja ajal öösel ja mujale tuppa ka teda pole võimalik viia
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas morfiid » 21. juuli 2005, 16:33

Minu tsintsu närib ka puuri võret. Peamiselt isane, ühe kohapealt. Teinud pole ma eriti midagi, eks see kolin tuleb litsalt är kannatada.
Kui sa paned sinna ette puupaku, hakkab ta seda närima. Eks otsusta ise, kumb kolin hullem on :P .
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas kailikaili » 14. juuni 2008, 15:36

Minu oma on päeval ka üleval, ta magab siis, kui tal uni on,öösel ka vahest magab ja päeval
kailikaili
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas jannu16 » 26. august 2008, 13:25

minu tsints on kohe puuri trellide juures uurimas, mis toimub kui keegi liikvel... ja teine komme on tal telekat vahtida.. sõna otses mõttes, ei tea kui hea see talle on aga seda ta teeb :S
Viimati muutis sindrinahk 26. august 2008, 15:52, kokku muudetud 1 kord.
jannu16
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas Liisu- » 26. august 2008, 19:43

Tšintšiljasid päevaloomadeks ümber harjutada on mõtetu, lihtsalt looma kiusamine. Mingil internetileheküljel oli kirjas, et neid on pea võimatu päevaloomadeks ümber õpetada. Lehekülge kahjuks enam ei mäleta.
Selleks, et olla õnnelik on tegelikult vaja väga vähe...
Aga keegi lihtsalt ei mõista seda.
Kasutaja avatar
Liisu-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 328
Teemad: 8
Asukoht: Lagedi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas Meloofia11 » 26. august 2008, 20:08

Minu tsintsud on küll nii päeva kui ööloomad. Kui nad vahest kell üheksa hommikul lahti saavad siis trallitavad ringi, lõunal ka jooksevad, alles õhtul, kui lähen neid puuri panema leian nad puuri või koera pesa tagant magamast. :biglove: Tsintsude puur on minu toast kõige kaugemal, niiet ööset janti ma taluma ei pea. Tegelikult nad õhtuti ei jooksegi mul väljas, sest päeval on ennast ära möllutanud.
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas tsinsu3 » 18. september 2008, 18:12

Mu tsintsu on selline:päeval kl 15.30 tahab juba jooksma ja öösel on jooksmisest väsinud ja magab :)
Kasutaja avatar
tsinsu3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas Chilla » 07. veebruar 2009, 15:35

Meie plikad ärkavad vahest kell kuus ning kepsutavad puuris ringi hommikuni.
Chilla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas Kallikera » 12. jaanuar 2010, 15:15

Mul sõbranna Tsintsud küll laamendavad öösiti ja närivad hoolega torusid, isegi kui päeval või õhtul ringi jooksevad. Samas mul on vedanud, minu Juku on öösiti täitsa vait ja magab, päeval aga asjatab ringi.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas Sirtsu56 » 12. jaanuar 2010, 23:09

Minu chintsud on öösel hullud, mõnikord olen isegi padjaga puuri visanud ,et saaks kord juba vaikust :D .. Aga see laamendamine on vahelduva eduga mõnikord on vaikne öö siis teinekord jälle lärmakas. Mul rattad ka puuris ja oii kuidas aga sõuavad sõitta seal sees nagu teeks meelega ,et kõik ikka kuuleksid :D ...

Ehk on sinu loomal päeva ja öö režiim sassis ? :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas Kallikera » 13. jaanuar 2010, 09:12

No eks ma lasen teda nkn päeval jooksma ja tegelen, eks tal vb tõesti siis sassis ja magab öösiti :D
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas ilvest » 01. märts 2010, 08:05

Minu omad jäävad õhtul kell 12 magama ja hommikul kui ma ärkan teevad silmad lahti.
Nad magavad nii nunnult kahekesi keras.
Kasutaja avatar
ilvest
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: tallin, nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas lällukas » 25. märts 2010, 08:33

minu susanna on ikka hoopis hull! ta on nagu inimene: vahepeal magab ja vahepeal on üleval ja kui üleval on siis tahab kohe välja saada aga mina annan selle asemel et ta välja tuleb talle pähkli või rosina.ööd on lausa väljakannatamatud: esimene asi kui ta siis välja tahab on see et ta hakkab mööda oma astmeid üles-alla trampima et sellega tähelpanu saada,siis hakkab oma närimis redelit närima,siis hakkab saepurus püherdama,siis läheb kolistab liivakasti kaane peal ja kui ma siis IKKA talle tähelepanu ei pööra,siis hakkab puurivõre ka närima ja see on juba liig mis liig! siis ma pean ta lahti laska,öösel ja ma pean siis nagu kukununnu teda valvama!! Aga ma tahtsin küsida et kas nad teil lasevad end kätte võtta et teda siis kuhugi transpordida või nii? minul pistab kohe viiksuma kui teda sülle tahan võtta! Hoolitsege oma tsinnude eest sest nad on väga väga tundlikud loomad! :)
lällukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas DeguAngel » 04. mai 2011, 15:24

Õhh, siin saab juba prognoosida, millised ööd mul tulevad. :doh: Mitte, et ma ei oleks varem teadnud, et chincillad ööloomad on. :-D Tuttav, kelle käest chinchilla saan on mulle öelnud, et kui chinchillaga päeval tegeleda, ja tal joosta lasta, siis on ta öösiti päris rahulik. :roll: Kuid... ma olen mõelnud, et saaks äkki vaikselt harjutada, et ta öösel magaks... aga ma arvan, et seni kui ma olen muusikakoolis, või koolis magab ta oma päevaisu täis ja öösel on üks paras tuhlamine seal puuris. :biglove: Oleks parem harjuda selle müraga, ja öölambi ööseks tööle jätta, aga ei tea, kas see öölamp on lahendus. :-D
DeguAngel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsud on ju ööloomad

PostitusPostitas toitsik » 13. mai 2011, 10:17

Sellesse öölampi ma eriti ei usu. Meil on vastupidi hoopis. Maksi on just aktiivne niikaua, kuni on liikumist ja valgus toas põleb. Pärast tule kustutamist jääb mõne aja pärast rahulikumaks, hakkab sööma ja siis lõpuks magama. Liisu aga läheb iga õhtu nii südaöö paiku magama, teda ei huvita kas me oleme üleval või mitte.
toitsik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline