Kaua kestab küülikute tiinus

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Kaua kestab küülikute tiinus

PostitusPostitas nännukas (Teema autor) » 19. juuni 2004, 20:09

Tupzu002 kirjutas:Kaua kestab kyylikute tiinus?


aga miks sa oma lontut nii hirmasti paaritada tahad? ja veel suure õueküülikuga?? :eek: kujutad sa ette ka, missugused pojad sealt tulevad? ja mis emase peremehed nendega pihta hakkavad? ja mis sa ise selle pojaga teed?
sellised asjad tuleb ikka korralikult läbi mõelda, mitte lihtsalt niisama paaritamise pärast paaritada ja siis veel ükskõik kellega... :twisted:
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaua kestab küülikute tiinus

PostitusPostitas Kissu » 19. juuni 2004, 20:12

Ma ei kujuta ette emase omanikku kes tahaks niimoodi paaritada. See on vastutustundetu looma suhtes samuti ka poegade suhtes.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 20. juuni 2004, 10:19

kui emane on õueküülik ja teine kääbus...tulevad pojad aga kui emane ikka väga palju suurem, siis ei saa ta poegimisega hakkama ja lihtsustatult võttes on küülikule keisrilõiget suht mõtetu teha.
nende poegadega pole aga tõesti midagi teha...näevad välja nagu õueküülikud, suurus on selline, et ei liha ega lemmikloom...üldiselt jama.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaua kestab küülikute tiinus

PostitusPostitas AnnikaL » 20. juuni 2004, 11:07

Tupzu002 kirjutas:Kaua kestab kyylikute tiinus?

Minu emastel on jäänud tiinus 28 ja 35 päeva vahele. Sõltuvalt poegade arvust.
AnnikaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kaua kestab jänkude tiinus?Kas temaga võib mängida vms?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. mai 2005, 20:53

palun kirjutage vastuseid..küülik on väga laisaks läinud jne..Mõndades kohtades kirjutakse et nende tiinus kestab 30 päeva umbes teised aga hoopis midagi muud :eek: Ma pole teda kunagi paaritanud ning kardan, et jänesepojad võivad sündida surnult vigaselt halvatult vms...
kuidas tuleb küüliku eest hoolitseda, kui ta tiine on? :idea:
On ta tige kui pojad sünnivad? :o
Kas küülik võib tigedaks minna pärast sünnitus? :?
Miks küüliku ema võib mõnikord oma pojad surmata? :roll:
Kas poegasi võib kohe puudutada, kui ei siis kaua peab ootama, et neid sülle võtta?
Palun vastake!Pole kunagi paaritanud ning ei tea, mis võib ju juhtuda! :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaua kestab jänkude tiinus?Kas temaga võib mängida vms?

PostitusPostitas LiisL » 23. mai 2005, 21:06

KUIDAS NII ! Sa saad paaritada enda jänest nii, et sa ei teagi, kaua tiinus kestab, kuidas käituda ja üldse. Kas sa mõtled ka, kuhu sa need pisipojad paned ? Minu teada on päris kõikidele küsimustele KINDLASTI siin vastused olemas, aga okei.
Kestab tavaliselt tiinus umbes kuu aega. Kindlasti ei teeks väike trenn jänkule paha, sest kui ta puuris koguaeg kükib, siis pojad tulevad lihtsalt liiga suured ning surevad ära. Minul oli esimene tiinsu jänesel suveajal, siis lasin teda peaaegu iga päev õue jooksma ja tegelesin temaga. Toitu ei tohiks ka vägapalju ette kuhjata, seda ma sain poest teada. Tänu sellele pidid ka pojad suured tulema. Mul soovitati nii, et hein ja vesi ees + siis kuivtoit ülepäeva. Juurvilju andsin iga päev nagu tavaliselt. Minu jänes ei läinud tigedaks tiinuse ajal, isegi poegade ajal oli sõbralik. Aga eks see vast oleneb ka jänesest ja tema omaniku käitumisest. :roll:
LiisL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaua kestab jänkude tiinus?Kas temaga võib mängida vms?

PostitusPostitas nännukas (Teema autor) » 23. mai 2005, 22:00

ma tõesti ei saa aru, miks selliseid asju on vaja teha. kurvaks teeb lausa selliste postituste lugemine...
ütle palun, miks on sul vaja oma looma paaritada, kui sa absoluutselt ei ole end toimuvaga ja tulevate asjadega kurssi viinud???? :eek: mis nendest poegadest saab? kuidas sa kavatsed nende eest hoolitsada??
mul on tõsiselt kahju sinu jänesest ja tema poegadest. karm, aga nii see on!!! :twisted: :(
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaua kestab jänkude tiinus?Kas temaga võib mängida vms?

PostitusPostitas Jänkumamma » 24. mai 2005, 09:44

Minu soovitus oleks enne tegutsemist mõelda :o ja hankida infot võimalike meeldivate ja ebameeldivate tulemuste kohta, siis ei tule ootamatuid üllatusi. See kehtib peale küüliku eest hoolitsemise ka muudel elualadel, kasvõi linnas liigeldes. Eriti oluline oleks aga mõelda enne tegema hakkamist siis, kui mängus on elusolendid.
Ma soovitan Sul uurida teemasid selles foorumis siin (Paaritamine, tiinus ning poegimine), sest enamus Sinu esitatud küsimusi peaks olema vastatud. Ka on teemade pealkirjad sedasi sõnastatud, et peaksid sisu peegeldama.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaua kestab jänkude tiinus?Kas temaga võib mängida vms?

PostitusPostitas Riin » 24. mai 2005, 13:51

Ole ettevaatlik jänku süllevõtmisel, et veel sündimata poegadele häda ei teeks :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaua kestab jänkude tiinus?Kas temaga võib mängida vms?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. mai 2005, 19:35

nännukas kirjutas:ma tõesti ei saa aru, miks selliseid asju on vaja teha. kurvaks teeb lausa selliste postituste lugemine...
ütle palun, miks on sul vaja oma looma paaritada, kui sa absoluutselt ei ole end toimuvaga ja tulevate asjadega kurssi viinud???? :eek: mis nendest poegadest saab? kuidas sa kavatsed nende eest hoolitsada??
mul on tõsiselt kahju sinu jänesest ja tema poegadest. karm, aga nii see on!!! :twisted: :(

seda ma ju proovingi teha just! sa ise saad ka aru wä? :x
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaua kestab jänkude tiinus?Kas temaga võib mängida vms?

PostitusPostitas Kissu » 24. mai 2005, 20:11

Enne paaritamist oleks pidanud uurima seda, või ei ole sa teda paaritanud veel?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist