papagoi sügab end liiga tihti

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Viiirpapagoi sügab ennast...

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 26. veebruar 2004, 18:59

Mu isane viirpapagoi ( kusagil 11 kuune) kratsib ennast igale poole, see tähendab, et ta nühib oma nokka vastu õrt ja sügab pead redeli vastu ja söögitopsi vastu. Varem ta seda nii tihti ei teinud. Kas tegu võib olla mingite parasiitidega. Nokad, silmad ,suled korrast neil, värsket toitu ka saavad igapäev (salatileht, õun, lillkapsas) Äkki aitate? Lind ise rõõmus, kisab ja hüppab puuris ringi.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 26. veebruar 2004, 21:31

..Lisan veel et ta toksib vastu puuri võret ja vastu peeglit üpris tugevasti. Võibolla on ai selles, et emane istub nüüd pesas ja isane on justkui üksi. Varem midagi sellist ei olnud. Ja kui nüüd emne pesakastist välja tuleb siis isane kohe teda nokkima ja kiusama. Mehel kaaslast vaja ja tal käivad peale sellised vallatus hood ;) . Mind ta natukene pelgab. tuleb nokib mu sõrme õrnalt kui tema epale hästi õrnalt puhun ja korrutan sõna tere.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viiirpapagoi sügab ennast...

PostitusPostitas kix » 02. märts 2004, 15:32

Minu viiruk sügab kah oma kaela asjade ühe oma lemmik mänguasja vastu ning ka oma istumis pulga vastu
kix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viiirpapagoi sügab ennast...

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 15:42

Ma arvan, et kui nad muidu terved tunduvad olema, siis see mõningane sügamine midagi hullu olla ei tohiks. Meie viirud sügavad ka end aeg-ajalt - väga naljakas on vaadata, kuidas nad justkui aelevad võrede küljes :lol: - kuid olen täheldanud, et enamasti sügavad nad end siis, kui sulgimisperiood algab: uued, kasvamahakkavad suled ajavad sügelema.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viiirpapagoi sügab ennast...

PostitusPostitas kix » 02. märts 2004, 15:45

See on nii armas kuidas nad sügavad.
Minu viiruk (emane) ei leidnud korra puuri ava üles kui ta mul puuri jäi puuri puhastamise ajal ja siis ta hakkas mööda puuri lahe pea alaspidi kõndima (võredest lagi) Nii naljakas oli :D
kix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viiirpapagoi sügab ennast...

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. märts 2004, 03:27

Noka ja kaela hõõrumine on täiesti normaalne - nendest kohtadest ei saa nad end ise pesta-puhastada ja see on nende viis end puhtana hoida.
Noka puurivõrede vastu toksimine näitab tavaliselt head tuju.
Ära muretse!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viiirpapagoi sügab ennast...

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. september 2004, 18:54

Minu viirud ka hõõruvad ennast vastu puuri ja mänguasju, see on täiesti normaalne. Eelmised viirud said mul väga hästi läbi ja sügasid vastamisi teineteise pead, aga praegused sügavad ennast ise vastu puuri.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viiirpapagoi sügab ennast...

PostitusPostitas urammat » 27. oktoober 2004, 14:20

Viiruka sügamine ei viita veel alati mõnele tõsisele nahahaigusele, kuigi jah ostmikulesta esineb väga sagedasti. On olnud juhtumeid, kus viirul ostmiku sügades ja kraapides täiesti sealne sulestik maha tuleb ja see võib kanduda ka lõpuks inimesele. :( Kõige olulisem on see, et viirud oma sulestikku igapäev kasta ja puhastada saaksid. Muidugi nokka vastu õrt või puurivart tagumine viitab rohkem üldisele närvilisusele.
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

papagoi sügab end liiga tihti

PostitusPostitas notnormal » 29. oktoober 2005, 10:05


Mul on mure oma väikese papsiga, nimelt ta sügab ennast koguaeg. :eek:
Samas ma tean, et tal ei tohiks mingeid parasiite olla kuna ta kasvas minu juures üles ja ma hoian neil alati kõik korras ja puhtana.
Mida ma peaksin tegema...???...
Kas parasiitide vastu mingit rohtu ei leidu???(kui mu linnul siski on parasiidid) :o
----------------------------------------------------
:syda: RIKI :syda:
Kasutaja avatar
notnormal
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 248
Teemad: 3
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tilluke mure

PostitusPostitas Annie » 29. oktoober 2005, 10:20

Võib-olla sügab ta end tegevusetusest või on tal lihtsalt sulgimise periood. Sel ajal nad sügavadki end rohkem. Kas ta suplemas käib? Kui ei, siis pane talle leige veega bassein. Kohe ei pruugi ta sinna muidugi minna (minu aratingal läks basseini minekuks aega 5 kuud), kuid küll hakkab lõpuks uudistamas käima. Seni võid teda lihtsalt pihustist puhta veega pritsida.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron